Šta je novo?

Google Pixel 6

Mene pogodio bag sa signalom, fingerprint mi se nikako ne svidja za sad i dimenzije telefona. Cekam update, tek krajem januara najavljen za Pixel 6. Ali citam da mozda sad nece uspeti da isprave problem sa signalom 😕.
 
Poslednja izmena:
Ortak je problem sa signalom dobio od dec updejta. Tako da će gotovo sigurno to srediti sa sledećim updejtom.
 
Velika sramota za Google. Ponovo je ludi Ricciolo bio u pravu.
Na kraju, uz postojeće probleme sa 2021/2022 Snapdragon furunama, još jedna čista pobeda za Apple/iPhone, bar u flagship segmentu.



 
Život je kazino! 😇 ...bar me fold 3 sluša 🙃

Koja poenta pixela ako će samsung da ima novije zakrpe i radi bez ovakvih bubica 🙄🤪
Za ostale telefone redovno izbacuju update, kao i ranije, svakog prvog ponedeljka u mesecu.....Moje mišljenje je da imaju ozbiljan problem sa tensor chipom, da ne uspevaju da ga "utjunuju". Sredice oni to, samo je pitanje koliko će korisnika u međuvremenu da izgubi živce....
 
Imaju problem sa Exynos chipom :)
 
Epilog priče, vratio sam telefon, senzor otiska definitivno neispravan. Da ostajem duže u americi, cimao bi se sa garancijom; ovako mi i sam prodavac izašao u susret...greota obzirom da me tek izašao 670e i da je u ekstra stanju (osim tog senzora nesretnog).

Ukratko što mogu da podelim posle dan ipo korišćenja...
  • telefon se baš primetno greje u pojedinim momentima (tipa prilikom prvog setapovanja, korišćenja kamere, igranja);
  • i dalje zvuk neujednačen, donji zvučnik dominantniji mada je razlika manje izražena nego na pixel 4 xl modelu;
  • svetlina ekrana primetno slabija nego na samsung flagship telefonima, mada je ekran citljiv na suncu;
  • kad listam google feeds primetim blago štucanje; verovatno telefon ne može momentalno da vrati na 120hz pa dolazi do spajkova;
  • pomenuta priča sa kašnjenjem nadogradnji i problematična kontrola kvaliteta.

Sa druge strane, posle par fotografija (posebno portret i night) ostali smo bez teksta (i podsetio se) koliko su pixel slike ustvari extra! I da pohvalim flesovanje, otključavanj bl i ceo taj proces ubacivanja softvera koliko je ustvari dobro odrađen na pixelu.

Eto, možda nekome bude značilo
 
U suštini đubre od telefona sa dobrom kamerom i odličnim procesingom.
Isto kao i prethodnih 5 modela...
 
Epilog priče, vratio sam telefon, senzor otiska definitivno neispravan. Da ostajem duže u americi, cimao bi se sa garancijom; ovako mi i sam prodavac izašao u susret...greota obzirom da me tek izašao 670e i da je u ekstra stanju (osim tog senzora nesretnog).

Ukratko što mogu da podelim posle dan ipo korišćenja...
  • telefon se baš primetno greje u pojedinim momentima (tipa prilikom prvog setapovanja, korišćenja kamere, igranja);
  • i dalje zvuk neujednačen, donji zvučnik dominantniji mada je razlika manje izražena nego na pixel 4 xl modelu;
  • svetlina ekrana primetno slabija nego na samsung flagship telefonima, mada je ekran citljiv na suncu;
  • kad listam google feeds primetim blago štucanje; verovatno telefon ne može momentalno da vrati na 120hz pa dolazi do spajkova;
  • pomenuta priča sa kašnjenjem nadogradnji i problematična kontrola kvaliteta.

Sa druge strane, posle par fotografija (posebno portret i night) ostali smo bez teksta (i podsetio se) koliko su pixel slike ustvari extra! I da pohvalim flesovanje, otključavanj bl i ceo taj proces ubacivanja softvera koliko je ustvari dobro odrađen na pixelu.

Eto, možda nekome bude značilo
Ne bi ze slozio za grejanje i stucanje bilo gde u radu. .(prvi dan prilikom set up-a se prilično zagrejao, sto me je malo zabrinulo ali to je bilo to)
 
Tako je,
Na iphone kad uradis software update, ukapiras kako ti telefon radi throttle, pa ti gospoda u apple store kazu - it's 2 years old phone, time to "upgrade"
Što je donekle razumljivo sa poslovne strane...Ali Google je obrnuo stvar, njemu aktuelni flagship sa novim update ne radi kako treba....Pa ti gospoda iz podrške kažu da kod starih modela sve radi kako treba....e to je pravi potez🙃
 
Koliko vidim još ga nisu pustili OTA ( bar ga nema na mom telefonu ) , samo sideload.....
...pustili su....
 
Poslednja izmena:
Pustili su...pazario sam pixel 6 upravo i evo radi se 😇🙈
 
Ja evo ne znam jel sam izludeo ili šta, siguran sam da ovu iritantnu strelicu dole levo ispod tastature nisam imao na pixelu 6 pro, sad na pixel 6 ne znam kako da ugasim?!?...nadam se da to nije neki feature koji je došao sa današnjom januarskom nadogradnjom 🤪😭
Svaki savet za gašenje iste dobrodošao...zbog ovoga sam prodao one plus 8 pro posle par dana (tada nije mogla da se ugasi, kasnije su dodali opciju).
 

Prilozi

  • Screenshot_20220115-002519.png
    Screenshot_20220115-002519.png
    76.5 KB · Pregleda: 110
Ma samsung ima opciju i svi ostali ...najgore što sam 99% da je nisam imao na pixelu 6 pro pre neki dan kad sam koristio (primetio bi ovoliko odignutu tastaturu)
 
Imao strelicu i na 6 i sada na Pro. Sve update sam prosao, uključujući i decembarski (evo sad januarski došao). Otisak prsta i dalje nije baš pouzdan (ili je prezahtevan), drugih zamerki nemam
 
Otisak prsta i kod mene ne radi kako treba, bar po mom mišljenju. Što se tiče signala, deluje da su sredili.....očekivao sam da su omogućili i da VOLTE provisioned može da se uključi u Srbiji...ali od tog posla nema ništa...očigledno:rolleyes: Takođe za očekivati je i da Pixel 6 neće raditi ni na 5G, kad jednog dana stigne u Srbiju, kao što za sada ne radi ni u Hrvatskoj, Poljskoj., Bugarskoj...
 
Poslednja izmena:
Hvala za infos drugari, već vidim da će da se menja za s20 fe 5g tj snap, eventualno s22 ako dočekam
 
Mislim baš S20 FE 5G (ne 21 fe koji je precenjen). Radi toga što je po meni ubedljivi best buy telefon; imam sve što mi treba, a ne moram da brinem hoću ga mlatnem o nešto ili hoće mi ispasti... mada znajući se, verovatno bude s22 256gb na kraju (posebno ako bude istina ovo da svi budu snap na kraju).
 
A inače novi SD ne cedi bateriju i ne pregreva se ništa manje od Exynosa. 😁
Na kraju će novi Exynos biti pouzdaniji od SD. Ironije li. 😁
 
Ako, samo neka bude...pljuju i po ovom sd888 pa meni evo radi samotako
 
E, evo, nasao sam temu za to :)

Inace, ne primetim razliku sa novim januarskim update-om, verovatno jer mi i decembarski bio skroz ok i bez bugova.
 
Nazad
Vrh Dno