Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

na grafikama su modovani samo tajminzi u biosu a klokove I napon kontrolisem sa overdriventool-om

ne koristim nista za ventove samo u overdrive sam podesio target temp I na svakoj grafici su identicne temperature uvek

nista ostaje mi izgleda jos samo da vratim na neku stariju verziju windowsa i da blokiram bolje taj update pa da vidim kako ce da radi
 
na grafikama su modovani samo tajminzi u biosu a klokove I napon kontrolisem sa overdriventool-om

ne koristim nista za ventove samo u overdrive sam podesio target temp I na svakoj grafici su identicne temperature uvek

nista ostaje mi izgleda jos samo da vratim na neku stariju verziju windowsa i da blokiram bolje taj update pa da vidim kako ce da radi
Tako se i radi . Modovanje tajminga nista vise. A overdriventool je zakon za kontrolu grafike..

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk
 
Ja ga baš i nisam skapirao, nije baš tako user friendly. A kuburim sa dvi adapterima pa bih rado prešao na integrisane grafike.
 
na grafikama su modovani samo tajminzi u biosu a klokove I napon kontrolisem sa overdriventool-om

ne koristim nista za ventove samo u overdrive sam podesio target temp I na svakoj grafici su identicne temperature uvek

nista ostaje mi izgleda jos samo da vratim na neku stariju verziju windowsa i da blokiram bolje taj update pa da vidim kako ce da radi

brisi v1803 i resices sve probleme
 
Hajde ovde da pitam. Primetio sam da kada dodirnem oba riga (konstrukciju) i napravim spoj da me udari blago struja.
Obzirom da sam probao sve kombinacije zasto dolazi do toga, sve krece od ovog prvog riga sa leve strane. Kada napajanje prima
struju cak i kada je rig ugasen (ali ne i napajanje) pa kada je ugasen i drugi, (napajanje iskljuceno) i dalje se oseca blago peckanje koje ume da bude neprijatnije
ako zakacim podlakticom ili nekim delom gde je koza meksa.

Zasto i odakle provlaci struju, preko cega? Ploca ne lezi direktno na aluminijumu, vidi se u donjem uglu materijal.
Hard disk je jedini u direktnom spoju sa konstrukcijom.
 

Prilozi

  • Struja.jpg
    Struja.jpg
    470.8 KB · Pregleda: 116
Statički elektricitet, sam rad ventilatora u kontaktu sa česticama prašine proizvodi statički elektricitet. Moguće je da se prenese na celu konstrukciju i čeka kontakt da bi se oslobodio, tj pecnuo. Ali on nije od onih opasnih [emoji4]
Jedino proveri kakvo ti je uzemljenje, tj da li ga imaš. Ako je to eventualni razlog e to onda može biti veoma opasno...

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Znam ja sta je staticki elektricitet ali ovo se desava iz stanja mirovanja i ponavlja se svaki put kada ukljucim rig odnosno napajanje.
Dakle prenosi samo od tog prvog riga.

Kad drzim duze osecam pod prstima vibraciju koju proizvodi struja.
 
Poslednja izmena:
Verovatno rigovi nisu priključeni na istu utičnicu i postoji razlika potencijala između uzemljenja dve utičnice. Gde se u takvoj situaciji jedan rig uzemljuje preko drugog, a ti glumiš provodnik između njih.
 
Ljudi pročitao sam zadnjih 30 strana i većinom pričate o postojećim konfiguracijama, a mene interesuje preporuka za kupovinu. Skupio sam 4000 evra za kupovinu auta, ali cenim da bih mogao i da uložim u konfiguraciju za majnovanje ukoliko se investicija može povratiti za godinu dana.
Da li kupiti ASIC za BTC ili sklopiti mašinu i kopati druge valute?
I kakvu mašinu sklopiti za ovaj cenovni rang?
 
Kada bi neko garantovao da se investicija u rudarenje isplati za godinu dana, prodao bih i gajbu i kola i bubreg i ženu i šporet i decu i uložio.
 
Znam ja sta je staticki elektricitet ali ovo se desava iz stanja mirovanja i ponavlja se svaki put kada ukljucim rig odnosno napajanje.
Dakle prenosi samo od tog prvog riga.

Kad drzim duze osecam pod prstima vibraciju koju proizvodi struja.

Probaj drugi produzni da stavis. Kvalitetniji


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@ qryak
U pravu si, nisu prikljuceni na istu uticnicu.
Problem je sto ako stavim na istu uticnicu pucaju mi rigovi naizmenicno.
Od kako sam to sastavio, imam taj problem i ne znam i dalje sta je.
Nekad ce da radi u kontinuitetu a nekad ce da zabode jedan od dva riga.

Interesantno je da ako ostavim samo jedan, bilo koji (kao da je do odredjenog kapaciteta u potrosnji i ako nema logike) onda radi bez greske.
Mada, ovo se meni desavalo i kada su na razdvojenim uticnicama ali redje.

@lahaine

Pa ja sam mislio da je ovo dovoljno kvalitetno. ProSafe kabal. Nije los tj. kazu da je najbolji nase proizvodnje.
 
Hm... trazi dalje. Pojacaj osigurac u tabli na tu uticnicu, menjaj uticnicu, utikac


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Možda sam se pogrešno izrazio, pa da preformulišem pitanje.
Da vi koji ste u materiji od ranije i imate iskustva, imate 4000 evra, na koji hardver bi ste taj novac potrošili?
Ne treba mi svakako nikakva garancija da će se isplatiti, odrasli smo ljudi.

Naravno da mišljenja mogu dobiti i na drugim mestima na internetu, ali me interesuje šta misle starosedeoci ove teme.
 
Kupiti karte i sklopiti masinu, svakako bolja opcija od ASIC-a.
 
Čekaj zelene...

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Koju matičnu preporučujete i koja napajanja?
 
Drugi deo je mnogo zanimljiviji meni, gde priča o tome kako svaki poznati coin ima ASIC već izrađen, čak je iznela i neke brojke koliko bi koštao ASIC za RVN.
 
Možda sam se pogrešno izrazio, pa da preformulišem pitanje.
Da vi koji ste u materiji od ranije i imate iskustva, imate 4000 evra, na koji hardver bi ste taj novac potrošili?
Ne treba mi svakako nikakva garancija da će se isplatiti, odrasli smo ljudi.

Naravno da mišljenja mogu dobiti i na drugim mestima na internetu, ali me interesuje šta misle starosedeoci ove teme.

Ja bih sad u ovom momentu isao na vege. Ili sacekao nove zelene da vidimo kako ce se pokazati.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ljudi pročitao sam zadnjih 30 strana i većinom pričate o postojećim konfiguracijama, a mene interesuje preporuka za kupovinu. Skupio sam 4000 evra za kupovinu auta, ali cenim da bih mogao i da uložim u konfiguraciju za majnovanje ukoliko se investicija može povratiti za godinu dana.
Da li kupiti ASIC za BTC ili sklopiti mašinu i kopati druge valute?
I kakvu mašinu sklopiti za ovaj cenovni rang?

Kratko JA bih pre ulozio u hardver nego u kola.

1. imas 2-3 godine garancije i ne vidim da ce cene pasti do kraja godine ako ne povratis sve povratices deo (ovaj susni period moze da potraje i cene mogu jos dole, a moze i da se povampiri i da sve bude uvis x2 x3). ja tipujem da ce i dalje lagano pasti.
2. kola kad kupis to je ma4ka u dzaku, moze biti spolja gladac, unutra jadac, nema6 garanciju nemas uvid koliko je presao , moras odmah kod automehanicara da ti zameni sve 6to mora da se zameni, moras ga registrovati .oko 100kw oko 33 000 dinara (sa tablicama). i moras da mu sipas 4orbu. kupis auto od 2000 evra za godinu dana kpojesce ti + 2000. naravno ovo je sve u lupativu. u auta se razumem ko marica ... :)
 
Kupiti karte i sklopiti masinu, svakako bolja opcija od ASIC-a.
Mozda nekad bilo...pogledaj prvih 100 coina po market capu..ima mozda samo 3-4 od 100 najvecih koja mozes da majnujes sa GPUom.
Takodje i za te preostale su FPGA trenutno pretnja na horizontu jer mogu da majnuju 10 puta efikasnije od GPUa i RVN i bilo koji od tih ASIC resistive coina ..samo neko da sedne napise majner.
Sad je po meni najgore vreme za ulaganje u GPU..jer buducnost i kratkorocna totalno neizvesna a cene hardwera ocajno visoke i ako u pitanju generacija koja je pratkicno na zalasku.
 
FPGA i da radi tako kao sto kazu problem je cena i isplativost istog,ako neko da recimo 4000 dolara samo za FPGA i da coveku da ga podesi za odredjeni algoritam jos recimo neka bude 2000-3000 dolara gde je tu isplativost,ja bi pre za 7000 dolara kupio 1.1 btc nego sto bi davao toliki novac na FPGA koji je realno bezvredan bez odgovarajuceg softvera..I za svaki novi algo opet moras da placas nekoga da ti programira za taj novi novi algo...

Drugo ako zelis da ga prodas to teze ide nego recimo ako zelis da prodas gpu.

Ima mnogo vise od 3-4 coina u prvih 100 koji moze da se kopaju sa gpu Etc,Eth,Zec,Monacoin,Monero,Verge,btcp itd. mislim da ih ima oko desetak i plus izvan top 100 ima jos gomila novcica.

Kad bi bilo prosto sve tipa skines sam program i u 2 klika pokrenes miner e to bi vec druga prica bila za FPGA.

Sve dok to ne naprave to je promasena investicija i isplati se samo onima koji znaju da sami isprogramiraju FPGA.

Treca stvar ko moze da tvrdi da ne moze da se napravi da coin bude otporan na FPGA?Ako smo uspeli da napravimo odredjene coine Asic resistant onda je sve moguce.

Ovo zadnje se slazem da treba sacekati i ne kupovati sada gpu zbog novih generacija koje dolaze.
 
Poslednja izmena:
Zec ti je vec na ASICu i tu GPU za mesec dana nema sta da trazi ..Inosilicon ASIC daje 40 000 sola za 600 wati. ili kao 60 komada 1080ti..a ETH i ETC vec idu ka ASICU ..Bitmaina kosta 500-600$ 200mh


Naravno da koini mogu da se naprave ASIC resistance ali ovo je veliki biznis a u biznisu veliki jedu male..i Zcash se reklamirao kao ASIC resistant i da ce da promene algoritam ako se nesto promeni pa evo kad se pojavio ASIC njih bole uvo sto su napisali i jos idu i Kinu da sednu sa direktorom i Bitmaina i Inosilicona na kafu i pozdrave ulazak ASICa..jer i jedni i drugi imaju pare da podmazu...za GPU ce ostati neki sitni coini ali ni priblizno da primi milione GPUa sa ZCasha i ETHa.
 
Nazad
Vrh Dno