Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

@risim Na koji tacno thermaltake mislis? toughpower, lite power....?
 
Poslednja izmena:
Mislim da je mislio na smart, toughpower ima samo 775 a on jede te dve za dorucak.
Lite power ima 700w al on je plafon za jednu karticu a i tu brljavi.
Imam i toughpowere i lita pa znam iz prakse :)
 
Evo meni stigao merach pa sad mogu da kazem kako stoje stvari sa 4 x 7950. U masini su 2 dualx i 2 vaporx kada se kopa SHA na 1050/900 masina vuce iz zida tu oko 820W, kad sam pustio scrypt na neagresivnim podesavanjima da svaka daje po 550 KH/s masina je vukla preko 1000W. Meni nije jasno kako mogu da pisu za neke valute da su energy efficient kada masina trosi ko kamion :)
 
Sta sam ti ja rekao? :)
Jel bese HX850? Stvarno je raga ali nemoj ga na ltc, izvadices mu dusu.
 
@risim Na koji tacno thermaltake mislis? toughpower, lite power....?
Thermal Take Smart 730w..

Ali zato 2 x 7950 radi kao doxa na tim istim smartovima.. Menjao sam deo opreme za seriju 7.. a imam dosta tih smart 730.. pa mi bio bedak da menjam i napajanja zarad malo veceg hashrate-a..
ovako cu dokupiti neku grafu vise i pun gas..
 
Ne znam ja sta si ti rekao :) u stvari nije ni bitno jel sam hteo da se sam uverim kako stoje stvari, nije HX nego TX850 i radio je juce na preko 1000W :D jeste da nisam zeleo duze da ga mucim ali radio je nekih sat vremena a bio je poprilicno hladan, sad sam dodao jos jedno napajanje da ne bi bilo sagorevanja. Nego sta nego cu da mu krnem scrypt da pegla.
 
Pa naravno da ne znas kad si poceo s pricom gde sta da utaknes umesto da citas sta pise :d
Svejedno, samo nije modularan... Pa dobro ali dodao si jos jedno napajanje da ga rastereti to je bitno, tako moze da kopa slobodno.
Koji si merac uzeo?
 
Vidi to sto ja hocu sam da utvrdim stvari je isto kao kad kupis auto i kazu ti trosi 5l a na kraju ispadne duplo... jednostvano ne verujem nikom nista dok ne vidim svojim ocima... Merac je Trotec BX11
 
Kratko pitanje; koja je provereno dobra i povoljna ploca da ima hardversko dugme za paljenje i reset na sebi?!
 
Mislim da nema potrebe insistirati da ploca ima reset i power na sebi, jeftinije da uzmes neko krs kuciste izvadis reset i power i povezes sa plocom.
 
Bilo kakav prekidac i dve zice... Nepotrebno je da insistiras na prekidacu na ploci jer ces skuplje platiti plocu bez razloga i kad natrpas grafike neces moci da pridjes tasterima ;)
 
ja sam izvukao gole zice napolju, i kad mi treba reset ili power samo ih spojim, naravno uredis ih da ne mogu same da se spoje
 
Joka slazem se u potpunosti al to je sve dodatno cimanje. Nego proveri ti meni kad si se vec ukljucio u temu da li imas jos neke od onih 7950 na stanju sto sam uzimao od tebe...sve se nesto razmisljam da zalozim jos jednu masinu!! ;)
Penca prilazim ja tasterima bez problema!
 
Pustite coveka kad hoce da plati dugmice na ploci neka ih onda i dobije :D
 
Evo, poslace tebi drugar prekidac na adresu samo nemoj da kupujes skuplji plocu bez potrebe. Jel moze tako?
 
Joka slazem se u potpunosti al to je sve dodatno cimanje. Nego proveri ti meni kad si se vec ukljucio u temu da li imas jos neke od onih 7950 na stanju sto sam uzimao od tebe...sve se nesto razmisljam da zalozim jos jednu masinu!! ;)
Penca prilazim ja tasterima bez problema!

Ovako napamet MSI 990FXA-GD80, za ostalo ti saljem PM
 
MSI Z77A-GD55
 
Btw i ja sam pre mesec-dva dana bio spreman da doplatim za malo bolju plocu sa dugmicima 20-25 evra :D, ali sad mozda i ne bih. krastavac kad nikad nisam palio komp bez dugmeta, izgledalo mi komplikovano..
 
uzmes lepo kablic od USB-a za kuciste, raskantas, kupis u prodavnici tastere za 45dinara, zalemis, izolujes, gotovo. :D
 
Sto komplikujete miner rig cete paliti jednom u par meseci.... dovoljan je i obican srafciger

Uzeo danas 4x Asus-ke 7950 valjda ce im asic biti bolji nego od ove sto imam, samo jos da se oni puzevi u emm-ju nakataju da mi isporuce Chiftec BPS 1.2KW!

Sad videh da sa asusk-ama ne stize dvi->rgb adapter, imam ih par kuci da li neko zna da li za asus-e treba dummy plug??
 
Poslednja izmena:
Moze li komp da se upali tako sto se ona clear CMOS plastikica stavi preko power pinova?

Moze i da se u biosu podesi da se komp pali po dolasku struje, pa da se pali prekidacem na napajanju.
 
Moze li komp da se upali tako sto se ona clear CMOS plastikica stavi preko power pinova?

Moze i da se u biosu podesi da se komp pali po dolasku struje, pa da se pali prekidacem na napajanju.

Moze ali ti nesmes ostaviti kratak spoj vec samo na momenat das kontakt!
 
Poslednja izmena:
Sto komplikujete miner rig cete paliti jednom u par meseci.... dovoljan je i obican srafciger

Uzeo danas 4x Asus-ke 7950 valjda ce im asic biti bolji nego od ove sto imam, samo jos da se oni puzevi u emm-ju nakataju da mi isporuce Chiftec BPS 1.2KW!

Sad videh da sa asusk-ama ne stize dvi->rgb adapter, imam ih par kuci da li neko zna da li za asus-e treba dummy plug??

Ne treba dummy.
 
Treba mi pomoc da razresim sledecu dilemu:

Pokvario mi se saphire 7870XT, pa posto njega nema nude mi u zamenu asus 7870 DCu v2.0 koji kosta isto koliko i pokojni XT. E sad vredi li ASUS razlike u ceni (2000 din) u odnosu na ostale modele?
 
XT ima nekih 250 streaming procesora vise, ispravite me ukoliko grijesim.
 
Da. ja bih trazio novac nazad, dodao nesto sitno i uzeo 7950.
 
Da. ja bih trazio novac nazad, dodao nesto sitno i uzeo 7950.

I meni je to palo na pamet kao ideja.

Sta uzeti od 7950 karti, trenutno nije bas nekakav izbor, u cenovniku im vidim samo XFX i saphire Vapor-X kojoj je rok isporuke 7 dana
 
Ja bi uzeo Vapor-x :)
 
Bez razmisljanja Vaporku :p
 
Nazad
Vrh Dno