Šta je novo?

Google Pixel 6

Nekad sam ovdje pisao da imam problema sa COD mobile, tj dzojstik koji koristim za tu igricu ne funkcionise kako treba, ugl nisam se puno nesto smarao oko toga, mislio sam da display iz nekog razloga ne prepoznaje one gumice na dzojstiku pa zato nece, medjutim juce sam skontao da imam problem sa multi touchem, tj samo dva dodira istovremeno mogu, sto po meni nije normalno, pa me zanima jel to na svim Pixelima tako ?- konkretno P6Pro, ili je moguce da je neko prije mene mijenjao display, jer sam ja ovaj svoj 6 pro kupio polovnog prije nesto vise od pola godine
 
Pisao sam u temi za 7, ali nije zgoreg i ovde da proverim iz ugla ljudi koji imaju 6 Pro, copy paste:

Da li je neko imao prilike da uporedi 6 Pro i 7 Pro ekran na direktnom suncu. Na papiru bi trebalo da je 7 Pro svetliji, ali me interesuje da li je znacajna razlika ili ne?

Takođe kakav vam je signal? Koliko vidim barem u Americi kažu da 7 pro ima dosta bolji modem, mada nisam čuo da su se ljudi žalili na 6 Pro ovde, barem ko je u Yettel-u.

Lomim se izmedju 6 Pro i 7 Pro.
 
Displej nije najsvetliji (ima mnogo boljih po tom merilu) ali se jasno vidi napolju na suncu i ja sam displejom prezadovoljan.

Signal je isto odličan, nemam zamerki. I wifi i bluetooth su odlični.

Pored svih horor priča na netu za p6 pro, ja sam ga kupio i prezdovoljan sam. I dalje nema kompletnijeg i boljeg telefona za oko 500 eur, po meni.

Da li su popravili softver i rešili možda neke harverske probleme u poslednjim serijama telefona to ne znam, ja ga imam od aprila i nemam nikakvih problema s telefonom.
 
Displej nije najsvetliji (ima mnogo boljih po tom merilu) ali se jasno vidi napolju na suncu i ja sam displejom prezadovoljan.

Signal je isto odličan, nemam zamerki. I wifi i bluetooth su odlični.

Pored svih horor priča na netu za p6 pro, ja sam ga kupio i prezdovoljan sam. I dalje nema kompletnijeg i boljeg telefona za oko 500 eur, po meni.

Da li su popravili softver i rešili možda neke harverske probleme u poslednjim serijama telefona to ne znam, ja ga imam od aprila i nemam nikakvih problema s telefonom.

Hvala ti puno na odgovoru.

Imao sam prilike zapravo da testiram 6 Pro i kao sto ti kazes, nije najsvetliji telefon, ali je skroz OK u automode-u na suncu.

Hteo sam cisto da proverim kolika je razlika izmedju njega i 7 Pro, iako se cini da su po izgledu ekrani isti, na papiru je 7 Pro malo svetliji, ali verovatno to nije toliko primetno.

Meni se zapravo neke stvari na 6 Pro i vise svidjaju, npr telephoto kamera mi je na svakom testu bolja, iako je 4x, a ne 5x, u 90% slucajeva su mi primeri lepsi. Performanse su im skoro iste, kamera ista (telephoto bolja, sto sam spomenuo), cak se 6 Pro za nijansu bolje pokazao po pitanju baterije i termala.

Jedina stvar oko koje se lomim su ekran, modem i izgled, ali mi se sve vise cini da je 6 Pro prava opcija. Za te pare je predobar telefon.
 
Kako se aktivira Volte na P6? jednostavno u meniju da samo prebacim na ukljuceno?
U njemackoj sam pa sam kupio o2 karticu, ako sta znaci.
 
Samo uključiš i radi... U Nemačkoj je podržan rad VoLTE, pa nema potrebe za zezancijama kao u Srbiji
 
Cao svima, stize mi danas 6 Pro, pa bi mi znacilo da mi kazete

1. Da li ste stavili zastitno staklo ili hidrogel foliju? Izbegao bih nesto sto moram sam da stavljam.
2. Koji punjac koristite?
3. Da li ima jos nekih case-ova pored Spigena koje preporucujete?

Hvala unapred. :)
 
Ja sam imao jednu foliju, papagaj kod poznanice izgrizao, dobro se drzala do tada, posle stavio staklo koje je puklo bukvalno nicim izazvano u dzepu bez drugih predmeta, posle toga nisam nista stavljao (ovo pricam za obican 6).

Punjac sam koristio neki stari Xiaomi koji je dosta sporo punio, verovatno nije bio bas kompatibilan jer je stari Xiaomi telefon punio prebrzo. Skoro sam uzeo Samsungov punjac od 25w (super fast charging) i puni sasvim korektno brzo.

Za case nosim ovu, opet za obicnu 6-icu ali ima ista i za Pro. Za ovu presmesnu kintu je super case.

 
Zaštitno staklo na zakrivljen ekran i ne ide baš. Sem ako nije onaj whitestone dome od 50e.
Punjač, najbolje onaj xaomi sa PD standardom.(65w GaN - type A + type C)
 
Poslednja izmena:
Hvala vam. Imam Xiaomi 33w, moci ce vrv da posluzi.

Kazu mi u jednom shopu da rade hidrogel folije koje masina vakumira. Ne znam da li mi je to opasno da radim na telefonu. Inace sam se namucio sa obicnim hidrogel folijama i zakrivljenim ekranima (Honor, Samsung).
 
Te folije, kao i ova obicna stakla, su extra za ravan ekran. Tu foliju, sto masina radi, sam imao na S21U, nije se bas ni dobro ni dugo drzala. Ja imam spigenovo staklo koje dodje sa onim kuciste sam da namjestis za obicnu 6 a za pro vec ne znam da li ima.
 
Ja običnu šesticu nosim već neko vreme, bez ikakve zaštite na ekranu i ne poznaju se tragovi.
Nekako mi sa bilo kojom zaštitom nije isti osećaj pri korišćenju 😬

Što se punjača tiče, koristim naizmenično Xiaomi 65w i Samsung 25w ali se telefon puni samo noću, u onom pametnom režimu punjenja... Izdržava mi baterija ceo dan bez problema.

Zaštitne maske imam 2 jedna je ultra thin providni silikon i u njoj je telefon najlepši (ali je zaštita samo na nivou sprečavanja oštećenja pri nošenju u torbici, džepu i sl.)
Drugi silikon je ozbiljniji, štiti i ivice ekrana i staklo kamere, ali je telefon u njemu ko i svaka druga cigla...
 
Poslednja izmena:
Uzeo sam novi vakuum Pixel 6 Pro, i generalno sam prezadovoljan telefonom, ali za ova 3 dana mi se dva puta random restartovao. Prvi put sam mislio da je mozda zbog pregrevanja, ali drugi put totalno bezveze. Kod prvog puta sam zvao dok je bio na punjacu, kod drugog puta ne, ali cim se restartovao dobio sam poziv, sto znaci da je moguce da je neko zvao pa da se restartovao.

Inace isto vece kad sam ga kupio update-ovao sam na Android 14, kao i sve aplikacije na najnovije verzije.

Jel se desavalo nekom nesto slicno?

P.S. Hvala na preporukama, uzeo sam na kraju originalni punjac zajedno sa telefonom.
 
Poslednja izmena:
Edit: Drugi put me je par puta izbacio iz kamere, pa se restartovao.
 
Meni se nije restartovao nijednom a imam ga preko godinu dana.
Probaj da udjes u safe mode (power dugme, pa drzis ikonicu restart dok ne vidis da pise safe mode) i tu vidi dal ti se ponavlja peoblem, ako ne, onda je verovatno neka instalirana app pa brisi zadnje instalirane.
Ako to ne pomaze onda ti ne gine factory reset i ako se posle toga dogadja onda je hw peoblem moras da ga reklamiras.
 
Od koga si uzeo mob ? Nema veze što je vakum kutija, možda je model bio refurbished?
Razmišljam naglas jer meni posle 2god korišćenja se nije restartovao ni jednom.
 
Hvala puno.

Proverio sam IMEI direktno sa Google supportom, telefon je nov i prvi put ikada je aktiviran kada sam ga ja aktivirao.

Kupio sam ga u jednoj radnji u NS-u i imam pisanu garanciju. Uradiću factory reset pa ćemo da vidimo.

Moguće i da je do nove app za kameru, pošto mi je par puta izbacivalo "camera app issue" kada sam bio u njoj. Probaću da obrišem cache.
 
Garaniju od te radnje ili iz Google store gde je kupljen? Jer sam ja skoro pitao jednog proverenijeg prodavca na KP ko daje garanciju za koji piše da ima, on kaže "imam ja servis u Subotici". Ne, hvala...
Pa nemaš svakako Google garanciju u Srbiji, kako god da ga kupiš, nema ovlašćenih servisa, a sad da će neko da nosi tvoj telefon do Nemačke ili Austrije gde god je već kupljen, malo teže. Nije nemoguće, ima čestitih prodavaca, ali sve manje i manje.
 
krastavac, pomirio sam se ja pre kupovine da je sa Pixelom mačka u džaku. Što zbog problema koje imaju inače, što zbog toga što ih nema zvanično ovde. Ne nerviram se nešto.

Što reče neko puno pre mene, zamalo savršen telefon. :)
 
Nije se restartovao više posle ta 2 puta. Vlasnik radnje super lik, rekao i on sam da nije imao iskustva s tim, ako nije softverski da ga kontaktiram slobodno.

Biće on još dugo kod mene, najviše zbog kamere.

Koliko me je softverski oduševio telefon, toliko mi je van svake pameti kakve bagove ima.

Recimo, kad skeniram dokument, ako ga sačuvam, posle me prebacuje na prednju kameru i izbacuje "something went wrong", ali ako ne sačuvam dokument nego se samo vratim da fotkam, vrati na zadnju kameru lagano.

Opet, pripremio sam se bio na sve ovo. 😂
 
Update sto se tice restartovanja: Provalio sam da se telefon restartuje ako skeniram dokument preko kamere, pa izadjem da pozovem nekog. Ponovio sam X puta svaki put se restartovao. U safe mode-u se to ne desava, tako da verovatno neka 3rd party aplikacija pravi problem.

E sad, imam drugi problem koji se desava i u safe mode-u, i nakon factory reset-a.

Aplikacija za kameru zna da crash-uje ponekad kada prebacujem sa night sight-a na obican mode. Ne cesto, ali se desava.

Ili me skroz izbaci iz kamere, ili se pojavi prvo ona ikonica za planinu, pa osoba, autofocus far, near, i onda izadje "Something went wrong. Close and open the camera app." i prebaci me automatski na prednju kameru. Kada izadjem iz kamere i vratim se u nju sve radi najnormalnije.
 
Ako si radio factory reset, smrdi na neki problem sa hardverom. Nikada mi se tako nešto nije dogodilo na P6
 
Evo i videa, uspeo sam da uhvatim.

Opet, ne desava se non stop, ponekad.

 
Da vidim, treba mu i duplo duže nego kod mene, da prikaže sliku , kada upališ aplikaciju kamere... Nešto tu nije ok, ipak razmisli da vratiš taj telefon.
 
Nazad
Vrh Dno