Šta je novo?

Google Pixel 6

Ma jok, pokrenuo neku skriptu koja skida random fingerprint medju 1800 modela telefona i sam detektuje dal imam playintegrityfix ili neki drugi. Tako da fercera super:
Pokrenuo pre nedelju dve i dalje sljaka, ne ocekujem skoro da bude blacklistovan fingerprint kao ranije
 
Inace, ne znam da li je do A14, ali meni otisak prsta bas dobro radi. Uopste nemam problema kao sto su ljudi ranije pisali.
 
I meni, primetno bolje. Sad je bez greške, a umeo je ranije da zabrljavi, doduše retko
 
Da pohvalim obican p6, ne znam kako vi stojite sa ciklusima, ali evo ja na 230 i mogu reci da baterija super drzi. Imao sam pre ovoga S23U, i SOT je manje vise egal sa S23U (koliko se ja secam) od poslednjeg apdejta, a telefon ima godinu dana sigurno da je koriscen pre mene (uzeo polovan).

Radi super, hotspot ponekad, drustvene mreze vecinu vremena, telegram/wa/viber, nikakvih bagova i problematike. 8GB rama isto drzi (za moj workflow) appove kao sto je 12GB S23U.

Mislim da je best buy do 250e, ko moze da se navikne na Pixelov softver, nema dileme. Jeste da fali dual messenger, battery limit na 80-85%, skroz crna tema u settingsu i tako te neke stvari (navodno radili istrazivanja da je za bol u ocima bolje da bude siva a ne pitch black amoled), tu je Samsung (a iskreno i MIUI po meni, barem pre) majstor, ali skroz respektabilno.

Par puta sam imao neko suludo zagrevanje kad se punio od nekih 20-30%, pa i kad je dostigao 80% i dalje se grejao, ali izgleda da je softver ispeglao to.
 
Žena ima 6 PRO i update je na beta verziju.
Može li ikako to da se isključi, da mi ne instalira te Beta verzije?
 
6 pro 390 eur na kp :) Pre godinu dana sam ga platio "super povljnih" 505 eur, ali sad je džaba ova telefončina. Jeste sada već baš star model, ali mene fenomenalno služi, osim otiska prsta drugih zamerki nemam. Razmišljam da ga uzmem i supruzi. Verovatno je samo malo degradirala baterija od (višegodišnjeg) stojanja telefona u kutiji.
 
I dalje mislim da je to jedan od najboljih telefona koje sam imao. Šteta što sada ne možeš biti siguran da li je stvarno nov ili refurbished. Dosta je "star" model.. ali inače sam gledao ponovo da ga kupim :)
 
Da, od kada "vakum" pakovanje moze da se napravi za 5e. :)
Mada i dalje ne znam šta je prava definicija vakum pakovanja kod mobilnih telefona :)
 
Celofan, nalepnice...šta god dokazuje da ti prvi otvaraš telefon. Može i carinska plomba
 
6 pro 390 eur na kp :) Pre godinu dana sam ga platio "super povljnih" 505 eur, ali sad je džaba ova telefončina. Jeste sada već baš star model, ali mene fenomenalno služi, osim otiska prsta drugih zamerki nemam. Razmišljam da ga uzmem i supruzi. Verovatno je samo malo degradirala baterija od (višegodišnjeg) stojanja telefona u kutiji.
Po meni ne vredi 400e, jer je obicna sestica 250e polovna, a svi bitni featurei su manje vise isti (ekran bolji na 6ici, i jos jedna kamera). Softver isti, funkcije iste, itd.
Mislim da nema bojazni (osim ako nije poklon, ipak je supruga) ni sa polovnim, jer imas battery cycle count, sto umnogome poboljsava kupovinu i prodaju polovnih.

Uvek mi je imbecilna bila kupovina novih vakum pakovanja skoro 3 god starih telefona, a to i dan danas vidjam sa ljudima koji uzimaju 11ice i 12ice ajfone nov/vakum. Mislim jeste on nov, ali fabriku video zadnji put kad se jos maske nosile i oko vakcina diskutovalo..

100-200 ciklusa polovan i lepo ocuvan je uvek bolja kupovina, s aspekta ustede,a svakako im cena toliko brzo pada da i tim polovnim pada cena brzo.
 
I dalje mislim da je to jedan od najboljih telefona koje sam imao. Šteta što sada ne možeš biti siguran da li je stvarno nov ili refurbished. Dosta je "star" model.. ali inače sam gledao ponovo da ga kupim :)
Naravno da možeš da proveriš.

Cimaš google tech support i za 5 minuta ti na osnovu IMEI-a provere da li si ti prvi aktivirao telefon.
Po meni ne vredi 400e, jer je obicna sestica 250e polovna, a svi bitni featurei su manje vise isti (ekran bolji na 6ici, i jos jedna kamera). Softver isti, funkcije iste, itd.
Mislim da nema bojazni (osim ako nije poklon, ipak je supruga) ni sa polovnim, jer imas battery cycle count, sto umnogome poboljsava kupovinu i prodaju polovnih.

Uvek mi je imbecilna bila kupovina novih vakum pakovanja skoro 3 god starih telefona, a to i dan danas vidjam sa ljudima koji uzimaju 11ice i 12ice ajfone nov/vakum. Mislim jeste on nov, ali fabriku video zadnji put kad se jos maske nosile i oko vakcina diskutovalo..

100-200 ciklusa polovan i lepo ocuvan je uvek bolja kupovina, s aspekta ustede,a svakako im cena toliko brzo pada da i tim polovnim pada cena brzo.

6 Pro ne vredi nov 380 jer je polovna 6 250? 🤣

Telefon ima bolju telephoto kameru od 7 Pro, mozda i od 8, sa 7 Pro je gotovo identican, dok sa 8Pro ima 80+% slicnosti, ali ne vredi 380 jer bejzik verzija telefona moza polovno da se nadje za manje?
 
Poslednja izmena:
Dobro to je jasno :)
Više sam mislio kako i gde da ih cimam :)
 
Dobro to je jasno :)
Više sam mislio kako i gde da ih cimam :)

Dok sam iskopao. Google Store Help, pa na dnu imas opciju za direktan kontakt.

Dakle ne Google Pixel support, tamo te setaju od stranice do stranice, ovde imaju direktan chat. :) Mozda jos nekom bude od koristi.

Meni su prvi put u 5 minuta proverili sve vezano za telefon. Drugi put im je trebalo manje od 10 min da mi uvaze reklamaciju (naravno probao sam bio sve pre toga).
 
Probao sada za pixel 8 pro. Pogodili su kada je prvi put aktiviran :) znači dobra fora.
 
6 Pro ne vredi nov 380 jer je polovna 6 250? 🤣

Telefon ima bolju telephoto kameru od 7 Pro, mozda i od 8, sa 7 Pro je gotovo identican, dok sa 8Pro ima 80+% slicnosti, ali ne vredi 380 jer bejzik verzija telefona moza polovno da se nadje za manje?
A mislim sve zavisi, nekom je 130-140e puno, nekom je malo, telefoto jeste znacajna stavka nekom iako meni licno 2x vrsi posao, mada isti chipset (koji ruku na srce lepo radi), veci telefon, isti ostatak kamera, 30hz vise, 4gb rama, i to mu dodje 'jedina razlika', i cinjenica da je novo novo. Ja sam fon uzeo iz razonode sto se kaze, mozda ga zadrzim i par meseci, mozda i par godina, ali evo licno jedino sto je kao lose je igrarija sa volte, i softverske funkcije neke, sve ostalo je stvarno top. Meni je ram management npr na ovom Pixelu 6 obicnom telefonu stvarno top, izdrzava sve sto je i S23U 512/12 pre njega.
 
Moja lepša polovina koristi Pixel 6 već godinu ipo dana. Od pre par meseci, misli da je nakon nekog update-a, telefon ispada iz mreže konstantno. Koristi e-sim. Istraživanje po netu nije dalo rezultate osim da po neko prijavljuje slične probleme.

Da li neko ima neki predlog šta uraditi/probati?

Razmišlja da kupi Pixel 8 iako je sadašnjim telefonom zadovoljna, dok nisu počeli problemi.
 
Moja lepša polovina koristi Pixel 6 već godinu ipo dana. Od pre par meseci, misli da je nakon nekog update-a, telefon ispada iz mreže konstantno. Koristi e-sim. Istraživanje po netu nije dalo rezultate osim da po neko prijavljuje slične probleme.

Da li neko ima neki predlog šta uraditi/probati?

Razmišlja da kupi Pixel 8 iako je sadašnjim telefonom zadovoljna, dok nisu počeli problemi.

Koja mreža je u pitanju? Sa Yettelom sve isto u mom slučaju, sa A1 sam video da ljudi imaju problema.
 
Meni 6 Pro ubija koliko baguje posle poslednjeg update-a, pre toga je radio savrseno. Desava mi se da uopste nece da izadje iz aplikacije ili iz menija na glavnu stranu, koliko god da pritiskam, dok rucno ne obrisem sve aplikacije.
 
Kod mene sve standardno kao i do sada. Otisak prsta, ciganisanje sa face unlock-om i random lagovanje tastature u viber-u (i na prošlom šaomiju bilo isto tako) su jedine zamerke koje imam na telefon. Ponekad sam nedostupan na a1 mreži pa mi stigne poruka, ali i kolege sa jabukama i sa poznatim kinezima isto imaju problema na a1. Jedan prešao sa mts-a na a1 i najednom ima probleme i sa pozivima i sa propuštenim pozivima. I to na jabuci i huaveju. Tako da je izgleda a1 postao totalni *hit od mreže (strogi centar Pirota je u pitanju).
 
Meni 6 Pro ubija koliko baguje posle poslednjeg update-a, pre toga je radio savrseno. Desava mi se da uopste nece da izadje iz aplikacije ili iz menija na glavnu stranu, koliko god da pritiskam, dok rucno ne obrisem sve aplikacije.
Ja sam na 6 Pro neke 2 nedelje, mogu reći da nisam koristio bolji telefon. Radi super, ima tu i tamo neki sitniji bag koji se reši restartom... Probaj factory reset
 
Meni na 6 obicnom sve ok, nit se greje nesto vise, nit trosi bateriju nesto vise, bagova nema, ponasa se fluidno u 98% situacija a za onih 2% bude jedino kad ja preteram sa kombinacijom slikanja i snimanja/slanja materijala/dosta browsera i stvari u pozadini sto rade. Glavna 'mana' ovog telefona i dalje ostaje ista a to je losiji ekran malo po suncu kad su ovako topliji dani, ali nista sto ne moze da se izdrzi, a opet daleko bolje nego vecina IPS ekrana.

Tastaturu koristim Simple Keyboard i nekad swiftkey kad hocu da swypeujem, i nikad nijedan lag ili problem s njom.
 
Simple keyboard rešio lag u vajberu. I meni baš treba prosta tastatura, nikakve "napredne" funkcije mi ne trebaju. Znači guglova tastatura na gugl pikselu laguje u vajberu s vremena na vreme (zadnjih par dana bilo neizdržljivo, a ista lagovala i na prošlom šaomiju u viberu). Ova simple keyboard razbija. Hvala na preporuci!
 
Nazad
Vrh Dno