Šta je novo?

Google Pixel 7

Više nikad neću smeti da ostavim automatski...
Stvarno presmešan bag, nema mi nikakve logike da se ovo desi haha
Kao, šta može da krene po zlu pa da se ovo desi..
 
Ne putujem toliko da mi ta opcija treba na auto.
Inace sam onda prijavio bag guglu, jer koristim beta verzije, pa se onda sve moze prijaviti 👌
 
Ne putujem toliko da mi ta opcija treba na auto.
Inace sam onda prijavio bag guglu, jer koristim beta verzije, pa se onda sve moze prijaviti 👌
A ja putujem, ali ne toliko često u drugu vremensku zonu, sve u svemu preživeću da jednom u mesec dva klik klik uradim.
Ali bih naravno voleo da vidim da se to rešilo..

Javi ako jave neki feedback.. Nisam ni tražio po netu da li je neko to prijavio i da li se dešava ljudima..
 
I dobio si odgovor: "Wrong weather forecast in Bulgaria? Help us improve"
pa ne, napravi se tema, developeri istraže problem, nekad traže dodatne informacije, jave da će biti ispravljeno ili da je već neko prijavio problem
recimo



A ja putujem, ali ne toliko često u drugu vremensku zonu, sve u svemu preživeću da jednom u mesec dva klik klik uradim.
Ali bih naravno voleo da vidim da se to rešilo..

Javi ako jave neki feedback.. Nisam ni tražio po netu da li je neko to prijavio i da li se dešava ljudima..

za sad ovo samo javili, meni nije neki problem
 
Je l' punite telefon klasika preko noći ili ste varijante da se puni sat i po pa da se skida?
 
I kad ga nije bilo ja sam isto punio telefone i nista im nije falilo.
 
šteta što nema, kao na samsungu, da se ograniči da puni do 85%, lično bih koristio tu opciju, dobro je za nas koji telefone mijenjamo tek nakon 2-3-4 godine.

A tokom noći ga punim bežično, računam sporije je bolje, a i na prethodnom telefonu se bio razglavio USB port, pa da izbjegnem i to :)
 
šteta što nema, kao na samsungu, da se ograniči da puni do 85%, lično bih koristio tu opciju, dobro je za nas koji telefone mijenjamo tek nakon 2-3-4 godine.

A tokom noći ga punim bežično, računam sporije je bolje, a i na prethodnom telefonu se bio razglavio USB port, pa da izbjegnem i to :)

Koja je razlika u odnosu na smart punjenje koje ga drzi na nekih 85% tokom cele noci, a onda puni do 100% neposredno pre budjenja? Ozbiljno me interesuje, jer ne menjam cesto telefone, a nisam ranije cuo o tome.
 
Nema razlike.
 
Ja se vodim time da ga stavim na punjač uveče, skinem ujutru, dopunim ako potrošim preko dana, u suštini ne opterećujem se, još mi treba da razmišljam o zdravlju baterije pored svih drugih briga u životu. Fon će se zameniti kad tad..
 
Kako nema?! 🤨🤯
Koja je razlika u odnosu na smart punjenje koje ga drzi na nekih 85% tokom cele noci, a onda puni do 100% neposredno pre budjenja? Ozbiljno me interesuje, jer ne menjam cesto telefone, a nisam ranije cuo o tome.
Pa sad, recimo baterije na automobilima se nikad ne pune do 100%, upravo zbog dugovjecnosti.
Takodje, smart punjenje se bazira na alarmu koji si podesio ili ako se budis u isto vrijeme svakog dana. Mene ne budi alarm obicno, niti se budim u isto vrijeme svakog dana, tako da kad pogledam na stanje baterije u npr. 4 ujutro, vec je na 100%
 
šteta što nema, kao na samsungu, da se ograniči da puni do 85%, lično bih koristio tu opciju, dobro je za nas koji telefone mijenjamo tek nakon 2-3-4 godine.

A tokom noći ga punim bežično, računam sporije je bolje, a i na prethodnom telefonu se bio razglavio USB port, pa da izbjegnem i to :)
Bežično punjenje izbegavaj, unistava bateriju duplo brze nego kablom
 
Moje iskustvo je da sam iPhone 13 pro 2 puta punio bežično nekim punjačem iz iStyle-a, znači sertifikovan od strane Apple-a. Oba puta je telefon bio vreo kao ringla. Ne znam da li je do punjača ali od tada ni jedan telefon ne stavljam na bežične punjače. Da li uništava bateriju ne znam, ali da pregreva telefon provereno.
 
Puno zavisi od punjača. Kada Pixel 6 punim punjačem od 30W (telefon vuče 23W) onda se greje, a kada ga punim sa nekim od 5w (taj mi je za preko noći), ne greje se. Takođe ako koristim ženin Apple wireless, greje se najviše, jer je sam punjač kao ringla...
 
Punim telefon samo nocu wireless na 15W punjacu, nisam primetio nikakve probleme, adaptive charging. Nakon godinu i po ne vidim da je baterija u losijem stanju a krajem godine ionako idem na 9 pro.
 
Moje iskustvo je da sam iPhone 13 pro 2 puta punio bežično nekim punjačem iz iStyle-a, znači sertifikovan od strane Apple-a. Oba puta je telefon bio vreo kao ringla. Ne znam da li je do punjača ali od tada ni jedan telefon ne stavljam na bežične punjače. Da li uništava bateriju ne znam, ali da pregreva telefon provereno.
Ako telefon radi dok se puni (npr navigacija), a jak punjac, mozda, ali evo isto kao i ostali, ako nocu punjenje traje 3-4 sata, nema sta tu da se pregrije.
 
Kakva navigacija dok leži na bežičnom punjaču? Stajao na stolu dok sam ja radio na lap topu pored. Ako je stigla neka poruka ili tako nešto dok se punio
 
Gubici kod bežičnog punjenja su veći, pa se oni pretvaraju u toplotu, to je razlog zagrevanja. Istina je da zagrevanje ne pogoduje bateriji, ali nisu to temperature koje će dovesti do degradiranja baterije. Degradaciji baterije doprinose i struja punjenja (što veća struja, brže degradiraju) i zagrevanje. Zagrevanje se povećava sa napunjenosti baterije, ali i sami kontroleri baterija usporavaju punjenje. Svakako većina savremenih litijumskih baterija može da izdrži 3000-5000 ciklusa bez značajne degradacije kapaciteta, a 1000 ciklusa bez ikakvog uticaja na samu bateriju. Tih 1000 ciklusa je skoro 3 godine sa jednim punjenjem dnevno.
 
Plus postoje bežični punjači sa ventilatorom koji sigurno spuste temp baterije pri punjenju za koji C.
 
Slazem se sa sve, sem za 1000 ciklusa bez degradacije. 3 zadnja telefona sam koristio po 3-4 godine, i za svaki je SoT znacajno opao, pa bar za 30%
Nadam se da ce Pixel tu biti bolji, ali tel ga imam godinu i po dana...
 
Pa rekoh savremene, mnogo je napredovala tehnologija čak i u poslednjih 3-4 godine, a kamoli u poslednjih 10 godina. Sada se rade ćelije sa garancijom na 10.000 ciklusa, a 95% ćelija izdržava i drastično više od tih 10.000 ciklusa. A to što je opao SoT, ne mora nužno da znači da je opao kapacitet baterije (iako jeste najrealnije da je to), nego malo i do softvera, malo i do ostalih sklopova koji gube na efikasnosti (na primer, ekran počinje da troši više energije sa starenjem, cpu se više greje pa skraćuje vek baterije, OS update povlači veći cpu usage...).
 
Evo vidjecemo da li su Pixelove nove baterije toliko bolje nego ove koje sam do sada imao u OnePlus, LG, HTC... 👌

Ipak pikiram na planned obsolescence pristup 😑
 
Ja koristim Google punjač i stavim pred spavanje na celu noć. Kontam posto je njihov punjac da je i najbolja opcija za telefon
 
Sta znam. Njihov punjac je istovremeno i najbrzi punjac za pixele, a brzina punjenja i dugovjecnost baterije ne idu bas ruku pod ruku, IMHO. Opet, ko god mijenja telefon na godinu ili dvije, prica je irelevantna. Na 3 ili 4 postaje bitna.
 
A ja putujem, ali ne toliko često u drugu vremensku zonu, sve u svemu preživeću da jednom u mesec dva klik klik uradim.
Ali bih naravno voleo da vidim da se to rešilo..

Javi ako jave neki feedback.. Nisam ni tražio po netu da li je neko to prijavio i da li se dešava ljudima..
Hahaha stigao mi Google Maps March update, piše da sam bio u Bugarskoj, a nisam...
Nije mi jasno kako je on uspeo to da izvede..
 

Prilozi

  • Screenshot_20240411-232518.png
    Screenshot_20240411-232518.png
    622.9 KB · Pregleda: 28
Nazad
Vrh Dno