Šta je novo?

GLOBALTEL - virtuelni mobilni operator

Koja je opcija sada za nas koji nismo u Srbiji i koristimo samo aplikaciju. Da li postoji nesto slicno za pozive iz USA/Kanade ? Razmisljao sam o VolTE (Imam Yettel broj) pa ne znam da li VolTe radi na slican nacin kao aplikacija ...

Spasavajte ako spasa uopste ima :)
 
UniFon ako neko u Srbiji koristi SBB sa fiksnom linijom. Stalno koristim iz inostranstva.
 
Eh dzaba sto imas front kad ceo back aplikacije je ugašen... Sve više razloga da ne koriste ljudi mobilni telefon uopšte ne samo SBB... Realno kad svi gase sve... Jedino Viber ostaje pametno rešenje + viber out.
Eventualno ako se bude dalo isforsirati VOFI da idu pozivi bez roaminga...
@zemun1234 Nažalost VOLTe ne služi ničemu osim da imas brzi internet dok pričaš preko LTE mreže... Sto u 99 posto slučajeva ne znači mnogo...
 
Poslednja izmena:
Eh dzaba sto imas front kad ceo back aplikacije je ugašen... Sve više razloga da ne koriste ljudi mobilni telefon uopšte ne samo SBB... Realno kad svi gase sve... Jedino Viber ostaje pametno rešenje + viber out.
Eventualno ako se bude dalo isforsirati VOFI da idu pozivi bez roaminga...
@zemun1234 Nažalost VOLTe ne služi ničemu osim da imas brzi internet dok pričaš preko LTE mreže... Sto u 99 posto slučajeva ne znači mnogo...
Da al nemaju svi Viber ,ima ljudi koji nemaju ni mobilni samo fikcni plus javne ustanove isto samo fikcni
 
Da al nemaju svi Viber ,ima ljudi koji nemaju ni mobilni samo fikcni plus javne ustanove isto samo fikcni
Da, ali mislim na fixne telefone ( skype je najpovoljniji ) a sto se tice mobilnih i fixnih Viber i skype su tu negde ( vise zavisi od kolicine minuta kome sta treba ).
Ali svakako dugorocno resenje jedino neki GSM Gateway imati pa sa njega zvati...
 
Ko se izlogovao , vise nije moguca prijava
Da, i u moj globaltel je pisalo tv ističe za 364 dana više nema ni toga tako da...
Još dok sam bio na postpaidu sam koristio moj globaltel, i kad sam prešao na freepaid samo sam se odjavio i prijavio ponovo tako da mi sad izbacuje sve redovno.
 
Kad su smanjili roaming u freepaid paketima? Sad uz sva tri ide 1gb a duže vreme sam uzimao freepaid od 1300 i bila su 2gb?
 
I ja sam na freepaidu od 1000 din i bio mi je roming 2 Gb, sad je 1. Ali i taj roming mi se u septembru pokazao jako los u odnosu na proslu godinu.
TV imaju u meniju ali jos ne radi opcija. Samo konstatujem, imam i eon na telefonu pa mi je svejedno.
 
@VICE

Globaltel ( jos uvek ) ne gasi kartice kao ostali - dovoljno je jednom u 6 meseci pozvati
Call centar i time produziti aktivnost broja/kartice iako nema kredita.

Kredit je moguce dopuniti na trafikama ( Moj Kiosk ) , u Postama i
slanjem dopune sa drugog Globaltel broja - tada se period vazenja kredita
produzava za 90 dana.
Rok vazenja kredita se ne produzava dopunom sa reciklomata.
Moze i online karticom
 
Vidim sad i ja ovo sve o cemu se diskutovalo na poslednje 2-3 stranice. Ova "nova" aplikacija "Moj globaltel" ne moze da prima pozive i sms dok ESIM nije aktivan u telefonu, sto je bas ogranicavajuce, a vidim da MTS daje ESIM samo postpejd korisnicima sto meni nije interesantno.

Malo sam istrazivao i vidim da Yettel ima ESIM namenjen i za pripejd korisnike. Imam dva pitanja: Da li Yettel aplikacija dozvoljava da se primaju pozivi/sms dok je ESIM offline? Da li se Globaltel broj 0677 71*8719 moze brebaciti kod drugog operatera?
 
@Dautovic "Moj Globaltet aplikacija postoji već godinu dana, tako da nije nova. I naravno da ne možeš da primaš poruke i pozive dok ne uključiš eSIM profil, kao i što ne možeš da primaš pozive i poruke dok ne ubacio SIM karticu u telefon, mešaš prave sa virtuelnim brojevima.

I ne, virtuelni brojevi se ne mogu prebaciti kod drugog operatera, već si do danas morao da podneseš zahtev Globaltelu da se taj virtuelni broj prebaci u pravi na SIM ili eSIM i onda se može preneti. Ne znam da li to može još i danas da uradiš, ako može podnesi zahtev, ako ne, ti brojevi se brišu i više ne postoje.
 
Stavio sam "nova" aplikacija pod znake navoda s razlogom, imam aplikaciju "moj globaltel" u telefonu cirka godinu dana. Zasto "naravno da ne mogu" ako je nesto moglo do skoro? Kako je to odjednom postalo "naravno da ne mogu"...
Nemam virtuelan broj nego pravi broj, globaltel imam godinama...ne mesam nista. Imam pravi globaltel broj i imam ESIM karticu i primao sam sms i pozive iz aplikacije bez da moram da aktiviram esim. Od skoro to ne moze.
 
Globaltel aplikacija od danas više ne funkcioniše. Nije moguće primanje poziva i poruka kroz aplikaciju. Moj Globaltel služi samo za proveru potrošnje, dopunu kredita i aktivaciju paketa/usluga.
 
Da steta... Zna li neko da li Yettel mozda ima zvanje kroz aplikaciju? Meni licno je mnogo bitan ESIM posto imam 3-4 kartice izmedju kojih zongliram
 
Globaltel aplikacija od danas više ne funkcioniše. Nije moguće primanje poziva i poruka kroz aplikaciju. Moj Globaltel služi samo za proveru potrošnje, dopunu kredita i aktivaciju paketa/usluga.
Znaci ne moze vise da se koristi 067 preko app
 
Da steta... Zna li neko da li Yettel mozda ima zvanje kroz aplikaciju? Meni licno je mnogo bitan ESIM posto imam 3-4 kartice izmedju kojih zongliram
E - sim ima yettel i mozes da zongliras koliko hoces ( ako telefon podrzava tu opciju ) . Aplikacija Ne postoji vise nigde (za pozive i poruke) - ( Unifon je poslednje uporiste koje polako nestaje )
 
Da nije to to onda ni sa Yettelom. Sa tim starim Globaltelom sam prakticno imao 3 "broja/kartice" aktivne u isto vreme. Fizicki SIM u telefonu, jedan ESIM i globatel preko aplikacije(imao sam ESIM koji sam aktivirao samo dok sam u Srbiji) bilo je izuzetno dobro resenje.
 
U principu sve ostaje isto ( samo vise aplikaciju zaboravi i koriscenjem bez mreze telefona ) Makar dok ne dodje "Cudo tehnologije" zvano VOWIFI i da se nadamo da ce moci da radi makar na wifi / stranom LTE bez da se registruje na stranu mrezu a koja postoji u USA od 2014. ( Ali to ce biti kod nas revolucija u telekomunikacijama pod uslovom da ikada stigne do nas)
 
Da nije to to onda ni sa Yettelom. Sa tim starim Globaltelom sam prakticno imao 3 "broja/kartice" aktivne u isto vreme. Fizicki SIM u telefonu, jedan ESIM i globatel preko aplikacije(imao sam ESIM koji sam aktivirao samo dok sam u Srbiji) bilo je izuzetno dobro resenje.
Nema vise nista ,
 
U principu sve ostaje isto ( samo vise aplikaciju zaboravi i koriscenjem bez mreze telefona ) Makar dok ne dodje "Cudo tehnologije" zvano VOWIFI i da se nadamo da ce moci da radi makar na wifi / stranom LTE bez da se registruje na stranu mrezu a koja postoji u USA od 2014. ( Ali to ce biti kod nas revolucija u telekomunikacijama pod uslovom da ikada stigne do nas)
Taj VOWIFI ima ovde gde zivim (jedna zemlja u evropi). Dobra je stvar jer npr moj sef kad radi ok kuce slab mu je signal mobilne, zivi nesto zavuceno iza nekog brda, pa koristi "pricu preko WIFI-a" kada je kuci.
Samo to meni ne bi resilo problem svakako, privatni SIM mi je fizicki u "ajfonu", imam firminu karticu/broj ESIM i imao sam preko stare globltel aplikacije mogucnost da u inostranstvu budem "online" i da primam pozive na telefon i sms i ja da zovem isto brojeve u Srbiji po meni jako povoljnim cenama.

P.S. Ne vezano za temu malo je off pa se nadam da nece biti izbrisano. Mislim da je magicna rec u Srbiji "kontinuitet", u mnogim sferama zivota ga nema. Od fastfood-ova koji bljesnu sa kvalitetom na par meseci, do nekih usluga kao ovaj Globaltel ili Targo sto je bio...bas nam fali kontinuitet i razmisljanje dugorocno, na nivou pojedinca pa do nivoa vecih firmi. Nekako sticem utisak da je bitno samo da se uzme neka lova na brzinu.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno