Šta je novo?

GLOBALTEL - virtuelni mobilni operator

Bas sam uporedjivao cene za pozivanje iz inostranstva, i skype (21c) i viber out (19c) daju cenu oko 20c za minut, znaci oko 22din...

kako ovi dodjose do racunice za 30din i pri tom da naplate 50 din uspostavu veze, a tek se pojavili i treba da privuku nove korisnike, ja stvarno ne razumem taj biznis plan.
 
Poslednja izmena:
A Skype svi koriste, niko sa fixnog/mobilnog, znaju da time stede?:)

Kako vam tako proste stvari nisu jasne :D
 
Ja ipak mislim da je to greška. Odnosno da se svi pozivi ka Srbiji sa srpskim globaltel brojem tarifiraju kao domaći poziv, bez obzira gde se nalazi pozivalac. Jedino to ima smisla kod voip telefonije.
Tako radi recimo i Ring+.
 
Ring+ je dobio instrukcije od Ratela da ne smeju da se koriste lokalni brojevi, tj. obavezu za korišćenje nomadskih brojeva (sa odgovarajućim cenama) prilikom pozivanja iz inostranstva. I to je funkcionisalo neko vreme dok SBB nije izbacio svoju aplikaciju koja radi bez sličnih ograničenja, pa su onda i u Orionu ukinuli isto pod izgovorom ravnopravnog tretmana od strane Ratela. Razlika je što Orion i SBB nude brojeve u fiksnoj mreži, za koju prirodno ne postoji neki roaming, dok je Globaltel "mobilni" operater, pa računam da mogu i "roaming" da smišljaju kako žele.
 
A Skype svi koriste, niko sa fixnog/mobilnog, znaju da time stede?:)

Kako vam tako proste stvari nisu jasne :D
Pricam o pozivanju sa mobilnog iz inostranstva domacih brojeva, ne o free pozivima.

Znaci preko vibera poziv na fiksni u srbiju me kosta 20din/min a preko grobatela 50+30din, ogromna je razlika u ceni.
 
Jel' ovo proverena informacija?
 
Ovo je stvarno besmisleno ako je tačno

Sent from mTalk
 
Pricam o pozivanju sa mobilnog iz inostranstva domacih brojeva, ne o free pozivima.

Znaci preko vibera poziv na fiksni u srbiju me kosta 20din/min a preko grobatela 50+30din, ogromna je razlika u ceni.

Ja i pricam o pozivima fixnog/mobilnog.
Ljudi ne znaju ni da moze Skype-Skype besplatno cesto, ili ih mrzi, a jos manje da placaju kredit i da zovu jeftino drugu zemlju.

U takom sistemu je lako da im na trafici prodas nesto skuplje ;)
 
Treba pozvati korisnicki servis 0677 1234, pa ko ima zivaca i volje da se razgovara sa njihovim KS-om, neka se raspita.
 
Ne verujem da i oni sada mogu da daju neku dobru informaciju. Verovatno će otići na sajt da pročitaju šta piše :)
 
Kakve veze ima ovaj operater sa Namibijom?

Sent from mTalk
 
Bas sam uporedjivao cene za pozivanje iz inostranstva, i skype (21c) i viber out (19c) daju cenu oko 20c za minut, znaci oko 22din...

kako ovi dodjose do racunice za 30din i pri tom da naplate 50 din uspostavu veze, a tek se pojavili i treba da privuku nove korisnike, ja stvarno ne razumem taj biznis plan.

Zakon velikih brojeva i eto ti ovce za šišanje, plus vaćarenje...
 
Verovatno nije greška. Da bi ti ostvario VoIP poziv npr. iz Austrija oni treba tamo da imaju dozvolu i instaliran server tamo... i onda tvoj poziv ide do servera i dalje biva usmeren internetom do servera u Srbiju i odatle ka broju koji pozivaš. Kako inače da te ino Provider pusti... Zato mora više i da košta od Austrija-Austrija. To znači da su verovatno bas virtuelni (necu da kažem šta tačno mislim, da ih ne uvredim, štono kaže Vučić kad nekog želi da namaže a kao nije...) i idu na "pecanje" i "a.p.p.", (googlajte malo da vidite recenzije te njihove ideje...). Meni su se ogadil oni sa KKlikPink (isti?) gde sam ih ulovio kako to rade, a da se ne možeš objaviti iako im otkaz-pošalješ na isti broj za sms poruke i oni ti odgovore da nisi prijavljen ni na jedan servis! No ne odjavljuju te, dok te za to vreme Telenor zaduzuje! Ja nisam verovao da će me Telenor isključiti (smetnji sam s uma da je ovo Telenor ali u Srbiji) iako sam mu podneo sve materijalna dokaze, kao i da KlikPink nije hteo da mi odgovori na istu reklamaciju! I nije mi žao što sam išao do kraja, i upozoravao ih da to ne čine jer ću se oglasiti i tužiti. Videćemo dalje.. ali advokat me upozorio da ovde pravne države nema, da sudija može da presudi kako hoće bez obzira i na notorne činjenice, kao i da u ovom vremenu tužiti Pink je besmisleno. Ako vlast tvrdi da to nije tako neka se javno oglasi da mi GARANTUJE FER SUĐENJE jer sam poslovno izgubio mnogo predhodnim maltretiranjem ((bio sam u inostranstvu!) i isključenjem. U tom kontekstu sam ovde upozoravao... da su banke i IT provajderi tu da deru srpski narod dok još mogu, jer nijedna vlast ih nije terala na fer poslovanje pa ni ova neće.
 
Sip broj se konektuje na sip server u Srbiji (u konkretnom slučaju), odnosno u zemlji gde se nalazi server davaoca usluge. Ne treba im server i u Austriji, Kini, Americi, Brazilu i sl.
Kod Voip-a je bitno koja mreža (država) se poziva, a ne odakle.
Cena voip poziva prema nekoj mreži zavisi od cena terminacije poziva. Zato je i prema npr. Americi jako jeftino, dok prema Makedoniji je 10-20 puta skuplje.

Ostalo iz prethodog posta u najmanju ruku nije za ovu temu...
 
Poslednja izmena:
Ostalo iz prethodog posta u najmanju ruku nije za ovu temu...

Pa da nije za ovu temu, moralo bi da je sve jasno a ne da se 5 dana posle promocije debatuje koja je cena, kako to radi... A primer je analogan i pokazuje kako se vaćari uz zaštitu potrošača na papiru. Što se ne oglasi ovde njihov predstavnik i objašnjava, odgovara na pitanja,...?
 
Poslednja izmena:
Nema nikakvih servera u Austriji, Australiji, ili gde već...
 
Ko zna da koristi VPN verovatno zna da nađe jeftiniju alternativu za pozivanje Srbije. Ja vidim Globaltel sa trenutnim cenama i uslugom bez sim kartica kao upotrebljiv za one koji žive u inostranstvu da imaju još jedan lokalni broj na koji mogu besplatno da primaju pozive, za one koji povremeno rade u inostranstvu da preusmere drugi mobilni broj na ovaj, i izbegnu troškove roaminga, i neizbežnu ekipu limundo/krademdo prevaranata da imaju na raspolaganju neograničenu količinu brojeva za muljanje.
Neku praktičnu svrhu za korišćenje u Srbiji ne vidim.
 
Nije ovo baš pouzdano. Sad sam svoj broj pozvao nekoliko puta sa fiksnog i mobilnog. Uključena aplikacija, a na telefonu sa kog pozivam dobijam glasovnu poruku "osoba koju ste pozvali, isključila je telefon" :S:
Tek posle 5-6 puta uspeo poziv. Nikakvog sms-a nema o propuštenom pozivu...
 
Poslednja izmena:
Nije ovo baš pouzdano. Sad sam svoj broj pozvao nekoliko puta sa fiksnog i mobilnog. Uključena aplikacija, a na telefonu sa kog pozivam dobijam glasovnu poruku "osoba koju ste pozvali, isključila je telefon" :S:
Tek posle 5-6 puta uspeo poziv. Nikakvog sms-a nema o propuštenom pozivu...

Teško njesr*...
 
Vidim da se na Pinku neprekidno vrti reklama...
 
Ko je u reklami, onaj retard iz - ĐE SE KUPAŠ? [emoji23]
 
Nije ovo baš pouzdano.

Nije, kao što nije ni Ring, i to mi je potpuno nejasno. Aplikacije su aktivne, znači da je problem kod njih u centrali. Upravo probao i Global, i Ring i dobio istu poruku, kao i ti, nebuloza potpuna.
 
Kako li će da se izbore sa VPN-om [emoji2]
Na koji nacin se to moze zaobici preko VPN-a? Nikad se nisam bavio time, ali da li je moguce da kucni internet u austriji povezes sa kucnim internetom u srbiji, i onda da se telefon kaci preko wi-fi u austriji na srpsku IP adresu?
Ili sam se sada nalupao? Kako to zapravo funkcionise?
 
^ Upravo tako, preko "tunneling"-a gde može da se maskira celo prisustvo ali i saobraćaj, i neko iz, recimo, Beograda postane za sve oko sebe" lokalan" kao da je u Melburnu, u Australiji (ako to želi). Ima tu vise nivoa, od proste zamene IP adrese nekom verodostojnom za zeljenu lokaciju, kao i nekih naprednih stvari, koje ne verujem da telefonska app proverava.

Postoji dosta pružalaca VPN usluga i cena je oko 5€ mesečno.
 
Ok, hvala. A da li se time moze omoguciti i rad mobile TV-a iz globaltel aplikacije? (da li je u pitanju samo rutinsko checkiranje IP adrese, pa ako je srpska, pusta, ako nije, ne pusta - ili su stvari kod streama malo komplikovanije?).

I da, najvaznije pitanje... Iako kontam da se globaltelu to ne bi "svidelo", da li je cela kontrola prepustena aplikaciji, i u principu ako je zeznes nikoga nije briga za "ratelove preporuke", ili postoje nadlezne sluzbe u austriji recimo, koje bi odreagovale kao da je u slucaju piraterija ili sta ti ja znam (pitanje vazi i za voice i za tv)?
 
Ne interesuje to Austriju. Server je u Srbiji, u pitanju je kao i svaki drugi internet protok.
Nego ja mislim da uopšte nije vredno cimanja. Postoji ponuda od strane Oriona, Ring+ koja (ne)radi isto koliko i ta od Globaltel-a.
Nema potrebe za VPN i sličnim. Poziv ka fiksnim u Srbiji je 0.92din/min (lokalni), 2.40din/min (međugradski). Ka mobilnim 10.80 din/min i ne naplaćuje se uspostava veze. Nije bitno odakle se poziva.
Takođe su i tarife ka inostranstvu uglavnom jeftinije.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno