Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Zavisi kojih 5 kartica, RX 470-ke bi mogle dok npr 390-ke nema snase...

Ne moze ni jedno ni drugo jer nema dovoljno molexa. Tri molexa na jednoj grani nisu dosta i pod uslovom da se sa sekundarnog napajanja prebaci jos jedan molex kabel na prvo da napaja MB i ext, opet ne moze jer je 3 ext po molex grani jednostavno previse.
 
eee sad si preterao , ako hoces mogu ti odrzati cas o ovome ili ako nikad nisi video da pogledas kako izgleda malo veci rudnik, a ne da "prosipas" pamet

Nemoj samo da drzis casove i predavanja nego jednostavno obrazlozi ljudima svoje savete, ako si u stanju.
 
Ja sam kategoricno protiv dva psu...i ovako je sve budzevina jos to plus je moguce gorenje.
 
naravno da je bolje sa jednim PSU, ALI moze i sa 2 i to dva budjava sa adapterima , ako fali molexa ili direktno sata 6 pin za grafe...
 
@panta jel može neki link da vidim kako izgleda (još bolje gde kod nas ima da se kupi) taj molex-rele-24 pin adapter....

Napravio sam par kom kad mi je trebalo, ali sam video jednom na ebay/alibaba tako nesto.
Dual psu adapter sam odmah bacio u djubre cim je dosao postom :D
 
Ne moze ni jedno ni drugo jer nema dovoljno molexa. Tri molexa na jednoj grani nisu dosta i pod uslovom da se sa sekundarnog napajanja prebaci jos jedan molex kabel na prvo da napaja MB i ext, opet ne moze jer je 3 ext po molex grani jednostavno previse.

ma daj bolan to ti je suplja prica sto ce ti molexi za Rx 470?

Pogledajte prilog 214854

dva napajanja koja je predlozio phoenix imaju 8x pcie konektora sa tim povezes 4x470 bez ikakvi molex-a znaci molexi ti ne trebaju. Petu kartu spojis cpu na gpu adapterom i stavis je na USB extender sa jednim molexom. Znaci treba ti samo jedan molex pazi samo jedan.

Mozda se ti nisi susretao sa ovim USB 6pin extenderom, ali ovo je jako dobra stvar, generalno nisam vidio bolji extender, kompletna se karta napaja sa PCEx kabla nema molex-a nema sata ne treba nista.
 
Lepa stvarcica taj molex,koje napajanje je to sa dovoljno dugackim nastavkom za 6pin da moze da dohvati?

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Moze Rmi ili RMX crosair HX serija moze superflower moze evga, ja generalno i koristim ta napajanja, i ne zajebajem se i ne stedim na tome.

Ovo kad se spoji nemas sta da brines koliko karta vuce sa slota, nema sanse da rikne :D, ovo je jako dobra stvar i pouzdano po meni mnogo bolje i sigurnije od molex-a ili pak oni sata to molex adaptera to je vec igra sa vatrom.
 
Poslednja izmena:
Ja sam kategoricno protiv dva psu...i ovako je sve budzevina jos to plus je moguce gorenje.
Gorenje je moguće jednako kao i sa jednim PSU.
EVGA (inače proizvođač vrlo kvalitetnih napajanja) uz svoja napajanja isporučuje dodatak za pokretanje samog napajanja nezavisno od matične ploče.
Ako se jednim od 2 napajanja napajaju isključivo USB extenderi i kartice u njima objasni nam u kojoj to situaciji dolazi do "gorenja".
 
ma daj bolan to ti je suplja prica sto ce ti molexi za Rx 470?

Pogledajte prilog 214854

dva napajanja koja je predlozio phoenix imaju 8x pcie konektora sa tim povezes 4x470 bez ikakvi molex-a znaci molexi ti ne trebaju. Petu kartu spojis cpu na gpu adapterom i stavis je na USB extender sa jednim molexom. Znaci treba ti samo jedan molex pazi samo jedan.

Mozda se ti nisi susretao sa ovim USB 6pin extenderom, ali ovo je jako dobra stvar, generalno nisam vidio bolji extender, kompletna se karta napaja sa PCEx kabla nema molex-a nema sata ne treba nista.

Znam ja to sve, ali ako cemo ici na te usb ext, cemu onda skomrcenje na napajanju? Pa 6 usb ext je skuplje od tog napajanja . . .
 
Goldi jel ima neki nastavak sa 6pin na molex...mislim, ionako mi ovaj produžetak visi neiskorišćen a na extenderu imam molex...
 
Poslednja izmena:
@pantaNS ti stvarno pišeš mnogo i zanimljivo, ali netačno. 1 USB extender je 4,25$. Za 30$ dobiješ 7 komada, da imaš jedan i u rezervi.
Sa 2 napajanja dobijaš veću flexibilnost i mogućnost povezivanja kartica čak i u one vertikalne rigove za koje bi sa jednim napajanjem morao da kupuješ dodatne kablove.
2 kvalitetna napajanja su i kavlitetnije i jeftinije rješenje kada pričamo o Rig od 6+ kartica.
Legitimno je ići i na opciju 1 napajanje ali treba biti svjestan da ste u tom slučaju ostali kraći za oko 100$ ako uzimaš istog proizvođača i istu kategoriju. Uz to ste dobili i manje kablova, a u preprodaji imate veći minus.
Sve je to normalno.
 
Znam ja to sve, ali ako cemo ici na te usb ext, cemu onda skomrcenje na napajanju? Pa 6 usb ext je skuplje od tog napajanja . . .

ovaj extender druze kosta 4.99$ tako da ne uklapa ti se ni ta prica, ako sklapas rig onda racunas sta ti treba uzeo USB sa molexom ili USB sa 6pin extendere isto te dodje ista je cijena, tako da ono ako se vec ide na dva takva napajanja onda kupis umjesto USB molex extendera ove sto sam ja predlozio nemas znaci nikakvi dodatno troskova, funkcionalno stabilno nemas sta da se brines kompletna se karta napaja sa jedne PCEx grane tj jednog PCEx kabla....

@karanoviczu - a sto ce ti sa 6pin na molex? (nemas dovoljno molex-a?) mislim da to nema uzet, jer 6pin ima samo 12v i GND (3x12v i 3xGND) dok ti za molex treba 12v, 5v i 2xGND, uzet koliko znam nema jedino da sam dovedes 5v zicu.
 
Za koliko nedelja ce ti stici usb ext po toj ceni na adresu i kolike su dazbine i koliko kom mozes max da uzmes u paketu da te carina ne oznaci kao preprodavca. Vracani su ljudima paketi i sa 6ext vec nazad u Kinu. To se tako gleda. Cena se gleda na oglasima i za robu koja se sad i odmah moze uzeti u 2 dana. Kako treba neki pocetnik da pristupi problematici pribavljanja delova za rig? Jer je celacpolamika i krenula oko saveta pocetnicima da uzimaju dva Raid-krs napajanja . . .
 
ej druze, vazi ti si najpametniji i sve znas najbolje, ti si nas idol, si sada zadovoljan
 
Sta vam je ljudi
Bez veze je svadja,oko nicega,valjda smo ovde da se pomazemo

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
a sad nesto za Demiosa , Goldija i ostale koji vole vise karti na plocu , evo resenja za 18 karti
https://translate.googleusercontent.../0oist&usg=ALkJrhjiJSbu_m3e6NsALRvto0EOwbh7qQ

ovo je hardcore
meni su goreli usb rajzeri :) ko prica da nemoze,nije video moje,od 2 razlicite strane poreklom, stradali sa pokusajem 2psu i spajalice,pisao sam vec
a i kineska roba me nakraju izlazila duploskuplje,dok mi uracuna porez i to sto mi posta prepakuje paket,a neka, dlakava garant, lupi osnovicu kolko misli
 
2 x 2000w lidex... moze moze.. koko para ovo chudo?
jel mere na w10? :)
 
Poslednja izmena:
@pantaNS Ako ih odmah poručiš extenderi će ti stići taman dok kompletiraš sve ostalo, kartice, napajanja, složiš konstrukciju, ... :)
Ja ih obično čekam oko 20 dana u BiH. Za 6 extendera te niko neće proglasiti švercerom niti će ti naplatit carinu. Ja sam do sada proces ponovio 5 puta i nikada nijedan problem.

Pošto ti preferiraš sada i odmah onda ni flat extenderi nisu baš besplatni. A sada i odmah je i napajanje 1500W prilično paprene cijene, dok su 750W dostupni svakodnevno po normalnim iznosima jer ih ljudi kupuju regularno za PC konfiguracije.
I u opciji sada i odmah te kombinacija 1 napajanje + flat extenderi izađe sa razlikom većom od 100$. I u tom slučaju opet si prilično kratak ne samo sa kablovima napajanja nego i sa dužinama flat kabla ;)

I opcija koju ti predlažeš je klasična zamka u koju upadnu početnici. Sve je to normalno, valja se da i preprodavci žive od nečega.

@Phoenix257 to je već prava mjera za Goldija.
 
Postovani, ima li je i kolika je razlika u performansama Sapphire 480x 4G i Sapphire 470x 4G? moram li po svaku cenu da jurim 480-ke, ili da uzimam i 470 ako nisu mnogo losije u rudarenju?
 
Postovani, ima li je i kolika je razlika u performansama Sapphire 480x 4G i Sapphire 470x 4G? moram li po svaku cenu da jurim 480-ke, ili da uzimam i 470 ako nisu mnogo losije u rudarenju?
Mislim da postoji i vise nego dovoljno rezultata i jednih i drugih karti po forumu za razne coine, to sta ti "moras" znas samo ti sam.

Ne mislim ništa lose, samo veliki broj ljudi postavlja isto pitanja samo drugacije formulisano. Niko ti ne može reci e to je najbolje to uzmi, misljenja su podeljena i razlicita, svako ima svoj argument.

Moj savet za tebe, kao i za sve ostale, procitaj i nauci sto vise mozes, kada prelomis da ulozis pare uzmi sta ti mislis da je najbolje, jer samo ti poznajes svoj dzep i znas da li mozes da se nategnes jos 200e za 480 na 4 karte, i kasnije dobijes vise ili sad ulozis koliko mozes a da ne remetis nista drugo.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
I dobro, sada posle svih svadja, hoce li neko konacno objasniti kako se spajaju dva napajanja tom cuvenom spajalicom? A da pritom nesto ne zasmrdi ili izgoti. Hvala...
 
Nazad
Vrh Dno