Šta je novo?

Google Pay Srbija

Za sve one kojima izbacuje grešku da pokušaju "kasnije" na satu GW4 ili drugi WearOS sat, potrebno je podržanu karticu da unesu ponaosob, a ne da je povuku sa telefona. Znači čitav postupak unošenja kao i kod prvog dodavanja u novčanik. Ja sam uspeo i sve pliva ok na satu, Banka Intesa - Visa Inspire kartica.

Pozdrav svima,

Vule
 
RF mail od danas
Poštovana,
Zahvaljujemo Vam se na obraćanju.
Raiffeisen banka ne planira uvođenje Google Pay usluge u ovom trenutku.
Ne treba im Google Pay jer RaiPay radi savrseno ali bi bilo dobro da naprave app za WearOS.
 
Za sve one kojima izbacuje grešku da pokušaju "kasnije" na satu GW4 ili drugi WearOS sat, potrebno je podržanu karticu da unesu ponaosob, a ne da je povuku sa telefona. Znači čitav postupak unošenja kao i kod prvog dodavanja u novčanik. Ja sam uspeo i sve pliva ok na satu, Banka Intesa - Visa Inspire kartica.

Pozdrav svima,

Vule
I kod mene proslo.
 
Za sve one kojima izbacuje grešku da pokušaju "kasnije" na satu GW4 ili drugi WearOS sat, potrebno je podržanu karticu da unesu ponaosob, a ne da je povuku sa telefona. Znači čitav postupak unošenja kao i kod prvog dodavanja u novčanik. Ja sam uspeo i sve pliva ok na satu, Banka Intesa - Visa Inspire kartica.

Pozdrav svima,

Vule
Prosao MasterCard na GW4
 
Vi kojima prolazi Master niste iz Intese kapiram.
 
Nisu, Mastercard prolazi iz Poštanske, ProCredit-a i OTP-a. Halkbank je najavio podršku za Mastercard u decembru, tako da moguće da će i Intesa tako isto.
 
Za sve one kojima izbacuje grešku da pokušaju "kasnije" na satu GW4 ili drugi WearOS sat, potrebno je podržanu karticu da unesu ponaosob, a ne da je povuku sa telefona. Znači čitav postupak unošenja kao i kod prvog dodavanja u novčanik. Ja sam uspeo i sve pliva ok na satu, Banka Intesa - Visa Inspire kartica.

Pozdrav svima,

Vule
Hvala i kod mene prošlo, dodata OTP mastercard gold kartica na Samsung watch 4 Classic.
 
Piše da će moći i LK i vozačke da se dodaju

Ali aplikacija krajnje jadno izgleda
Ko zna kad će doći podrška za vozačke i lične. Inače digitalna vozačka uz novčanik je odlična stvar, poneseš telefon i ne razmišljaš o dokumentima.

Aplikacija je jednostavna i praktična, a u tome i jeste poenta.
 
Vezao postansku master. Kada sam pokusao placanje na terminalu izbacio nepodrzana kartica. Jel imao neko slican problem?
 
Vezao postansku master. Kada sam pokusao placanje na terminalu izbacio nepodrzana kartica. Jel imao neko slican problem?
Mora ekran da ti bude otključan da bi radilio. Meni je to izbacilo kada sam pokušao da platim sa zaključanim ekranom, čima sam otključao ekran i otvorio Google wallet u deliću sekund je prošla transakcija.
 
Sve dok telefon ne zakuca ili ostaneš bez baterije. Iskreno ne bih baš išao negde bez dokumenata i oslanjao se samo na telefon.
Dok se motam po okolini ne treba mi ništa više, nije baš da telefon zakucava svako malo, ili tek tako ostane bez baterije. Kad idem na put naravno da nosim i dokumenta, kartice itd.
 
Ne treba im Google Pay jer RaiPay radi savrseno ali bi bilo dobro da naprave app za WearOS.
e kada si ti reka da im ne treba tako ce da bude. Nikada nisam razumela ljude koji iznose svoja misljenja sta je potrebno za drugog coveka. Tebi ne treba, super, meni treba super. Tvoje ne treba nije vrednije od mog treba, nadam se da si razumeo poentu.
 
Dok se motam po okolini ne treba mi ništa više, nije baš da telefon zakucava svako malo, ili tek tako ostane bez baterije. Kad idem na put naravno da nosim i dokumenta, kartice itd.
Naravno, nisam ni mislio da su to svakodnevne situacije. Dok sam bio u Intesi koristio sam W2P iako sam imao uvek pored sebe karticu/keš ali najčešće sam drndao telefon dok čekam u redu pa ga samo prislonim. Korisno je kada idem u šetnju po kraju pa neću da nosim novčanik ali i tada ako zabode/ne radi nije neka šteta. U svim drugim situacijama ipak nosim novčanik i dokumenta i ne oslanjam se samo na telefon.
 
e kada si ti reka da im ne treba tako ce da bude. Nikada nisam razumela ljude koji iznose svoja misljenja sta je potrebno za drugog coveka. Tebi ne treba, super, meni treba super. Tvoje ne treba nije vrednije od mog treba, nadam se da si razumeo poentu.
Ok. 😁
 
Mora ekran da ti bude otključan da bi radilio. Meni je to izbacilo kada sam pokušao da platim sa zaključanim ekranom, čima sam otključao ekran i otvorio Google wallet u deliću sekund je prošla transakcija.
Ma nije, otkjucan je bio. Zeznuo sam se sto u nfc podesavanja nisam oznacio google pay kao nacin placanja. Sad radi.

Za placanje satom da li mora biti povezan sa telefonom sat ili moze i kad je neuparen?
 
Da li moze postojati neki problem ako imamo americki playstore za povezivanje kartice na wallet?
Meni odmah izbacuje ponudjenu americku adresu (koju sam fejk uneo pri ranijem prebacivanju na us store) posle unosa podataka sa kartice, pa se pitam mogu li zbog toga posle da budem u nekom problemu?
 
Piše za sada lepo da mogu samo Visa kartice. Moguće da će vremenom dodati i za Master.
 
Da li moze postojati neki problem ako imamo americki playstore za povezivanje kartice na wallet?
Meni odmah izbacuje ponudjenu americku adresu (koju sam fejk uneo pri ranijem prebacivanju na us store) posle unosa podataka sa kartice, pa se pitam mogu li zbog toga posle da budem u nekom problemu?
I ja imam USA PS, sve radi ok već mesec dana.
 
Da li je neko probao karticu koja je već aktivna na Apple Pay da doda i na Google Pay? Da li ima ograničenja u tom smislu?
 
Nema takvih ograničenja, može na koliko god oćeš uređaja da se ubaci.
 
Za placanje satom da li mora biti povezan sa telefonom sat ili moze i kad je neuparen?
Iskreno, nisam siguran. Koliko sam čitao ovde na forumu, GPay radi čak iako nema neta na telefonu, po toj logici bi onda i neuparen sat moga da izvrši plaćanje, ali nisam siguran.

Inače danas obavio prvu kupovinu preko Samsung Watch 4 Calassic i GPay. Sata mora skoro da dodirne POS terminal, dok sa telefonom radi sa više milimetara udaljenosti telefona od terminala.
 
Poslednja izmena:
pa ni vasa kartica nema internet zar ne?
Vi samo prenosite pos terminalu podatke kartice,
POS terminal preko interneta vrsi naplatu
 
Nazad
Vrh Dno