Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

ja sam čim se otvorio pre dva dana zakupio nešto sitno od hashnesta. uzeo sam oko 200 GH po ceni od 0.00165 za ANT3, a danas je cena 0.0023 - > vec sam počeo da lagano dampujem, iskopano u medjuvremenu zadržavam kao cist profit. :D

može da se zaradi, ali isključivo trgovinom.
 
Poslednja izmena:
ja sam čim se otvorio pre dva dana zakupio nešto sitno od hashnesta. uzeo sam oko 200 GH po ceni od 0.00165 za ANT3, a danas je cena 0.0023 - > vec sam počeo da lagano dampujem, iskopano u medjuvremenu zadržavam kao cist profit. :D

može da se zaradi, ali isključivo trgovinom.

Klasika, isto kao sto je bilo kod CEX.io u pocetku. Sve dok te ne uhvati panicni dump vezan za skok diff-a i onda gledaj sta ces. Svako ko je trgovao na CEX.io ce da istrese sve sto je kupio na 10% rasta cene i da peva od srece, ako uopste bude nekog velikog rasta jer ljudi vrlo brzo izracunaju koliki je realan prinos od rentiranih GHs.
 
cudne stvari mi se desavaju sa mojom 280X V2, dok rudari, sve je normalno... a cim je ostavim neko vreme da ne radi, tj recimo celu noc ne radi i ukljucim komp ujutru, krene da tripuje...

stoji mi van kucista i ispod otvorenog prozora... jedina mi je teorija da se prilicno ohladila u toku noci, da ne kazem da se uhvatila kondezacija, jer mislim da jos uvek nije tolko hladno i onda kad sam je ukljucio ujutru... krenula da ispusta neke cudne zvuke, ko da prdi... ali nisu ventilatori, vec ko da se vodena para sudara sa strujom il tako nesto, i nije htelo da mi upali komp, ja se uplasih i iskljucih ga iz struje i onda se osetio jak miris struje...
ja gledam svuda, ne vidim da igde ista gori ili da je bilo bilo kakve tecnosti... malo dunem u ventilatore, vidim dal grafa lepo lezi na pci slotu, ponovo ukljucim, radi bez problema vec danima, tj rudari bez prekida...

jedini problem koji sad imam, jeste da mi u nekim zahtevnijim igrama, grafika krene fleshovati na delic sekunde i tako ne bas retko... ponavlja se proces bez stajanja, na svakih 15ak sekundi...
nemam pojma sta je, rudari brzinom kojom treba, bez problema, a u igrama tripuje... pre mi je tripovala kad bi suvise spustio napon, ali u vidu artifakta i linija u grafici tokom igranja zahtevnijih igra, nikad mi nije fleshovala, ko da seva... ne znam do cega je, jedino da pokusam da jos malo dignem napon ili da reinstaliram drajvere... nadam se da ne riknjava, iako je uredno pod garancijom...
 
cudne stvari mi se desavaju sa mojom 280X V2, dok rudari, sve je normalno... a cim je ostavim neko vreme da ne radi, tj recimo celu noc ne radi i ukljucim komp ujutru, krene da tripuje...

stoji mi van kucista i ispod otvorenog prozora... jedina mi je teorija da se prilicno ohladila u toku noci, da ne kazem da se uhvatila kondezacija, jer mislim da jos uvek nije tolko hladno i onda kad sam je ukljucio ujutru... krenula da ispusta neke cudne zvuke, ko da prdi... ali nisu ventilatori, vec ko da se vodena para sudara sa strujom il tako nesto, i nije htelo da mi upali komp, ja se uplasih i iskljucih ga iz struje i onda se osetio jak miris struje...
ja gledam svuda, ne vidim da igde ista gori ili da je bilo bilo kakve tecnosti... malo dunem u ventilatore, vidim dal grafa lepo lezi na pci slotu, ponovo ukljucim, radi bez problema vec danima, tj rudari bez prekida...

jedini problem koji sad imam, jeste da mi u nekim zahtevnijim igrama, grafika krene fleshovati na delic sekunde i tako ne bas retko... ponavlja se proces bez stajanja, na svakih 15ak sekundi...
nemam pojma sta je, rudari brzinom kojom treba, bez problema, a u igrama tripuje... pre mi je tripovala kad bi suvise spustio napon, ali u vidu artifakta i linija u grafici tokom igranja zahtevnijih igra, nikad mi nije fleshovala, ko da seva... ne znam do cega je, jedino da pokusam da jos malo dignem napon ili da reinstaliram drajvere... nadam se da ne riknjava, iako je uredno pod garancijom...
Napon i klokovi na default pa probaj kako se ponaša u igrama, ako nema artefakta znači da je do voltaže...
E sad to otvoren prozor i sl. ko će znati... zdrav razum mi govori da ne treba ostavljati open air mašinu ispred otvorenog prozora dok napolju pada kiša :p.
 
ma to je uredu, jer imam nastresnicu i ne dolazi ni kap kishe do prozora...
igracu se sad malo sa opcijama, pa cu videti do cega je... ova voltaza mi je do sad bila pola godine dobra za sve igre, sve do ovog opisanog problema...
 
cak i tako da je padala, opet ne bi mogla uci, jer sam u niskom prizemlju i vidim samo nebo kroz prozor xD kad bi video kakav pogled imam, sve bi ti bilo jasno :D
no da ne idemo dalje u off :)
 
Ako vidis nebo, moze da udje ma sta ti mislio. Dalje kartu od prozora, vetar nosi kapljice, ko zna koliko ti je okupao kartu. Kondenz ne moze da se uhvati na upaljenu kartu ili masinu. Tacka.
 
Jel probao neko ove nove r9 285 karte?
 
(ko sada kupuje nove karte svaka mu čast :)) Btw meni se čini da tu pomaka značajnijeg neće biti, isto snage kao 280,7950 za nešto malo manje potrošnje...a i to je pitanje pošto na štedljivim valutama ni stare nisu bile opterećene i verovatno je dobitak tj. manja potrošnja sa 285 zanemarljiva.
Ali valjda će neko da kupi pa da podeli iskustva..
 
Pa otkud znam, neko kupuje samo novo :).
 
Sto da kupi? Puni oglasi 280X za smesne pare, sto bi kupovao ovu novu? :)

Izvini jel moze neki link gde si to video.
Ja koliko vidim trenutno na Limundu ima jedna Asus r9 280x (trenutno oko 15.500 din, a verovatno ce biti do kraja aukcije malo vise), kupljena u Skoplju tako da je pitanje da li bi mogla da se aktivira garancija ovde u nekom Asus-ov servisu.

A pritom ima da se kupi nova za 23.000 (doduse ne Asus).

Tako da za tu malu razliku ne vidim svrhu da se neko zeza I kupuje polovnu.
 
gresis , kao prvo nova 280 bez X je oko 23000 sa x su skuplje , au oglasima kupujem prodajem imas ih od 150e-190e
 
@Phoenix257, u pravu si za "X" seriju (ova sto je 23.000 nije X).

Premda se opet postavlja pitanje da li rizikovati za polovnu X ili za novu slabiju (23.000 din = 195 Eura). Znaci dobije se kraca garancija I kartica koja je rudarila (moguce u ok uslovima a moguce i ishabana dosta).

Tako da kupovina polovne predstavlja solidan rizik obzirom da je cena ista ili malo manja zarad minimalnih performansi (okvirno 10%)

Da ne davim vise temu sa off-topic-om, samo me interesovalo gde su ti oglasi (hvala za odgovor Phoenix257)

Pozz
 
@Phoenix257, u pravu si za "X" seriju (ova sto je 23.000 nije X).

Premda se opet postavlja pitanje da li rizikovati za polovnu X ili za novu slabiju (23.000 din = 195 Eura). Znaci dobije se kraca garancija I kartica koja je rudarila (moguce u ok uslovima a moguce i ishabana dosta).

Tako da kupovina polovne predstavlja solidan rizik obzirom da je cena ista ili malo manja zarad minimalnih performansi (okvirno 10%)

Da ne davim vise temu sa off-topic-om, samo me interesovalo gde su ti oglasi (hvala za odgovor Phoenix257)

Pozz

kakvih ovde konstatacija sve ima..
Pazi na mojoj 7850 pise 2 god garancije da moze da radi non stop u full load-u
Nisu to makaze da se istupe od koriscenja, odes kod coveka istestiras karticu proveris kulere, temeraturu i na kraju kako se cuje dok radi i to je to, za sat vremena provalis dal valjda ili ne valja
 
@Tihi_Bandit,

mozes ti da proveris temperature ,kulere i kako se cuje dok radi. Ali ne mozes da proveravas na kojoj su temperaturi pre toga bile izlozene komponente (kondenzatori,id.). Pa na primer ako je po default vrednostima i normalnim radnim uslovima vek tih delova 5-7 godina, a u slucaju velikog opterecenja 3-4 godine npr.
Ako ti crkne kartica u garantnom roku super, a ako strada posle pola godine-godinu eto problema.

U svakom slucaju rekao sam moje misljenje, a svako ima pravo na svoje. Tako da onaj kome ne smeta rizik kupice takve kartice po toj ceni.

Pozdrav
 
Na GPU-vima nove generacije idu svi solidni kondenzatori ako nije defektan fabricki svaki ce da traje ~20 godina, isto vazi i za sve ostale komponente...
 
Crkavaju ventilatori ne kondenzatori. To se najvise trosi kod karti koje su arcene. Kondezatori nece doci na red godinama.
Sadasnji algoritmi mnogo manje struje trose tako da vise nisu toliko opasni za HW kao ranije ali i dalje je jedina prava opasnost za HW neznanje ili bahatost rudara koga je bas briga za HW. Kakva je karta i u kakvom je stanju najbolje vidis iz njegovih podesavanja.
 
covek mistifikuje stvari.. od svega on se za kondenzatore uhvatio, a inace ako i crknu posle 5 god (ako ih bude przio non stop) te grafike ce se vec smatrati zastarele
kartice stare 4-5-6 meseci su definitivno best buy sada ( 280x npr)
 
@Phoenix257, u pravu si za "X" seriju (ova sto je 23.000 nije X).

Premda se opet postavlja pitanje da li rizikovati za polovnu X ili za novu slabiju (23.000 din = 195 Eura). Znaci dobije se kraca garancija I kartica koja je rudarila (moguce u ok uslovima a moguce i ishabana dosta).

Tako da kupovina polovne predstavlja solidan rizik obzirom da je cena ista ili malo manja zarad minimalnih performansi (okvirno 10%)

Da ne davim vise temu sa off-topic-om, samo me interesovalo gde su ti oglasi (hvala za odgovor Phoenix257)

Pozz
A ko ti garantuje da ćeš u prodavnici dobiti novu kartu a ne neku iz rudnika (malo "sredjenu")? :-devil-::d
 
@Tihi_Bandit,

mozes ti da proveris temperature ,kulere i kako se cuje dok radi. Ali ne mozes da proveravas na kojoj su temperaturi pre toga bile izlozene komponente (kondenzatori,id.). Pa na primer ako je po default vrednostima i normalnim radnim uslovima vek tih delova 5-7 godina, a u slucaju velikog opterecenja 3-4 godine npr.
Ako ti crkne kartica u garantnom roku super, a ako strada posle pola godine-godinu eto problema.

U svakom slucaju rekao sam moje misljenje, a svako ima pravo na svoje. Tako da onaj kome ne smeta rizik kupice takve kartice po toj ceni.

Pozdrav

Ti stvarno misliš da će recimo jedna 7850 biti aktuelna za dve godine da se sa njom rudari ? Au rođeni zablude...A što je i problem ako crkne po isteku garantnog roka ? Greota da, ali problem ne...kupiš čip od kineza za 10-20e, iole pristojan majstor ti to nakugla i eto je opet u rudniku...
 
To ima o kod polovnih karti... :p

ako je lepo upakuju, stave celofan i na kartici i na kutiji ( znaci neotpakovano ) svi prikljuci sto dobijas isto spakovani, + mirise na novo
e ako to mogu da odrade, i stave jos 3 god garanciju (negde 2) onda sto se mene tice to je novo, a rizik od neispravnosti i defekta je na njima, ne na meni.
a i ti mnogo brate paranoises, kupi nove i oslobodi vise ovu temu tvojim teorijama zavere
 
Ko o čemu, Srbi o teorijama zavere...
Radio sam 5 godina za vendora i nisam video/čuo da je neki renomirani retail prodavao polovne grafike kao nove. Bilo je izleta sa reparirinim grafikama ali je to bilo jasno naznačeno.
Dakle batalite se ćorava posla... ako je nešto suviše dobro da bi bilo istinito onda obično i nije...
 
nova 280x je ~250e, a polovna 150e (stara 8-6 meseci), ako je to nekom mala razlika onda OK.
 
Nazad
Vrh Dno