Šta je novo?

Gramofon

novajlija11

Zapažen
Učlanjen(a)
01.11.2023
Poruke
9
Poena
2
Pozdrav ljudi!
Treba mi pomoć oko gramofona, POČETNIK sam, da li je pametnije kupiti nov ili polovan gramofon do 150e!
Znam da je malo ali započetak, ploče svakako imam, zvučnike takođe, kasnije bih unapređivala.
Hvala unapred na pomoći
 
Pa shto prave onda taj model ?
Zato što su gramofoni u trendu i ljudi ih ponovo kupuju. Bluetooth je stvar komfora i još jedan osobina na spisku mogućnosti gramofona. Što više mogućnosti, veća je verovatnoća da će casual kupac da izdvoji pare za takav uređej. Za casual kupca bitnije je da ima na spisku bluetooth nego kvalitetniju gramofonsku ruku, kertriž ili napajanje.
Yamaha čak ima gramofon koji ima bežične multiroom mogućnosti na njihovoj MultiCast platformi.
Možda je nekome bluetooth zvučnik najbolji izvor zvuka u kući i želi da presluša stare ploče ili neke nove koje je dobio na poklon uz minimalno ulaganje. E sada koliko je takvih?
 
Ako želi neko da sluša gramofonske ploče i da čuje "ono" u čemu je cela poenta te priče, gramofon srednje klase dobar ili nov, HiFi oprema VINTAGE, ne govorim slučajno nego namerno.

Budžet koliko vidim je 150e, evo igrom slučaja skoro sam kupio DUAL-a 606 Direct drive Ortofon zvučnica za 15000din, gramofon je kupljen kod čoveka u mom kraju sa svim papirima, dakle ne preporučujem kupovinu i slanje gramofona peko brzim poštama jer je to izuzetno osetljiv uređaj.

Pre nego da kupim gramofon listao sam i pratio cene, od 100e do 150e može sasvim OK gramofon da se kupi za početak.
 
Nazad
Vrh Dno