Šta je novo?

GLOBALTEL - virtuelni mobilni operator

Meni na srpskom stizu ta obavestenja redovno za 3 broja.
 
Na mom broju je jedan deo USSD menija *100# na srpskom, a drugi na engleskom, tj. na engleskom se prikazuje meni za izbor paketa. Kako i zašto, nemam ideju.
 
Imam par pitanja pa bih molio za kvalitetne i precizne odgovore...
Ja imam telefon xiaomi poco f3 a žena ima samsung galaxy s20 fe. Proverom na internetu smo utvrdili da ne podržavaju esim ali nam je radnik iz mts/globaltel prodavnice rekao da to nije veliki problem, jedino što moramo kupiti klasične globaltel sim kartice a sve ostalo je isto. Oni ih prodaju za 300 dinara a ja sam negde pročitao da je prvi broj besplatan a svaki sledeći je 300 dinara. Ok, kupimo globaltel sim kartice i onda preko android globaltel aplikacije se prijavimo tim brojevima na sistem i kupimo freepaid ili uzbudljivi prepaid.. I to je to? Kako da ostvarimo ove promotivne poklone, oni važe samo za freepaid, za uzbudljivi prepaid sve ostaje isto kao i pre?
Kako funkcionišu globaltel brojevi koji se mogu kupiti u trafikama? Da li oni dolaze sa klasičnom sim karticom ili se sve baziraju na esim koji očigledno imaju samo najnoviji telefoni. Ovi iz 2020. godine i stariji skoro nijedan nema podršku za esim.

E da, mogu li da prenesem 062 broj (koji sam preneo iz yettela u mts box4) u globaltel pa onda da ga koristim po izboru u freepaid ili uzbudljivi prepaid modu?

MOže li se prelaziti iz aplikacije iz freepaid u uzbudljivi prepaid i obrnutno i pod kojim uslovima, koliko puta?

To je sve za sad
 
@xWoLf 200GB samo uz prenos broja (ne za nove Globaltel 0677 ili 0678 korisnike, već za sve ostale koje dolaze iz drugih mreža), a uz Freepaid bi trebalo da je dodeljeno dodatnih 30GB, odnosno ukoliko nije, zovi call centar ili im se obrati preko fb/mejlom. Uzbudljivi prepaid je drugo ime za bonus dobrodošlice i dodatke sa jedinicama (za pozive ili poruke) i internetom iliti Uzbudljive kombinacije ili samo jedinicama ili isključivo internetom. Preostali internet saobraćaj iz Freepaid-a se može produžiti i samo dodatkom 5GB na 30 dana za 360 dinara. Sve je komplementarno, osim rominga (produžava se samo Zona 1/Global Travel dodatkom).
 
@xWoLf 200GB samo uz prenos broja (ne za nove Globaltel 0677 ili 0678 korisnike, već za sve ostale koje dolaze iz drugih mreža), a uz Freepaid bi trebalo da je dodeljeno dodatnih 30GB, odnosno ukoliko nije, zovi call centar ili im se obrati preko fb/mejlom. Uzbudljivi prepaid je drugo ime za bonus dobrodošlice i dodatke sa jedinicama (za pozive ili poruke) i internetom iliti Uzbudljive kombinacije ili samo jedinicama ili isključivo internetom. Preostali internet saobraćaj iz Freepaid-a se može produžiti i samo dodatkom 5GB na 30 dana za 360 dinara. Sve je komplementarno, osim rominga (produžava se samo Zona 1/Global Travel dodatkom).
A dileme koje imam oko cena i nabavke sim kartica?
 
A dileme koje imam oko cena i nabavke sim kartica?
Taj 062 možeš da preneseš ako nije pod ugovorom i dobićeš 200GB. Brojevi sa trafike (ako ih uopšte ima) dolaze sa klasičnom sim karticiom. Za izbor broja po želji, izaberi broj na sajtu Globaltela. Ukoliko je broj slobodan i nije neki od brojeva sa posebnim tarifom, besplatan je ako menjaš prvi put.
 
Ako neko napusta Globaltel a ima viska kredita neka se javi privatnom porukom....
 
A dileme koje imam oko cena i nabavke sim kartica?
Klasične sim kartice i zahteve za prenos šalju kurirom (pre je bilo Aks-om, sad vrlo moguće Post express-om zbog saradnje Telekoma i Pošte) kao pošiljku sa povratnicom, te nakon potpisivanja papirologije i preuzimanja sim kartica sa privremenim brojevima, to im se vraća nazad i nakon konačnog prenosa, upisuje se preneti broj na isti fizički sim. Postupak prenosa se ne naplaćuje.
 
Preneo još jedan broj, ovaj put iz Jetela. Pokloniću ga sestri. Iako je istekao kredit, nije bilo problema oko prenosa. Odmah danas i promenio besplatno 063 broj u 0677 koji mi odgovara. Sve obavljeno baš brzo. Restart telefona i broj je bio vidljiv u *100# meniju. Još jedan plus za Globaltel. Ostaje mi samo da još zatražim 200 gb za prenos kada aktiviram fripejd .
 
@mandrak007 je l' imaš povratnu informaciju da će ti ga dodeliti na novu sim karticu? Pošto logika stvari je da taj broj posle promene vraćaju Yettel-u i oni ga puštaju nazad u opticaj.
 
@mandrak007 je l' imaš povratnu informaciju da će ti ga dodeliti na novu sim karticu? Pošto logika stvari je da taj broj posle promene vraćaju Yettel-u i oni ga puštaju nazad u opticaj.
Imam, zvao ih jutros kada je obavljen prenos i pojavio se 063 broj u meniju. Rekoh im da sam promenio taj u potpuno novi 0677 i pitao za bonus. Nikakav problem, ali kada aktiviram fripejd i pozovem ih, pozovem se na taj preneti 063 broj i dodelice mi 200 gb.
 
  • Like
Reagovanja: uji
Imam, zvao ih jutros kada je obavljen prenos i pojavio se 063 broj u meniju. Rekoh im da sam promenio taj u potpuno novi 0677 i pitao za bonus. Nikakav problem, ali kada aktiviram fripejd i pozovem ih, pozovem se na taj preneti 063 broj i dodelice mi 200 gb.
Da li ti je bio registrovan broj pre prenosa? Neki su pisali da ih je odbijao yettel kada su hteli da prebace broj u Globaltel jer nisu bili registrovani.
 
Da li ti je bio registrovan broj pre prenosa? Neki su pisali da ih je odbijao yettel kada su hteli da prebace broj u Globaltel jer nisu bili registrovani.
Nije bio registrovan broj, kredit istekao par dana, obrisan, nisam imao ni onaj 19-ocifreni broj (pocinje sa 89) koji pise na plastici (nemam pojma gde mi je bila), vec sam pre zahteva za prenos pozvao njih u Jetelu da mi ga izdiktiraju. PUK kod mi je bio vidljiv u aplikaciji.
 
Poslednja izmena:
@mandrak007 je l' imaš povratnu informaciju da će ti ga dodeliti na novu sim karticu? Pošto logika stvari je da taj broj posle promene vraćaju Yettel-u i oni ga puštaju nazad u opticaj.
Zaboravio da napišem, preneti 063 je i dalje vidljiv na prenesibroj.rs kao broj prenet u mts (Globaltel) mrežu, tako da sumnjam da ga Jetel reciklira i stavlja u promet ponovo.
 
Kupio bih

Global TRAVEL 1 250 RSD 1 GB za prolazak kroz Mađarsku i Austriju dali to garantovano funkcioniše ili treba dodatna podešavanje tj izbor mreže ili se sve dešava automatski. Supruga mi ide na put , a ona baš nema pojma sa tom tehnologijom :)

 
Zaboravio da napišem, preneti 063 je i dalje vidljiv na prenesibroj.rs kao broj prenet u mts (Globaltel) mrežu, tako da sumnjam da ga Jetel reciklira i stavlja u promet ponovo.
Neko vreme ga drže kod sebe pa tek onda vraćaju. Računaj otprilike kao da je kartica isključena zbog nedopunjivanja pa imaš rok da vratiš svoj broj i to zadovoljstvo bi te možda koštalo po toj tarifi (reaktivacije broja nakon isteka važenja kredita, što je uglavnom kod svih po ceni nove sim kartice ili nešto preko tog iznosa).
 
Može da se desi da recimo ima samo 2G mrežu.
APN mora da bude podešen na globaltel sa praznim username i password.
 
Kupio bih

Global TRAVEL 1 250 RSD 1 GB za prolazak kroz Mađarsku i Austriju dali to garantovano funkcioniše ili treba dodatna podešavanje tj izbor mreže ili se sve dešava automatski. Supruga mi ide na put , a ona baš nema pojma sa tom tehnologijom :)

zasto bi kupio 1Gb za 1250 kad imas fripejd sa 2Gb rominga za 1100 din ? Proveri joj u settings da li je ukljucen roming. Desava se da se telefon u romingu ne poveze, tada ga ugasis i ponovo pokrenes i on ce se povezati na neku mrezu. Uglavnom radi roming, ali kako gde, negde bolje negde losije, zavisno od mreze. A nisu ni ostali nasi provajderi bolji, mene su ispaljivali i A1 i Telenor, platim a ne bude rominga. Zato kad stignem odmah kupim i sim karticu i zamenim.
Može da se desi da recimo ima samo 2G mrežu.
i ja sam primetio da neki jos aktuelni telefoni nemaju 4G, a na mnogim lokacijama vise nema signala 3G, pa negde imaju net a negde nemaju.
 
Jel ima jos nekog mozda da koristi paket "Jaka osmica"?Mi kanda ne spadamo u grupu paketa za dobijanje bonus gigabajta.Tako mi rece operater jutros al da proverim oko 9h jos jednom.
 
Pozdrav, interesuje me prelazak na globatel.
Uz paket freepaid 8gb.. mene interesuje da li moze bez smetnje da se koristi usluga u Cg.. pozivi/sms obostrano bez tarifiranja?
Takodje, internet da li tih 8 gb moze da se koristi u Cg.. ? Da li imate iskustva..?
 
Bilo je skoro reči o ZB romingu. Ukratko, minute i poruke iz Freepaid paketa ne možeš da koristiš u CG bez tarifiranja. Određenu količinu podataka od tih 8 GB možeš da koristiš, izračunava se po nekoj formuli sa njihovog sajta, evo odavde (primer je baš za taj paket koji si naveo):


U okviru Freepaid paketa imaš i 1 GB roming podataka koje možeš sa koristiš u CG.
 
I sta sa tim? :)
 
Ima to smisla ali onda su negde trebali da stave zvezdicu da se to ne odnosi na na i na.
Lepo se reklamiraju uz sve freepaid pakete.
Onda ih nazoves pa kazu e nije ipak uz sve predjite na aktuelni(sto bi u ovom slucaju bilo skroz glupo).
 
Nazad
Vrh Dno