Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Krki nemoj rokati postove kao na chatu, napiši sve u jedan
 
Sorry,znam,ali bili su na razlicitim stranama pa nisam znao kako da ih spojim . . .
btw kakva su raidmax napajanja? Konkretno 1000W Vampire RX-1000GH.
To ili 1050W Cougar GX 80Plus Gold.
 
Poslednja izmena:
citiraš jedan post, napišeš odgovor, select all, copy, cancel, citiraš drugi, odgovoriš, paste prethodnog citata + odgovora ispod ili iznod tog teksta i submit :)
 
@Krki
Jedino sto ti preostaje da probas te ekstendere koji su na sekundarnom da zamenis, ili da iskljucujes jedan po jedan.
Meni je jedan pravio problem i cim pokrenem majner zakuca sve. Kako si sve opisao jedinu tu moze da bude problem, osim ako nije nesto u dizajnu tih napajanja.
 
Isto sam mu i ja rekao, on rotira napajanja, i kakve li ne druge akrobacije, al po pisano ostaje da ta 2-3 extendera uvek idu u sekundarno napajanje pa koje i da je to...
 
Znaci da probam da rotiram extendere . . . jos jedino to nisam probao. . . inace nakacio sam sve cetiri graficke na primarno i rade sve e sad ne bih smeo dugo da ih pustim tako da rade jer rig vuce 660w od mogucih 595W koliko je deklarisao proizvodjac iliti 85% da moze da gura efikasno . . .
 
Nemoj da ih rotiras nego ta tri na sekundarnom iskljucuj jedan po jedan dok ne nadjes onaj koji je ne valja, ako je uopste do njih.
 
Zamenio mesta riserima na 1. i 4. karti (4. mi je do pomocnog),pomerio risere na ploci skroz na drugu stranu (bili su od 1. do 4. a sada su od 3. do 6. slota na ploci). Ima li jos nesto da probam?
 
risere ubacuj na x1 slotove pocevsi od prvi koji ti je najblize do procesora. Na tu kartu bodes i monitor...
 
Monitor mi je na integ jer mi se komp kocio i pravio probleme sa OC dok je bio na karti.
 
Ovako svakako povecavas % da te nesto zeza. Na toliko karti na rig integr se ne koristi :), a da ne kazem da ti ona oduzima od ram memorije. pises da si pravio OC, pa sad mozda i nije do rizere nego do podesavanja koje koristis za OC. Da bi bio siguran da nije do rizere vrati karte na default i zameni one rizere za koje smo ti pisali
 
Znaci da probam da rotiram extendere . . . jos jedino to nisam probao. . . inace nakacio sam sve cetiri graficke na primarno i rade sve e sad ne bih smeo dugo da ih pustim tako da rade jer rig vuce 660w od mogucih 595W koliko je deklarisao proizvodjac iliti 85% da moze da gura efikasno . . .

85% efikasnosti znači da napajanje troši struju sa 15% gubitaka. Kvalitetna napajanja mogu da se opterete i 100% i da rade bez problema (mnogi će reći da je optimum 50-60%, i u pravu su). 85% efikasnosti nije baš vrhunsko napajanje.
 
Zamenio mesta riserima na 1. i 4. karti (4. mi je do pomocnog),pomerio risere na ploci skroz na drugu stranu (bili su od 1. do 4. a sada su od 3. do 6. slota na ploci). Ima li jos nesto da probam?

Resetuj na default podesavanja u AB, i nemoj da rotiras exktendere nego kreni da iskljucujes jedan po jedan one koji su ti na pomocnom. Iskljuci iz napajanja i ekstender i karticu, ako se opet gasi, iskljuci sledecu i tako dok ne nadjes koji ne valja, a znaces kad ti sve bude radilo normalno :)
 
mozda je glupo pitanje, ali da pitam.
Sme li napajanje da se postavi "na kant"?
 
Moje misljenje je da mozes, unutra nema pokretnih delova, jedino sto moze lezaj venta da bude malo vise opterecen, ali to je verovatno toliko zanemarljivo i nece uticati na vent godinama.
 
Imam višak jednu matičnu, Asus Maximus VI, da li je to OK za mining rig? U jednom rigu imam TB250 biostar, ovo razmišljam za drugi. Hvala unapred na pomoći...
 
Maticnu mozes bukvalno koju hoces samo je bitno da imas sto vise pci-e slotova (nebitno da li su x16 ili x1) naravno ako zelis sto vise karti da nakacis na nju.
 
Posto sam noob za struju onda mi objasnite zasto svi do jednog extenderi perfektno rade na primarnom napajanju a i na oba dok ne pokrenem miner? Karte jesu OC ali sam probao i sa default clockovima. Svakako sve je to vise nebitno jer nemam zivaca za bacanje. Rig sada radi stabilno i bez problema (sve cetiri kartice na primarnom napajanju) sa sledecim clockovima: PL 60,temp 70,core 200,mem 500,fan speed 60, temperatura im je 58,56,58,61, kartice bacaju po oko 320mh/s za lbry a iz zida vuku 517W. Za sada ce ovako da tera dok ne uzmem jos dve kartice onda cu da uzmem jace napajanje od 1000 ili 1200 u zavisnosti da li uzmem isto 1080 ili 1080ti.
P.S. Oba napajanja su Thermaltake TR2 S 700w (nisu modularna).
P.P.S. Hvala svima na trudu da mi pomognete ali jednostavno sam izgubio volju da idem dalje jer je za sada ok ovako,ako rikne imam jedno u rezervi dok drugo ne stigne. :D
 
Poslednja izmena:
Mislim da si bezbedan što se tiče opterećenja napajanja, pod uslovom da uvek prvo pokreneš Afterburner i podesiš undervolt pre majnera. Ako nešto ne poludi i podigne ti potrošnju usred kopanja, biće sve OK.
 
Tesko da ce tako dugo radit jer su pomenuta napajanja ispod 50e, znaci tezak skart/prosek, nista bolji nije vampire itd...
 
Pa nema tu uvek prvo da pokrecem afterburner,sad je upaljen i ne diram ga vise dok ne ubacim jos 2 kartice i drugo napajanje ili ne dao Bog da nestaje struja itd. Inace core voltage sam stavio na 0 (ukljucio da mogu da podesavam) i ne prelazi 800mV a vrti se na 750-762-775.
 
Ja sam ih placao po 100e. Nek tera dokle tera,a nadam se da ce da tera mesec dana pa cu onda da ubacim jos 2 kartice i drugo napajanje (verovatno cu tada jos jedan ili 2 riga da sklopim). Izvinjavam se opet sto sam ovako pisao,nisam video Zeljkov post odmah.
 
Mislim da si bezbedan što se tiče opterećenja napajanja, pod uslovom da uvek prvo pokreneš Afterburner i podesiš undervolt pre majnera. Ako nešto ne poludi i podigne ti potrošnju usred kopanja, biće sve OK.

Ima on opciju u afterburneru da namesti da dize sistem sa vec undervoltovanim karticama to je ona ikonica sa leve strane sto lici na windows znak evo lunis stavio sliku :).
 
Samo ovo startup stisni da bude crveno i svaki put kad se pokrene windows i podesavanja od afterburnera ce se pokrenuti takodje
680cd79a21d88b9874dcb28b41eeef10.jpg


Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
nije video ni datum...to je od pre 5 dana kad sam pravio undervolt pa slikao sam sve moguce kombinacije koje rade ok i za na kraju da odaberem koja je najbolja :)
 
Meni pamti uvek,mozda treba da promenis verziju afterburnera ja sam na 4.3.0. ali nije beta.
 
Nazad
Vrh Dno