Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Koje drajvere treba koristiti za Nvidiu (1060)? Imam nula iskustva s nvidiom, ne znam bukvalno ništa, čime se podešaju i klokuju koje vrednosti idu? Može i neki link ili ako nekog ne mrzi nek napiše u najkraćim crtama, rečenicu dve.
 
Pitao je neko pre izvesnog vremena kontakt za kablove. Posto je mikser izgleda NA. Ako ima neko kontakt saljite na pm. Hvala
 
Koristi li neko ova lc napajanja.
big-108095456_5ff5a20eecd664-985649901650W-LC-Power-.jpg
 
da ,4tu godinu rade.Ako ti ne smeta sto su bucna zbog malog ventilatora , skroz su ok.
 
Treba da povezem 7 3070. Imam trenutno jedan beQuiet od 630w sa 2x8pin.
Jel za 3070 dovoljan jedan 8pinac iz napajanja pa onda račva na 2x8?
 
Treba da povezem 7 3070. Imam trenutno jedan beQuiet od 630w sa 2x8pin.
Jel za 3070 dovoljan jedan 8pinac iz napajanja pa onda račva na 2x8?
Verovatno jeste ali nisam siguran da je kabl na kome su ti 2 x 8pin dovoljan.
Jesu li ti na istom kablu ti 8pin ili na odvojenim kablovima, ako su na istom onda nemoj, ako su odvojeni onda je ok.
 
Mozda nije pravo mesto.
Ali me zanima... na primer RX 470/ RX 570 vec odavno ne mogu da kopaju ETH i te jace koine, ima toma par meseci jel tako.
Do pre mesec dana su kostale 60-80e.
Sad ulazim na KP i cene 100e i preko.

Zasto je ovim grafickama porasla cena (RX 470 ) za 66% (sa 60 na 100e) ?
 
Zato što većina sada sa njima kopa Raven, koji je trenutno isplativ :)
 
Ok, hvala za info.
Znaci Raven nije bio isplativ pre 1-2 meseca, kad su kostale koliko sam napisao.
 
Tada se još kopao ETH, pa RVN nije bio zanimljiv
Post automatically merged:

A generalno je cena skočila i zbog gejmera, koji kupuju 4GB karte jer nemaju šta drugo da nađu trenutno, ili da premoste između dve prodaje
 
Ok, hvala za info.
Znaci Raven nije bio isplativ pre 1-2 meseca, kad su kostale koliko sam napisao.
Za NVidia karte je Raven isplativ od starta, tj od januara 2018. i uglavnom je bio najisplativiji coin za kopanje, osim u periodima kada je bilo privatnih ASIC-a koji su okupirali mrezu (dva puta ako dobro pamtim).
 
Da li je neko pokusao da kupi negde (na KP i slicno) RX 580 8GB ?
Kolika je realna cena po kojoj se mogu kupiti ?
Al da se mogu kupiti lako, ne neka nategnuta kombinacija.
 
Cene se krecu od 2500 pa na gore za rigove sa 6 karti, zavisi sta nadjes, jer se prodaje ko alva. Ja npr ne bih placao te rigove vise od 2800e
 
Da li je neko pokusao da kupi negde (na KP i slicno) RX 580 8GB ?
Kolika je realna cena po kojoj se mogu kupiti ?
Al da se mogu kupiti lako, ne neka nategnuta kombinacija.
Ne mogu se kupiti lako, cak ni po cenama od 500e po komadu.
Ceo rig polovni max 3k, zavisi koje su karte na njima, novi max 3.5k, interesantno je da je razlika izmedju novih i polovnih samo 20ak procenata.
 
ja sam prodao na kp 12x470 8gb po 300€/kom pre nedelju dana, (kupio ih po 225 pre 4 god) kontam da tražnja diktira cenu, ali meni nekako nema smisla tražiti 500 za karticu

neko će reći da sam lud, što je vrlo moguće, ali ja vrlo zadovoljan, em sam sve sačuvao, em sam prodao skuplje nego što sam ih kupio posle toliko vremena
u fazonu, ja sam ih iskoristio max, a ako će neko drugi uspeti da zaradi od njih, meni drago

a kao i prethodnih ciklusa, ludilo neće trajati večno
 
Pa o tome ti pricam, ako ti mozes da prodas kartu staru 4 god po 300e, sto neko ne bi mogao novu rx580 8gb da proda 500. Ajde nek je 500 nategnuto ali 450 sigurno ide.
 
Posto ne znam da li je hardverski ili softverski problem pitacu ovde. Imam xfx rx 480 4gb i u teamredmineru mi izbacuje stalno gresku "comm buf exit code timeout" i tako zabode. Da li je neko imao takav problem i kako bi mogao da ga resim?
 
Kuj otkljucao? Vidim da ima prica ali nista nije 100%.
 
Mogu da potvrdim iz prve ruke, RTX 3060 kopa punom parom ETH. Bilo je 20-21 /MHs sad je 42-43 MH/s uz malo podešavanja verovatno može više.
Imam 1070ti koja baca 27 MH/s i 3060 42-43MH/s
Ovo su novi beta drajveri 470.05 nema modifikacija biosa.

3060.jpg
 
Kuj otkljucao? Vidim da ima prica ali nista nije 100%.
 
da li ima neko mining bios za Sapphire rx570 puls 8gb hynix memorija, pregledao sam temu ali nisam uspeo da nadjem da je neko postavljao za ovaj tip
 
Sad je ta cena, kad bude 100% sigurno bice i cena drugacija. :)
 
Pa zato i pitam, to je odlicno ako to stvarno funkcionise, mada cisto sumnjam.
Gledao sam gomilu testova i recenzija, posle par sekundi prepolovi hashrate.
 
pa covek par postova iznad stavio sliku da radi(po slici sat i nesto) , ima li razloga da se govori neistina za tako nesto?
 
Nazad
Vrh Dno