Šta je novo?

Gramofon

novajlija11

Zapažen
Učlanjen(a)
01.11.2023
Poruke
9
Poena
2
Pozdrav ljudi!
Treba mi pomoć oko gramofona, POČETNIK sam, da li je pametnije kupiti nov ili polovan gramofon do 150e!
Znam da je malo ali započetak, ploče svakako imam, zvučnike takođe, kasnije bih unapređivala.
Hvala unapred na pomoći
 
Gramofon je prvenstveno mehanicka sprava sa djelovima koji se vremenom trose i moraju se zamijeniti. Zbog toga bi ja za pocetnika predlozio radije novu spravu sa kojom ces biti miran/mirna neko vrijeme i za to vrijeme ces vidjeti da li ti se ovaj prilicno skup sport dopada. Ako je odgovor pozitivan vremenom ces uci u vrzino kolo nadogradnje opreme i sistema kako i kupovine preskupih ploca :) Polovno po meni dolazi u obzir ako kupujes od nekoga koga dobro poznajes i ko ce ti iskreno reci u kakvom je stanju gramofon
 
Gramofon je prvenstveno mehanicka sprava sa djelovima koji se vremenom trose i moraju se zamijeniti. Zbog toga bi ja za pocetnika predlozio radije novu spravu sa kojom ces biti miran/mirna neko vrijeme i za to vrijeme ces vidjeti da li ti se ovaj prilicno skup sport dopada. Ako je odgovor pozitivan vremenom ces uci u vrzino kolo nadogradnje opreme i sistema kako i kupovine preskupih ploca :) Polovno po meni dolazi u obzir ako kupujes od nekoga koga dobro poznajes i ko ce ti iskreno reci u kakvom je stanju gramofon
Joj hvala puno na detaljnom objašnjenju :) Imala sam do sad par godina koferče ali bih da pređem na bolji gramofon makar da mogu zvučnike da prikačim :D
Tako da znam u šta se upuštam ali sam i dalje početnik i ne znam šta je najbolje do te neke cifre, svakako ću pogledati neke nove! Hvala lepo
 
Ja sam svojevremeno za Šuraka nabavio Thorens TD 160 sa Hi Files a kompletno sređen (orig. kaiš, nova igla, zategnut motor) za nešto manje od 300€. Radi godinama bez problema. Može da se pronađe polovno, kompletno sređeno za o.k. novac. Samo moraš da znaš šta hoćeš ili da imaš nekog da te baš drugarski uputi. Od novih stvari, nemoj da ideš ispod Pro ject .

Polovni gramofoni. Drug je uzeo na svoju ruku sa KP Marantz gramofon za 100€. Izgrebao mu je 3 ploče, onda je išao na servis za 50€ i nova Ortofon glava za još toliko. Da ne pričam u kakvom je stanju došao. I posle servisa stalo je zabadao. Na kraju razočaran zato što ne zvuči kao Thorens (i svih troškova) prodao ga je za 80€ uz detaljno opisano stanje. Koliko sam čuo iz priče novi vlasnik je platio još toliko da ga sredi. Zato je bolje da se odmah kupi kvalitnije, nego da se 2-3 puta pretplaćuju neke lešine. Prati oglase na Hi Files. Veoma često izleti dobra ponuda. Nisam stekao utisak da su prevaranti.
 
Poslednja izmena:
Koliko znam postoje novi gramofoni koji u sebi sadrže to, zato pitam koje su opcije najbolje. Šta kupiti.
Postoje gramofoni sa ugradjenim pojacalom i zvucnicima, i to je bas pocetnicka varijanta ali i na njih je moguce nakaciti kvalitetno zasebno pojacalo pa i zasebne zvucnike.
Sve po onoj narodnoj koliko para toliko muzike.
 
Ima gramofon koji može da snima na usb...
Snimiš sa ploče i posle sa usba slušaš kako pucketa, a ne habaš ni ploče ni iglu.
Ako, pre snimanja, malo naprašiš ploču onda više pucketa...
Mesčini da je, za tvoj slučaj, pravo rešenje.
 
Koliko znam postoje novi gramofoni koji u sebi sadrže to, zato pitam koje su opcije najbolje. Šta kupiti.
Polovan gramofon nećeš naći za 150 evra a da ima ugrađeno pretpojačalo u sebi, tj. da bi mogla direktno da ga povežeš sa zvučnicima.
Nov gramofon sa pretpojačalom da iole nešto valja za te pare jedino imaš Audio-Tehnica AT-LP60XBK. Prilično je plug'n'play varijanta i bolji od "koferčeta". Puštaće ti ploče fino i igla može da se menja.
 
Ima gramofon koji može da snima na usb...
Snimiš sa ploče i posle sa usba slušaš kako pucketa, a ne habaš ni ploče ni iglu.
Ako, pre snimanja, malo naprašiš ploču onda više pucketa...
Mesčini da je, za tvoj slučaj, pravo rešenje.
Ne bih to radila, to mi nekako već nije gramofon. :D ili ploča ili ništa.
 
Polovan gramofon nećeš naći za 150 evra a da ima ugrađeno pretpojačalo u sebi, tj. da bi mogla direktno da ga povežeš sa zvučnicima.
Nov gramofon sa pretpojačalom da iole nešto valja za te pare jedino imaš Audio-Tehnica AT-LP60XBK. Prilično je plug'n'play varijanta i bolji od "koferčeta". Puštaće ti ploče fino i igla može da se menja.
Taj sam gramofon i gledala ali trenutno ih nema u gigatronu, oštećeni su ti koji su ostali. Jedino negde drugde da vidim.
Da li je ovaj AT-LP60XUSBGM
okej za taj novac jer je dostupan ili ipak čekati AT-LP60XBK.
Hvala puno, jako mi znači.
Taj je odličan za tebe, a i uklapa se u cenu.
Mislim na ovaj ozgo, audio tehnika
E hvala puno :)
Kasnije kad uđem u štos ući ću ozbiljnije u priču.
 
da ima ugrađeno pretpojačalo u sebi, tj. da bi mogla direktno da ga povežeš sa zvučnicima.
Aman ljudi, ne može gramofon sa ugrađenim predpojačalom da se direktno poveže sa zvučnicima osim ako zvučnici nisu aktivni, a i onda je pitanje kako će regulisati nivo glasnoće.
Za pasivne zvučnike treba pojačalo u koje ide gramofonsko predpojačalo.
 
Aman ljudi, ne može gramofon sa ugrađenim predpojačalom da se direktno poveže sa zvučnicima osim ako zvučnici nisu aktivni, a i onda je pitanje kako će regulisati nivo glasnoće.
Za pasivne zvučnike treba pojačalo u koje ide gramofonsko predpojačalo.
Ne ljuti se 😌
Stvarno se ne razumem, ova Audio Tehnica mi zvuči skroz fino, nisam znala da mora pojačalo.
 
Da, ispravka, sa aktivnim zvučnicima. Izvinjavam se, ostalo mi u glavi jer sam prijatelju predlagao kombinaciju tog gramofona i Edifer aktivnih zvučnika kao najjeftiniju opciju a da je novo u radnji.
Svakako ostaje predlog za gramofon.
 
@novajlija11

mnogo si pojenostavio priču, a to nije jednostavno. Ovako ide redosled

  • pojačalo, možda D klasa 100-200€
  • odgovrajaući zvučnici 200€ +
  • gramofon 200€ +
  • ploče 20€ +
  • kvalitetniji kablovi $$$.

Summa summarum, to mnogo više košta od 150€ . I to za neki minimum.

Ja ne bh išao na aktivne zvučnike za gramafon
 
Hajde da ne pravim baš oglas, ali ima (polovan) gramofon sa pojačalom i za 100e, sasvim solidan, ako već imaš zvučnike...
 

Prilozi

  • ELAC 819 - UNIVERSUM (5).JPG
    ELAC 819 - UNIVERSUM (5).JPG
    236.8 KB · Pregleda: 43
Аууу...трол тема...
 
Nova ,
Ako nemas zvucnike uzmi ovaj - lp60xbtbk (bk je od black , a bt od blu tut pa slusaj preko slusalica).
A mozes da uzmes i ovo koferce , koje je puno jeftinije-

DENVER Gramofon VPL-120 (Plavi)​

Nije to tako lose kao sto izgleda.
 
Sada sam tek pročitao da već imaš koferče i da hoćeš nešto ozbiljnije. Našao sam na nekom oglasu nešto pa se javi da ti prosledim.
 
Nema je ... Da pitam ja neshto za ovaj lp60xbtbk..jel se na njega mogu vezat BT Slusalice , ali postoji li mogucnost povezivanja nekakvih Blue Tooth zvucnika?
Pitam jer nemam nesto veza sa ovim novijim uredjajima...
 
Nazad
Vrh Dno