Šta je novo?

Google Chrome

Može li da se namesti ili imam doatak da povećam prozor u nekom boksu gde kucam tekst, kao što ima na Operi?
 

Prilozi

  • Chrome pitanje.jpg
    Chrome pitanje.jpg
    4.7 KB · Pregleda: 51
Podrazumevano je tako, a developer može da zabrani to ako želi.
 
Da li jos neko ima problem na Google Chrome sa tipkama Page Up/Down, Home i End.
Jer da ne skrolam u nedogled cesto koristim te tipke, od neke novije verzije kada se browser abdejtovao te tipke su jednostavno prestale da rade, nisu prestale da raste u smislu fizickog ostecenja ili softverskog jer na drugim stvari rade samo je brojem u hromu.
 
Select-the-drop-down-menu-of-long-screenshots-flag.png


 
Jel ima neko ovaj problem: otvorite youtube stranicu ili neki drugi sajt koji ima video, pustite bilo šta i kliknite na neki windows meni u taskbaru- kalendar, mrežu, notifikacije i sl. i pogledajte da li vam se menja kontrast u puštenom videu? Ovo mi se dešava na AMD desktopu sa AMD grafikom i na Intel laptopu sa integrušom. Jedino zajedničko je Windows 10 i Chrome...
 
Drajveri. Bio je taj problem popularan pre nekoliko meseci, pa je rešen sa novijim drajverima.
 
Koristim najnovije na obe mašine. Ne verujem i da Intel i AMD drajveri prave iste probleme
 
Nisam video deo oko Intela. Izvinjavam se.

Ali za AMD sam siguran jer sam ga i sam imao.

Rešeno bilo sa novijim drajverima. E jedino što se kod tebe javlja na dve različite konfiguracije, pa nije nemoguće da neki program/setovanje koje koristiš na oba kompa prouzrokuje problem.
 
Ne znam šta je u poslednje vreme, ali danas sam definitivno unistalirao Chrome, i prešao na Edge :devilish:

Chrome malo-malo nije funkcionisao kako treba, kod PayPal plaćana i sl...

Pre Chrome sam godinama koristio Operu.

Za sada nemam zamerku na Edge, manje jede resurse, a svakako je neminovnost uz Win.
 
Bukvalno si izabrao gore od goreg. Šta te je sprečavalo da prešeš na Chromium ili Brave?
 
yo, sta bi ovo moglo biti...

404 Not Found​


nginx/1.20.1


? hvala
 
Greška 404 znači da stranica nije pronađena na serveru.
 
1. Keep track of price drops
Are you waiting for a good deal on that pair of headphones, but don’t have time to constantly refresh the page? A new mobile feature, available this week on Chrome for Android in the U.S., will show an item’s updated price right in your open tabs grid so you can easily see if and when the price has dropped. This same feature will launch on iOS in the coming weeks.

 
Drugari, je l' opasno korišćenje integrisanog Chrome password menadžera?

Da se razumemo, znam da nije idealna opcija po bezbednost ličnih kredencijala, rekao bih da sam prilično savestan kada je browsing u pitanju, imam ublock, umatrix, ne zalazim u neke sumnjive stranice i ne klikćem na sumnjive linkove, nikad nisam pokupio virus i slično.
Nego pitam u smislu, da li i pored svega toga postoji šansa da mi se lozinke pokradu... Nekako sam navikao na Chrome password menadžer, ajmo reći iz lenjosti da čuvam lozinke na nekom krštenom password menadžeru, no malo sam čitao o onom RedLine malveru koji je pokrao mnoge, pa sam se zapitao da li je ipak, koliko god pažljiv bio, nikako pametan potez držati lozinke na Googlu.
Imam ih jedino "backupovane" na txt fajlu na dva fleša, čisto ono ako mi se desi nešto sa nalogom recimo.
 
Nadam se da si te .txt fajlove zapakovao sa šifrom (7zip ili neki program za kriptovanje) :D

Ok je i njihov, pazi Gugl na sigurnost, u to nema sumnje. Pitanje je samo da li je tebi to ok. Ja lično preporučujem Bitwarden, pošto je dostupan i na drugim (svim) browserima i uređajima, pa ne zavisiš od Chrome-a. Pa ako koristiš više browsera, nema cimanja sa sinhronizacijom ili ručnim kopiranjem. A i browser ekstenzija je dobra, bar za ono što meni treba.
 
Kasniš 15 dana za prethodnom porukom :)
Koristim i ja Bitwarden od trenutka kada je u martu LastPass uveo nova pravila...
 
Jeste, zapakovani su ti .txt fajlovi šifrom, mada su ionako na fleševima koji se ni za šta drugo ne koriste. Znam da je Bitwarden generalna preporuka, mada sam čisto hteo da čujem o Chromeovoj sigurnosti. Jer ono kada čitaš po internetu uvek mi deluje da je prenaglašena nesigurnost prepuštanja lozinki Googlu kao veliki no-no, pa mi deluje da se nekada to kao najmanje sigurna opcija poistovećuje sa totalno nesigurnom, i onda stekneš dojam da ako čuvaš lozinke uz Google maltene su na izvolte.
 
Jel ima neko blagu predstavu zasto su mi klipovi na Chrome-u 'cropovani' sa svih strana? Mozete da uporedite dole slike, jedna je Chrome, druga FF. Na FF sve u redu. Probao i da resetujem, isto. Probao i incognito mode, mislio sam da neka ekstenzija pravi problem, isto.
 

Prilozi

  • Screenshot_1.jpg
    Screenshot_1.jpg
    86.2 KB · Pregleda: 26
  • Screenshot_9.jpg
    Screenshot_9.jpg
    82.1 KB · Pregleda: 26
Imam problem sa ucitavanjem stranica i to kod nekih sajtova ,ne svih ,pojavljuje se obavestenje da Veza nije privatna i NET::ERR_CERT_DATE_INVALID i obavestenje

„Сат касни“, „Сат жури“ или „NET::ERR_CERT_DATE_INVALID“
Ова грешка се приказује ако датум и време на рачунару или мобилном уређају нису тачни.
Да бисте отклонили грешку, отворите сат на уређају. Уверите се да су време и датум тачни.


Proverio sam sat i datum ,to je u redu,inace sistem je Windows 7 Ultimate sa servis pack 1,sta bi to moglo da bude,uklonio sam i antivirus,....a sve radi na Firefoksu normalno.
 
Imam problem sa ucitavanjem stranica i to kod nekih sajtova ,ne svih ,pojavljuje se obavestenje da Veza nije privatna i NET::ERR_CERT_DATE_INVALID i obavestenje

„Сат касни“, „Сат жури“ или „NET::ERR_CERT_DATE_INVALID“
Ова грешка се приказује ако датум и време на рачунару или мобилном уређају нису тачни.
Да бисте отклонили грешку, отворите сат на уређају. Уверите се да су време и датум тачни.


Proverio sam sat i datum ,to je u redu,inace sistem je Windows 7 Ultimate sa servis pack 1,sta bi to moglo da bude,uklonio sam i antivirus,....a sve radi na Firefoksu normalno.
Fale ti verovatno 2 kritične zakrpe: KB4474419 i KB4490628

^Sa MS update cataloga.

Ako imaš 32bitni sistem, pokreći x86. Ako imaš 64bitni, pokreći x64. Posle obe, restart računara.
 
Kako isključiti suggestions? Verzija je 97.0.4692.71, u settings je Auto-complete searches and URLs na disable ali i dalje izbacuje suggestions :(
Uradim clear browsing data i tog momenta normalno nema ništa ali kasnije sve što upišem ostaje.
Ima li nekog rešenja?
 
Da li je istina da chrome koristi vise ram memoriju od firefox-a?
Koristio sam ga par meseci a firefox koristim 10 tak godina,ali ozbiljno razmisljam da predjem ili na crhome ili operu.
 
Pređi na Brave.
 
Njega sam koristio pre na mobilnom,koje su prednosti i mane u poredjenju sa firefox ili chrome?
 
Ima integrisan adblocker, degoogle-ovan je, chromium engine. I to ti je to.
 
Nazad
Vrh Dno