Šta je novo?

Google Pixel 4a

Vidim da vecina vas fura 5G verziju, koji su razlozi da uzmete tu verziju?
Razmisljam da uzmem 4a, ali posto ce 5a uskoro, pretpostavljam na leto, razmisljam da sacekam i da vidim sta on nudi.
 
Plus duži softver support. 5g će dobiti Android 12,13,14, a 4a dobija zaključno sa A13.

Inače nakon dužeg vremena, telefon je stvarno super, međutim najveća zamerka ide na osvetljenje ekrana, poprilično je loše na otvorenom. Što mi nikako nije jasno, pre sam imao Nokia 7 Plus, a po specifikaciji je njemu osvetljenje malo više od 400 nita, a Pixel 4a 5G po deklaraciji izvlači 630 nita. Što je ogromna razlika, a 7 Plus mi je na 60-70% bez problema bio čitljiv na sunčanom danu, a sad na Pixelu Adaptive brightness nabija na max osvetljenje, čak ni tad nije preterano dobra vidljivost.
 
  • Like
Reagovanja: Arc
Plus duži softver support. 5g će dobiti Android 12,13,14, a 4a dobija zaključno sa A13.

Inače nakon dužeg vremena, telefon je stvarno super, međutim najveća zamerka ide na osvetljenje ekrana, poprilično je loše na otvorenom. Što mi nikako nije jasno, pre sam imao Nokia 7 Plus, a po specifikaciji je njemu osvetljenje malo više od 400 nita, a Pixel 4a 5G po deklaraciji izvlači 630 nita. Što je ogromna razlika, a 7 Plus mi je na 60-70% bez problema bio čitljiv na sunčanom danu, a sad na Pixelu Adaptive brightness nabija na max osvetljenje, čak ni tad nije preterano dobra vidljivost.
Sa ovim se slazem a i pisao sam o tome. Stvarno je osvetljenje na dnevnom svetlu jako jako lose. Namuceice vas koriscenje telefona na dnevnom svetlu definitivno.
Inace telfon radi vrlo glatko. Ja sam se odluci za 5G verziju jer su dimenzije telefona vece nego na 4a verziji sto meni licno vise odgovara. Nisam imao previse vremena da se pozabavim nekim detaljima u vezi samih postavki. Ali mogu reci da androd 11 sve vise pocinje da lici na iphone. Tako da ko voli iphone a ne zeli da odlazi sa androida ovo je pravi izbor uredjaja.
 
Jel radi Vipov eSim na 4a 5G?
 
Da li će neko da proba a12 beta verziju ? :) Ja se još uvek neckam, a deluje kao mešavina tw i Google stocka :)


Samo se prijavite ovde i stiže vam OTA :)
 
Prvo utisci sa 4a više nego pozitivni, neka tako i ostane i družićemo se oko 2 godine.
Možeš li malo da elaboriras, koji si telefon imao pre njega i da li sebe vidiš kao "zahtevnog" korisnika? Koje aplikacije najčešće koristiš i koliko si vremena otprilike na 4g/wifi?
Ovo pitam posto imam mi 9lite sa kojim sam prilično zadovoljan, najveći deo dana sam na 4g i on tu prilično lepo drži bateriju. Međutim želeo bih da probam nešto manje i stock android.
 
Prešao sam sa Poco F2, a iz razloga što od Galaxy S7 mi je svaki sledeći tel. bio sve veći i teži. Nisam zahtevan korisnik, surf, Tapatalk, YT, razgovori, viber i slično, igrice ne igram.
Oseća se slabiji procesor i gpu ali ne smeta, barem meni. Baterija lepo drži za specifikacije, a u stendbaju čak i nešto bolja od F2.
Prvih mesec, dva ga vozim na stock da mu opipam baseline ponašanje a posle unlock i probati custom romove.
 
Jel uzimao neko možda onaj official case za Pixel? Zanima me jel ikako može da se nabavi, ne vidim da ga ima igde osim na Google Store-u.
 
Jel uzimao neko možda onaj official case za Pixel? Zanima me jel ikako može da se nabavi, ne vidim da ga ima igde osim na Google Store-u.
✌️, mene odlicno sluzi na Pixel 5-ci, od sredine oktorbra prosle godine je na telefonu, kupljen u isto vreme kad i telefon na Google Store-u . Kad se isprlja u masinu za pranje i ko nov posle. Jedino sto telefon dobije malo vece dimenzije sa njim.
 
Svidja mi se ovaj 4a obicna verzina plus je jeftiniji, 350e, samo ne znam za taj update i koliko ce gurati jos godina?
Gledam ovde do 2023 podrska ili ici na taj 4a 5g
 
Prvo utisci sa 4a više nego pozitivni, neka tako i ostane i družićemo se oko 2 godine.
Nakon mesec dana korišćenja situacija nepromenjena, za razuman budžet sjajan kompakt android telefon. Bilo bi lepo da u toj kategoriji ima više izbora ali šta da se radi.
 
Nakon mesec dana korišćenja situacija nepromenjena, za razuman budžet sjajan kompakt android telefon. Bilo bi lepo da u toj kategoriji ima više izbora ali šta da se radi.
Dodje li kakva zastita uz telefon futrola ili folija.

Imam sad 1+ Nord dobar je, zadovoljan sam, merkam 4a uglavnom zbog kamere, softvera i zadnjeg citaca otiska.

Sta mislite vrijedi li zamjena?

Kakav je 730G naspram 765G.

Ili da cekam Nord 2.
 
Na kp poskupeo u poslednjih mesec dana, ne razumem zasto... Jos je i izasao 5a.
 
Kakva je baterija vama na 4a? Jel dobar haptic motor? Znam da je na pixelu 3xl bio vrhunski, nadam se da ga na 4a nisu mnogo degradirali.
 
Mislim da je samo na glavnim modelima dobar vibracioni motor. Na A verzijama su gledali da uštede gde su mogli i usput distanciraju od premium modela.
 
Nazad
Vrh Dno