Šta je novo?

Half-Life 2 Episode Two

ja imam problem krene igra tj pise ono sourece ona crvena slavina, i onda kad bitrebalo da se pojavi meni, dole samo pise loading
 
ja imam problem krene igra tj pise ono sourece ona crvena slavina, i onda kad bitrebalo da se pojavi meni, dole samo pise loading
Gordon se vratio u proslost i razbucao Valve :smash:
10 bambija za sT4Lj|n-a :D
 
Nego, jel zna neko kako da ubacim Portal pusku u Epizodu 2. Ima neka caka sa konzolom.
 
extra je igra...kao i prosli hl...

nego, O CEMU SE BRE OVDE RADI haha?!?!?!

ako neko razume o cemu se ovde radi taj nije normalan
 
extra je igra...kao i prosli hl...

nego, O CEMU SE BRE OVDE RADI haha?!?!?!

ako neko razume o cemu se ovde radi taj nije normalan

Pa ništa posebno komplikovano, samo upotrebljavaju neke pripovedačke fore
da bi napravili priču u kojoj ćeš sam pokušati da se setiš i povežeš neke stvari i razgovore
( što te ubaci još dublje u okruženje ).

Meni se izuzetno sviđa to što rade, na takav način prezentuju priču
da alieni deluju baš vanzemaljski, sa nedokučivim ciljevima,
tajanstveni čovek koji se pojavljuje takođe ima svoje ciljeve i planove,
a samim tim što se ništa ne objašnjava, deluje još misterioznije.

Takvu atmosferu je teško postići u video igri, posebno akcionoj,
a Valve su u tome uspeli spektakularno.

HL2 se po svemu izdvaja od konkurencije. Dok se svi trude da ubace što veće šarenilo
ili cyber okruženje, Valve su celu priču smestili u soc-realističku imaginarnu istočnu Evropu.
Dok su drugde alieni vidno "zli" i često nešto nesuvislo trtljaju, ovde su nedokučivi, opaki, jezivi... priča ti sama dozvoljava da ih posmatraš i pokušavaš da prokljuviš šta oni uopšte žele, šta su uopšte, otkud ona čudovišta koja napadaju i njih, kakve to veze ima sa dešavanjima u kompleksu Black Mesa itd.

Mene u svakom slučaju fascinira. Jedva čekam episode three.
 
Dobro je i što ne moraš pričom da se opterećuješ ako ne želiš (mada je zanimljivije kad se udubiš),a u tom slučaju ti ostaje gomila extra dobre akcije i lep environment za razgledanje...ne mogu da se suzdržim i moram na svakoj strani da je pohvalim :)
 
presao sam igru i mogu reci da sam zadovoljan(mada sam ocekivao da ce biti malo manje linearna),jedina mana je sto je kratka a verovatno se zato i zove epizoda :D fino radi,na mojoj masini iz popisa 1680x1050 sve na very high 8xAA,16xAf oko 55-60fps(negde padne na 40) mislim da ce ep 3 biti bolja,pozz :wave:
 
Shta kome smeta Alyx?!:p

Igrajte Sin, tamo ima ona teta sa oogroomnim dudama:p

A ovo sa vracjanjem kroz vreme, strashno!!:p

Mora da je tako zalutao u chernobil, i popio metak:p

XD, ovo mi je 666-a poruka.
 
Poslednja izmena:
heh super fora
 
Poslednja izmena:
Ko bi rekao, i Njemci imaju smisla za humor :d
 
Poslednja izmena:
Aman vise,sta da uradim da izadjem iz ove prostorije?!
 

Prilozi

  • hl2 2008-02-05 21-20-36-54.jpg
    hl2 2008-02-05 21-20-36-54.jpg
    191.4 KB · Pregleda: 76
  • hl2 2008-02-05 21-20-44-50.jpg
    hl2 2008-02-05 21-20-44-50.jpg
    175.5 KB · Pregleda: 81
Koliko se secam trebalo bi da ubacis teret u taj lift ili nesto slicno tome.
 
A sta,ovo treba da predstavlja kao neki "spoiler"???

Ne nego se tom recenicom izrazava odusevljenje Portal-om. Po meni je najznacajniji deo Orange boxa. Odusevljen sam igricom, a jos vise prezentacijom i "likovima". Kad kazem likovima, mislim na GLADOS i one turrete, prosto sam uzivao slusajuci im komentare. Iskreno se nadam da ce uz EP3 izdati i nastavak portala :)
 
Jel igra neko slučajno Detonationov Orange Box paket? Unleashed je za svoj Episode 2 i Portal izbacio fix posle izlaska igre tako da sam obrnuo obe bez bagova, al sad kupujem ovo veliko izdanje jer mi je lakše da imam sve u jednom paketu. Međutim, čitao sam da se ljudi žale na bagove u Ep2 (HL2 i Ep1 bi trebalo da su u redu), a Detonation ništa nije izbacivao naknadno... more info?
 
Da neko slucajno nema neki sacuvani save sa pocetka poslednjeg nivoa,Alex se zabagovala,nece da udje u lift.:).

@PsychO
U pravu si za Portal 200%!!!Neki dan sam ga "progutao" za cirka 3 sata.Igra je genijalna i predstavlja pravo osvezenje od gomile FPS-ova.Odmorila me je...:)
 
Poslednja izmena:
Kada se ocekuje Hl2-Ep3, ima li nekih vesti?
 
Jel igra neko slučajno Detonationov Orange Box paket? Unleashed je za svoj Episode 2 i Portal izbacio fix posle izlaska igre tako da sam obrnuo obe bez bagova, al sad kupujem ovo veliko izdanje jer mi je lakše da imam sve u jednom paketu. Međutim, čitao sam da se ljudi žale na bagove u Ep2 (HL2 i Ep1 bi trebalo da su u redu), a Detonation ništa nije izbacivao naknadno... more info?

*Cough* to je zbog steamemu programa koji pokrece to izdanje (emulira steam) *Cough*

@borab
Nema vesti za HL3 koliko znam, ali je najavljen, odn. "potvrdjen" Portal nastavak, dodushe bez ETA.
 
*Cough* to je zbog steamemu programa koji pokrece to izdanje (emulira steam) *Cough*

Meni igra i dalje puca (u rudnicima, dok bezim od "Guardiana"), dosta se prica o tome po netu, skinuo sam drivere koji bi trebalo da povecaju kompatibilnost HL2 based proizvoda sa GForce karticama ali ni oni nisu pomogli :( Sa Steama moze da se skine patch koji resava problem, ali kako imam "nekomercijalnu" kopiju igre, bas i ne mogu da ga skinem. Nisam mogao da ga nadjem nigde drugde, pa htedoh da priupitam jel' zna neko gde mogu da nadjem gorenavedeni patch? Javite mi na PP, plz.
 
Poslednja izmena:
Imam problem-
Naime, i pre kada sam Episode 2 raspakovao i uradio ceo navedeni postupak sa dodavanjem parametra, i sa starim GPU-om mi je ispisivalo bas ovako kada pokrenem shortcut:
f_untitledm_d96a8fc.jpg

Postupio sam kako je receno. Ali nista. I sa novim GPU-om isto. Ukucam u TARGET parametre koji trebaju i opet shit.
Zna li ko sta i kako?
Bas mi se igra... Jedva sam docekao... :(
 
Nisi lepo raspakovao.
Kad otvoriš prvi rar, NE SELEKTUJ FAJLOVE U NJEMU nego odmah pritisni gore Extract i pusti da raspakuje sve delove.
 
Meni igra i dalje puca (u rudnicima, dok bezim od "Guardiana"), dosta se prica o tome po netu, skinuo sam drivere koji bi trebalo da povecaju kompatibilnost HL2 based proizvoda sa GForce karticama ali ni oni nisu pomogli :( Sa Steama moze da se skine patch koji resava problem, ali kako imam "nekomercijalnu" kopiju igre, bas i ne mogu da ga skinem. Nisam mogao da ga nadjem nigde drugde, pa htedoh da priupitam jel' zna neko gde mogu da nadjem gorenavedeni patch? Javite mi na PP, plz.

Ako imas problem sa pucanjem u tunelu kada se priblizavas jednom telu problem je do njega, rezolucije tekstura za to telo, najlaksi nacin da to zaobidjes je da GLEDAS DOLE (u pod) i prodjes taj deo tunela gledajuci samo dole (problem mi se pojavio na jos jednom mestu u igri i resio sam ga na isti nacin)
 
Poslednja izmena:
Kada se ocekuje Hl2-Ep3, ima li nekih vesti?

Nazalost jos nista nisu najavljvali :( *srmc* a bilo bi vreme.Ja se samo nadam posto je proslo izvesno vreme od kako je ep2 izbacena,da ce kad izadje ep3 biti bolje odradjena nego prethodne 2 po smilslu duzine igranja (jer su ep1 i ep2 ,barem za mene, enormno kratke igre)
 
Nazad
Vrh Dno