Šta je novo?

GREE klima uredjaji

Probaj da pojacas fan.
 
Na auto fan su obe.
Uključena je ona jelkica (valjda zdravlje pise na njoj).
Nisam isprobavao IFeel funkciju. Jedino to da probam..
Neka na oba daljinska budu iste opcije upaljene ako me razumes… znaci na oba displeja na daljinskom sve isto da bude… stavi onako kako ti je bilo na staroj gree pular… mada to su iste klime na papiru mislim da ne postoji stara i nova verzija…
 
Isto je sve na oba daljinca, ali se ne ponašaju isto. Stara za pohvalu, nova - skroz čudno ponašanje
 
Da li ti se poklapa temperatura u sobi i na daljincu? I kako radi kad je namjestis na ifeel, da li odrzava 24 i gasi se kad dostigne 25 ili se ugasi prije nego sto dostigne 24?
 
Ne radi na 24 ni kad upalim IFeel opciju.
Termometar nemam, moraću da uzmem da proverim temperaturu u sobi. Noćas smo se smrzlo, a na 24 nije krenula da radi. Sad sam je pustio na 27 i stavio na najmanju brzinu ventilator i sad kao greje.
Hvala u svakom slučaju na odgovorima
 
Noćas smo se smrzlo
Kolika bila spoljna temp. kad si se smrzo? :LOL: Kod mene kad ne rade klime je u kuci jos neki 22-23c
To ti klasican/normalan rad klime (Gree) ne spusta nisko...
evo kod mene Amber 9 Premium u 60m2 zadata 24c Fan 3( spoljna bila 17c a sad vec 10c)
Gledaj koja pauza skoro 2h ;) dok radila termometar sve vreme pokazao 24.3c, pa tek upalila na 22.8c... znaci jos nema toplotni gubici
Screenshot_20240923-001906.png
Na gornji sprat isto gde je Muse Comfort 12 u 48m2 Zadata 24c Fan 3 radila neki 1h30min i sad prdi... a evo sta kaze termometar...
gfdfgdg.jpg

Kupi kao sto rekao master97 termometar...
Ako termometar pokazuje npr. 21c u sobi a klima nece da upali na 24c onda reklamiraj
 
Poslednja izmena:
Kupljena i montirana klima Gree Klivia 18k

Sluzice za grejanje i hladjenje oko 60kvadtata dobro izolovanog stana sa pvc stolarijom i staklenom vunom plafonom
Prostorije su dobro rasporedjene tako da ce da duva u hodnik i sobu a druga soba je pored tako da mislim da nece biti problema.
Prvi utisci sto se tice hladjjenja TOP.
Brzo ohladi ceo stan na zadatu temperaturu
Sto se tice grejanja kada je par dana zahladilo super je grejala ceo prostor.
Vise o grejanju kada bude hladnije

Molim ostale korisnike koji imaju Gree Kliviju a i one koji nemaju da iznesu svoje utiske
 
Kupljena i montirana klima Gree Klivia 18k

Sluzice za grejanje i hladjenje oko 60kvadtata dobro izolovanog stana sa pvc stolarijom i staklenom vunom plafonom
Prostorije su dobro rasporedjene tako da ce da duva u hodnik i sobu a druga soba je pored tako da mislim da nece biti problema.
Prvi utisci sto se tice hladjjenja TOP.
Brzo ohladi ceo stan na zadatu temperaturu
Sto se tice grejanja kada je par dana zahladilo super je grejala ceo prostor.
Vise o grejanju kada bude hladnije

Molim ostale korisnike koji imaju Gree Kliviju a i one koji nemaju da iznesu svoje utiske
Koliko te izasla ta Clivia 18 bez ugradnje?
 
Gde to ima ugradnja za 70e? Ovde nema ispod 100e + delovi, nabiju oni to na 150
 
Nisam lepo pročitao, piše još 70e, ja sam razumeo da je ukupno 70e. Moja greška 😀
 
Koji model menja ta Clivia, u klasi Muse?
Nadam se da su ispravili bagove.
 
Izgleda da menja Muse. Dobra je to cena za Gree 18 ako je Clivia bar srednja klasa Gree, recimo stepenik ispod Amber Comfort-a!
Videcemo na grejanju ali mislim da ce biti ok

Kada je malo zahladnelo a kad sam je upalio bio pakao u 40kvadrata a ja planiram oko 60 da grejem.Izolacija celog stana i pvc stolarija.
Za sada je top videcemo kad stegne
 
Sta znaci pakao, pustio si je na 30 da roka?
Kad kazemo kakva je mislimo na to da li se precesto pali/gasi i kolika je modulacija. Posto je kod tebe 18 i posto je to zamjena za Muse bilo bi idealno ako je minimalna 350-400W
 
Kakva je videces kad ode u minus nekoliko dana. Posto je Gree u pitanju ne sumnjam da ce da greje, ali kako ce da odrzava temperaturu, koliko precizno to cemo tek videti. Dzaba ona ima snagu ako ne ume da je koristi kako treba, sto se dalo zakljuciti od ranijih modela, izuzev Amber Comfort i Premium! Sada za vikend najavljuju "zahladjenje" 15 tak stepeni dnevna. Predlazem, isteraj sve iz kuce na nekoliko sati, otvori sve prozore i pusti da se rashladi, zatvori, pusti klimu na 23'c, pusti neki film, napravi kokice i cekaj! Samo opusteno.....
 
Gree je ranije imao jako dobrih modela, ali niko nije ocekivao ovakav promasaj sa Muse modelom, pogotovo posle Viole
Ja sam te godine kad je i muse model izasao uzeo dve gree lomo, malo slabiji model. I evo sa njih 2 grejem vec 5tu godinu stan od 70 kvadrata, stara gradnja(dakle ne neka izolacija) i pola stana iznad su mi zajednicke terase. Prezadovoljan sam. Steta sto vise nisu ponovi ovaj model, vec su samo gurali muse(ali tako je izgleda samo u Srbiji i dalje se prodavao taj model u BIH i MK). Izgleda da je uvoznik napravio kardinalnu gresku. E vec posle 2 godine su pocele klime da "mršave" da se stedi na materijalu da rastu cene... masa spoljne jedinice 32 kg. Gas r32. Sad se sve vrti oko 20tak.Ma sve je otislo od korone u honduras....
 
Sta znaci pakao, pustio si je na 30 da roka?
Kad kazemo kakva je mislimo na to da li se precesto pali/gasi i kolika je modulacija. Posto je kod tebe 18 i posto je to zamjena za Muse bilo bi idealno ako je minimalna 350-400W
Javljam sa prvim mrazom kakva je jos je neispitana za grejanje u minusu ali mislim da je ok dobro je hladila celo leto
 
Izgleda da menja Muse. Dobra je to cena za Gree 18 ako je Clivia bar srednja klasa Gree, recimo stepenik ispod Amber Comfort-a!
Izgleda da je Clivia iznad Amber Comfort
Amber Comfort 12btu na -10c 2700w
Clivia 12btu na -10c 3400w
Amber Comfort vise nema sad je Amber Pro sto je ipak jaci od predhodni Comfort i Clivia i daje na -10c 3700w

Svake godine menjaju nesto... Sledece godine bice sigurno Clivia Pro a Amber bice neki Amber Prime :) haha
 
Nazad
Vrh Dno