Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

da li neko zna pouzdan način da se nabavi baikal a900 miner? na svim "popularnim" sajtovima je rasprodan, a nekako mi alibabe ne ulivaju poverenje
 
da li neko zna pouzdan način da se nabavi baikal a900 miner? na svim "popularnim" sajtovima je rasprodan, a nekako mi alibabe ne ulivaju poverenje

a po cemuti ti to ali*** bilo koji ne uliva poverenje?! 99,9% ljudi odavde koji su porucivali sami nesto su uzimali od kineza i verovatno je bilo negativnih iskustava ali ogromna vecina je pozitivna garant...ja sam pre malo vise od 2 godine preko expresa porucio jedan miner stigao regularno ispravan...naravno "nov" ali kako oni kazu malo je koristen...tj svi mineri rade cim se sastave i po porudzbini se verovarno malo izduvaju i salju....
da li si suguran da zelis tako nesto posto u vreme kad sam ja gledao takve minere to su bili preorderi...sto znaci da porucis, platis pa ti stigne mozda za 6m...e sad sto si ti isplativost racuno u vreme porucivanja a kad ti oprema stigne diff skoci za 200% to nema veze....
ovo sam cisto napisao ako se nisi dobro inforimsao oko ovih sitnica.....a ako jesi onda zaboravi na sve napisao...mozda posluzi nekom drugom iako je to sve redje, malo ko od novilih cita vise od 2 posta iznad svojega....
 
a po cemuti ti to ali*** bilo koji ne uliva poverenje?! 99,9% ljudi odavde koji su porucivali sami nesto su uzimali od kineza i verovatno je bilo negativnih iskustava ali ogromna vecina je pozitivna garant...ja sam pre malo vise od 2 godine preko expresa porucio jedan miner stigao regularno ispravan...naravno "nov" ali kako oni kazu malo je koristen...tj svi mineri rade cim se sastave i po porudzbini se verovarno malo izduvaju i salju....
da li si suguran da zelis tako nesto posto u vreme kad sam ja gledao takve minere to su bili preorderi...sto znaci da porucis, platis pa ti stigne mozda za 6m...e sad sto si ti isplativost racuno u vreme porucivanja a kad ti oprema stigne diff skoci za 200% to nema veze....
ovo sam cisto napisao ako se nisi dobro inforimsao oko ovih sitnica.....a ako jesi onda zaboravi na sve napisao...mozda posluzi nekom drugom iako je to sve redje, malo ko od novilih cita vise od 2 posta iznad svojega....

Naletao sam na yt snimcima o dotičnom majneru na negativne komentare o prodavcima na ababe i imao sam loše iskustvo sa manje vrednim artiklom u prošlosti pa bih se radije upustio u sigurniju priču s obzirom na vrednost robe. Vrlo je moguće da jednostavno nisam imao sreće.
Hvala na svim informacijama

aliexpress je pouzdan sajt, samo ne znam jel tamo ima
Ima par komada ali su cene duplo veće
 
imam problem sa rx 470 gaming 8gb (sa micron memorijom)
Odradio sam modovanje biosa,preko polarisa.
Kad starujem minera ,cim se malo poveca clock blokira rig.Driver graficke je trenutno 16.9.2(isprobano sa 16.11.4,isti problem)
po defaulty radi ok i baca oko 23 mhs.
Da li neko ima ove kartice i ima resenje.
 
Pogledajte prilog 227044
nemoguce tomo
Pogledajte prilog 227045
kontam da je najtoplije ispod cpu direkt,bar da je h61,h81 pa ni po brige :)
a plocu je poluispravna kupljena,neradi 40% stvari na njoj,max 3 karte od 5pcie

ja opet vidim da je 27,4 u proseku, i to joj je ekstra ako je stabilno. Te iste vrednosti (a i bolje malo) mozes da dobijes sa custom strapom sa nizom frekvencijom ali ako uspes asusa 470 4gb sa hjunixom da modujes na preko 2000mhz i da baca preko 28mhz, a da pritom radi stabilno bar 48h+ daj da je uramimo.
 
28 je bilo pre 3 dana,garant promea dag,il joj je spala voltaza,osetljivo je to nalosijem napajanju,al kad bi povecao power limit ispeglao bi to vrv
 
MICRON MORA SA STRAPOVIMA OD 1625MHz !!!

ASUSu modujte iz Polarisa Throtle temp (povećajte) na 90C (ASUS smanjio po difoltu) mada su ove koje sam video sa Elpidama (nove stigle)...
 
Poslednja izmena:
Ja sam uzeo Asus 470 prije par dana i hynix je na njima tako da zavisi sta ubodes :)

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
Jel ima ko voljan da mi pomogne oko kupovine 480-tke, koji verziju uzeti a da je dostupna kod nas... I ako moze par korisnih linkova za pocetnike.
Planirao sam da ovih dana pazarim jednu grafu da udjem malo pa da posle pojacam napajanje.... Ostatak konfe je ja msm ok.
I5 2500k
8gb ram
Msi p67gd65 (nisam siguran koliko je dobra i dali brljavi).

Ako je neko dobre namere da mi pomogne moze i na pm da ne gusim temu jer vidim da se prica o mnogo važnijim stvarima. Hvala.

Sent from my Nexus+6P using Tapatalk
 
Ja zadnjih mjesec dana planiram da se pojacam sa jos jednim rigom. Zadnjih par rigova sto sam sastavljao su sa Sapphire RX480 8GB nitro+ pa sam mislio uzeti jos 5 kartica za jos jedan rig jer sam zadovoljan tim karticama ali sam se odlucio da sacekam RX 500 seriju. Danas je predstavljanje kartica, a AMD je vec izjavi da su i referentne i nereferentne (custom) kartice vec spremne tako da ne bi trebalo biti nekog velikog cekanja da budu dostupne kod nas. Ako ti nije zurba sacekaj malo dok izadju neki testovi ove RX500 serije pa onda odraditi procjenu koje su isplativije. Generalno RX500 bi trebala imati malo bolje performanse, a cijena u rangu RX400.

Edit: jeste da je i tvoje pitanje i moj odgovor za temu hardver za kopanje.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Sacekacu. Trenutno citam o svemu po malo. Pa ako neko ima nekog materijala da mi bude od pomoci (tutoriali oko hardvera, podesavanja svega na sistemu itd) slobodno neka posalje na pm.

Sent from my Nexus+6P using Tapatalk
 
Jel ima iskustva sa p67 plocama? Konkretno gd65 od msi....

Sent from my Nexus+6P using Tapatalk
 
Ma kakvi kalkulatori na netu ne valja to nista,ovako ako kopas Eth zarada po jednoj karti rx 480 8gb je oko 1.8 dolara dnevno po danu (24 casa),ako kopas Zec-a trenutno je zarada 2 dolara dnevno plus Zec trosi manje struje nego Eth....

U svakom slucaju najbolje za rudarenje je uzeti zadnju seriju od Amd-a (Polaris),znaci rx 480 8gb Sapphire Nitro+ se najbolje pokazala za kopanje Eth-a,takodje se najbolje se pokazala u kopanju dva novcica istovremeno...

Druga opcija je rx 470 8gb Nitro+ isto se dobro pokazala za rudarenje....

Onda kod Polaris-a je najmanja potrosnja struje,ako uzmes na primer r9 390 imaces daleko manju zaradu mesecno jer r9 390 guta struju.

Znaci kalkulacija je ovakva mesecno oko 55 do 60 dolara ako imas srece dobijas po jednoj karti,s tim da kada saberes potrosnju struje u domacinstvu i potrosnju struje jedne kartice to ispadnje obicno oko 4000 do 5000 din. zato kazem veoma je neisplativo kopati sa 1 kartom....

Druga stvar Eth kad pretvaras u Btc i kad prodajes Btc menjacnica ti uzima 5 posto provizije...Kao kad bi ti ja na primer prodao tebi bitcoin u vrednosti od 100 eur i ti umesto da me isplatis 100 eur ti mi das 95 eur a 5 eur zadrzis za sebe.

Izvinjavam se Vojkanu prebaci molim te moj post u hardver za kopanje temu.
 
Pa nije bas neisplativo. Ako zaradis 50-60 dolara skoro da sa jednom kartom otplatim potrosnju struje celog domacinstva.

Sent from my Nexus+6P using Tapatalk
 
Ako moze neko da mi kaze koliko moze da se smanji potrosnja struje na Sapphire rx 480 8gb Nitro+, tj koliko bi mi trosio rig sa 4 karte?
 
Oko 520w... Smanji napone i pronađi na kojim rade stabilno, to je to...
 
Pa dobro otplatis struju celog domacinstva i ostane ti mozda par stotina dinara bukvalno kopas za elektrodistribuciju....

Najbolje je da pocnes da kopas sa 3 karte ako zelis neku ozbiljniju zaradu i posle samo dodajes jos karti....

Sa 4 karte rig bi ti trosio oko 550w pod uslovom da koristis neki Intel pentium posto oni malo trose struje i obicno svi uzimaju ASrock H81 pro btc plocu i posle stave neki Pentium na plocu i teraj...

Slazem se sa Joca89 znaci oko 520w kad maksimalno utegnes karte....
 
Pa iskoristio bih trenutni racunar i5 2500 i msi p67gd65. Za pocetak uzmem mozda dve karte pa cu da vidim kako bude islo. Nznm dali ce mi ova ploca praviti probleme. A isto tako je mozda problem jer na njoj nema integ grafika pa ce mi verov hash biti manji na jednoj karti na koja bude bacala sliku.

Sent from my Nexus+6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nemoj da se igraš, ili uđi ozbiljno ili nemoj ni da počinješ...
 
Heh. Da je novca lako bi se [emoji2]
 
Pa iskoristio bih trenutni racunar i5 2500 i msi p67gd65. Za pocetak uzmem mozda dve karte pa cu da vidim kako bude islo. Nznm dali ce mi ova ploca praviti probleme. A isto tako je mozda problem jer na njoj nema integ grafika pa ce mi verov hash biti manji na jednoj karti na koja bude bacala sliku.

Sent from my Nexus+6P using Tapatalk

Guglao sam malo tu maticnu plocu koliko vidim opusteno na njoj mozes staviti 5 grafickih karti to joj je izgleda maksimum.

Mozes da uzmes 2 karte i da rudaris taj chieftec od 600w bi taman trebalo da izgura to....

Kad budes rudario sa tri,cetiri ili pet karti onda ces morati da uzmes jace napajanje od 1000w....

Pa sta ima veze sto nema integrisana grafika neces da rudaris sa integrisanom grafikom,lepo povezes jednu kartu preko kabla za monitor i nema sta da brines...

Kad pokrenes program za rudarenje automatski ce prepoznati obe karte i to je to.
 
Hvala ti puno na savetima. Tako sam i planirao. Takodje i za napajanje.

Sent from my Nexus+6P using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno