Šta je novo?

Google Pixel 6

Poolmaker

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
05.04.2013
Poena
113
^ Adaptive battery je svoje obavio u prvih nedelju dana.

Sasa

Super Audio CD
VIP član
Učlanjen(a)
20.07.2000
Poena
48
Baterija ok, potraje dan i ako maltretiram, mada sigurno može i da se ubije pre toga.
Fingerprint je OK ne izuzetan, pitanje je uvek da li je brzo i kuso, na Mi10 sam uvek imao utisak da on ni ne proverava prst, samo te pusti, ma koliko mi bio urnisan prst njemu nije smetalo ;) (radim u štampariji, stalno prljavština i sitne povrede). P6 deluje da je sigurniji, ali nije brzi.
Ono što mi je važno, još mu nisam našao neku manu, q obično to dodaje za sat ili dan. Čak sam toliko zadovoljan da se razmišljam da li sa Pro kad stigne uopšte koristim. Tele kamera mi ne znači, samo velicina, ali 300e za pola inča... Čak preferiram ekran bez oblih ivica..videćemo.

Djilkosh_Ns

Moderator
Super Moderator
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poena
113
Ne bih rekao baš. Poredio sam uporedo 4XL i Mi 8 i jedino je Mi 8 bio sporiji malo u obradi HDR+ fotki. Ostalo egal. Naravno ako pričamo o onoj jedinoj pravoj verziji koja savršeno radi na Mi 8, ne o nekim poluproizvod verzijama.
Nema se javi Djilkosh pa neka kaže kako je njemu slikao Mi 8.
Gcam sa za Mi8 najvise, a onda i Poco F1 (sem izostanka OIS-a gde je Mi8 imao) bukvalno kopirao 1/1 sa Pixel 3, jer su imali identican HW, sem prednje kamere.

Ima test na ruskom gde su fotkali sa P3 i Mi8 bukvalno 1/1.

EDIT: Evo i nasao sam, nije bilo tesko :)

Poslednja izmena:

Sasa

Super Audio CD
VIP član
Učlanjen(a)
20.07.2000
Poena
48

Djilkosh_Ns

Moderator
Super Moderator
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poena
113
Primer da se Pixel nije mrdnuo 3 - 4 godine. :)

Iskreno ponekad mi zafali malo taj "kontrasti luk" kada fotkam sa iP12, mrzi me da obradjujem.

fkloznica

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
23.09.2010
Poena
63
Drndao ortakov pixel 6 zeleni, i naravno sve je odlično ali siva boja na ekranu je u gornjem delu crvena, klasična budžet displej pa kakav dobijete. Kakav smor.. :/
Znači ipak mora da se juri pro zbog lutrije sa displejom.

Sasa

Super Audio CD
VIP član
Učlanjen(a)
20.07.2000
Poena
48
Ekran je dobar, realne boje, ealeko od AMOLED fazona. Ja sam prezadovoljan, neko ko voli zasićene boje će imati zamerke.
Pozuti izvan 150+ stepeni, ali koga to zanima, iz tog ugla se ionako nista ne vidi.

fkloznica

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
23.09.2010
Poena
63
Pričaš o pro ili običnom ? Pošto je ortakov možda bio i najlošiji ekran koji sam ikada video :) bukvalno je bio identičan kao ovaj na xda temi, izvalio sam i na beloj pozadini da je gornja strana roze umesto bela :)

petar pan

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
11.12.2011
Poena
18
I na mom P6 displej je dobar, prekontrolisao sve i u display testeru.
Jedino sto sam primetio je da standby na bateriji tokom dana(4G) i nocu kad odem na spavanje(wi-fi) je losiji u odnosu na P5. Npr. tokom noci za 7h skine 6% dok je P5 skidao 3-4%.

Screenshot_20211201-091519~2.png

Poslednja izmena:

fkloznica

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
23.09.2010
Poena
63
Zeznuto je uzimati p6 bez prave garancije, verujem da veliki procenat ima šarenu sivu boju i roze belu boju, pošto su na ekranu ustekali pare.. van toga na telefonu je sve ostalo vrhunski. Šteta

Sasa

Super Audio CD
VIP član
Učlanjen(a)
20.07.2000
Poena
48
Zeznuto je uzimati p6 bez prave garancije, verujem da veliki procenat ima šarenu sivu boju i roze belu boju, pošto su na ekranu ustekali pare.. van toga na telefonu je sve ostalo vrhunski. Šteta
ti veruješ? :). daj bre okanite se priča, telefon kupilo verujem 200k ljudi i još nema displaygatea.

TEP3A

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
07.02.2002
Poena
63
I mene je to odbilo, hteo da uzmem P6 zbog ravnog ekrana ali izgleda da uvek moraju HW da malo "ukake " negde, sto mi nikako nije jasno jer njima je ovo vise "case-study" proizvod nego sto google planira da zaradjuje od prodaje telefona.

fkloznica

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
23.09.2010
Poena
63
Loznice iako si najavljivao da sigurno uzimas Pixel, kvota je bila 1.01 da ces da nadjes neku manu zbog koje ga neces uzeti
Ma kakvi, uzimam ga sigurno :)
Samo nekako da prezalim 900e ili da ekran od manjeg pogledam pre uzimanja :)

Kao što rekoh, ovaj kod ortaka je bio jeziv.. takav da mi uleti otišao bi na oglase za 20minuta, ali i to je loše jer faktički "varas" pot kupca

redsi260

Flash Drive
Učlanjen(a)
16.04.2017
Poena
3
Uzeo pro verziju.Zna li se kada će fingerprint update za ostatak svijeta?

Prijatelj2708

Flash Drive
Učlanjen(a)
16.07.2007
Poena
18
Au koja razlika posle pixel 5, prelazak na pixel 6 pro. Ali neverovatno kako i pored svojih gabarita lezi lepo u ruci telefon, imam utisak da lepse lezi u ruci od manjeg pixel 6, ergonomicnije deluje. Ekran je u svim situacijama fluidan brutalno, nema kao na pix5 da se vidi pad frejmova (nije ni to bilo strasno, ali se primeti)... I na manjem je taj problem resen, nema osetnog pada frejmova da smeta recimo prilikom skrolovanja stranica. Sto se baterije tice videcemo kako se drzi nakon nekog vremena, deluje da nema boga da moze u danu da se isprazni za sada, za manji pix6 to mogu i da potpisem, na kraju dana je prosek oko 35% batt. jedino bas ne znam sta da se radi, da se streamuje pola dana video :).... Na originalnom punjacu (30w) pix6 pro treba nesto manje od 2h da se napuni od 5%-100%.

2SaiNt4U

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
14.02.2009
Poena
113
Au koja razlika posle pixel 5, prelazak na pixel 6 pro. Ali neverovatno kako i pored svojih gabarita lezi lepo u ruci telefon, imam utisak da lepse lezi u ruci od manjeg pixel 6, ergonomicnije deluje. Ekran je u svim situacijama fluidan brutalno, nema kao na pix5 da se vidi pad frejmova (nije ni to bilo strasno, ali se primeti)... I na manjem je taj problem resen, nema osetnog pada frejmova da smeta recimo prilikom skrolovanja stranica. Sto se baterije tice videcemo kako se drzi nakon nekog vremena, deluje da nema boga da moze u danu da se isprazni za sada, za manji pix6 to mogu i da potpisem, na kraju dana je prosek oko 35% batt. jedino bas ne znam sta da se radi, da se streamuje pola dana video :).... Na originalnom punjacu (30w) pix6 pro treba nesto manje od 2h da se napuni od 5%-100%.
Ja punim telefon noću na adaptive charging, najbolje čuva bateriju.. bez obzira kad atavim na punjenje napuni se 100% tačno na momenat prvog alarma.

DJmihailo

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
17.11.2004
Poena
28
Da li nekome radi A1 volte usluga na Pixel 6 ili Pixel 5. Da li je to uopšte moguće?

Stock

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
07.09.2018
Poena
113
Poslednja izmena:

illidan

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
02.02.2005
Poena
113
nijedan provajder iz Srbije nije verified kod Apple, znaci to je neka polu VoLTE usluga koju mi u Srbiji imamo....

DJmihailo

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
17.11.2004
Poena
28
U A1 Hrvatska radi Volte ali ne radi 5g na Pixel 6.....bar su to moje informacije

Vrh Dno