Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Ali nije nitro jel?
 
3 klika na kp i vidis koja je [emoji23] nije, asus strix, nema nitro nigde povoljno, bas sebi trazim..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ljudi, sta da uzmem kao alternativu za EVGA SuperNova G2 1300 napajanje ? Trebace za Rig sa 6x sapphire rx480 8gb? Ne mogu pronaci to napajanje nigde

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
Zasto alternative? Koliko vidim na kp ga kao ima :) Jel ima razlike izmedju msi rx470 gaming I gaming x ova druga ima nesto vise def klokove?
 
Pise samo u oglasima da ima. Kad nazoves-nemaju na lageru. Sve sam ih zvao redom. Zna li neko koje bi drugo napajanje koje bi moglo ali da nije neki shit koji ce riknuti?

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
Ljudi, sta da uzmem kao alternativu za EVGA SuperNova G2 1300 napajanje ? Trebace za Rig sa 6x sapphire rx480 8gb? Ne mogu pronaci to napajanje nigde

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
Uzmeš 2x750 EVGA G2 :)
 
Ja danas uzeo lepu od 1000 w i moze da tera celih 5 470-ica... Nema bolje napajanje od 1000 w... ;)

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
trenutno da , ali uvek imaj na umu da i 470 moze da povuce skoro 200w
 
Super Flower Leadex Gold 1600W, i da te ne boli glava. :) I ono najvaznije, ima ih na lageru.
Probacu sa tim flowerom. A o maticnim plocama da ne pricam... Jos mi se prodavci iscudjavaju kad pitam za Asroke H81 i H97.... kao " zemljace pa ti kad da si sa marsa pao, nema tih ploca nigde na svetu " [emoji1] [emoji1] [emoji1] [emoji12] [emoji12]
Pa da pitam onda i to kad smo vec ovde:

Sta kupiti od ploce a da uradi posao isti kao h81 Btc pro ili H97 anniversary. Jer sam sve komponente uspeo nekako isceprkati. Ali ove ploce i napajanja me ubise

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
imas mnogo bolje ploce od tih za fm2 socket i koje uvek i rade za razliku od zadnjih serija H81 i 97 ploca
 
A koliko moze rx 470 grafika na chiftec CFT-750-14CS? jel moze 3? :D
 
pro btc zakon, bilo je u altiju po bezobraznim cenama, trebalo bi da ima u madji za ~70e, ona u kombinaciji sa kvalitetnim usb extenderima najbolje reshenje...ok je i h97 ann.
 
@demios
Jel' može pojašnjenje koji su to kvalitetniji usb extenderi (pošto ih ima raznih a dok ne ubodeš nemo'š ni da znaš) neki link ili sl....
 
Poslednja izmena:
Ja narucio h81 BTC PRO preko Ebay... ne mo's kod nas naci nigde, i kod Madjara se ceka nedeljama da oni naruce. Ne vredi...jedino naruciti preko neta

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
@demios
Jel' može pojašnjenje koji su to kvalitetniji usb extenderi (pošto ih ima raznih a dok ne ubodeš nemo'š ni da znaš) neki link ili sl....

ja bih rekao oni nebo plavi.
idealno oni koji imaju pod uglom kachenje u plochu.
najkvalitetnije, na oko barem, deluju oni sa 6 pincem umesto molexa (za one sa vishkom duplih pcie kablova)
ali su oni i skuplji i u najcheshcem sluchaju mora i produzni 6 pin na 6 pin ili mozda 8 pin na 6 pin.
nisam probao josh tu varijantu cela grafa na jedan pcie kabl, chekam produzne.
ideala kombina su kablovi od rm1000x (dugachak onaj produzetak), bilo koja rx nitro karta, i misilm da moze da dohvati onaj produzetak direkt u extender,
jerbo nitro ima zguza pcie kachenje struje, 24cm je samo dugachka, pa je kratak put do plochice extendera.... ideala za one koji voze po 5 karti na rm1000x ili mozda rm850x sa dodatnim kablovima.
i onda u tom sluchaju ne treba ni jedan molex kabl.

ja sam ih uzimao raznih, shto sa alija, shto u lokalu, u sushtini svi lepo rade...obratiti paznju na onaj mali deo shto ulazi u slot, na po nekim zelenim varijantama onaj usek je premali i ne moze da udje u slot,
to se reshava malo struganjem skalpelom. zatim, obratiti paznju na sata/molex adaptere, da se izbegnu ako moze, ali ako moraju da se koriste da se gleda da su zice debele i kvalitetne, to plavi imaju sve.
ovi sa 6 pin napajanjem, dodju sa sata na 6 pin adapterom i imaju dupli debeli kabl za 12v zicu.
 
Poslednja izmena:
@demios
Jel' može pojašnjenje koji su to kvalitetniji usb extenderi (pošto ih ima raznih a dok ne ubodeš nemo'š ni da znaš) neki link ili sl....

ja bih rekao oni nebo plavi.
idealno oni koji imaju pod uglom kachenje u plochu.
najkvalitetnije, na oko barem, deluju oni sa 6 pincem umesto molexa (za one sa vishkom duplih pcie kablova)
ali su oni i skuplji i u najcheshcem sluchaju mora i produzni 6 pin na 6 pin ili mozda 8 pin na 6 pin.
nisam proboa, ali ideala su kablovi od rm1000x, bilo koja rx nitro karta, i misilm da moze da dohvati onaj produzetak direkt u extender,
jerbo nitro ima zguza pcie kachenje struje, 24cm je samo dugachka, pa je kratak put do plochice extendera.... ideala za one koji voze po 5 karti na rm1000x ili mozda rm850x sa dodatnim kablovima.
i onda u tom sluchaju ne treba ni jedan molex kabl.

https://www.aliexpress.com/item/PCI..._1&btsid=4319f9ea-9454-4dbe-b393-8dcc7c47f2a0
https://www.aliexpress.com/item/PCI...32742035476.html?spm=2114.13010608.0.0.8klTD1
 
Kad ces probat mogu li kablovi od SF dohvatiti dole do 6pin-a :D hajde znas da smo pricali pa javi mi da ih uzmem.
 
Kad ces probat mogu li kablovi od SF dohvatiti dole do 6pin-a :D hajde znas da smo pricali pa javi mi da ih uzmem.

kasne madjari sa isporukom robe, nemam nitro ni jednu pri ruci, rekoh ti. a SF ima istu duzinu kao cors, tako da, 90% da moze. javljam, ne brigaj ;)
 
Nazad
Vrh Dno