Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Najbitnije od cijele price oko napajanja je da imaju zajednicku masu. Jer u napajanjima su fly-back konvertori sto znaci da su galvanski odvojeni od mreznog napona. Dva napajanja mogu da "plivaju" u zavisnosti jedno od drugog. Zato je vazno da masa bude zajednicka kako se ne bi desio groud-loop i protjerao veliku struju kroz neku od komponenti. Po dvije crne zice sa nekog od konektora koji ne treba, spojite sa istim od drugog napajanja. Po mogucnosti zalemite. (Moze i jedna zica.)
 
O tome sam i razmisljao. Hvala

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Malo smo goreli....znaci ovi molex razdelnici po radnjama su zivo njesra...al dobro izdrzao je godinu ipo...sreca samo je stradao extender tj konektor na njemu i kabel...
92d6f41d5bb962497550915e82c24d66.jpg
0053fa3a9721c8c4cf6267c59d816a25.jpg
8998a94464466802086bdf4ee39093c2.jpg


Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Na rx 570/580 nikako nemoj da priključuješ više od jedne kartice po kablu i onda ti se ovakvi pehovi neće dešavati, da si slučajno pipnuo žutu žicu bar 2x mesečno shvatio bi da se mnogo greje i da nemožeš da je držiš više od par sekundi i na vreme bi reagovao....
 
Pa po kom kablu ne više od jedne kartice? Koliko ti stavljaš kartica u rig i koje napajanje koristiš? Ja gledam da vezujem max 2 ekstendera na sata iz napajanja i tada obično imam knap kablove za 6 kartica. PCI nekada na napajanju imaš samo po dva vezana pa moraju 2 kartice na jedan kabl.
 
PCI 6+2 kabl je ok na 2 kartice, na svim jačim napajanjeima ima po 2x 6+2 konektora.... Govorim o molex/sata kablu gde postoji samo jedna žica za +12v na tom kablu samo jedna grafa na usb extender, ko hoće više grafika na rigu 5-6 kom imate cpu na pci-e adapter a i usb extender sa 6pin pci-e konektorom, za napajanja preko 1kw koja imaju 2x 8pin cpu konektor odlično rešenje pošto jedan može da se iskoristi da napajaje 2 extendera npr....
 
Poslednja izmena:
Pa taj molex razdelnik ko zna sa kakvim zicama je napravljen. Te zice bi trebale da budu min 18-20awg, braca Kinezi ko zna sta su stavili zato je zica i izgorela.
Ako povezes dve kartice, koje vuku po 150w, na isti pcie kabl, jel to znaci da ce vuci ukupno 25A? 18awg su uglavnom ti kablovi i deklarisani su max 16A, jel gresim?

Sent from my Lenovo S60-a using Tapatalk
 
Poslednja izmena:

U ovom poslu ne mozes nikada izracunati kada ce ti se vratiti investicija. Sve se prebrzo menja i jedina pravi i ne pogresivi stav je da ces investiciju vratit ali ne zna se kada ako ulazis u ovaj posao moras da verujes u kripto valute ako verujes u kripto valute onda nemas bojazni da li ces vratiti investicju ali racunati kada to je cista sreca, na sve to kupovati opremu u ovo nevereme sada kada su cene nenormalne i sve je tesko dobavljivo.
 
PCI 6+2 kabl je ok na 2 kartice, na svim jačim napajanjeima ima po 2x 6+2 konektora.... Govorim o molex/sata kablu gde postoji samo jedna žica za +12v na tom kablu samo jedna grafa na usb extender, ko hoće više grafika na rigu 5-6 kom imate cpu na pci-e adapter a i usb extender sa 6pin pci-e konektorom, za napajanja preko 1kw koja imaju 2x 8pin cpu konektor odlično rešenje pošto jedan može da se iskoristi da napajaje 2 extendera npr....

direktno iz napajanja? mislim, 2 ekstendera na jednom kablu ?
 
A koji je kabal koji povezuje ekstendere sa napajanjem? Koliko na njega mogu biti nakacena ekstendera?

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Sa jednim kablom max 2 grafe ne vise, i izbegavati dodatke ako napajanje ima dosta prikljucaka direktno je najbolje u extender

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Na rx 570/580 nikako nemoj da priključuješ više od jedne kartice po kablu i onda ti se ovakvi pehovi neće dešavati, da si slučajno pipnuo žutu žicu bar 2x mesečno shvatio bi da se mnogo greje i da nemožeš da je držiš više od par sekundi i na vreme bi reagovao....
Nije rx....ostalo ne komentarisem

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Sa jednim kablom max 2 grafe ne vise, i izbegavati dodatke ako napajanje ima dosta prikljucaka direktno je najbolje u extender

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

steta pa nema vise kablova, pa svaki ekstender poseban molex.. ovako mora da se kupuje
 
Šta bi ste pre uzeli za kućni komp u ovom trenutku za rudarenje?

1x GTX 1080 8GB nova
Ili 2x RX 470 4GB polovne


Pod pretpostavkom da je slična nabavna cena?
 
2x rx470 naravno :) imacesh na eth 54mh a na 1080 oko 24mh pricam za eth

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Jel moze kratko objasnjenje ako nije problem.

Svestan sam da 2xRX daju vise, a da ce 1x1080 trajati dosta duze, ali nikako da prelomim pa bi mi znacilo kratko obrazlozenje stava. Hvala ti unapred.
 
Poz kolege,

Ako moze mala pomoc. Treba mi neki kontakt ovde omiljenog "madjara" za donosenje mining opreme koji se ovde cesto spominje. Na PM naravno.

Unapred hvala,
Maki
 
Šta bi ste pre uzeli za kućni komp u ovom trenutku za rudarenje?

1x GTX 1080 8GB nova
Ili 2x RX 470 4GB polovne


Pod pretpostavkom da je slična nabavna cena?

Obe karte i gtx 1080 i rx 470 u ovom trenutku precenjene,obe karte su dobre za razlicite novcice,na kraju novo je novo duza garancija a polovno je polovno....Ja imam logiku da je bolje uzeti novu gtx 1080 iako i ona ima jaku cenu nego rx 470 polovnu da placam vise od 300 eura...(ali to je samo moje misljenje).

Pa to da je gtx 1080 kvalitetnije uradjena je tacno ne bas svi modeli ali 80 posto je kvalitetnije od bilo koje amd karte....

Pa vidi rx 470 4gb daje 300 sol-a na Zecu a Nvidia gtx 1060 6gb daje isto 300 sol-a na Zecu tako da nije bas uvek sve u kolicini Vram-a....Samo sam naveo primer.

Inace rx 470 je dobra za Eth,Exp,Monero,Etc....Gtx 1080 za Zec,Zen,Zcl,Lbc pa ti proguglaj malo pa donesi odluku sta ti vise odgovara od te 2 karte.

Na kraju samo da dodam best buy od Nvidije ti je gtx 1070,a ne gtx 1080....
 
Poslednja izmena:
Jel moze kratko objasnjenje ako nije problem.

Svestan sam da 2xRX daju vise, a da ce 1x1080 trajati dosta duze, ali nikako da prelomim pa bi mi znacilo kratko obrazlozenje stava. Hvala ti unapred.

Rudarices sada, znaci uzimas karte koje ti sada daju vise (u ovom slucaju duplo vise).
 
"Filozofiram" iz par razloga, [emoji1]

1. Video sam da ljudi neretko prave i rigove sa 1080, reko' mozda postoji neki opravdan razlog za to osim nestašice rx karti, a koji sam propustio.

2. Značajno veća cena polovnih naknadno

3. Volim više novo nego polovno.

4. Kada sam već ograničen na 1-2 karte, max 3, onda bolje uzeti najnovije i "najače". Ti nisam razmatrao
 
Ako vec zelis Nvidiju uzmi gtx 1070 nema potrebe da bacas novac na gtx 1080,a sada skoro pre par dana dosla je nova tura gtx 1070 i ima dobrog izbora....Gtx 1080 se uzima samo u slucaju nestasice gtx 1070...

E sad ako vec uzimas gtx 1070 ustedeces neki novac taman da kupis neko ok napajanje a mozda ce i posle toga jos da ti ostane para...

Ti ljudi sto su pravili rigove sa gtx 1080 bili su prinudjeni jer je vladala nestasica gtx 1060,gtx 1070 i amd karti...(samo moje misljenje).
 
Nazad
Vrh Dno