Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Ima da se bira gen1, gen2 ili gen3 za pcie u biosu ali ne znam da li će imati efekta.
 
Flesujem... Videcemo

poslato sa HUAWEI Ascend P6
 
eto ti, sad cu da prorckam :)
Naso nesto PCIE link speed i u opcijama gen 1,2,3.. Dal je to???

Upravo to znaci ako je taj PCEx 16 slot 2 po redu biraj PCIE link stavi mu 1

ne znam sada kako je na pamet na toj ploci poredano ako bude zapelo slikaj bios pa cemo srediti ;) Uglavnom tu se krije caka mora se x16 slot prebaciti da ga vidi kao x1 i radice na extenderu.
 
Poslednja izmena:
Slotovi su poredjani :
X1
X16
X1
X1
X1
X1
bf5427a688c0f61b747150cbda8e27fb.jpg


poslato sa HUAWEI Ascend P6
 
Poslednja izmena:
Treba da izaberes PCIE2 jer je dvojka po redu PCI ex 16 slot.

Moguce je da je ovo gdje pise PCIE1 Link Speed ustvari PCI ex16 slot jer PCI ex1 slotove ne vidim ovde na slici, sta imas od opcija ovde gdje je GEN1 isprobaj ih sve sto nudi od opcija ovde gdje pise Gen1.
 
Poslednja izmena:
Ma isprobao sve i za sada mrka kapa...

poslato sa HUAWEI Ascend P6
 
Druze moj okani se tih sranja od ploca ako vec nema pro btc uzmi fm2 ploce i nema glava da te boli
 
Narucio extender 16X-16X za 500 dindzi, to ce da resi situaciju sigurno mam.i.cu im ...
 
ajde bre kad ce polaris svrbe me pare, gledam ove safirke dual-x 280, jes da su kao 7950 al imaju garanciju, verovatno su rma, na racunu 14.800 a prodaju se za 150e
 
taj link speed ti je namestanje brzine na kojoj da radi pcie (secate se imali smo prvo pcie 1 pa pcie 2.0 pa pcie 3.0) i nemaju veze sa rasporedom pcie slotova. Sluzi za kompatibilnost izmedju pcie kartica.
 
ajde bre kad ce polaris svrbe me pare, gledam ove safirke dual-x 280, jes da su kao 7950 al imaju garanciju, verovatno su rma, na racunu 14.800 a prodaju se za 150e

Budi oprezan sa njima. Mislio sam ih ja kupiti prije neki mjesec,ali sam onda pretraživao net u vezi njih i pročitao za mnoge slučajeve njihovog spaljivanja. Čitao sam da je to trebao Safir ispraviti novim BIOS-om,valjda je problem u tome bio. Moguće je da su te RMA baš bile na flešovanju BIOS-a zbog tog problema.Pa zar nema negdje R9 380 za taj novac? Sad će Polaris,izdrži do 29. Kalendar u ruke i križaj dane kao vojnik :).
 
Paa nema 380 za taj novac

Послато са HUAWEI Y300-0100 уз помоћ Тапатока
 
Aha. Mislio sam da ima nekih R9 380 za taj novac u Srbiji pošto za nešto više ima u Austriji gdje je meni rođak prije kupovao grafe prilično povoljno. Ali sad vidjeh na IT svet da su najjeftinije u Srbiji oko 220 evra a u Austriji gdje mi je rođak kupovao od 175 evra pa naviše. Ako imaš tamo nekog evo ti link od radnje: https://www.cyberport.at/?token=d7b...arch&view=liste&query=r9+380&filterkategorie=
 
ima i ovde za 190e (mozda sada i manje,toliko su bile pre 2 meseca), tj kod madjara na kp, ali od 2gb verzije
 
ja imam ali 380 verzije ako ti to nesto znaci
 
Sta mislite koje napajanje mi je najbolje od ovih, jer samo ova napajanja imam u ponudi ? Potrebna su mi za rig 4x MSI 380 4g

LC Power 1000W LC1000 V2.3 Legion X2 80+ Gold
Chieftec APS-1000CB 1000W
Be quiet! 1000W Power Zone
EVGA 1000W SuperNOVA G1 80+ Gold
Corsair RM750x RMx Series 750W 80+ Gold
 
Gledaj koji imaju dovoljan broj pcie konektora. Od gore pobrojanih, samo EVGA i be quiet zadovoljavaju potrebnih 8 konektora. Sa ostalim bi morao da stavljaš molex, sata ili neke druge adaptere.
 
@milos pošto je pitanje bilo koje je najbolje od pobrojanih, odgovor je jedan EVGA.
 
Sta mislite koje napajanje mi je najbolje od ovih, jer samo ova napajanja imam u ponudi ? Potrebna su mi za rig 4x MSI 380 4g

LC Power 1000W LC1000 V2.3 Legion X2 80+ Gold
Chieftec APS-1000CB 1000W
Be quiet! 1000W Power Zone
EVGA 1000W SuperNOVA G1 80+ Gold
Corsair RM750x RMx Series 750W 80+ Gold

slazem se sa kolegom (EVGA), obrazlozenje:
-o LC nemam nikakvo misljenje
-CHIF APS serija je dobra samo za izbegavanje
-EVGA ima sve sto tebi treba
- Cors su odlicna napajanja ali ovo od 750W nema dovoljno snage...
uzgred stigli ventovi za MSI 7950-ice iz kine te sam iskoristio lokalnu grmaljavinu i izvrsio ugradnju... rade ko podmazani... :d
 
Poslednja izmena:
@bojan nek je sa srećom, pa da te grafike poderu još 2 kompleta ventova ;)
 
Koliko te izneli ventovi?

Послато са HUAWEI Y300-0100 уз помоћ Тапатока
 
ventovi kostaju 9,36E po kartici, znaci dva venta u set...
 
LC Power kao napajanje nije loše. Imam sad LC 600H i na njemu piči rudarenje sa R9 390 + Xeon E5 2670 sa TDP od 115W,itd. Na LC Giant Power od 600W dugo mi je rudarila SAPHIRE 7950 DUAL X + MSI 5850 TWIN FROZR II. U pitanju je njemačko a ne kinesko napajanje a kako je svojevremeno pisao Svet Kompjutera i kako neki ljudi misle (možda ima neko postrojenje u Kini). Prvo sam to znao jer mi je na napajanju koje je kupljeno u Austriji pisalo Made in Germany a zatim sam nakon tvrdnji u Svetu Kompjutera pisao firmi i odgovorili su mi da su oni njemačka firma. Ne preporučujem ni njega a ni neko drugo od ovih,ali čisto da kažem da nije za izbjegavanje i da su mi ova oba napajanja poderala 2 Seasonica (takođe u rudarenju) Seasonic 550G (prvo neki pucanj unutar njega a nakon 2 mjeseca se nije ni javiti htjelo) i Seasonic od 1200W sa Gold efikasnošću (ne sjećam se tačno modela,otišao mu je senzor na ventilatoru u roku nekolika mjeseca).
 
Napajanja su prva stvar na sta ne treba stedeti i meni su uvek na prvom mestu bili Cooler Masteri zbog odnosa cena /kvalitet/duzina garancije, onda preferiram Silver Stone napajanja, nekako mi ulivaju poverenje, Seasonic je Seasonic o tome necu da pricam, Corasair je sasvim pouzdan i vise od toga a EVGA su klasa za sebe... Ostalo sam prestao da gledam jer sam pogoreo vise tih LC-a, Codegen-a i Thermal Take iz serije SMART mada su se oni isplatili debelo i pocrcali su svi par meseci pre isteka garancije tako da sam uvek trazio i dobio povracaj novca... ,)
 
Pa u grupi je napajanja koja sam prestao da gledam a izgoreo sam ih par komada... :S:
 
Nazad
Vrh Dno