Šta je novo?

Google Pixel 4a

Definitivno ne vrijedi te pare, niti je telefon na duze staze, s' obzirom na malo losiji SoC. Nekako mi je mnogo za ovo 350 ili vise eura.
 
A kako vam se cini nov sa garancijom isto da se pazari u Nemackoj, Pixel 3a za 200e ? Zadovoljan sam ja bio i sa Mi A3 al poceo da brljavi
Da li bi to bio dobar update, pa da se malo premosti dok ne izadje neki valjan i kompaktan android a da nije preskup ?
 
A kako vam se cini nov sa garancijom isto da se pazari u Nemackoj, Pixel 3a za 200e ? Zadovoljan sam ja bio i sa Mi A3 al poceo da brljavi
Da li bi to bio dobar update, pa da se malo premosti dok ne izadje neki valjan i kompaktan android a da nije preskup ?
Zašto misliš da će izaći kompaktan, valjan Android koji nije skup?
 

Definitivno ne vrijedi te pare, niti je telefon na duze staze, s' obzirom na malo losiji SoC. Nekako mi je mnogo za ovo 350 ili vise eura.
Ja prešao sa Snapdragona 865 i nikad se nisam žalio. Ne vredi ulaziti u priču zašto Pixel nije Xiaomi jer naprosto nije.
 
Radi li VoLTE na 4a?
Takođe, radi li dual VoLTE ukoliko se koristi i e-sim?
 
Verovatno neće ni raditi dok ga kao model sistemski ne aktiviraju
 
pa vec godinama nista tako nema na sceni, pa se nadam da ce se pojaviti 😅
ako nista drugo onda cu cekati taj Pixel 6a
Ma kakvi, to je izašlo iz mode davnih dana, nažalost. Navodno ni Apple neće napraviti 14 Mini zbog loše prodaje. Najmanji poslednji flagship je Asus Zenfone 8. Ja isto preferiram sitnije telefone ali to je što je, ljudi izgleda teže phabletima sa skoro 7" ekranima, što i razumem kad većina korisnika na telefonima konzumira sadržaj koji je meni rezervisan za monitor i slično (Netflix, YouTube, kućni uratci nepoznatih pripadnika naše vrste, itd.) Eventualno još imaš Samsung S10e koji je stvarno super telefon mada je sad već malo mator. Po meni je to i bolja kupovina polovno od Pixela.
 
10E ima kriminalno lošu bateriju. Imao sam ga i to je za mene neupotrebljiv telefon.
 
ma brate pristao bih i na telefon do nekih 150-155cm, ali i to je tesko naci, u sustini nesto kao Mi A3 i manje
 
Xiaomi 12X bi trebalo da predstave za 3 dana, 12.12.

Valda ce i oni popeglati sistem ...
 
Imam problem sa pristupom mobilnom internetu sa Pixel 4a.
Telenor mreža je u pitanju. Zakačen je na mrežu ali postoji znak uzvika. Internet se ponaša jako čudno, npr. radi Whatsapp ali ne radi pristup site-ovima preko browsera.
Vidim da su ljudi još 2015. opisivali ove probleme na Pixelima.
Kada se zakacim na WiFi, očekivano sve radi normalno, i znak uzvika nestane. Čim ugasim WiFi nastaje problem.

Probao sam:
Reset network settings, reset APN, menjane DNSa u sve moguće kombinacije, vađenje kartice, LTE preferred, 3G preferred, ništa nije pomoglo.
Neki predlog, a da nije factory reset?
 

Prilozi

  • Screenshot_20211226-211728~2.png
    Screenshot_20211226-211728~2.png
    447.8 KB · Pregleda: 29
  • Screenshot_20211226-224930.png
    Screenshot_20211226-224930.png
    2.6 MB · Pregleda: 28
  • Screenshot_20211226-224739.png
    Screenshot_20211226-224739.png
    431.6 KB · Pregleda: 29
To bih da izbegnem, ako mogu. Vodeću da li Telenor može da pomogne.
 
Vidi da ti slucajno nije aktiviran proxy. Ako jeste samo obrisi proxy i port i sacuvaj.
 
@VD, isključio adaptive connectivity.
Elem, uzrok jako trivijalan: posle mnogo godina na postpaidu prešao na prepaid. Iako imam kredit nemam "dodatke za internet".
Rešenje: kupljen dodatak za internet i radi sve!
 
Bukvalno sulude cene. I moj je placen 350e (tacnije, nekih 320e sa Amazona u US, ali je trebalo podmazati carinu na Tesli), ali ga ipak ne bih prodavao za isti kes, jer ne vidim sta bih uzeo kao zamenu.

Telefon je bukvalno perfektan za moje potrebe. Sve preko ovoga bilo bi bukvalno kurtschenje.
 
Ja sam uspeo da namestim na mom Oneplus 8 da radi. Možda i na Pixel 4a mora da se budži malo.
 
Možda se na Pixelu drugačije radi. Ja nisam rootovao telefon, našao sam neki tutorial i uspelo je.
 
Ma vidi ti to, undercover FBI Pixel :)
Last month, authorities disclosed that the FBI and Australian Federal Police secretly operated an "encrypted device company" called "Anom." The company sold 12,000 smartphones to criminal syndicates around the world. These were pitched as secure devices but were actually honeypot devices that routed all messages to an FBI-owned server.
 
Nazad
Vrh Dno