Šta je novo?

GREE klima uredjaji

Plairam da uzmem Gree inverter klima Amber Premium GWH12YD-S6DBA2A wifi. Treuto je nema niko na stanju, dobiće je.
Grejem 100 kvadrata, znam da ne može, ali za sada ću kreuti sa njom, pa kasije ,po potrei, još jedna.
Kakva su iskustva, ako neko ima tu klimu..čitam da lije na sve strane kada radi defrost, pa me interesuje kako ste to rešili..
 
Zavisi kakva je izolacija tih 100kvm.
Kod mene greje već dve sezone dobro izolovanih 80ak kvm, nikakvih problema sa klimom.
Što se tiče defrosta, koliko rupa ima na spoljnoj jedinici u kadici na toliko izlazi voda. Može se reći da lije, ali nije baš kao na česmi.
 
Piša svaka na defrostu, ako odvod nije odrađen crevom sa grejnim kablom u njemu. No da bi pišala, mora biti visok vlaga i niska temperatura.
 
Da li neko zna zbog cega se pojavljuje greska na GREE klima uredjaju prilikom grejanja? U pitanju je E8 greska
 
E8 Malfunction of indoor fan motor Indoor fan motor If the indoor unit does not receive signal from indoor fan motor for 30s successively when the fan motor is operating, indoor fan motor malfunction will be reported. In this case, the unit can automatically resume operation after stopping.
 
Da li je neko uspeo da poveze klimu sa Gree+ aplikacijom,imam dve Viole i zadnjih godinu dana nikako nemogu da ih povezem?
 
E8 Malfunction of indoor fan motor Indoor fan motor If the indoor unit does not receive signal from indoor fan motor for 30s successively when the fan motor is operating, indoor fan motor malfunction will be reported. In this case, the unit can automatically resume operation after stopping.
Sve sam to uspeo procitati i ja,a da li je toneki ozbiljniji kvar gde jw potreban majstor ili se moze resiti na neki jednostavniji nacin od strane samog korisnika?
 
Ako čupanje iz struje ne pomaže, onda mora majstor
 
Meni ewpe smart sa bergenom ( gree lomo ) radi bez problema ali kad god iskljucim iz struje mora ponovo trazenje klime ( reset wifi opcija ).
 
Ja nikako nemogu da ih povezem,wifi radi,telefon ih vidi ali na kraju kada trazi uredjaj nemoze da ga doda Screenshot_20220920-074205_Settings.jpg
 

Prilozi

  • Screenshot_20220920-074214_Settings.jpg
    Screenshot_20220920-074214_Settings.jpg
    60.5 KB · Pregleda: 20
  • Screenshot_20220920-074221_GREE+.jpg
    Screenshot_20220920-074221_GREE+.jpg
    48.6 KB · Pregleda: 7
  • Screenshot_20220920-074227_Settings.jpg
    Screenshot_20220920-074227_Settings.jpg
    59.9 KB · Pregleda: 7
  • Screenshot_20220920-074246_GREE+.jpg
    Screenshot_20220920-074246_GREE+.jpg
    46.2 KB · Pregleda: 24
Kod mene sve noramlno radi na gree+ i begren i gree lomo. NIsam imao većih problema osim ponovnog logovoanja. Proveri samo da li ti modem radin na 2.4ghz na 5 nece da se konektuju klime. Druge provere zahtevaju malo vece znanje da nema nekih "blokada" u softveru modema...
 
Ja nikako nemogu da ih povezem,wifi radi,telefon ih vidi ali na kraju kada trazi uredjaj nemoze da ga doda Pogledajte prilog 356138
Isti problem. Pokusao sam sve kombinacije. Da promwnim ruter da stavim 2.4ghz pa na 5 ghz pa mts ruter pa fritzbox i nista,vidi ga ali ne moze da ga doda. U pocetku je radilo bez problema ali sad do nedavno se pojavio ovaj problem.
 
Radila.je kod mene dve godine na isti modem,nista nisam menjao.Samo je odjednom prestala i nemogu da je povezem.
 
Preporuka za Gree klimu za stan od 65 kvadrata sa dobrim rasporedom prostorija?
 
Amber Premium 12
Evo gledam na netu,posto sam u Italiji, Gree Amber, bez premium, tu ne mogu da nadjem ni na njihovom sajtu pa kontam da je isto
18-ka je 900 Eura
12-ka je 640 Eura
Stan mi je 60m2

Evo link klime, je li to ta :
 
Evo gledam na netu,posto sam u Italiji, Gree Amber, bez premium, tu ne mogu da nadjem ni na njihovom sajtu pa kontam da je isto
18-ka je 900 Eura
12-ka je 640 Eura
Stan mi je 60m2

Evo link klime, je li to ta :
Gree inverter klima Amber Premium GWH12YD-S6DBA2A wifi je 1300€ u Srbiji.
 
Evo gledam na netu,posto sam u Italiji, Gree Amber, bez premium, tu ne mogu da nadjem ni na njihovom sajtu pa kontam da je isto
18-ka je 900 Eura
12-ka je 640 Eura
Stan mi je 60m2

Evo link klime, je li to ta :
To je obicni Amber (YC) nije dovoljan za 65 kvadrata. Amber premium ili amber nordic je druga zvijerka. Evo ti link, msm da je italijanska stranica


 
Ovi mi izbaci kada je povezujem,da li je to do rutera ili do telefona,
 

Prilozi

  • Screenshot_20220922-125703_GREE+.jpg
    Screenshot_20220922-125703_GREE+.jpg
    56.2 KB · Pregleda: 21
Da li neko zna kako da skinem deo sa turbinom kod Green G tech klime.

Skinem 4 šrafa, otkačim crevo od tog dela ali nikako nmgu da je svučem.
 
Dobro vece svima evo mene opet, ako se secate grejem sa 3 musse 165m2 uz neke probleme da ne gadjaju temp kada su prelazni periodi. Dogradio sam u proizvodnji jos 65m2 prostorija izjedna i odvojena velikim kliznim vratima od ove vece, izolacija full. Treba da u narednih 15 dana resim i tu grejanje. Ima li neka klima bilo Gree bilo neka druga koja moze da tacno odrzava temperaturu jer ce u tom prostoru da se sedi (sivara-pretezno zene) . Mogu i dva uredjaja. Nebi opet postavljao nesto kao ove Musse jer ne gadjaju temp tacno dosta hoce da pregreju. Za razliku od 20c u 165m2, u ovih novih 65m2 temp bi trebala da bude 22c. Sa serviserom koji mi je montirao ove 3 Musse sam razgovarao, ali nisam dobio nikakav precizan odgovor niti preporuku posto sam pod obavezno trazio da uredjaji tacno odrzavaju temperaturu. Kaze ne moze da garantuje. Ja ne trazim da to bude u 0,1c ali takodje necu da na zadatih 22 dobijam 25, kao sto na zadatih 20 dobijam 23 sa muse.Hvala
 
Poslednja izmena:
Fujitsu LMCA12X2 za tih 65m2.
 
Dobro vece svima evo mene opet, ako se secate grejem sa 3 musse 165m2 uz neke probleme da ne gadjaju temp kada su prelazni periodi. Dogradio sam u proizvodnji jos 65m2 prostorija izjedna i odvojena velikim kliznim vratima od ove vece, izolacija full. Treba da u narednih 15 dana resim i tu grejanje. Ima li neka klima bilo Gree bilo neka druga koja moze da tacno odrzava temperaturu jer ce u tom prostoru da se sedi (sivara-pretezno zene) . Mogu i dva uredjaja. Nebi opet postavljao nesto kao ove Musse jer ne gadjaju temp tacno dosta hoce da pregreju. Za razliku od 20c u 165m2, u ovih novih 65m2 temp bi trebala da bude 22c. Sa serviserom koji mi je montirao ove 3 Musse sam razgovarao, ali nisam dobio nikakav precizan odgovor niti preporuku posto sam pod obavezno trazio da uredjaji tacno odrzavaju temperaturu. Kaze ne moze da garantuje. Ja ne trazim da to bude u 0,1c ali takodje necu da na zadatih 22 dobijam 25, kao sto na zadatih 20 dobijam 23 sa muse.Hvala
Ti si mazohista...
 
Hvala "proleter" za preporuku-razmotricu.

A zasto sam mazohista ? nije valjda zato sto hocu da uredjaj drzi tacnu temperaturu ? Nemora u gram da tacno radirekao sam, to ne moze nijedan uredjaj ali je po meni da promasi za 3c totalno bezveze. I izvinjavam se sto nemam dovoljno vremena da malo vise procitam oko klima nego trazim od vas iskusnijih gotov savet jer sam laik, ali jednostavno nemam vremena. Valjda me razumete. A ukapirao sam da ima klima koje mnogo grese zato i pitam. znaci nebi hteo da sada uzmem opet nesto problematicno
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno