Šta je novo?

God of War Ragnarok

Ovo je mozda i prva velika igra gde imam osecaj da nije pravljena za mene, vec za mladju populaciju.
Neverovatno je koliko developeri nisu imali hrabrosti da te samo puste da igras igru (pa makar se ponekad i dosadjivao) i uzivas u svetu koji su stvorili.
Likovi su previse brbljali i u kecu, ali je ovde to podignuto na visi nivo. Ne postoji trenutak gde mozes da predahnes i samo bacis pogled na okruzenje, jer se ama bas uvek nesto desava.
Slicno je i sa zagonetkama i boss fightovima. Saborci neprestaju spoiluju sta bi trebalo uraditi i meni je to dosta pokvarilo ukus o igri.


Mada, ne znam ni sto me to cudi, jer smo od developera culi kako dizajniraju igre:


Inace, igra je po skoro svemu unapredjena u odnosu na keca i polako se blizim kraju (posle 40+) sati.
Borbe izgledaju odlicno (iako i dalje dosta smeta skuceni fov i strelice koje pokazuju odakle te napadaju), igra je mnogo vise epic.
Verujem da ce ljudima koje vole Sony AAA igre ovo biti igra godine. Meni je to i dalje Elden Ring.

Ja cu da se slozim sa svim recenim i da je odlicna igra, ali po meni suvise ragovora i stvar koja me je uzasno iziritirala jeste asistencija kod puzlle delova ... cemu toliko uletanje NPC-a u pricu. Svakako cu da je predjem ali me ne drzi kao prvi deo, nije pravljena za mene.
 
Isto igram na 3ci (tezina) i dosta mi je lakse od keca valjda zato sto sam tada prvi put igrao gow. Na 15ak sam sati i mislim da su mi health i bes na max (uglavnom sam sve obisao ne srljam sa main story), šamaram ih posteno
bosovi me ne muce toliko ali nije ni lako (skoro svaki iz prvog puta a kad sam naisao na prvog onog draugra iz zemlje koji nije ni boss mucio me 5 puta dok nisam ukacio mehaniku) Deluje mi da je kratos OP u ovom trenutku, o malom da ne pričam, izuva.
Ono prilazenje sa ledja resavam rotiranjem sa R dok samaram ostricama. Saborci smaraci sada vise ni ne sacekaju da prodje par minuta nego odmah daju hint za resavanje puzzle. I pored toga igra je remek delo i prava zabava ali djavo ne da mira i sve me drzi onaj drajv da je zavrsim sto pre a vremena se nema.
 
Zavrsio igru posle
47
sati, mislim da mi je ostalo jos 10-tak za sporedne stvari koje nisam odradio.
Bas me je razocarao poslednji segment igre, ocekivao sam da ce biti bolji i vise epic.
Malo je igra krenula da me smara pred kraj, nije verovatno trebalo da odradim sve dodatne misije pre kraja igre.
Sam kraj mi je bio ok (mada bih vise voleo da se nesto drugo desilo). Iako su rekli da je ovo kraj sage, ostavili su bas dosta prostora za nastavak.

Izasao je pre dva dana novi patch, ali nema nekih vecih izmena:
 
Meni se jednom desilo da mi igra crash-uje. Pročitao sam da se isto mnogima dešavalo. Moguće da su te sitne bagove ispravili.
 
Još samo da stignem kući...skinuto, instalirano, baterije napunjene...
Pretpostavljam da cena nije ta koja je naznacena na kutiji? Jer to bi bio vrv prvi slucaj posle ko zna koliko da je neko samo konzolu uspeo da uzme bez onih njihovih "bundle-ova"...
 
Pretpostavljam da cena nije ta koja je naznacena na kutiji? Jer to bi bio vrv prvi slucaj posle ko zna koliko da je neko samo konzolu uspeo da uzme bez onih njihovih "bundle-ova"...
To je cena; prijatelj je bio u onih prvih 10 otprilike koji su dobili preorder ;)
 
Ja cu da se slozim sa svim recenim i da je odlicna igra, ali po meni suvise ragovora i stvar koja me je uzasno iziritirala jeste asistencija kod puzlle delova ... cemu toliko uletanje NPC-a u pricu. Svakako cu da je predjem ali me ne drzi kao prvi deo, nije pravljena za mene.
I meni je ovo ekstremno iritantno, bukvalno ne stignem ni da se okrenem oko sebe da vidim gde se šta nalazi a Mimir i dete već ulecu sa “gadjaj gore levo”.
Ne znam kako se razmotava dalje igra, ali na nekih 5-6h igranja sam skroz kul da pravim pauze od po nedelju dana neigranja, uopšte me iz nekog razloga ne vuče toliko jako da je igram, stvarno za sada deluje kao DLC prethodne igre
 
Mozda su preuranjeni saveti, ali dobro je da ih ima. Da se ne vrzmas trazeci neki detalj. To mi kvari imerziju kada se mucim.
 
Znam da je više za temu "kakva je vaša soba u kojoj vam je komp" ali nisam mogao sa odolim...
...čujemo se za par dana 😇🤗
 

Prilozi

  • 20221116_200156.jpg
    20221116_200156.jpg
    194.4 KB · Pregleda: 153
Ali fps count u uglu.. Gasi to bre! :D
 
Znam da je više za temu "kakva je vaša soba u kojoj vam je komp" ali nisam mogao sa odolim...
...čujemo se za par dana 😇🤗
Ali fps count u uglu.. Gasi to bre! :D
A kapi za oči, ništa?
marijuana-red-eyes-munchies.png

dC0S23Or_400x400
 
Od price sam ocekivao malo vise od nezrelog pubertetlije i nedokazanog tinejdzera.

Rostiljanje i Kratos nikad dosaditi nece, grafika, muzika sve super.

Ipak, inovativnosti bez, a prethodni deo nije bas juce izasao.

Asgard je prelep.
 
Igra super samo nikako da sastavim par sati u kontinuitetu da igram ko svet. Na nekih 23h sam, stigao u Asgard!
Za 5.1miliona mogu samo da kažem resepct...i ne žalim što sam među njima
 
Ako ubacim disk ps4 vezije u ps5, da li će skinuti dodatke za ps5 ?
 
Meni se iz nekog razloga desi na PS5 da igra/tv treperi dok se pali, kao da na trenutak izadje iz HDR moda pa televizor prebaci na SDR pa se vrati na HDR. Ni jedna druga igra se ne ponasa tako 🤷‍♂️

Sto se tice poredjenja, mislim da je igra malo vise hack & slash nego prethodna
pogotovu kad Atreus dobije Ingrid, majko mila na sve strane sljasti i seva i lete macevi

Za sada sam na oko 17h igre i prelazim relativno detaljno, nadam se da kraj nece biti takav kakav deluje da ce biti...
 
Ok je kraj! Ja sam zavrsio na nekih 50h main, sad mi ostalo jos onog berzeker kralja da utamanim i sl.
 
Nazad
Vrh Dno