Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Krajem ove ili pocetkom slijedece sedmice Sapphire RX580 kartice ce biti dostupne u Hrvatskoj. Sad se mogu naci Gigabyte Gaming i Aorus serija i cijene se krecu od ~ 260€ do ~330€.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
ovo je nova RX 580
cooler5.jpg


ovo je stara RX 480
L1000538.jpg


Koliko ja vidim hladnjak na RX 580 nitro+ je veci samim time bolji.
Tenak :-D
8497add13789e2532de371b1b2a774fb.jpg


Sent from my XPERIA M2 using Tapatalk
 
A ima li ko inf dali ce cena 480 8gb ici dole u nasim prodavnicama? Trenutno su oko 320e

Sent from my Nexus+6P using Tapatalk
 
valjda ce dole cena 480-ki, i ja cekam da vidim sta ce se desavati dal da uzmem 8x480 ili 8x580, posvaetovace neko od kolega sta je bolje kad ih istestiraju :)
 
valjda ce dole cena 480-ki, i ja cekam da vidim sta ce se desavati dal da uzmem 8x480 ili 8x580, posvaetovace neko od kolega sta je bolje kad ih istestiraju :)

Sto bi isle dole? Samo ce nestati i to je to. Kupice ih majneri i ovako ne mogu da se nabave, pratite samo eth diff i sve je jasno kao dan.
 
Zvao sam danas firmu na e i rekli su da ce 4gb verzija biti oko 32k dok za 8gb nije siguran a stize im veci broj za 7-10 dana
Sapphire nitro karte
 
okvirne cene, verovatno ce biti za nijansu vise, kako gde i koliko...

SAPPHIRE NITRO+ RADEON RX 580 8G GDDR5 DUAL HDMI / DVI-D / DUAL DP W/BP (UEFI) LIMITED EDITION (while stock last) 350
SAPPHIRE NITRO+ RADEON RX 580 8G GDDR5 325
SAPPHIRE NITRO+ RADEON RX 580 4G GDDR5 290
SAPPHIRE PULSE RADEON RX 580 8G GDDR5 295
SAPPHIRE PULSE RADEON RX 580 4G GDDR5 260
SAPPHIRE NITRO+ RADEON RX 570 8G GDDR5 280
SAPPHIRE NITRO+ RADEON RX 570 4G GDDR5 250
SAPPHIRE PULSE RADEON RX 570 4G GDDR5 230
SAPPHIRE PULSE RADEON RX 570 ITX 4G GDDR5 215

takodje ne znam da li je jos ostalo nitro+ 480 4gb provericu

pulse serija mu dodje kao stara nitro, nova nitro je sa pojacanim gpu, hladnjakom, kuler malo drugacije nasminkan i kao sto je vec receno 8+6pin. Za gpu coine ce koristiti ali ce i potrosnja biti veca. U svakom slucaju verovatno sutra imam rezultate.
 
Ako je istina da na rx 480 ide bios od rx 580 onda je ovo sve mnogo smesno
 
Potpuno iste kartice su u pitanju, tako da ide...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Miner nakon par minuta rada izbaci O MH/s na 4 karti, i par kasnije izbaci gresku watchdog:GPU 4 hands in OpenCl call, exit i zabode ceo sistem?
Moze li pomoc u cemu je problem? Sapphire rx470 nitro+ 8gb (samsung)
 
Da, na toj jednoj kartici skini mem frekv, verovatno je prevelik za taj konkretan primerak kartice.
 
Da, na toj jednoj kartici skini mem frekv, verovatno je prevelik za taj konkretan primerak kartice.

Modovao bios samo na njoj, proveren bios- covek sa foruma mi poslao. Probao sa malim clockom od 1080/2050 uV -96. Inace ljudi guraju sa ovom kartom do 1160/2200 i stabilno radi. Da li undervolt moze da pravi ovakve probleme ili sam ipak lose srece sto se tice karte!
 
Pusti to koliko drugi teraju, nisu svi primerci kartice isti, smanji undervolt za početak, pa ako ne pomogne stavi memory clock na 2000...
 
Treba ici od nizih taktova ka vise, tako isprobavati, a ne obrnuto. :)

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Pa, svejedno je sa koje strane krene.
Ja bi ipak prvo smanjio undervolt.
I ja imam jednu 470 koja bez custom strapa nije stabilno radila na 2050/1040, a bila je na -60mV.
 
Modovao bios samo na njoj, proveren bios- covek sa foruma mi poslao. Probao sa malim clockom od 1080/2050 uV -96. Inace ljudi guraju sa ovom kartom do 1160/2200 i stabilno radi. Da li undervolt moze da pravi ovakve probleme ili sam ipak lose srece sto se tice karte!

Koji si strap stavio?

1. rotiraj extednere za svaki slucaj.
2. stavi memoriju na 1950 recimo (bitno je da bude sto manja vrednost, jer ako se opet desi da 100% budes siguran da nije do mem), i ostavi je da radi tako.
2a) Ako se nista ne desava, podizi je za 50 mhz i nadji optimum kad ne puca.
2b) Ako se opet desi error, predji na korak 3.
3. Moduj bios sa -80MV i opet odradi test.

Moze biti ili memorija ili malo struje.
 
Ne treba ti imas gomilu boljih i stabilnijih am3 fm2 ploca sa 5 slotova uzmi neku od njih
 
i ja razmisljam da uzmem neku , moze samo preporuka 1-2 , da ne trazim unazad rano je :)
 
Evo u radnji na e se pojavila 580 sapphire pulse od 8 gb.

Sent from my Nexus+6P using Tapatalk
 
Zdravo ljudi,
evo odlucih da ulozim i ja u rig,
Sad mi treba mala pomoc,
Raspozivo oko 2.5k €,
6* 8GB to sam planirao,
Zanima me npr 470 , 480 ili neka od ovih 5xxx ?Sta mislite ?Sta bi vi uradili ?Hvala
 
Poslednja izmena:
Zdravo ljudi,
evo odlucih da ulozim i ja u rig,
Sad mi treba mala pomoc,
Raspozivo oko 2.5k €,
6* 8GB to sam planirao,
Zanima me npr 470 , 480 ili neka od ovih 5xxx ?Sta mislite ?Sta bi vi uradili ?Hvala

Ja bih išao na 470 npr sapphirke, ako njih ne nađeš imaš još dosta dobrih alternativa, trebalo bi sa tim kartama da uzimas sve novo da bude ispod 2000 sa 6 karti.

Takođe lično mislim da su rigovi sa 5 karti daleko efektivniji, ali pošto si već odlučio na 6 dao sam ti predlog.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Vrh Dno