Šta je novo?

Google Chrome

Tu je i Iridium, trebalo bi da pada u grupu "minimalnih" a i dalje je aktivan razvoj.
 
Stvar je u tome sto ja imam mnogo addons-a ,za preuzimanje slika sa instagrama sa preuzimanje videos sa raznih sajtova,poseban addons za yt,pa poseban addons za preuzimanje za zasticenih sajtova.
 
Stvar je u tome sto ja imam mnogo addons-a ,za preuzimanje slika sa instagrama sa preuzimanje videos sa raznih sajtova,poseban addons za yt,pa poseban addons za preuzimanje za zasticenih sajtova.
Ako ti pluginovi postoje za Chrome, onda će bez problema raditi u Brave-u ili bilo kom drugom Chromium based browseru.
 
Ako ti pluginovi postoje za Chrome, onda će bez problema raditi u Brave-u ili bilo kom drugom Chromium based browseru.

Ja koristim firefox,ali sam hteo na crhome da predjem.
Brave mi ne odgovara,upravo sam probao,fb igraca u brave zauzima 90-95% snage procesora,na firefox je oko 40-50%max
Probacu i na ostalim da vidim kako ce da radi.
 
To je zato što Brave blokira trakere i reklame kojih je facebook pun. Isto zauzeće, a možda i gore, bi dobio kada bi u Firefox-u instalirao uBlock, NoScript, PrivacyBadger, i FacebookDisconnect. Sobzirom da igraš Facebook igre, kontam da te privatnost apsolutno ne zanima. U tom slučaju Brave nije za tebe. Instaliraj Chrome, ili ostani na Firefox-u. Nema ti druge.
 
Nije da me ne zanima prijvatnost,igricu ne igram ja,ali svakako je moj racunar. Tesko je u danasnje vreme covek da se zastiti,jedino da te nema nigde...
Imam adblocker,znaci zbog toga mi stalno izbacuje non responding.
 
Ako nije tajna, zašto prelaziš sa Firefox-a na Chrome ako ti u Firefox-u već sve radi kako treba ?

Što se adblockera tiče, uvek je najbolje blokiranje adova i trackera na nivou routera, to jest cele mreže. Raspberry PI Zero se može naći za smešne pare. Instaliraš na njega PIHole, i završio si priču sa adblockerima i rasteretio CPU.
 
Zato jer mi se cesce desava rusenje samog browsera,nikakvo opterecenje nema iz cista mira "not responding"
Adblocker mi dnevno blokira oko 20-25 hiljada reklama,sve je zatrpnano raznim reklamama banerima i ostalim glupostima.
 
Promena browsera nije rešenje. Šta ako instaliraš Chrome i krene da ti se dešava ista stvar? Moraš prvo da ustanoviš zašto Firefox puca. Kucaj ovo u address bar:

Kod:
about:crashes

Otvori poslednji crash log, i okači sadržaj log-a ovde da pogledamo. Možda imaš hardverski problem. Takođe okači specifikacije sistema. Jer najnoviji browseri sa mnogo pluginova pucaju na starijim mašinama sa slabim procesorom ili sa manje od 8GB memorije.
 
Adblocker mi dnevno blokira oko 20-25 hiljada reklama,sve je zatrpnano raznim reklamama banerima i ostalim glupostima.
Blokiraj na nivou "hosts" fajla. Nalazi se na lokaciji: C:\Windows\System32\drivers\etc\hosts
Kopiraj fajl npr na desktop, unesi filtere iz adblockera, snimi pa ga kopiraj nazad, odradi restart sistema i javi da li je adblocker manje opterećen i naravno kako radi pretraživač.
 
Promena browsera nije rešenje. Šta ako instaliraš Chrome i krene da ti se dešava ista stvar? Moraš prvo da ustanoviš zašto Firefox puca. Kucaj ovo u address bar:

Kod:
about:crashes

Otvori poslednji crash log, i okači sadržaj log-a ovde da pogledamo. Možda imaš hardverski problem. Takođe okači specifikacije sistema. Jer najnoviji browseri sa mnogo pluginova pucaju na starijim mašinama sa slabim procesorom ili sa manje od 8GB memorije.
Nema nikakvih podataka kad ukucam u addres about:crashes.
Ne znam sto se tice masine,nebi trebalo da je za osnovne potrebe slaba,8gb ram procesor je intel xeon e5440
 
To znači da si ugasio logovanje, ili koristiš neku prastaru ili forkovanu verziju Firefox-a. Inače E5440 je 15 godina star procesor. Na sve to dodaj presporu DDR3 memoriju, sporu ploču i čipset i dobiješ upravo taj scenario koji ti opisuješ. Džabe njemu 4 jezgra kad je to matora 45nm tehnologija. Tebi je vreme za upgrade bilo pre 6 godina.
 
Nova je verzija Firefox-a
Ja sam pre par godina kupio procesor,a ram memoriju pre 2.
Suludo mi je dati 300+ evra za racunar koji koristim samo za surf pa po ceni i da mi se rusi browser.
 
Ako je samo za surf, onda ti je najbolje da instaliraš neki GNU/Linux. Na primer Linux Mint XFCE.
 
Probao sam,nismo se slozili ja i linux.
Obracujem i fotografije i videe,koristim razne programe,problem je u tome sto za obican surf treba novija konfiguracija a ne jaca.
 
Onda ćeš morati da se pomiriš sa crashovanjem.
 
Vec sam se pomirio 😮‍💨
Nista od upgrade dok ne kupim 4k monitor.
 
Vec sam se pomirio 😮‍💨
Nista od upgrade dok ne kupim 4k monitor.
Kao neko ko radi na 4K, toplo ti preporučujem da ne bacas pare na to. Uzmi 2K ali da to bude neki odličan high refresh IPS panel. Sve ostalo je bacanje para. Osim ako ne planiraš 4K na 144hz.
 
Kao neko ko radi na 4K, toplo ti preporučujem da ne bacas pare na to. Uzmi 2K ali da to bude neki odličan high refresh IPS panel. Sve ostalo je bacanje para. Osim ako ne planiraš 4K na 144hz.
Mislis na generalno koriscenje ili rad na 4k monitoru?
Prventsveno bih uzeo za gledanje 4k sadrzaja,ali svakako mi treba i za normalno koriscenje,da ne bude neki rs. Svakako sam pronasao idealan monitor,ogroman i 144hz je,ali skup ko dzavo :)
 
Ako je 144hz, go for it. Vredi te pare.
 
Da li za chrome postoji neki downloader koji može da skida video i sa zaštićenih sajtova?
 
Iskljucim ovaj Lens na disabled ali ne on se opet vratio
 
1. da li se sme u nemackoj gledati neka serija ili film sa sajtova gledalica, online filmovi i tako taj neki fazon? da li je to kaznjivo? posto se torent ne sme koristiti.
2. a ako imam chrome + ublock origin da li postoji opasnost od nekih virusa ili phishinga i slicno?
 
1. da li se sme u nemackoj gledati neka serija ili film sa sajtova gledalica, online filmovi i tako taj neki fazon? da li je to kaznjivo? posto se torent ne sme koristiti.
Ako si u Nemačkoj, najbolje uplati VPN tipa ExpressVPN i ne razmišljaš o tome da li je legalno ili ne.
2. a ako imam chrome + ublock origin da li postoji opasnost od nekih virusa ili phishinga i slicno?
Postoji. uBlock origin te ne može zaštititi od tebe samog. Dovoljno je je otići na neki torrent sajt i skinuti neki sadržaj koji u sebi ima neki maliciozni program, i gotov si. Nikakav browser ili plugin to ne može da spreči. Sve zavisi od tebe samog.
 
ovo drugo sam mislio ako gledam filmove preko tih sajtova, koliko je bezbednno?
da li postoji opasnost od nekih virusa ili phishinga i slicno?
 
Opasnost uvek postoji. Koliko će phishing biti uspešan, zavisi od tebe samog. Ako odeš na neki sajt koji ti "besplatno nudi sve filmove i serije" ali zahteva instalaciju "specijalnog codec-a" ili "browser plugin-a", to je očigledno prevara sa malicioznom namerom. Čak i ako sajt nema maliciozne namere, uvek imaj na umu da se sav internet saobraćaj nadgleda od strane tvog internet provajdera.
 
Chrom, sigurnosni propust - isključite Enhanced spell check (naprednu proveru gramatike)

Josh Summitt published his findings on the functionality of the enhanced spell checkers on the otto-js company blog.

Summitt discovered that the browser's were sending almost any typed data automatically after the enhanced spell checking features were enabled; this included usernames, email addresses, but also anything typed as comments or in forms.

Passwords are not submitted by default, but when users use the "show password" option on websites, they are submitted automatically. The passwords are then sent to third-party servers along with other information.
izvor: GHacks
 
Da li jos neko ima problema sa otvaranjem nekih linkova? tipa uptobox i sl. onda na sajtu opensubtitles desni klik 'open link in a new tab" nista se ne desava i slicno...?
 
Nazad
Vrh Dno