Šta je novo?

Google Chrome

Hvala za uBlock, nekada je Adblock Plus bio neprobojan na Yt. ali u zadnje vreme ga buse reklame.
 
Kresuje mi Google Chrome. Ne mogu nista da otvorim stalno mi se u donjem desnom uglu pojavljuje obavestenje kao na slici.
2021-05-20 22_43_24-Untitled.png
Reinstalirao Google Chrome,restartovao kompjuter i dalje isto. Inace AdBlocker sam svojevremeno instalirao i radio je 30 dana probni period ali ga nisam posle uklonio sa kompa.
 
Možeš li za početak da ukloniš AdBlocker i instaliraš umesto njega uBlock Origin?
 
Pokusacu pa javljam.
Edit: sad videh da sam ga jutros uklonio ali se isto desava pa cu da instaliram uBlock Origin.
Kad god reinstaliram Google Chrome opet kresuje.
 
Poslednja izmena:
U pravom sam zacaranom krugu odem na uBlock Origin kaze dostupana na Google Chrome. Ja ga reinstaliram on kresuje i tako u krug.
 
1) probaj sa Chromium-om ili Chrome Dev ili Chrome Canary.
1a) pretpostavljam da skidaš instalacije sa ofcijalnih linkova?
2) ako ti se ovo ili slično dešava sa ostalim pretraživačima = možda imaš problema sa RAM-om. Ako ti je mašina overklokovana = tu bi mogao biti problem. Čak i da nije, ako pucaju i ostali pretraživači = pokreni MemTest.
 
Kresuje mi Google Chrome. Ne mogu nista da otvorim stalno mi se u donjem desnom uglu pojavljuje obavestenje kao na slici.
Pogledajte prilog 307208
Reinstalirao Google Chrome,restartovao kompjuter i dalje isto. Inace AdBlocker sam svojevremeno instalirao i radio je 30 dana probni period ali ga nisam posle uklonio sa kompa.
i meni od jutros kako sam ukljucio racunar..ima par klipova na tjubu gde se u target ubaci sandbox ima tacno u klipovima,ali meni to nije pomoglo..jedino sto sam uspeo je da izbrisem user data folder tj sva podesavanja,bookmarks i sl i da krenem iz pocetka..sreca pa sam imao bookmarks posebno od pre mesec dana..ali mi nije jasno zasto se desilo
 
@SuperStarr Skidam sa oficijalnih. Ne desava mi se na Mozilla FF-u. Nije mi overklokovana masina i nikada mi se ovako nesto ranije nije desavalo. Probacu veceras ponovo ove tvoje predloge kada budem ponovo u stanu.
 
Instalirao Chrome Dev ali posle izvesnog vremena mozda pola minuta se zacrneo ekran i ostao samo beli kursor pa sam morao rucno da iskljucim kompjuter. Za sada je ok. Videcu da prebacim Bookmarks strane.
 
Poslednja izmena:
Poz, kako da u Chrome obrisem onu karticu sto se pojavi ispod taba? Evo slika da bude jasnije na cega mislim.

Ranije sam to u podesavanjima mogo da iskljucim a sada mi ne polazi za rukom.

192098717_1406132819762419_7395215382486713614_n.jpg
 
Mislim da u verziji 91 ne možeš, uklonili su tu opciju. Inače isključivalo se u chrome://flags/ ,nađeš "Tab Hover Cards" i izabereš "disabled".
 
Mislim da u verziji 91 ne možeš, uklonili su tu opciju. Inače isključivalo se u chrome://flags/ ,nađeš "Tab Hover Cards" i izabereš "disabled".
Ma znam gde se iskljucivalo ali mislio da je neko pronasao nacin da se ipak to eliminise. Ali nema veze ionako cu da predjem na Edge posto mi Facebook na Chrome kada uzmem neki video da gledam u nekom trenutku pusta domace reklame koje ne postoji ni jedan extenzija koju sam ja pronasao za Chrome da tu zezanciju blokira. Kada sam testirao Edge sve radi super i nema nikakvih reklama.
 

top-100-simple-site-cpu.png


top-100-toyota-memory.png


ad-blockers-cpu.png


Dakle od adblocker-a samo:


 
Poslednja izmena:
Pozdrav. Počeo sam da radim u dropshippingu pa mi trebaju neke extenzije za Chrome ili neki drugi način kako da skinem video klipove sa Aliexpresa ili bilo kog drugog sajta? Hvala unapred !
 
Zato treba investirati u dobar router sa dual-core ARM procesorom koji je open source, i staviti freshtomato firmware koji vrši adblocking na nivou routera.

tomato.png
Svako ko se kači na takav router bilo wireless telefonom, laptopom, ili kablom, ima u potpunosti isfiltriran saobraćaj i nisu potrebni nikakvi addonovi, koji uglavnom jedu memoriju, špijuniraju, a ima i reklama koje su sponzorisane, pa su na adblocker whitelisti i prolaze.
 
Zato treba investirati u dobar router sa dual-core ARM procesorom koji je open source, i staviti freshtomato firmware koji vrši adblocking na nivou routera.
Ja sam to uradio, sa AX86u i merlin firmware-om :p
Stavio na njega i podesio squid i nema reklama da prodje :p
Ali pazi moras da presreces https, sto je problematicno jer na svakom uredjaju onda moras sertifikat da podesis da prima od rutera.
Osim toga ne moze se tako prici svim sajtovima. Ja sam potrosio jedno par dana znaci puna dva radna dana da podesim squid :p
 
Nije dobar Merlin, jer i dalje u sebi ima TrendMicro module koji se aktiviraju kada se upali QoS koji je meni potreban. DD-WRT i Tomato su daleko bolje opcije, ali ajde da ne trujemo temu. Kontam da pored tebe i mene na celom forumu ima možda još troje ljudi koji koriste ovaj sistem. Ne računam one sa PieHole-om.
 
Ljudi kako mogu da obrisem sva logovanja preko chroma na fb?
Znaci da kad opet odem na fb izbaci mi automatski vec ranije ukucanu mejl adresu u polje username?
Probao tamo desno na 3 tacke/history/history/clear browsing data i odaberem i period do kog da obrise i posle toga opet mi popuni sam user.
 
Ljudi kako mogu da obrisem sva logovanja preko chroma na fb?
Znaci da kad opet odem na fb izbaci mi automatski vec ranije ukucanu mejl adresu u polje username?
Probao tamo desno na 3 tacke/history/history/clear browsing data i odaberem i period do kog da obrise i posle toga opet mi popuni sam user.
Ako ti je ulogovan Chrome na nalog otidji na password pa tu obrisi podatke od Facebook koje je snimio, sledeci put kada se budes logovao preko telefona i ulogujes se pitace te da zapamti podatke kazi mu da ne pamti.
 
Na kompu mi nije povezan,ma mobu pojma nemam :D Mozes li malo detaljnije pojasniti postupak :D
Jos jednom ponavljam da mi pamti username,a to ne zelim
 
Levo od 3 tačkice je ikonica sa tvojim imenom ili stvojom slikom.
Klik na nju pa na ikonicu sa ključem. Kad otvori novu karticu (tab), pojaviće se lista svih sačuvanih šifri. Odatle obriši sve što želiš.
 
Po treci put ne treba sifre da brisem...vec username na fb...to mi je automataki popunjeno,a ne zelim to
 
Po treci put ne treba sifre da brisem...vec username na fb...to mi je automataki popunjeno,a ne zelim to
Pa ne logujes se samo sa imenom na facebook nego i treba sifra da bi usao na nalog, zato lepo oobrisi sifru koju ti je chrome zapamtio da ne bi mogo automacki da se logujes na fejs.
 
Evo recimo primer,odem na instagram i kad samo kliknem u deo gde se upisuje user,automatski mi ponudi neka moja ranija unosenja...ta ranija unosenja ne zelim da iskacu.
Probao sam onu foru i opet mi iskace za fb
 
Pa kada si ih snimio i ostavio kao podrazumevano da svaki put da te to ne pita. Sada jedino da reinstaliras Instagram, Facebook i sve sto ti pamti sifre i da pobrises sve iz telefona sto ti je pamtilo sifre u Chrome pa ponovo da instaliras.

Posto ocigledno da ovde ne mozes da resis problem pokusaj na google, pogledaj na youtube tamo sam dosta puta nasao resenja za neke stvari.
 
Moj (Chromium based) browser te stvari čuva u cookies. Brisanjem cookies (Tools, More, Browsing data, All time, Cookies... tamo negde) polja za unos postaju prazna.
 
Selektujes username koji želiš da obrišeš u padajućoj listi pa shift+delete
 
Nazad
Vrh Dno