Šta je novo?

GLOBALTEL - virtuelni mobilni operator

@Globaltel Support
Jel postoji mogućnost informisanja o statusu prenosa broja (iz Yetel u Globaltel) preko mejla?
I jel pozivanje korisničkog info centra iz aplikacije preko interneta (iz inostranstva) besplatno?

P.S. Pitam jer sam pokrenuo zahtev prvi put i naveo da me obaveste preko drugog Globaltel broja koji koristim, dok je kartica iz Yetela van telefona, pa nisam bio obavešten. Zahtev je bio odbijen zbog serijskog broja i PUK-a do koga niste mogli doći. Pretpostavljam da je problem što mi je broj nekako postao neregistrovan pre 4 meseca kada sam podneo zahtev da me posle 15 godina prebace sa postpejda na pripejd.
- Drugi put pokrenut zahtev preko telefona gde sam izdiktirao te brojeve Globaltel kol centru. Sada je problem što više nisam u Srbiji, a tu Yetel karticu ne koristim i van telefona mi je, pa me opet niko ne može preko nje obavestiti da li, i kada je prenos uspešno obavljen.
Naravno, možeš nam u privatnoj poruci proslediti broj telefona koji prenosiš kao i mail adresu putem koje želiš da te obavestimo. :)
 
Pozivi i poruke vaze bez ogranicenja (ili bese 5000 minuta i poruka mesecno u freepaidu) ali o tome ne brini.
Изгледа да су избацили то 5000 минута, али сигурно важи неки fair use policy. 😅
 

Prilozi

  • 0687A3AD-DB1D-433B-8188-93850454A605.jpeg
    0687A3AD-DB1D-433B-8188-93850454A605.jpeg
    44.8 KB · Pregleda: 177
@Globaltel Support
Jel postoji mogućnost informisanja o statusu prenosa broja (iz Yetel u Globaltel) preko mejla?
I jel pozivanje korisničkog info centra iz aplikacije preko interneta (iz inostranstva) besplatno?

Besplatan je poziv ka korisničnkom servisu iz aplikacije.


Da ovde proverimo ovo:

Po rečima devojke iz Kol centra, registrovani Globatel korisnici i u romingu mogu besplatno pozivati Kol Centar.



PROVERENO!
Potvrdio @Globaltel Support u privatnoj poruci i napravljen test pozivom iz Turske.

I sa SIM kartice i iz aplikacije.
 
Poslednja izmena:
Jutros napravljen test i sa pozivanjem Kol centra +381 677 1234 iz Turske, sa NEREGISTROVANE sim kartice.

Poziv je naplaćen, skinut je kredit.

Dakle Globaltel podršla je u pravu i samo registrovani Globatel korisnici i u romingu mogu besplatno pozivati Kol Centar i direktno sa sim kartice.
 
Jutros napravljen test i sa pozivanjem Kol centra +381 677 1234 iz Turske, sa NEREGISTROVANE sim kartice.

Poziv je naplaćen, skinut je kredit.

Dakle Globaltel podršla je u pravu i samo registrovani Globatel korisnici i u romingu mogu besplatno pozivati Kol Centar i direktno sa sim kartice.
I kad si registrovan korisnik, skida kredit…
Proverio bas kad sam u BiH bio (prema drugom Globaltel korisniku) i korisnicka sluzba mi je potvrdila da su razgovori besplatni samo kad smo u Srbiji :(
 
Kakva je situacija sa TV paketom? Besplatan svo vreme dok se uplaćuje mesečna pretplata?
Ја имам и сад, иако ми је мјесечни пакет истекао поодавно.
@Intuite
Овдје је ријеч о позиву ка кол-центру,а не према другим корисницима.Тако сам схватио.
 
Poslednja izmena:
Тј. @chaki87 :D
Истекло вријеме за исправку.
 
Dakle Globaltel podrška je u pravu i samo registrovani Globatel korisnici i u romingu mogu besplatno pozivati kol CENTAR direktno sa sim kartice. :)
 
Dakle Globaltel podrška je u pravu i samo registrovani Globatel korisnici i u romingu mogu besplatno pozivati kol CENTAR direktno sa sim kartice. :)
U pravu ste,ja sam pomesao vodu i ulje 😅

Besplatno je,sad sam proverio iz Skandinavije 🤠

Nego zna li neko,kako da se ocita broj sa SIM kartice.
Mislim znam koji mi je broj, Ali sam IOS sistem ne prikazuje (rubrika mitt nummer) kao sto to radi sa MTS-om ili Yettelom?
Zna li ko,u cemu je caka?
 

Prilozi

  • AB70E193-865C-429E-92D0-09C94E3FE3FA.png
    AB70E193-865C-429E-92D0-09C94E3FE3FA.png
    247.1 KB · Pregleda: 62
U pravu ste,ja sam pomesao vodu i ulje 😅

Besplatno je,sad sam proverio iz Skandinavije 🤠

Nego zna li neko,kako da se ocita broj sa SIM kartice.
Mislim znam koji mi je broj, Ali sam IOS sistem ne prikazuje (rubrika mitt nummer) kao sto to radi sa MTS-om ili Yettelom?
Zna li ko,u cemu je caka?
Pokreni aktivaciju imessage-a na tom broju i odmah ce povuci broj :)
 
Planiram da kupim Globalte karticu zbog roaminga u Grckoj i S, Makedoniji. Da li to radi out of box ili moram nesto dodatno da podesavam. Ubacim karticu i to je to?
Evo i ja da pitam: uzeo bih globaltel zbog roaminga u Grčkoj.

Šta je minimum kupiti da bih mogao da uzmem roaming pakete i koliko je cimanje sve to namestiti? Moze i eSim za mene
 
Шта се ово спрема? 😂😂😂
 

Prilozi

  • F9F63C42-5137-45FE-8017-F2809E9FE0AB.png
    F9F63C42-5137-45FE-8017-F2809E9FE0AB.png
    484.1 KB · Pregleda: 138
Имаш варијанту и Holafly esim, он је са неограниченим протоком, само нема хот спота. Такође имаш грчки Водафоне у класичној сим варијанти и есим варијатни.


 
Имаш варијанту и Holafly esim, он је са неограниченим протоком, само нема хот спота. Такође имаш грчки Водафоне у класичној сим варијанти и есим варијатни.


Hvala na predlogu. Što se prvog tiče, paketi su preskupi, za 10 dana 34e je previše, i još je deal breaker sto nema hotspot.

1662506576112.png
Za vodafone mi deluje neobično da samo 12 evra treba za unlimited data i plus pozivi i poruke. Jedino što za eSik traže 10e doplatu (nidje veze). Fizički sim necu moci da odem da preuzmem par dana, pa mozda ovaj AirAlo ispadne najbolji za grčku. Za 13 dolara 5gb i važi mesec dana. Korektna cena. Ali videću jos jednom ovaj vodafon jer je bolja ponuda.
 
Ako imam neregistovanu sim karticu ali je fizički kod mene(a nije globalte)- da li mogu da to prebacim na globaltel ili moram prvo da je registujem na sebe? I da li to mogu sve online da uradim ili moram fizički da idem?

Hteo bih da kupim neku polovnu karticu u da je prebacim na globaltel freepaid...
Drugo ako neko ima da mi ustupi neku sim karticu da je polovna tj starija od 3 meseca valjda da mogu da je prebacim dajte mi ponudu na pm :) nadam se da ne smeta tj da ne krši pravila foruma ovo
 
Karticu moras da registrujes, osima ako imas puk kodove, tada mislim da mozes da preneses neregistrovanu. U Mts mora licno da se ide u poslovnicu za registraciju, za druge operatere ne znam.
 
Ako imam neregistovanu sim karticu ali je fizički kod mene(a nije globalte)- da li mogu da to prebacim na globaltel ili moram prvo da je registujem na sebe? I da li to mogu sve online da uradim ili moram fizički da idem?

Hteo bih da kupim neku polovnu karticu u da je prebacim na globaltel freepaid...
Drugo ako neko ima da mi ustupi neku sim karticu da je polovna tj starija od 3 meseca valjda da mogu da je prebacim dajte mi ponudu na pm :) nadam se da ne smeta tj da ne krši pravila foruma ovo
Odeš na trafici i kupiš globaltel sim i ako budeš zadovoljan, a teško da ćeš biti onda prebacuješ broj ili kako god oćeš.
 
Odeš na trafici i kupiš globaltel sim i ako budeš zadovoljan, a teško da ćeš biti onda prebacuješ broj ili kako god oćeš.
Ma ja koristim globaltel već dve godine. Nego mi treba još jedan a hteo bih 200gb bonus dobrodoslice
Tj imam i moj glavni broj prebačen kod njih i imam i 0677 broj al mi treba još jedan a tu bih hteo 200gb jer je to samo za mobilni net :)
 
zasto nemam mogucnost freePaid da aktiviram, jel ono treba neki poseban korak da se odradi za njega?
 
Pe treba, da se upise ime i prezime, adresa i jmbg u aplikaciji koliko se secam.
 
Molim vas, pitanje u vezi govorne poste, da li je neko uspeo da aktivira istu? Govorim o opciji sa transkriptom, naime aktivirao sam na oba moja broja u Globaltelu, i bilo da mi je iskljucen telefon ili jednostavno odbijem poziv (kao sto to Globaltel reklamira) ne dobijam mogucnost da ostavim govornu postu, tj. ni ne javi mi se opcija posle zvucnog signala ostavim poruku?!?!?!?!
Neko ko je imao slicna iskustva?
 

Prilozi

  • 1662978709414.png
    1662978709414.png
    67.5 KB · Pregleda: 45
Dali moze da se dopuni kredit gift on card pomoću globltel kredita
 
Poslednja izmena:
Globaltel uveo postpaid. Gde sve imaju poslovnice tj da li ima samo ta u Mekenzijevoj 25 ili će se širiti dalje?
Za postpaid ostaje numeracija 0677 ili će biti neka nova, kao što stoji na ratelovom sajtu 0676 ceo red brojeva za globaltel?
Takodje da li će izbaciti novu aplikaciju, tj kako izgleda aplikacija sa postpaid sistemom, ili je to već integrisano u trenutnu?
 
Ne znam sta sam ocekivao.....al nisam nesto odusevljen.Bar dok imam ovaj 888 prepaid🤣🤔
 
Nazad
Vrh Dno