Šta je novo?

Google Pixel 6

I sam sam razmisljao o S21 Ultri(imam je takodje za 550. a imam je i u kuci-sin je koristi, posto sam je ja koristio dvadesetak dana) ili obican Pixel 6. U svakom slucaju pusticu da odluka prespava(jutro je pametnije od noci...ili bi bar trebalo tako da bude.

Ne mogu da se opet(posle P40 Pro) ''patim" sa GSpace i zakasnelim notifikacijama na novim Huawei telefonima, inace da su Google servisi u normalnom radnom stanju na Huawei telefonima uzeo bih odavno P40 Pro plus ili P50 Pro.
 
@marinko98 znam da imaš 21 ultra, zato i napisah opet :) Samo ovaj put uzmi od 256gb da možemo da se menjamo kad te smori veličina 🤣😇
 
I sam sam razmisljao o S21 Ultri(imam je takodje za 550. a imam je i u kuci-sin je koristi, posto sam je ja koristio dvadesetak dana) ili obican Pixel 6. U svakom slucaju pusticu da odluka prespava(jutro je pametnije od noci...ili bi bar trebalo tako da bude.

Ne mogu da se opet(posle P40 Pro) ''patim" sa GSpace i zakasnelim notifikacijama na novim Huawei telefonima, inace da su Google servisi u normalnom radnom stanju na Huawei telefonima uzeo bih odavno P40 Pro plus ili P50 Pro.
Pogotovo sad kad (koliko čujem) Google pay radi u Srbiji?
 
Imate li problem sa green tint na displeju na Pixel 6? Po netu vidim da je to relativno čest slučaj, a lomim se između kupovine 6 i 6a ovih dana...
 
Takođe, zaboravih da pitam, koristi li ne ko eSIM na ovom telefonu?
 
Imate li problem sa green tint na displeju na Pixel 6? Po netu vidim da je to relativno čest slučaj, a lomim se između kupovine 6 i 6a ovih dana...

Nisam to primetio, ali sam nazalost primetio ovo

Slucajno primetio na Viberu na njegovoj onoj tamno plavoj pozadini, kad prebacuje iz 90 u 60hz, i onda svuda posle, na tamno sivoj pozadini itd.. Smorio se misleci da je falican displej ali ne, svima se desava zbog zastarele tehnologije OLED ekrana, tako promene tint ekrana na delic sekunde kad se desi ta tranzicija.

Primecivao sam bukvalno samo dok sam mislio da je nesto samo do mog, kako sam video ove teme i saznao da je to "normalno" vise ne primecujem.
"Resenja" su da stavis fiksno 60 ili fiksno 90, al ko sto rekoh sad uopste vise ni ne konstatujem..

Za one koji nisu primetili do sad i sad hoce zbog mog posta, nema na cemu :D
 
Imam dil za Pixel 6 od drugara koji prodaje telefone, da uzmem nov koji nije hteo da se upali uopšte iz kutije, pa ga je poslao u ovlašćeni u Mađarsku i vratili ga ispravnog. On misli da ga nisu pipali, samo upisali softver, imao BiH godinu dana garancije i daje mi ga za 350. Šta kažete?
 
Top ponuda, ja ne bih razmisljao..
 
Hvala i meni se tako učinilo, ne govorim samo o ceni, nego mi je drug, pa sam stvarno pokriven ako počne da zeza, a mogu onda ga pogledam pre kupovine. Završavam to u ponedeljak! Baš se radujem, kao dete što čeka novu igračku 😄
 
Bio je update za kameru pre neki dan, ne znam jel zbog toga al sad se ne vidi onako onaj flare od lampi.. ili se samo potrefilo tako.

PXL_20221028_165338972.jpg
 
Imam dil za Pixel 6 od drugara koji prodaje telefone, da uzmem nov koji nije hteo da se upali uopšte iz kutije, pa ga je poslao u ovlašćeni u Mađarsku i vratili ga ispravnog. On misli da ga nisu pipali, samo upisali softver, imao BiH godinu dana garancije i daje mi ga za 350. Šta kažete?
Zašto uzeti možda faličan Pixel 6 za 350 kad se polovan i definitivno ispravan može naći za 400, sad možda i malo manje? Da si rekao 320 pa i da kaže čovek. :/
 
Da se upišem u klub, uzeo sam danas Pixel 6. Za sada sam vrlo zadovoljan, sve je kako je očekivano. Treba par dana da napravim kompletan utisak pa pišem kako mi se čini...
 
Nije mi niko odgovorio, znate li može li kod Yettela eSIM u ovaj telefon?
 
Nije mi niko odgovorio, znate li može li kod Yettela eSIM u ovaj telefon?
Ja imam eSIM od Yettel-a prepaid broj, pored njega imam i fizicki sim od MTS-a, P6 pro. Problem na eSIM-u mi je sto nemam 4G nego ide 3-4mbps ali mislim da je to ogranicenje provajdera zato sto je na pripaid-u.
Pored svega toga izgleda imam opciju da dodam jos eSIM-ova.
 
Hvala, znam da treba da može, ali sam želeo da čujem od nekoga ko koristi. Telefon podržava i VoLTE, ali kod nas ne može bez ruta i dodavanja par linija koda u neki fajl...
 
Ja imam rootovan sa VOLTE modulom od Magiska i vidim HD znak i bolji je zvuk, a zena recimo ima ne-rootovan bez VOLTE-a, ali se lepo cuje. Prica po ceo dan i ja hteo da joj rootujem posto je lako(+za call recording) ali ona rekla da joj se ok cuje, so go figure...
 
Zato me i mrzi da se cimam, meni je zvuk kvalitetan i bez toga. Inače kako ti se stvari ponašaju sa rootom? Jesi radio neki hide, kako rade plaćanja, Netflix, HBO, Play Store?
 
Gpay radi, ne secam se da li sam trebao hide da radim, verovatno jesam, otp i rajf rade s hide-ovanjem. Hbo radi, netdlix nemam. Jedini problem s rootom je sto ne radi OTA update, ali i to se sigurno da resiti bez problema, samo se nisam cimao jos
 
Pozdrav svima, izvinjavam se unapred na ovom pitanju jer sam ga i ranije postavljao. :)
Mozda se nesto u medjuvremenu promenilo, pa rekoh da proverim, nadam se da se necete ljutiti.
Naime, zanima me da li Pixel korisnici danas imaju neke pogodnosti poput neogranicenog prostora na Google Photos ili nesto slicno? Ranije je, ako se ne varam, upravo to i bila jedna od glavnih prednosti Pixel modela.
 
Ne. To ne postoji još od vremena pixel 4a itd itd.
 
Ja sam dobio 3m besplatno a posle toga 105rsd 6 meseci, 100gb plan
 
Moram priznati da sam posle ovih nedelju dana korišćenja , vrlo zadovoljan ovim telefonom. Slike su fantastične, osveženje posle Redmi Note 9 Pro (koji dobro slika), nočni režim je nerealan! Mali downgrade sa baterijom u odnosu na prethodni telefon, ali nikakva drama, meni mora da istera dan i po. Igrice ne konzumiram, ali sam za probu zavrteo par i sjajno to ide.
Telefon je pravi smartphone sa tim google detaljima i integracijama, na ovom po prvi put silujem Assistant i baš sam oduševljen.Fale mi neke sitnice sa MIUI, ali više cenim taj stock Android i dodatne Pixel forice. Punjenje je sporije osetno nego na Redmi Note 9 Pro iako je on 33W, a Pixel 6 30W, ali to mi ne smeta naročito. Dobar bonus je što sam počeo da koristim bežično punjenje, pa je to dodatni konfor zaista.
VoLTE me mrzi da nameštam (root), jer sam vrlo zadovoljan kvalitetom zvuka. Zvučnici su super, ali haptika je stvarno daleko bolja nego na mom prošlom telefonu, kao i sama vibracija. Stvarno premium osećaj u korišćenju. Veličina je meni baš po meri i odlično se drži/leži u ruci. Izgled, oblik i izrada su mi odlični.
Nikakve tintove i probleme ne vidim na ekranu i generalno je super, ne i fantastičan. Osveženje od 90Hz, koristi, mada mi nije neki wow efekat, ja sam se trudio da uočim tu razliku i da, postoji.
Konekcije su bez greške i sve radi očekivano. Stavio sam eSIM od Yettela i to radi kako treba. Ja ne uspevam da ga zagrejem, možda malo smlači pri intenzivnijem jahanju, masovnim instalacijama i ažuriranjima, ali to je to. Videćemo kad nađem neki kamen spoticanja, ali meni ovaj Tenzor deluje vrlo korektno.
Sve u svemu, brz, lep i bez brljotina sa dobrom podrškom, tako da ako ga ne polomim, služiće odlično jedno tri godine.
Pozdrav, drugari!
 
Instalirao sam, sigurnosni je vezano za exploit sa SIM karticom. Barem bi trebalo da je taj...
 
Ideš u dozvole za tu app, pa vidiš koje su ti mogućnosti. Ako ne ide, počneš da koristiš Google Fit...
 
Imam problem na 4 XL sa povezivanjem slusalice preko bluetootha.
Slusalice su huawei free buds 3.
Upare se na par sekundi i telefon izgubi konekciju sa njima. Ovo se desava samo sa slusalicama,ostalo se sve poveze bez problema.
 
Nazad
Vrh Dno