Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Gde se vidi oznaka čipa, GPU-Z?!
 
da vidi se u PBE u gorenjem desnom uglu

ja te "napete" klokove ne koristim , meni su sve polrais kartice na 1100/2000 i sve daju 30.5mh...
 
Poslednja izmena:
Sad preko zime mogu malo da se "odvrnu" :)

Mada od kada sam izbacio sve "traktorke" (XFX, Asus Expedition i ostale kombajne) iz rudnika, temperatura ne prelazi 25-26 stepeni u prostoriji :smoke:
 
Pa ako me secanje dobro sluzi, pulse nisu nesto hladnije od xfx 580
Do 5c max
 
Tako je - Nitro su oko 50, Pulse oko 55, XFX je bio oko 60, a Asus išao i do 70 :)
 
Ima li ikakvih nagovjestaja koji hashrate bi mogao imati Big Navi na Ethash?
Planiram zamjeniti par rigova, pa da li sacekati Big Navi ili ici odmah na 5700/XT.
Mada, kako god se okrene, osim cinjenice da zauzimaju vise prostora (vise rigova), Polaris i dalje najvise daje u odnosu na ulozeni novac.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Zašto ventilatori crknu, tj ono kad počnu da zaglavljuju/pružaju prevelik otpor kao da su zapečeni? Da li je to popravljivo ili samo zamena ventova pomaže?
Nisam još rastavljao da pokušam da ustanovim da li je neki mehanički problem i da li neko čišćenje podmazivanje ima svrhe.
 
Zašto ventilatori crknu, tj ono kad počnu da zaglavljuju/pružaju prevelik otpor kao da su zapečeni? Da li je to popravljivo ili samo zamena ventova pomaže?
Nisam još rastavljao da pokušam da ustanovim da li je neki mehanički problem i da li neko čišćenje podmazivanje ima svrhe.
Zavisi koji. Probaj malo nekog spreja za visoke temp, imaš npr Forch oko 1000 din.
Moraš da otvoriti ako tu ne pukne osovina ima nade.
Ako je ispao iz ležišta možeš ga baciti uglavnom osim ako nećeš da tražiš te osovine.
Zapeku jer se stvori neki kondez unutra pa korozija uglavnom

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 
Ja sve kartice drzim u horizontalnom polozaju, tj kao u kucistu od kompa i do sada mi nije crkao ni jedan ventilator. Da li je slucajnost ili im odgovara taj polozaj ne znam, ali da zauzima vise mesta zauzima :D
 
Instaliraj CPU-Z, snimi originalni BIOS, pokreni PolarisEditor kao administrator, učitaj BIOS, odradi One time patch, snimi modovani BIOS pod drugim imenom (da ti ostane originalni), pokreni AtiFlash kao administrator, učitaj modovan BIOS, flešuj modovan BIOS, par sekundi, restart, gotovo :)
 
Zašto ventilatori crknu, tj ono kad počnu da zaglavljuju/pružaju prevelik otpor kao da su zapečeni? Da li je to popravljivo ili samo zamena ventova pomaže?
Nisam još rastavljao da pokušam da ustanovim da li je neki mehanički problem i da li neko čišćenje podmazivanje ima svrhe.
Meni je pomoglo na par kartica, pa mozes da probas i sam, tacno na sredini ventilatora gdje se nalazi lezaj napravis skalperom malu rupicu i kad dodjes do lezaja sipas kap ulja (ja sam sipao ulje koje koristim za automobil) zavrtis par puta prstom naprijed nazad i zalijepis preko toga naljepnicu ili parce papira samo da ne ulazi prasina i to je to, meni pojedine kartice rade vec 5-6 mjeseci bez problema...

Sent from my SM-A505F using Tapatalk
 
Pozdrav,

da li neko ima BIOS i setovanja (pozeljno za Simplemining) za Sapphire Nitro+ 5700XT 8GB (Micron memorija) GPU BIOS 113-410XT-UO5?

To su verovatno iste kartice iz posta (#27544) clana "Apple".
 
Instaliraj CPU-Z, snimi originalni BIOS, pokreni PolarisEditor kao administrator, učitaj BIOS, odradi One time patch, snimi modovani BIOS pod drugim imenom (da ti ostane originalni), pokreni AtiFlash kao administrator, učitaj modovan BIOS, flešuj modovan BIOS, par sekundi, restart, gotovo :)

Ne ide mi pa ne ide. Probao sam, nisam uspio. Nakon "One time patch" snimim taj "novi bios", pokrenem AtiFlash kao administrator, učitam "novi bios" modovan BIOS, samo prijavi grešku i neće da ga flešuje.
Interesantno, da nakon "One time patch" u PolarisEditoru nista se ne promeni... ponudi mi jedino da skinem pro verziju ili da izadjem i naravno ponudi mi gore da SAVE AS što i uradim ali taj bios neće da flešuje AtiFlash, odmah prijavi neku grešku.
outlaw, hvla tebi svakako!
 
GPUZ, ne cpuz :)

One time patch mora da promeni latencije memorije (u vidu strapa), i obavesti koje je promenio, pa pritisnes OK. Ako nista ne promeni, onda pokusavas na biosu koji vec ima promenjene.
 
Poslednja izmena:
Meni treba za : ASUS ROG Strix Radeon RX 580 O8G Gaming, SAMSUNG memorija.
Ja ne znam sam to napraviti svakako, ne bi se usudio.. Ako ima neko , bio bi zahvalan.

Evo ti. ORIGINALNI KOJI SAM SKINUO, UPOREDI SA SVOJIM, I MODOVANI. Flesujes na sopstvenu odgovornost, ako nesto podje po zlu,sam si kriv
 

Prilozi

  • Asus.RX580.8192.170301.rar
    106.9 KB · Pregleda: 6
  • asus-mod.rar
    106.8 KB · Pregleda: 6
Poslednja izmena:
Ne ide mi pa ne ide. Probao sam, nisam uspio. Nakon "One time patch" snimim taj "novi bios", pokrenem AtiFlash kao administrator, učitam "novi bios" modovan BIOS, samo prijavi grešku i neće da ga flešuje.
Interesantno, da nakon "One time patch" u PolarisEditoru nista se ne promeni... ponudi mi jedino da skinem pro verziju ili da izadjem i naravno ponudi mi gore da SAVE AS što i uradim ali taj bios neće da flešuje AtiFlash, odmah prijavi neku grešku.
outlaw, hvla tebi svakako!

Kad radis to, uvek koristi najnovije verzije atiflasha i gpuz-a. A za patchovanje, mozes da koristis i srbpolaris
 
Za one kojima stoje u podrumu 280ce sa 3G radi zhash kolko sam ja video, nije neka cena 0.2 doloresa po kartici al oopet neka vajdica. Ne znam jos dal moze da se potera dagerhashimoto tj ethclasic, ako je neko uspeo nek javi, ti je sigurno malo veci dolores
 
Jedino ako neko ima free struju, inace...
A mislim da je vecina davno to rasprodala
 
Pozdrav jer neko moze da preporuci neki asic majner koji se isplati? Ako moze neki link gde mogu da se nadju isti na pm. Hvala :wave:
 
https://www.asicminervalue.com/

dok ti ga prodaju svaki se isplati i samo treba da cekas da postanes milioner

kad ga kupis posle 2 meseca trosi vise struje nego sto iskopa , posle 6 meseci ga prodajes po ceni napajanja koje si uz nejga dobio :)
 
Poslednja izmena:
ekipa oko zec i dalje dobro placa

z15 sada zaradi 23$ cisto 20$ na dah star 6 meseci
z11 7-8$ , cisto 4$ na dan star 17 meseci

mada i dalje debelo kostaju :)

naravno po whatomine ... statistika
 
Ma da se zaradi nesto samo. Mada racunao sam struju i tu nema zarade nikakve kad predjes 1700kwh za mesec dana.
 
Da li neko ima iskustva sa serverskim mining case-ovima za rigove, gde su karte poredjane jedna do druge, u kucistu?

Ima li to neko kuci, kakve su temperature, da li se isplati dati 500e za gotovo i elegantno resenje?
 
Sta mislite o 570 saffirkama oznake11266-78-20G PULSE sa gddr6 memorijom? Dal daju veci hash od ove sa gddr5?
 
Gde nadje da ide ddr6 na nju :d
 
i ja prvi put cujem da polaris moze da se upari sa GDDR6
 
Ma greška je to :) Jedino ako nije neka fora kao sa onim kineskim USB-ovima od po 2TB :d
 
Nazad
Vrh Dno