Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Trenutno,koja kartica od ove 2 je isplativija za zeca 1080 vs 1070-ti ?
 
Hvala,imam neke 1080 za jeftinu paru pa zbog toga pitam,ispadaju mu jeftinije od 1070-ti
 
Jel imao neko ove kockice i crtice? Ponekad imam ponekad ne. Zanimljivo je da se javi ponekad i na teamwiewer. Primetio sam da samo jedna graficka pokazuje taj problem. 1070 asus
5b6f014984f7f87dae446b44f89ee7cd.jpg


Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
znaci negde probija,to je za reklamaciju,mozda bude radila jos malo kod njih dok je budu ispitivali i to je za smece,al daju drugu odma,ukoliko nije otvarana,na 30 il 50 ode jedna prevremena
 
GeForce GTX1060 Manli 6GB DDR5 da li neko ima iskustva sa ovom grafickom,vredi li uzimati?
 
GeForce GTX1060 Manli 6GB DDR5 da li neko ima iskustva sa ovom grafickom,vredi li uzimati?

Vredi ako imaš adekvatnu cenu u poređenju sa ostalim modelima, i ako imaš dopunsko hlađenje (adekvatno hlađenu prostoriju) u toku leta.
Ima isti čip, isti bus, razlika je u 99% u predefinisanim klokovima i hlađenju.
 
Gtx 1060 nije cip koji se mnogo greje,tako da slobodno uzmi ako imas dobru cenu...Svaki gtx 1060 cip je isti razlika je u hladjenju mada za gtx 1060 i ne treba neko specijalno hladjenje....
 
Nije stvar samo u kuleru i hlađenju GPU-a, na nekim modelima je gola memorija, a takve karte treba izbegavati za mining.
 
Gtx 1060 nije cip koji se mnogo greje,tako da slobodno uzmi ako imas dobru cenu...Svaki gtx 1060 cip je isti razlika je u hladjenju mada za gtx 1060 i ne treba neko specijalno hladjenje....

Nije, al nasviran i na 45C sa lošim fabričkim hlađenjem... pa da ga vidim.

Nije stvar samo u kuleru i hlađenju GPU-a, na nekim modelima je gola memorija, a takve karte treba izbegavati za mining.

Tako je. I to spada u hlađenje.
 
Pa da naravno da treba izbegavati ali ta Manli je najjeftinija gtx 1060 kod nas,jedino je jeftinija Zotac blower edition a svakako je Manli bolji.

Ako je nekome hitno bolje da uzme Manli,mada ja bi sacekao da padne jos cena malo...

45 stepeni je hladno kao led.
 
E pa mi tu ne mozemo nista ne mozemo da uticemo na temperaturu napolju....Tu se muce sve karte i Asus strix i Gainward Phoenix....
 
Jasno je svima da ne možeš da utičeš na temperaturu napolju.
Ono zašto se to pominje je jer igra veliku ulogu u planiranju hlađenja kartica i uzima se u obzir kao neminovno, a pogotovo kod onih čije je fabričko hlađenje loše (a to se uglavnom reflektuje na cenu).
 
Da li se tu moze videti hladjenje itd,meni nedeluje jako lose al se nerazumem previse.
 
Kome smeta hladjenje lepo uzme Asus strix ili Gainward Phoenix i miran je...Kome ne smeta hladjenje na Manli uzme Manli i gotovo svako neka sam razmisli naravno da postoje mnogo bolje izvedbe gtx 1060 ali vise i kostaju...

Nece Manli sad posto ima golu memoriju da se upali ili slicno samo ce se kartica vise muciti pri rudarenju...Inace Manli koliko vidim ima 2 god. garancije...
 
GeForce GTX1060 Manli 6GB DDR5 da li neko ima iskustva sa ovom grafickom,vredi li uzimati?
Imam ja 24 kom uzimaj ako uzmes poslacu ti moja podesavanja za odredjen coin...

Послато са LG G6 уз помоћ Тапатока
 
Ponuda, potraznja... Inace za te pare samo moze da se uzme 3gb verzija... Gde naci povoljnije? :)
 
Zavisi sta ko smatra kao povoljno cekanje 3 meseca na garanciju i mogucnost da sam nosis kartu na reklamaciju u madjarsku ili da ti sve bude gotovo za 15 dana.
Plus karta ne majnuje opet minus a pare ulozene.
Vremenom se nauci dosta.


Sent from my XPERIA M2 using Tapatalk
 
Šta mislite na ovu kombinaciju AMD Athlon X4 950 i BIOSTAR TA320-BTC ???
Znam da ovaj CPU nema graficku u sebi svejedno ce slika ići sa jedne od kartica.
Pa me interesuje kakva bi bila komb.?
Послато са LG G6 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Bilo bi dobro da se ima za njega para [emoji16]
Nego jel on u rangu sa i5 2500k?

Послато са LG G6 уз помоћ Тапатока
 
oko 500-600 daje na moneru ryzen. i to lako bez da se muci sa mnogo OC i bez da se dodatno optimizuje - a da radi stabilno...jer kad cpu miner pukne, pukne ceo komp.

a i5 daje smesno malo ako se ne varam..cak i novi i5 daju manje od ryzena 1700 (ako se ne varam, jer nisam probao licno)
 
Kakva je ino 3d chilli x2,imam x4 i dobra je al me zanima ova za kopanje jer je 60e jeftinija pa ko ima neko neko...
 
Gde kupujete napojne kablove? Mislim na one napajanje-uticnica. U procesu selidbe sam izgubio 2 kabla, a imam i napajanje od 1200w sa US "tropincem" pa me zanima sta je dovoljno i jel uopste moze nesto kvalitetno da se nadje kod nas? Problem je sto moram da odem licno i pogledam kabl, ne mogu na KP ili u nasim radnjama kupiti jer slike na sajtovima uopste nisu od proizvoda koji se dobija+kako oceniti debljinu i specifikacije koje pisu na kablu :trust:. Zvao Emmi da narucim, lik mi samoinicijativno rekao da su *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* za rigove, uzeh jedan da vidim o cemu se radi i da prikljucim moj PC da bi mi rig radio na mom kablu, i da, prilicno je tanak i kineski. Ko ima dobre, proverene kablove (neko sa KP, Elementa, Kelco)?
 
Ja sam na preporuku uzeo prosafe i zadovoljan sam, kabl je duplo deblji od bilo kog kineskog produznog
 
uzmi napravi sam najbolje ili kupi us na eu adapter. ja imam par tih adaptera i vrse posao evo vec prodje godinu.
 
Nazad
Vrh Dno