Šta je novo?

Google Pixel 6

Шљака стандардна инсталација за Волтe Шизуку након новог андорида
 
prvo što primećujem je nenormalno bolja fluidnost samog telefona. a drugo je kamera. nema više onog "processing" već u sekundi izbaci fotku.
 
Meni unazad ide ovaj progres za instalaciju svaki put kad pogledam..
 
Шљака стандардна инсталација за Волтe Шизуку након новог андорида
To mi je i velika mana za eventualnu kupovinu P8. U Srbiji treba patch da bi dobio Volte, a drugo, to znači da je na A1 nemoguće da radi. Očekivao sam da će Android 14 da to reši....
 
Kako će da to reši android 14, volte radi out of the box tamo gde je to operater omogućio, nema to veze sa verzijom androida.
Hajde da pojasnim...mislio sam da ce sa novom verzijom da prošire krug operatera na kojima radi VoLte.... Očigledno da to nisu uradili, bar ne sa operaterima u Srbiji, a izgleda ni u okruženju.
 
Onako su mi novi lockscreens, ima dva koja su ok ostali bas random, ceka se onaj iz QPR1.
 
Jedino sam to i primjetio novo, kako da sat stavim na zakljucanom ekranu i interfejs kamere kad se azurira.
 
Kod mene je bilo giga, instalirao sam, sve deluje kako treba, malo je lepši interfejs, fontovi , sitne promene ikona, prostora... Našao sam sve nove opcije što se pominju u novostima, nisu loše ima i vrlo upotrebljivih. Za sada deluje da sve radi isto ako ne i bolje nego na 13.
 
Kao da telefon radi nešto fluidnije na a14. Mada moguće da je placebo.

Jedino što sam primetio je to da baguje WA.. kasne poruke. To jest dođu tek kada uđem u app 🤣
 
Poslednja izmena:
Meni se žale ljudi koji definitivno nemaju A14, da im se dešava to sa WA porukama.
 
Zakucava mi Viber a i Instagram se čundo ponaša.

Posle update-a naravno.
 
Jesi ti na Novi na kraju ili?
 
Malo bolja baterija sa 14.. ili umisljam.
 
Jel moze neko da kaze da li je update uticao na kvalitet fotografije?
 
Ako i jeste bice to teško primetiti, nisam nesto konkretno slikao, danas malo..


PXL_20231006_130410097.jpg
PXL_20231006_130526934.jpg
PXL_20231006_130513617.jpg
 
Mogu li da se forsuju teamed icons na sve ikonice na Google lancheru ? Ili su i dalje samo promenjene Google ikonice ?
 
Čini se i meni da je mikron bolja baterija na 14. WhatsApp mi rad normalno, a Viber i Instagram nemam...
 
Bolje radi QPR 14 od 14...totalni apsurd, cak je i baterija bolja
 
Ne znam jeste primetili ali malo kao da 'secne' tranzicija izmedju locksreena i always on displeja, kao da proguta frejmove, nije bas smooth.. Dok neki lockscreens mislim da baguju, tipa sa AOD-a kad tapnem na ekran, ne prikaze se lockscreen, par puta sam morao vise puta da tapkam da se upali.. nije na svim vrstama locksreena tako. A ne radi mi se factory reset da vidim hoce li znaciti nesto.
 
Je l' ima neko problem da mu telefon laguje nakon update-a na Android 14? Bez obzira da li je na punjaču ili ne, prilično laguje. Najprimetnije je prilikom skrolovanja. Ponaša se kao da je konstantno na Battery Saver modu. Pixel 6 Pro je u pitanju.
 
Kod mene se po nekada zabaguje skrol isto.. smara me da radim factory reset, cenim da bi to rešilo sve bugove :)
 
Je l' ima neko problem da mu telefon laguje nakon update-a na Android 14? Bez obzira da li je na punjaču ili ne, prilično laguje. Najprimetnije je prilikom skrolovanja. Ponaša se kao da je konstantno na Battery Saver modu. Pixel 6 Pro je u pitanju.

Mislim da se ovo "sleglo" posle par dana, deluje mi da je sad skrol isti kao pre 14.. ne mislim kao navikao sam se nego da je dosao sebi sad.
 
Jel ima bese neka fora da mi vrati sve aplikacije koje imam instalirane, raspored ikonica itd, ako uradim factory reset?
 
I ja sam na 14ici vec par dana i u sustini baterija je nesto bolja i bolje cita otisak prsta, dok je sve ostalo slicno. Kozmeticke promene su mi lepo legle, a bagove nisam primetio.
 
Nazad
Vrh Dno