Šta je novo?

Google Pixel 7

Na beti Sam odavno, i stigne novi update jutros i kliknem da instaliram. Krene download, skine se i pre nego što sam kliknuo da ga instaliram, vidim da je to zapravo a15 beta 1, na koju neću da pređem (ne na prvu verziju). A update mi kaže samo da restartujem telefon da završim update. Išao sam na opt out u međuvremenu na g.co/android/beta, ali poruka ostala. Kako da "obrišem" ovaj update? Da li sada moram da ga instaliram?
 
Moraš komplet wipe, imao si opciju za opt out kod zadnjeg 14 beta updatea
Za sad su pozitivni prvi utisci na beta 1. Možda probaj da ostaneš, beta 2 će brzo
 
Pa mogao sam pre ovoga da uradim opt out, samo da nisam kao tele kliknuo install pre nego što sam pročitao šta prihvatam :) Ići ću na A15, nema šanse da radim wipe.
 
Javljaj utiske, ja ću možda za vikend da se vrnem na betu :)
 
Ne prelazite, ne može da se uđe u developer options pa ne može da se uključi volte (možda postoji neki drugi način da se osposobi shizuku, nisam još gledao). Mnogo gore, ne radi google pay, na sreću imao sam fizičke kartice kod sebe pa sam uspeo da platim. Baš sam se zaje*ao, ne mogu dočekati beta 2 (ili bar neki fix za ovo), google pay mi je baš potreban.
 
Baterija mi se raspada... 4h ost I to je to...
 
Ne znam gde da pošaljem pa evo ovde.
 

Prilozi

  • Screenshot_20240415-213731.png
    Screenshot_20240415-213731.png
    183.5 KB · Pregleda: 83
Iskreno, ni moja ne izgura nesto više. Ne znam koliki je taj period do kada se baterija prilagođava korisniku, ali ovo je generalno loše u odnosu na ostale.
Ja sam bio prezadovoljan do skora, sad se nešro pojebalo.
 
Pocelo da nervira sto svaki dan moram da ukljucim macro kad fotkam, pre to nije bio slucaj, nesto su zahebali.
 
Kod mene još uvek šljaka automatika ali sam primetio battery drain blagi sa poslednjim updateom
 
P7Pro, dobra je automatika ali i ja primecujem da je sa zadnjim apdejtom baterija oslabila.
 
Izašao je novi update danas ali samo za sideload za sad, navodno je updateovan firmware za modem pa bi trebalo da reši puno problema oko poziva i baterije
 
Probajte da flashujete ovu novu verziju sto je google stavio, ima oznaku B1, ja je sad flashujem sa pixel flasherom.
 
Zasto novi ?
Ja konrketno nisam primetio nista cudno na mom p7 :)
U odnosu na S20+ recimo , na pixelu baterija kida iako je manji kapacitet ali dobro to i ima smisla..
Ne znam, samo su izbacili revidiranu verziju poslednjeg apdejta sa dodatkom B1 u build numberu, koja jos nema preko fona samo da se flashuje rucno. Tako je i apple uradio sa poslednjom verzijom apdejta, identicno.
Evo kolega iznad kaze da je radjeno na fw i da bi trebalo da ispravi dosta problema vezanih za modem (mrezu i to) i bateriju. Ja nisam nasao gde su to napisali, ali dobro on je negde video sigurno.
 
Ne znam, samo su izbacili revidiranu verziju poslednjeg apdejta sa dodatkom B1 u build numberu, koja jos nema preko fona samo da se flashuje rucno. Tako je i apple uradio sa poslednjom verzijom apdejta, identicno.
Evo kolega iznad kaze da je radjeno na fw i da bi trebalo da ispravi dosta problema vezanih za modem (mrezu i to) i bateriju. Ja nisam nasao gde su to napisali, ali dobro on je negde video sigurno.
jos jedno pitanje je li ovo za korisnike beta probrama?
 
jos jedno pitanje je li ovo za korisnike beta probrama?
Ne ne, regularan apdejt, samo sto nije stigao na fon direkt nego ako hoces moras da ga flashujes rucno(ne znam da li ce ga ikad i pustati kao ota na fon), ja licno koristim pixel flasher i za obicne apdejte, mnogo brze ga skines i instaliras i sve zavrsis u dva tri klika.
 
Ne prelazite, ne može da se uđe u developer options pa ne može da se uključi volte (možda postoji neki drugi način da se osposobi shizuku, nisam još gledao). Mnogo gore, ne radi google pay, na sreću imao sam fizičke kartice kod sebe pa sam uspeo da platim. Baš sam se zaje*ao, ne mogu dočekati beta 2 (ili bar neki fix za ovo), google pay mi je baš potreban.
ja sam se ispisao iz beta programa, ali sad recimo moram da čekam zvanični QPR 3, za koji ne znam kad je planiran. Takođe, svako malo mi iskače notifikacija da instaliram zadnji zvanični apdejt i izgubim sve podatke :D :p Ne znam gdje sad ima da se ugasi automatska provjera za apdejtima? Instaliraću sam kad izađe QPR3, pustite me na miru :D
 
na xda kažu da je u pitanju samo "unlabeled regional variant" za japan. neko je poredio fajlove. nema reči o poboljšanju.
U kojoj temi si gledao?
Ja čitao na redditu, isto kažu kao kolega iznad da je vezano što je određenim userima pucao cellular i slično.
 

Prilozi

  • Screenshot_20240418-195956.png
    Screenshot_20240418-195956.png
    162.6 KB · Pregleda: 12
Koristite li batery saver opciju? Kolika hude razlika u odnosu na regulare?
 
U kojoj temi si gledao?
Ja čitao na redditu, isto kažu kao kolega iznad da je vezano što je određenim userima pucao cellular i slično.
evo ovde, postovi sa poslednje stranice
"Same update just a different radio for a different carrier"
 
evo ovde, postovi sa poslednje stranice
"Same update just a different radio for a different carrier"
Evo tu kaže isto:

Hmm, the radio version is higher in this new build:
  • OG April update is g5300q-231218-240202-B-11396366
  • new April build is g5300q-231218-240404-b-116730 25
 
Evo tu kaže isto:

Hmm, the radio version is higher in this new build:
  • OG April update is g5300q-231218-240202-B-11396366
  • new April build is g5300q-231218-240404-b-116730 25
pa da ali posle je lik koji je poredio fajlove napisao: same update just a different radio for a different carrier.
pogledaj sve postove do kraja.
a i svi koji su se dosad javili da su dobili automatski update nove verzije su iz japana.
takođe: the previous B1 update was for Japan (Softbank carrier: UQ1A.240205.002.B1, Feb 2024, Softbank).
 
Nazad
Vrh Dno