Šta je novo?

Google Pixel 6

Google, očigledno ima ozbiljan problem sa njihovim čipom. Po mom mišljenju, veliko je pitanje da li će moći da ga reše, verovatno sa drugom gneracijom. Šteta, Pixel 6 je, po mom mišljenju, baš lep telefon. Takođe, iritantan je Google-ov autizam prema korisnicima. Trenutno deluje da su kupci Pixel 6 telefona u stvari beta testeri...
 
Ni jedan poziv nije prekinut od strane telefona, samo moj prst za sada prekida poziv, niti bilo koji problem sa mrezom... Tako da, ok, verujem da imaju ljudi problema, ali evo u mom uskom drustvu se koriste 2 pixel 6 pro i 2 manja. Ne generalizovati sve sto se procita na internetu, ima i ovih dobrih feedback-a, na tom decembarskom update-u mi je telefon i instalirao sam ga isti dan cim je izasao... Mozda na nasim mrezama nema problema ;).
Da treba google malo vise da obrati paznju i da budu azurniji, treba, i da jos ubrzaju malo otisak prsta i vrh.
 
Zanimljivo je da na Pixel pre svega kukaju oni koji ga ne koriste, dok oni koji ga imaju su najčešće lojalni korisnici, ranije su već imali neki Pixel.

Ja sam u ovoj drugoj grupi. Da, ni jedan Pixel nije savršen ali takav telefon (čak uredjaj) još nisam video.
 
Istinu na volju ima ljudi koji su pogođeni tim bugom, npr moj ortak. Konstantno ga zeza mreža na p6 i to od dec updejta, ali pošto su ga povukli verovatno će to ispeglati za koji mesec. Makar se nadam...
 
Zanimljivo je da na Pixel pre svega kukaju oni koji ga ne koriste, dok oni koji ga imaju su najčešće lojalni korisnici, ranije su već imali neki Pixel.

Ja sam u ovoj drugoj grupi. Da, ni jedan Pixel nije savršen ali takav telefon (čak uredjaj) još nisam video.
Imao sam Pixel 3, pa 5 i sada 6. Znači prilično sam "lojalan" korisnik. Ali činjenica je da su sa novim update-om zeznuli stvar. Da su u pitanju samo neki korisnici ne bi povukli decembarski update, nema nigde da se skine, ni na Developer strani. Moje je mišljenje da su svi uređaji pogođeni, samo je pitanje ko je i u kakvoj zoni pokrivenosti signala... Ja sam recimo osećao problem na A1 mreži u predelu Stare Pazove, u Beogradu ga nigde nisam primetio, jedino je recimo u mojoj garaži gde je inače problematičan signal , nakon decembar update nestao signal, a pre je radio mnogo bolje nego na prethodnom P5. Nakon što sam ga vratio na novembarski update radi opet kako treba. Dalje, njihova pdrška se pokazala prilično jadnom, a samim tim da prolongiraju update znači da imaju ozbiljan problem. Ono što je takođe problematično je što ih uglavnom ne zanima šta se događa van zemalja gde ga regularno prodaju.... I dalje smatram da je Pixel 6 dobar telefon, ali to ne znaći da treba ćutati na Google gluposti.
......
Da treba google malo vise da obrati paznju i da budu azurniji, treba, i da jos ubrzaju malo otisak prsta i vrh.
Rekli su da su ga značajno poravili sa decembarskim update-om.....ja to primetio nisam....
 
Imao sam Pixel 3, pa 5 i sada 6. Znači prilično sam "lojalan" korisnik. Ali činjenica je da su sa novim update-om zeznuli stvar. Da su u pitanju samo neki korisnici ne bi povukli decembarski update, nema nigde da se skine, ni na Developer strani. Moje je mišljenje da su svi uređaji pogođeni, samo je pitanje ko je i u kakvoj zoni pokrivenosti signala... Ja sam recimo osećao problem na A1 mreži u predelu Stare Pazove, u Beogradu ga nigde nisam primetio, jedino je recimo u mojoj garaži gde je inače problematičan signal , nakon decembar update nestao signal, a pre je radio mnogo bolje nego na prethodnom P5. Nakon što sam ga vratio na novembarski update radi opet kako treba. Dalje, njihova pdrška se pokazala prilično jadnom, a samim tim da prolongiraju update znači da imaju ozbiljan problem. Ono što je takođe problematično je što ih uglavnom ne zanima šta se događa van zemalja gde ga regularno prodaju.... I dalje smatram da je Pixel 6 dobar telefon, ali to ne znaći da treba ćutati na Google gluposti.

Rekli su da su ga značajno poravili sa decembarskim update-om.....ja to primetio nisam....
Ma slažem se, kažem da je daleko od savršenog ali kad ga vagnes, meni je i dalje najbolji.

Btw. naravno da ih boli uvo za nas koji koristimo telefon van podržanih zemalja. Da ih zanima našli bi distributera. Slepo crevo, Balkan, Afrika, Srednji istok... ma #$@$ im se.
 
Jel moze neko poredjenje s21 i pixel 6. Najverovatnije ce mi jedan od ovih uredjaja biti sledeci telefon, mislio sam malo da batalim Kineze.
Koliko android update-a daje Pixel 6?
Verujem da Samsung ima bolji ekran, al za kamere i chipset nemam ideju.
 
Ni jedan poziv nije prekinut od strane telefona, samo moj prst za sada prekida poziv, niti bilo koji problem sa mrezom...
Isto.
Uzeo od kolege polovan 6 pre parznika da probam Pixela (on uzeo 6 Pro), planirao da prodam kada se izigram, ali kako stoje stvari iPhone ide na oglas a 6 ostaje. Nemam problem sa mrežom Telenor. A1 je užas postao u koji god telefon stavite karticu u BG - već komentarisano u A1 temi, a Globatel koji koristi njihovu mrežu jedan dan nije uopšte neko vreme nije radilo ništa. Za ovaj novac Pixel 6 je odličan fon, nije da su drugi savršeni i bez mana, nema takav. Milina kako radi i slike su fenomenalne.
 
P6 je strasan telefon za cenu, ali ne znam kako im ide prodaja?
 
Ako je po tome koliko je puta nestalo telefona sa stanja globalno, kapiram da su oborili sopstveni rekord prodaje... Kod nas je potraznja ogranicena uglavnom na ljude koji vec poseduju nekog pixela i znaju sta ocekuju i sta se dobija (neka licna statistika iz iskustva od kada je telefon izasao).
 
Mnogo problema u nabavci, teško je suditi. Trazio sam neke zvanične izjave, najbolje što sam našao je da je u USA Pixel oko 3-4% prodaje. A mislim da oni tamo nemaju problem sa nabavkom kakvi su u Evropi. Svaki put kad sam išao na googlestore.com sve su boje i velicine bile na raspolaganju
 
Kad mi daju ponudu koju ne mogu da odbijem... 🙄🙃
 

Prilozi

  • 20220111_153030.jpg
    20220111_153030.jpg
    77.1 KB · Pregleda: 120
Napiši utiske kada ga izdrndaš malo :)
 
Ukoliko ga budem dovoljno drndao pre nego što ode na oglase, hoću 🤭😉 ...interesantno da mi je odma na osnovu naše sim kartice, odabrao srp jezik prilikom inicijalnog paljenja telefona.
 
Smart telefon :D
 

Znaš koliko je smart kad sam sad dobio nervni slom...odradim update na ovu decembarsku zakrpu (i to skinuo fajlove i upucao ručno preko adb i fastboot-a pošto je google povukao nadogradnju; da ne čujem ove sa samsungom da kukaju na brzinu nadogradnji, neki telefoni su već dobili januarski nivo sigurnosti, a evo pixel 6 pro stoji na novembarskom) i sad mi lepo ne radi fingerprint senzor (u prilogu slika). Čitam na netu da gomila ljudi ima isti problem kad im se telefon ugasi sam od sebe odnosno ostane bez baterije; probao sam da resetujem ali ništa. Izgleda će u oglase i pre nego što sam mislio 🤪🙃
 

Prilozi

  • Screenshot_20220111-215416.png
    Screenshot_20220111-215416.png
    158.3 KB · Pregleda: 98
Znaš koliko je smart kad sam sad dobio nervni slom...odradim update na ovu decembarsku zakrpu (i to skinuo fajlove i upucao ručno preko adb i fastboot-a pošto je google povukao nadogradnju; da ne čujem ove sa samsungom da kukaju na brzinu nadogradnji, neki telefoni su već dobili januarski nivo sigurnosti, a evo pixel 6 pro stoji na novembarskom) i sad mi lepo ne radi fingerprint senzor (u prilogu slika). Čitam na netu da gomila ljudi ima isti problem kad im se telefon ugasi sam od sebe odnosno ostane bez baterije; probao sam da resetujem ali ništa. Izgleda će u oglase i pre nego što sam mislio 🤪🙃
E pa kad si čačkao mečku, odnosno ubacio decembarski zakrpu ....
 
Dobro nisi metnuo CyanogenMod :) . Zasto dirati ako je vec i sam Google flag-ovao i povukao update, mada kapiram da se ne bi ovo desilo da si povukao klasicno dok je bio aktuelan update prvih dana.
 
Znaš koliko je smart kad sam sad dobio nervni slom...odradim update na ovu decembarsku zakrpu (i to skinuo fajlove i upucao ručno preko adb i fastboot-a pošto je google povukao nadogradnju; da ne čujem ove sa samsungom da kukaju na brzinu nadogradnji, neki telefoni su već dobili januarski nivo sigurnosti, a evo pixel 6 pro stoji na novembarskom) i sad mi lepo ne radi fingerprint senzor (u prilogu slika). Čitam na netu da gomila ljudi ima isti problem kad im se telefon ugasi sam od sebe odnosno ostane bez baterije; probao sam da resetujem ali ništa. Izgleda će u oglase i pre nego što sam mislio 🤪🙃
Samo iPhone ništa drugo :D
 
Nazad
Vrh Dno