Šta je novo?

GLOBALTEL - virtuelni mobilni operator

Kod svih operatera sve akcije i promocije se odnose isključivo na aktivnu ponudu paketa, tako je oduvek.
 
@milancedjukanovic

Ko nije prekinuo koriscenje i dalje moze da koristi paket Jaka Osmica ,
ali pri obovi nema bonusa 30GB / 1GB roming neta
Da, zato što jaka osmica nije freepaid paket.
Jedno je freepaid a jedno je uzbudljivi prepaid.
Ja ne menjam ništa, koristim paket od 8 gb, dobio sam bonus 30 gb kad mi se obnovio paket prošle subote.
To ti je isto kao kod postpaida,
ako recimo paket nije deo ponude, možeš ga koristiti dok ti ne istekne ugovor, tako i ovde, jaku osmicu možeš da koristiš dok god s ene odlučiš da promeniš paket.
 
Da li neko od vas ko je skoro prebacivao broj u Globaltel išao direktno u poslovnicu da potpiše zahtev za prenos? Danas sam otišao i otkačili su me kao ne može, može samo preko CC, sad ne znam jel me otkačila jer je mrzelo ili zaista ne može?
 
Ne moze u poslovnici. Nazoves ih,posalju ti dokumentaciju,potpises,jedan primerak tebi,dva njima i radi se prenos.
 
Da li neko od vas ko je skoro prebacivao broj u Globaltel išao direktno u poslovnicu da potpiše zahtev za prenos? Danas sam otišao i otkačili su me kao ne može, može samo preko CC, sad ne znam jel me otkačila jer je mrzelo ili zaista ne može?
U kom gradu i ulici ste bili u poslovnici? U BG jedino u Mekenzijevoj bi trebalo da može.
 
Pise trajno zatvoreno.
 

Prilozi

  • Screenshot_20240601-171432.png
    Screenshot_20240601-171432.png
    147.9 KB · Pregleda: 91
od danas sam Globaltel korisnik.
Da li mogu da npr platim parking ako nemam kredita skidanjem para sa povezane kartice? Koliko smo bezbedni od VAS skim poruka?
 
Ne, samo uplatom kredita pa plaćanjem sms-om (ako je parking servis omogućio online plaćanje, to je onda izvodljivo).

Opštim uslovima Članom 7.9 preko call centra ili govornog automata na poseban zahtev vrši se deaktivacija VAS usluga.
Hvala za ovo. Neverovatni su. Ja sam ih zvao za VAS poruke i receno mi je da ne mogu da ih blokiraju, posto mi je stiglo od nekog sms ekspresa, a znam da ja sigurno nisam inicirao bilo kakav zahtev unosenjem broja telefona bilo gde, a na tom telefonu ne postoji ni gugl nalog, niti sam telefon prepoznaje broj telefona, da bi nekako automatski nesto bilo aktivirano. A sramota je da se dozvoljavaju te prevare gde mogu sami da te prijave na servis. Nikako ne mogu da shvatim kako nije obavezno da korisnik sms porukom sam inicira zahtev za uslugom, nego moze bilo ko da ubaci broj na netu i da vas prijavi za uslugu, ili i oni sami.
 
Hvala za ovo. Neverovatni su. Ja sam ih zvao za VAS poruke i receno mi je da ne mogu da ih blokiraju, posto mi je stiglo od nekog sms ekspresa, a znam da ja sigurno nisam inicirao bilo kakav zahtev unosenjem broja telefona bilo gde, a na tom telefonu ne postoji ni gugl nalog, niti sam telefon prepoznaje broj telefona, da bi nekako automatski nesto bilo aktivirano. A sramota je da se dozvoljavaju te prevare gde mogu sami da te prijave na servis. Nikako ne mogu da shvatim kako nije obavezno da korisnik sms porukom sam inicira zahtev za uslugom, nego moze bilo ko da ubaci broj na netu i da vas prijavi za uslugu, ili i oni sami.
Sve je moguće u ovom svetu, samo se pitam odakle im moj broj. Inace mi je broj bio globaltel do septembra 2023, pa zatim A1. Ima i ranije poruke, ali sam ih brisao. Neko mi je pisao iz Amerike za neku zaradu na Youtube na whatsapp, bas cista prevara i botovi (AI) to piše, katastrofa...
 

Prilozi

  • Screenshot_20240603_173815.jpg
    Screenshot_20240603_173815.jpg
    94.5 KB · Pregleda: 51
Upravo se vratio iz Austrije, Roming Globaltela radio perfektno!:)
Nazovite kol centar pre puta, proverite parametrena svom telefonu, i na koju je mrezu treba da se konektujete u zemlji u koju idete, i putujte mirno!!:)
 
Kako ide kod njih, ako si freepaid npr. ovaj od 1100 din., da li ide plaćanje busa i parkinga ili mora neki kredit dodatno da se uplati za tu svrhu? Pretpostavljam ovo drugo?
 
Mozda glupo pitanje ali po meni ima logike. Ako neko zeli da napusti Globaltel da li iz mts-a zovu sa nekom ponudom? Jedan je gazda pa mi pada na pamet da mts nudi nesto onome ko hoce da predje kod njih.
 
Napustio sam Globaltel nakon preuzimanja mts-a, nisu zvali da kume i mole, samo su ugasili mrežu i prenos u A1 je obavljen.
 
I ja cu ili A1 na prepaid mocni plan ili Yettel na prepaid pa na 50% u aplikaciji na neki total paket. Imam jos dva dana da razmislim.
 
Sinoć pogledah transakcije na platnoj kartici i vidim da su mi za uplatu za Freepaid od pre neki dan naplatili 999 RSD iako mi je u aplikaciji stajalo da je cena 950 RSD (pošto je druga uplata). To znači da ova akcija sa smanjivanjem cene za uzastopne uplate nije primenljiva ako se paketi uplaćuju unapred, već važi samo ako se paket produžava mesec za mesec.

@mandrak007 Zbog toga mora i da bude kredita za pun iznos ako se tako plaća.
Konačno pozvah korisnički servis da vidim što mi stalno skidaju 999 RSD za Freepaid, a trebalo bi da se smanjuje. Objasnim sve, kažu saćemo odmah da proverimo, da u pravu ste, pisaćemo odmah tehničkoj podršci, pa će oni to rešiti i prebaciti vam taj višak na kredit.
 
Moji prvi utisci o GT posle prelaska sa A1.
Ne potkradaju MB I minute

Brzina je dosta manja mada to možda ima veze i sa mojom lokacijom. A1 sam imao 60-90 mbps, a GT 15-40. Upload je isti
 
Upravo se vratio iz Austrije, Roming Globaltela radio perfektno!:)
Nazovite kol centar pre puta, proverite parametrena svom telefonu, i na koju je mrezu treba da se konektujete u zemlji u koju idete, i putujte mirno!!:)
Šta tu ima da se zove, podešava i proverava? :)
Ime mreže: globaltel (može bilo šta da se napiše)
APN: globaltel i sačuvati

A telefoni se ionako automatski konektuju na mrežu koju treba i koja je predviđena za trenutnu zemlju...
 
Poneo sam 2 broja, oba fripejd. Ne radi ni jedan u Italiji ni na jednom telefonu. Nisu radili ni u putu kroz Hrvatsku i Sloveniju.

Sa jednog broja su mi skinuli malo kredita, nemam pojma zasto, ali dovoljno da paket ne moze da se obnovi. Pa sam morao da doplatim.
Na drugom broju su mi skinuli roming 1Gb.
Globaltel moze da posluzi po Srbiji za internet, ostalo je sve nepouzdano.
 
Ali ne mogu da ti obračunaju osamnaest hiljada dinara rominga koga si uredno ugasio pre puta.
Hvala još jednom mreži A1 što mi je na opisani način preporučila Globaltel.
 
Poneo sam 2 broja, oba fripejd. Ne radi ni jedan u Italiji ni na jednom telefonu. Nisu radili ni u putu kroz Hrvatsku i Sloveniju.

Sa jednog broja su mi skinuli malo kredita, nemam pojma zasto, ali dovoljno da paket ne moze da se obnovi. Pa sam morao da doplatim.
Na drugom broju su mi skinuli roming 1Gb.
Globaltel moze da posluzi po Srbiji za internet, ostalo je sve nepouzdano.
Meni radi vrlo dobro u Hr, Slo, Aus, Bih, Cg, Bg, Hu. Imao sam problem zbog podesavanja, posle savrseno.
 
Meni radi vrlo dobro u Hr, Slo, Aus, Bih, Cg, Bg, Hu. Imao sam problem zbog podesavanja, posle savrseno.
Ranijih godina je i meni radio, mada vrlo skromno. Probao sam sa podesavanjima, pokazuje da ima roming, ali radi samo za prijem poruka o cenama rominga. Ne moze da otvori ni jednu internet stranicu. Kupio sam nova dva broja, "tim" i "very" i rade bez greske.
 
Kredit ističe za 20 dana. Radi li još ono prosleđivanje kredita za produženje istog? Ne koristi se ovaj broj, pa mi bezveze da uplaćujem.
 
Šta tu ima da se zove, podešava i proverava? :)
Ime mreže: globaltel (može bilo šta da se napiše)
APN: globaltel i sačuvati

A telefoni se ionako automatski konektuju na mrežu koju treba i koja je predviđena za trenutnu zemlju...
Sta tebe natera da reagujes na moj potpuno pozitivni zapis: da sam imao dobro iskustvo jer sam pre puta proverio-pozvao-raspitao se i koristio ono sto sam platio, pa to podelio sa nekim,mozda nedovoljno informisanim buducim putnicima... pa pobogu, pogledaj samo iznad par postova sa reakcijama ljudi koji su imali problema u inostranstvu...
Sta ti je zasmetalo u mojem pozitivnom natpisu, stvarno mi nije jasno.
Zelim ti sve najbolje
Dakle, dragi ucesnici u ovoj temi foruma,, ja sam se raspitao, podesio i koristio roming u Austriji, bez problema, sto isto zelim i Vama svima., a vi uradite kako vi hocete...jel sad bolje?
 
Kredit ističe za 20 dana. Radi li još ono prosleđivanje kredita za produženje istog? Ne koristi se ovaj broj, pa mi bezveze da uplaćujem.
U aplikaciji postoji opcija "podeli kredit" i tamo upises broj i iznos.

Sta tebe natera da reagujes na moj potpuno pozitivni zapis: da sam imao dobro iskustvo jer sam pre puta proverio-pozvao-raspitao se i koristio ono sto sam platio, pa to podelio sa nekim,mozda nedovoljno informisanim buducim putnicima... pa pobogu, pogledaj samo iznad par postova sa reakcijama ljudi koji su imali problema u inostranstvu...
Sta ti je zasmetalo u mojem pozitivnom natpisu, stvarno mi nije jasno.
Zelim ti sve najbolje
Dakle, dragi ucesnici u ovoj temi foruma,, ja sam se raspitao, podesio i koristio roming u Austriji, bez problema, sto isto zelim i Vama svima., a vi uradite kako vi hocete...jel sad bolje?
To je dobro ako uspeva. Nije dobro sto ne naglase svima da treba to da se uradi da bi se mogao koristiti taj roming.
Meni je uglavnom potreban samo u putu dok ne stignem da kupim karticu u inostranstvu, ali mi i ne treba ako usput treba da se zevzecim oko podesavanja telefona. I na kraju, nasi provajderi su daleko od jeftinih opcije. Cak i taj globaltel nam daje "jeftini" fripejd... a evo ja kupio paket od 9,9€ sa 320Gb i neograniceno razgovora, drugi za istu cenu sa 100Gb i neograniceno razgovora u celoj EU i 10Gb rominga i treci kod vodafona esim slicno za istu cenu. Cene kod nas, a i kvalitet su dno dna. Zao mi je sto je tako, ali niti se ko buni, niti ko spominje da to nije u redu. Tu smo gde smo, zaludjivanje naroda i prodavanje magle su u punom jeku. Zao mi je sto je tako i jako sam revoltiran, ali krastavac, ekonomski tigar...
 
Nazad
Vrh Dno