Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

MSI 380, sve po ps-u povezano.... i ne greje se ceo kabl, samo na adapteru... nekako su mekani,lako savitljivi,iako pise 18awg.... oni sto su na obicnom molex riseru su deblji i kruci dosta.

ako ukljucim molex direkno u usb riser, ne greje se zica,naravno (jer nema adaptera)... znaci samo na tim adapterima sata-molex
 
Poslednja izmena:
hoce da se greju ti adapteri ja imam SATA-6-pin i cesto se desava da se greju te ih koristim sto manje, slab je kontakt(mala povrsina) izmedju muskog i zenskog sata konektora i kad se pojavi potrosnja nastaje problem (zagrevanje)...
 
Ivice nisam siguran dali znas kako se graficka "hrani strujom" al ja cu biti sto kraci i razumljiviji, kad graficka potrazi odredjenu kolicinu struje koja joj je potrebna za rad moze i dobija je iz dva izvora prvi i trebalo bi da bude glavni izvor su oni 6 ili 8 pinski konektori kod naponske jedinice, ako se desi da odatle ne dobije dovoljnu kolicinu struje ona pokusava manjak da nadomesti tako sto povlaci iz pcie slota u ovom slucaju tvog ekstendera koji ima molex i tu verovatno nastaje problem jer taj adapter ne moze da propusti dovoljnu kolicinu struje koju potrazuje grafika jer je nije dobila oz ona dva 6 ili 8 pinska konektora kod naponske i zica se greje, mali poprecni presek=mala propusna moc ili los kontekt izmedju konektora, da napomenem ako se mnogo greje zica gubi propusnu moc i onda se jos vise greje dok ne izgori zica ili izbije pozar, da ti navedem moj primer gde je jedan 12cm vent bio prikljucen na molex i zenska strana je imala siroke rupe tako da je tu smercovalo i sva sreca sto sam primetio jer posle 15 min rada, plastika sa zenskog moleks je vec kapala a kablovi sa napajanja su bili pocrneli i nagoreli da nisam primetio verovatno bih sad ziveo u komsiluku. da zakljucim nije potrebna velika kolicina struje da bi se izazvalo grejanje itd VEC JE DOVOLJAN SAMO LOS KONTAKT...
 
Poslednja izmena:
A napajanje, koje i sta gura, koliko je staro?

Послато са HUAWEI Y300-0100 уз помоћ Тапатока
 
Znam vrlo dobro kako grafa povlaci struju, zato sam od pocetka imao extendere sa molexom (one bez nisam ni razmatrao). Napajanja su mi totalno rasterecena, radilo sve normalno na obicnim ekstenderima sa molexom. Da im fali struje na 6/8pin, i ranije bi se grejalo, ali im ne fali. I evo danas sam probao te USB...
U dva sam ukljucio molex direktno sa napajanja,dok sam za trecu stavio adapter sata-molex. Nigde se nista ne greje, sve radi normalno, osim tog adaptera,zica na njemu se greje. Eto da sumiram sve.
Taj adapter, tj 4 njih, sam probao na sve 3 karte, na svakoj se greje cim se pusti miner.

I evo sad sam ga probao na obicnom ekstenderu koji ima molex.... znaci nisam direktno molex u njega ukljucio,nego sam stavio adapter izmedju... Pogadjajte... adapter se NE GREJE...

Dal su ovi usb ekstenderi napravljeni da povlace max snagu konstantno koliko mogu sa molexa, a ne samo da pridodaju malo uz pci-e 6/8pin, ili sta li je, ne znam...
 
A napajanje, koje i sta gura, koliko je staro?

Послато са HUAWEI Y300-0100 уз помоћ Тапатока

novo je sve, dva su, probano na oba, nije do toga... a i sto bi se grejala samo jedna zica od 10cm na adapteru, da ne valja napajanje, nesto drugo bi pokazalo
 
@ ivica
zato ja koristim extendere bez molexa. moj rezon je ako negde zaskripi prvi ce da crkne extender jer je na njemu najtanja zica a kad crkne extender najmanja je steta...
 
Neekom se sa extenderom stopio i slot, bese na grafi? Nema zaebancije sa grejanjem, n3sto ti ne valja da nisi ostetio kabal ili je feler mozda ko zna

Послато са HUAWEI Y300-0100 уз помоћ Тапатока
 
Neekom se sa extenderom stopio i slot, bese na grafi? Nema zaebancije sa grejanjem, n3sto ti ne valja da nisi ostetio kabal ili je feler mozda ko zna

Послато са HUAWEI Y300-0100 уз помоћ Тапатока

dva napajanja, 3 razlicita kabla, 4 razlicita ekstendera, 4 razlicita sata-molex adaptera... nigde nista nije osteceno...

moj jedini zakljucak je da ovi usb extenderi vuku mnogo struje preko njih... mozda su samo ovi takvi, mozda vi imate drugacije

Pogledajte prilog 202060

kada bi neko imao iste,pa da proba sa adapterom, da ustanovimo da li je do toga
 
Ja imam i kod mene su hladni, idu preko adaptera

Послато са HUAWEI Y300-0100 уз помоћ Тапатока
 
i ja imam iste takve samo sa duzim usb kablom, ladni potpuno, ali primetio sam nesto drugo na ovoj slici a to je oznaka na ploci, kod tebe je ver 003 a na ovim mijima je ver 005. mozda je problem u toj verziji ekstendera

edit: nije to u pitanju sad sam pogledo sve ekstendere koje imam i neki su 003 a neki su 005
 
Poslednja izmena:
Sto bre nisi video pre to, sad me mrzi da gledam :p extenderi su ispravni, njemu je nesto do kabla molex sa extenderom sto dolazi

Послато са HUAWEI Y300-0100 уз помоћ Тапатока
 
evo ako je neko od vas dobrovoljac,ja cu da vam posaljem sutra jedan ekstender da probate :)
 
Tebi see samo greje sata kabal uz extender jel tako? Extennder radi dobro

Послато са HUAWEI Y300-0100 уз помоћ Тапатока
 
taj adapter sa slike sata-molex, to se greje (tj cetiri njih)... ali samo na tim usb ekstenderima, probam taj adapter na obicnom extenderu koji ima molex i kondenzator, na njemu se ne greje.... znaci ti usb ekstenderi vuku mnogo struje, mozda je ova ver3, zato da posaljem nekome i nek uporedi...

extenderi rade dobro, kada ukljucim direktno molex - ne greje se nista
 
Poslednja izmena:
Ma neki kontakt tu nije dobar, verovatno na tom kablu ne naleze na vecu povrsinu, i eto grejanja

Послато са HUAWEI Y300-0100 уз помоћ Тапатока
 
ne vredi da se ponavljam 200 puta kad stoji sve napisano 2 puta :)



ako slucajno neko hoce da proba,neka mi se javi da mu posaljem sutra
 
ako dozvoljavate mogu da dam savet kako nikada nista da se ne greje. 1) Sastavljate rigove sa max 3 kartice (znaci najjeftinije h61 ploce sa jednim x16 slotom i po 2 x1 slota), 2) kupujete karte koje mogu po specifikaciji da povuku svu struju iz 8 ili 6pin konektora (znaci ne kupiti kartu koja vuce 200w a ima 2x6pin jer tu prolazi 150w), 3) kopcati na karte direktno iz napajanja osmo i sesto pince, ne preko molexa adaptera i ostalih gluposti (ako imas recimo 4 karte sa po 2 sestopinca onda kupujes napajanje sa 8 sestopinaca ili dva napajanja sa po 4) 4) korisi klasicne stare kvalitetne extendere (ne USB) i nece ti trebati nikakve pomoci molexa na njima, samo ga ubudes sa jednog kraja u plocu sa drugog u kartu i to je to
 
Malo je zaznuto odrediti koja GPU vuce napon samo sa power konektora a koja ne, bilo je nekih testova davno i pre svaga zavisi od dizajna kartice to jest njenog naponskog dela.... tako da broj konektora mozda ne znaci nista, pogotovo sto 6pin a tek 8pin moze da progura daleko vise od specifikacije
 
Ja garantujem da kroz onaj 8- pinac mogu da pustim i 600w a da se ne zagreje samo sto cu naravno prvo da proverim konektore...

poslato sa HUAWEI Ascend P6
 
Imam 8-pinske kartice i kod mene su USB extenderi sasvim hladni kao i žice na naponom kablu extendera.
Možda da čovjek provjeri lemove na tom extenderu.
 
Ja ne znam kako je kod vas ali kod mene niti jedan kabl nije baš hladan, može samo da ne bude vruć.

Ivice, koliko tih adaptera imaš na jednoj sata grani? Ja imam slučajeve sa po tri adaptera po grani i sa po dva. Naravno da je sa tri toplije i to naravno više kod onih konektora bliže napajanju. Pošto provodnici dobro provode toplotu cela sata grana bude toplija. Ako hoćeš hladnije odvoji jednu sata granu po adapteru. Takođe iz nekog razloga na msi 380kama su mi ovi adapteri topliji nego na Gygabite 380kama što je opet toplije nego na 370kama Sapphire iako su temperature ovih kartice poređane u obrnutom redosledu. Moram da priznam da se ne brinem nešto previše.

Edit: sata i molex imaju samo po jednu awg 18 žicu, dok kod pcie imaju 3 ili 4.
Takođe svaki dodatni konektor i dužina kabla povećavaju otpor žice a samim tim se više i greju. Dakle što više što kraćih i debljih žica.
 
Poslednja izmena:
Kod mene su sva 4 adaptera na jednoj grani i žice su tople samo toliko koliko i temperatura okoline koju prave same kartice.
 
samo jedan adapter na jednom sata kablu.... kazem da je sve ostalo preko molexa, samo za jedan extender sam stavio sata-molex.
nisu lemovi na extenderu,jer sam probao na 3 razlicita,znaci taj kablic sam probao na svim extenderima, na usb greje... a na onim obicnim ne greje :D

kada bih imao sata konektor, napravio bih sam kabl... sa nekom debljom zicom,pa da vidim dal ce da se greje... ali nemam :D
 
Onda je možda ko što Bojan kaže verovatno do sata konektora... I kod mene su ti kablovi topliji ali ne toliko da bih brinuo.
 
uzeo sam sondu za temperaturu sa fan kontrolera i pritisnuo na kabl.... preko 50 stepeni,bas je vruc.... msm ne koristim ga vise,to juce kad sam probao...
 
pi bre, taman se zaradujem da sam uzeo grafike reparirane kad dobijem obavestenje da je firma sa kojom saradjuju pokupila sve raspolozive komade, ccccc
 
Nazad
Vrh Dno