Šta je novo?

GLOBALTEL - virtuelni mobilni operator

Poziv ka fiksnim u Srbiji je 0.92din/min (lokalni), 2.40din/min (međugradski). Ka mobilnim 10.80 din/min i ne naplaćuje se uspostava veze. Nije bitno odakle se poziva.
Ako imaju te cene, ovi nisu morali ni da otvaraju radnju :)
 
Marketing je čudo. Svi koji makar povremeno pogledaju TV Pink, čuli su za Globaltel. Za Ring+, iako postoji oko godinu ipo dana, malo ko zna.
 
Nema potrebe za VPN i sličnim. Poziv ka fiksnim u Srbiji je 0.92din/min (lokalni), 2.40din/min (međugradski). Ka mobilnim 10.80 din/min i ne naplaćuje se uspostava veze. Nije bitno odakle se poziva.
Takođe su i tarife ka inostranstvu uglavnom jeftinije.
To pricas za orion ring? Od kad je ta informacija, posto sada citam na ring sajtu da "po uputstvu ratela" te cene vaze "za nacionalni saobraćaj samo na registrovanoj adresi korisnika i preko internet mreže Orion telekoma", za pozive sa drugih lokacija (pa i inostranstvo) vazi cenovnik za nomadsku numeraciju - 12,50 din ka fiksnim, 31 dinar ka mobilnim mrezama.

Dok su za globaltel cene jos gore - "Iz Globatel mreže ka drugim mrežama u Srbiji kada se korisnik nalazi u inostranstvu" - 30 dinara ka fiksnim, 50 dinara ka mobilnim.

Zato i pitam za VPN.
 
Bilo je jedno kratko vreme to u vezi cena za nomadsku numeraciju, odnosno dok Sbb nije krenuo sa Unifon uslugom za koju uvek važe "domaće" cene.
Od tada je i Orion za svoj Ring+ servis vratio te "domaće" cene koje sam pomenuo. Koristio sam u CG, Makedoniji, Švajcarskoj. Za sada idu domaće cene.

Edit: "samo na registrovanoj adresi korisnika i preko internet mreže Orion telekoma" - to oko adrese i Orion mreže se možda odnosi na korisnike koji imaju "pravi" fiksni broj od Oriona. Ring+ može svako da dobije, u pitanju je pripejd fiksni i oduvek je mogao da se koristi preko bilo kog interneta. Takođe, ne sećam se da sam ikome davao svoju adresu za Ring+.
 
Poslednja izmena:
Hm... znaci to je verovatno neko trenutno vatanje krivine dok ratel konacno ne regulise, posto zvanicno za javnost idalje postoji nomadski cenovnik.
 
Poslednja izmena:
Ukoliko je neko uzeo na probu broj u Globaltelu, neka proveri da li dolaze poruke za propuštene pozive.
Trebalo bi da dođu u okviru aplikacije, ali kod mene to ne radi. Prebacim telefon u flight mod, pozovem sa drugog uređaja svoj 0677 broj, i kad ponovo sve uključim ništa ne stiže.
Prijem standardnih sms poruka radi normlano.
 
I kod mene ne stižu poruke o propuštenim pozivima, sad sam probao

Послато са Coolpad A8
 
Ne stižu.
 
Ja sam čisto bez veze instalirao ap. da probam inače i ne razmišljam da ozbiljno koristim ovo

Послато са Coolpad A8
 
Poslao sam im mail da isprave tu grešku oko notifikacije za propuštene pozive. Hteo sam ovde da proverim da li je samo kod mene prisutan taj problem.
Po ovim cenama i sa pristupom da se voip poziv naplaćuje zavisno odakle se poziva, jeste bezveze ponuda.
Sa druge strane, dobra je stvar za prijem poziva u inostranstvu, za šta i planiram da ga koristim.
 
Nebitan i beskoristan globatel je postigao cilj da se prica o njemu,to je fora da od nista napravis pricu ,onda si uspeo......
Pa da ne naplacuju roming iz inostranstva (jer su voip), to bi vec bila potpuno druga prica. Ali ovako su zaista nebitni.
 
8a326fb57cdf11e54b838dc40dd03406.jpg

Opasno troši bateriju, pri čemu nisam ni koristio aplikaciju.
 
Ne znam zašto tako kod tebe. Ja već nekoliko dana je držim aktivnu i zaključanu u memoriji da bih video potrošnju. Bukvalno je nema nikada na listi. Telefon je RN3Pro, ako to ima neke veze. Kod kolege na LG G4 isto tako.
 
Nemam pojma, u principu ne gledam ovo često, juče bacim pogled i vidim da je br. 2 iza ekrana. Danas isto u vrhu.
 
Dva dana sam testirao aplikaciju. Pozive ka svom broju sam preusmerio na Globaltel broj. Zvuk je jako dobrog kvaliteta, niko nije primetio nešto čudno ili neobično :)
Prilikom svih poziva bio sam konektovan na 4G, kao i na Wifi u par navrata.
 
Zvuk je vrhunski od starta, resetovao sam aplikaciju (a posle i promenio rom na telefonu, doduše :D), i više ne troši bateriju.
Iako nemam kredita "pokušao" sam da pozovem neki 063 broj, i cena je 49.90 RSD/min + 9.9 RSD za uspostavu veze. Genijalci stvarno naplaćuju "roaming" za IP-telefoniju.
 
Poslednja izmena:
Kad sam cuo da je svoje prste u Globaltel umesao srpski tajkun Zeljko Mitrovic, slatko sam je obrisao.
 
Krajem februara kreće prodaja SIM kartica do tada će biti dogovorena tačna politika cena za zvanje preko SIM kartice.
 
Da li će se moći brojevi sa globaltel app prebaciti na globaltel sim ?
 
Pre mesec dana sam im prijavio da ne stižu poruke o propuštenim pozivima. Još nikakav odgovor od njih, niti su problem ispravili...
 
Pre mesec dana sam im prijavio da ne stižu poruke o propuštenim pozivima. Još nikakav odgovor od njih, niti su problem ispravili...

Ništa me ne čudi kod nas s obzirom da ih zapošljavaju preko veze,ali i to ne bi bio problem da znaju da rade posao,ali oni zapošljavaju ljude koji blage veze nemaju sa poslom za koji ih plaćaju.
 
Ko ima broj na Globaltelu, neka proveri da li mu stižu pozivi sa fiksne mreže.

Meni stižu pozivi sa mobilnih mreža, ali sa fiksne mreže pozivalac dobija poruku da "broj nije dodeljen". Znači, funkcioniše, ali zamalo.
 
Meni stižu pozivi. Mada, ne direktno, već preko preusmeravanja sa drugog mobilnog broja. Ne sećam se da li sam pozivao direktno sa fiksnog.
 
Ovaj Globaltel je izgleda teško njesra...
 
Meni stižu i direktno i preko preusmeravanja. Sad sam probao.

Послато са Coolpad A8
 
Mene je noćas više puta isprekidao ovaj global, pretpostavljam da je njihov neki automat jer moj br nikom nisam dao, svaki poziv traje tačno 32 sekunde i prekine i pritom se ništa ne čuje sa druge strane. Evo uspeo sam da slikam kao dokaz. Da li se ovo još nekom desilo?
Screenshot_2017-01-22-02-45-41.pngScreenshot_2017-01-22-03-00-07.png
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno