Šta je novo?

Google tablet - Nexus 7

Ko ima problema sa ERROR porukom tokom update-ovanja na 4.3, evo rešenja, ja sam ovo uradio. Brišu se svi podaci zato uradite backup svega:


1. Download the toolkit here: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1809195
2. Install the toolkit to the default C:\ folder it tells you to
3. When launching the toolkit it will ask you which version of android you're running (I was number 15)
4. Install the device drivers (option 1)
5. Download 4.3 from here: https://developers.google.com/android/nexus/images (specifically I downloaded ' Factory Images "nakasi" for Nexus 7 (Wi-Fi), version 4.3 (JWR66V))
6. Put the factory image in: C:\Google_Nexus_7_ToolKit\put_google_factory_image _here\
7. Turn off your Nexus 7, turn it back on holding the power button and both volume + and volume -
8. Plug in the USB cable
9. Select "option 3 - unlock / relock bootloader" and follow the steps, it will the come up on the Nexus 7 telling you you're about to unlock it; us the volume buttons and power button to select ok
10. Select "option 9 - Download, Extract and Flash google factory stock rom"
11. Select "option 2 - flash google factory image" on the next screen
12. Follow the instructions typing yes where it needs (Note. the checksum did not match for me!), keep following the instructions..
13. Device will reboot after it transfers across and boot into 4.3 - complete the setup process
14. After the setup process is finished, plug it back in and select 'option 3' and relock the bootloader!
 
Poslednja izmena:
...zato ja gajim moje poštare/kurire...sok/rakijica/pivo zavisno ko šta voli...doduše ne kuvam kafu...

Ja platim onaj tracking number pa stigne preporučeno tj moram da potpišem preuzimanje + mogu da ispratim pošiljku kad uđe u zemlju. Jeftino je a ako je preko 15$ pošiljka onda je džabe na dx.
 
Poslednja izmena:
Društvo,

pokušavajući da prekopam celu temu upao sam u "rebus" :(
Uzeo sam KungFu USB autopunjač sa dva konektora 2A i 2,1A. Ima li razlike, koji port koristiti?
 
Da se pohvalim, cover prakticno "dobijen" od člana zekaisapa, tj.nesrazmerno malo plaćen prema kvalitetu i funkcionalnosti...
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1375462884582.jpg
    uploadfromtaptalk1375462884582.jpg
    67.5 KB · Pregleda: 327
  • uploadfromtaptalk1375462898040.jpg
    uploadfromtaptalk1375462898040.jpg
    72.4 KB · Pregleda: 335
  • uploadfromtaptalk1375462907604.jpg
    uploadfromtaptalk1375462907604.jpg
    68.8 KB · Pregleda: 322
  • uploadfromtaptalk1375462916341.jpg
    uploadfromtaptalk1375462916341.jpg
    70.3 KB · Pregleda: 325
I meni bi trebalo nesto ovako,ima li neko viska?
 
Nije, ovaj je kupljen na EBay-u za 8,8 USD,na zalost nemam link jer je narucen sa naloga mog drugara, ja tad jos nisam imao aktiviran PayPal.
A sad palim auto i odoh na kraci planinski odmor, nema me cele naredne sedmice.
 
Poslednja izmena:
Мало боља батерија после пар дана.
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1375809672338.jpg
    uploadfromtaptalk1375809672338.jpg
    55.2 KB · Pregleda: 204
Imam sat vremena više, na clean romu 4.0.0 (4.3) sa faux v21 kernelom i battery saving podešavanjima, koje je sam faux preporučio. Tablet radi extra...
 
Pozdrav forumasima. Koristim N7 od nove godine i super sam zadovoljan, medjutim u zadnje vreme imam problem sa punjenjem baterije. Kada utaknem usb kabl u tablet, kabl mora da bude u odredjenom polozaju da bi se tablet punio tako da mi se nekad desi da mi ga ne napuni ako se npr. kabl malo pomeri. Posto mi se original usb kabl raspao posle par meseci zamenio sam ga novim kablom ali je situacija sa punjenjem ostala ista (tako da nije problem u kablu). Ja bih rekao da je u pitanju raskliman usb port u tabletu mada sam ga uvek pazljivo koristio, t.j. nisam cupao i slicno. Da li je neko imao slicnih problema i kako ste resili, posto mi se nesto ne nosi tablet u servis zbog toga?

Drugo pitanje je u vezi uske providne nalepnice na donjem delu pozadi gde pise serijski broj i jos neki podaci. Ja sam morao da je skinem posto je pocela da se odlepljuje i slova su izbledela. Vidim da ispod nje ima jos jedna koja mi se isto odlepljuje. Da li se i vama ista odlepila i da li je problem ako se ta nalepnica skine zbog garancije?
 
Ja sam moju nalepnicu na prvom N7 16GB koji sam imao odmah skinuo,tj. polako odlepio i nalepio na onaj masni papir od neke druge nalepnice i spakovao u kutiju. Nervirala me ta nalepnica, osećao sam je pod rukom kad držim bočno tablet.

Kada sam ga skoro prodao, samo sam je nalepio nazad i tablet ko da je upravo izašao iz fabrike :)

Ovaj drugi N7 3G koji sada imam je u futroli pa mi nalepnica ne smeta.

A za rasklimatan USB port ćeš morati u servis, mada ne znam da li će ti to uvažiti u garanciji, jer više liči na fizičko oštećenje.
 
Poslednja izmena:
Ja sam moju nalepnicu na prvom N7 16GB koji sam imao odmah skinuo,tj. polako odlepio i nalepio na onaj masni papir od neke druge nalepnice i spakovao u kutiju. Nervirala me ta nalepnica, osećao sam je pod rukom kad držim bočno tablet.

Kada sam ga skoro prodao, samo sam je nalepio nazad i tablet ko da je upravo izašao iz fabrike :)

Ovaj drugi N7 3G koji sada imam je u futroli pa mi nalepnica ne smeta.

A za rasklimatan USB port ćeš morati u servis, mada ne znam da li će ti to uvažiti u garanciji, jer više liči na fizičko oštećenje.

Lepo si se setio za nalepnicu da je skines na vreme, moja se vec bila izlizala tako da nije imalo svrhe da je cuvam pa sam je skartirao. To za usb port sto kazes fizicko ostecenje, ja bih pre rekao da je losa izrada jer sa tabletom baratam veoma pazljivo tako da nema sanse da sam ga ja fizicki ostetio uticanjem i izvlacenjem kabla. Mozda nije raskliman (samo nagadjam) ali neki problem sa portom jeste. Video sam na nekim stranim forumima da se to isto desavalo i drugima. Izgleda ce morati u servis ali nema sanse da ja placam popravku.
 
Izvinite, siguran sam da odgovor postoji unutar teme ali nisam uspeo da nadjem...
Da li postoji besplatna aplikacija koja dozvoljava upotrebu OTG kabla za povezivanje spoljne memorije (usb flash, hdd) ako tablet nije rutovan? nasao sam da to valjda moze sa Nexus media importer ali on nije besplatan a kada nadjem apk na netu tablet prepoznaje da nije regularan....

Hvala!
 
Hvala za odgovor, jedino sto je mene interesovalo da li postoji nesto sto radi sa N7 koji nije rutovan...
 
nasao sam da to valjda moze sa Nexus media importer ali on nije besplatan a kada nadjem apk na netu tablet prepoznaje da nije regularan....

jesi li probao neku stariju verziju, npr.4.5.2, ona radi ok (bar je radila zadnji put kad sam koristio micro sd).
 
jesi li probao neku stariju verziju, npr.4.5.2, ona radi ok (bar je radila zadnji put kad sam koristio micro sd).
+1

И мени 4.х.х верзија ради, а 5 и 6 неће.
Иначе с њим није могуће вршити упис на екстерну меморију већ само читати тј. копирати с ње.
 
Hvala za savete, tacno tako, ja sam probao odmah sa 6.1 i nije htelo... Meni i odgovara samo da mogu da citam sa eksterne memorije. Probacu kad budem u prilici....

Posebna zahvalnost clanu iwanwg
 
Inace nemojte se odmah zaletati na N7 II

Problemi sa GPS-om, a i sad sam nasao ovo...





Pa dok se ne rasprodaju prve serije...
 
Postao i ja vlasnik ovog tableta. Zanima me da li postoje neke tablet only korisne aplikacije ili je bolje da to pitam na Android aplikacije delu foruma?
 
Nazad
Vrh Dno