Šta je novo?

GLOBALTEL - virtuelni mobilni operator

Upravo stigla.Uzeo 2,jednu za ćeru.Dobio 8Gb posle instalacije aplikacije,aplikacija ima i tv....
Koristi vipovu mrežu,net je brz,za sada zadovoljan!
Ako bude sve u radu ovo bi moglo da bude trajno rašenje!
Morao sam da naručim sa njihovog sajta,a tako ću i da dopunjujem kredit.
Uzeću i jednu za kevu kada krene u Nemačku!
59805eb0ad00ccc0adbd43c591b9bcd8.jpg


Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Ja Globaltel koristim isključivo za preusmeravanje poziva na aplikaciju dok sam u inostranstvu. S obzirom da kad sam u roamingu imam net preko lokalnih ili EU kartica, ovako sam uvek dostupan za dolazne pozive :)

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Ja Globaltel koristim isključivo za preusmeravanje poziva na aplikaciju dok sam u inostranstvu. S obzirom da kad sam u roamingu imam net preko lokalnih ili EU kartica, ovako sam uvek dostupan za dolazne pozive :)

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
E to me zanima!
Kako radi u inostranstvu?
Keva mi je starija žena,ne ume ona da taktizira,šta ja preporuka

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Ovih dana idem za UK, pa ću isprobati, za sada sam imao samo jedan ili dva poziva dok sam bio na kratko preko u BiH i Mađarskoj, bilo je ok. U suštini samo treba na telefonu da se preusmere svi dolazni pozivi na Globaltel broj.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
E to me zanima!
Kako radi u inostranstvu?
Keva mi je starija žena,ne ume ona da taktizira,šta ja preporuka

Ja u inostranstvu koristim uglavnom Ring+ fiksni, a imam i Globaltel kao rezervu. Primanje poziva je besplatno na oba, Globaltel ima 'ip roaming' pa se nikako ne isplati pozivati Srbiju iz inostranstva. Nema potrebe za plaćanjem preusmeravanja, majka zove direktno na Ring+ fiskni (011 broj), svi ostali imaju messenger/viber/skype.
 
Ja u inostranstvu koristim uglavnom Ring+ fiksni, a imam i Globaltel kao rezervu. Primanje poziva je besplatno na oba, Globaltel ima 'ip roaming' pa se nikako ne isplati pozivati Srbiju iz inostranstva. Nema potrebe za plaćanjem preusmeravanja, majka zove direktno na Ring+ fiskni (011 broj), svi ostali imaju messenger/viber/skype.
Meni je važno da joj Viber radi u Nemačkoj.Operarka mi je skrenula pažnju na neki paket od 2000rsd koji je potpuno funkcionalan u inostranstvu kaže....jel ima neko iskustva sa tim paketom?

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Ona ide u inostranstvo, nisam dobro razumeo, mislio sam da ti ideš, nisam koristio roaming pakete, imam lokalnu karticu.
 
Ja u inostranstvu koristim uglavnom Ring+ fiksni, a imam i Globaltel kao rezervu. Primanje poziva je besplatno na oba, Globaltel ima 'ip roaming' pa se nikako ne isplati pozivati Srbiju iz inostranstva. Nema potrebe za plaćanjem preusmeravanja, majka zove direktno na Ring+ fiskni (011 broj), svi ostali imaju messenger/viber/skype.
Imam i ja Ring+ fiksni, ali mi iz nekog razloga ne radi dobro, naime jako često sam nedostupan, naročito ako nisam na (kućnom) wifi-ju, tako da mi je praktično beskoristan.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Imam i ja Ring+ fiksni, ali mi iz nekog razloga ne radi dobro, naime jako često sam nedostupan, naročito ako nisam na (kućnom) wifi-ju, tako da mi je praktično beskoristan.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Izgleda da su prestali da unapredjuju app.
 
Ja sam u Nemačkoj pre par meseci koristio BonBon, radi odlično na Telekom.de 4G mreži u roamingu. Koristio sam sve internet servise (imao sam wifi kod prijatelja kuci), ali svaki dan smo isli negde - makar popodne radnim danima, bonbon 6GB paket sam imao i koristio. Potrosio sam oko 1.5GB za 8 dana.

Koristim kad god sam u inostranstvu globaltel aplikaciju za dolazne pozive, jedino što je bitno da isključite battery optimization za Globaltel app (na androidu 6 ili novijem) i onda radi prilično pouzdano. Retko, ali vrlo retko pozivalac dobije poruku da ste nedostupni. Preusmeravanje poziva na globaltel broj sa osnovnog radite samo i isključivo bezuslovno, dakle nikako u slučaju da ste nedostupni ili zauzeti. Samo tako ćete postići da vas operater ne odere, tj tako će svi dolazni pozivi samo trošiti nacionalne minute za preusmeravanje ka globaltel-u, odnosno ako imate Neo kod Vipa ili Telenora, onda vas baš ništa dodatno ne košta (osim internet saobraćaja na kartici koju koristite u zemlji u koju idete).
 
Ja sam u Nemačkoj pre par meseci koristio BonBon, radi odlično na Telekom.de 4G mreži u roamingu. Koristio sam sve internet servise (imao sam wifi kod prijatelja kuci), ali svaki dan smo isli negde - makar popodne radnim danima, bonbon 6GB paket sam imao i koristio. Potrosio sam oko 1.5GB za 8 dana.

Koristim kad god sam u inostranstvu globaltel aplikaciju za dolazne pozive, jedino što je bitno da isključite battery optimization za Globaltel app (na androidu 6 ili novijem) i onda radi prilično pouzdano. Retko, ali vrlo retko pozivalac dobije poruku da ste nedostupni. Preusmeravanje poziva na globaltel broj sa osnovnog radite samo i isključivo bezuslovno, dakle nikako u slučaju da ste nedostupni ili zauzeti. Samo tako ćete postići da vas operater ne odere, tj tako će svi dolazni pozivi samo trošiti nacionalne minute za preusmeravanje ka globaltel-u, odnosno ako imate Neo kod Vipa ili Telenora, onda vas baš ništa dodatno ne košta (osim internet saobraćaja na kartici koju koristite u zemlji u koju idete).
Da li

"Preusmeravanje poziva na globaltel broj sa osnovnog radite samo i isključivo bezuslovno"

moze da se uradi i iz roaminga ili mora iz maticne mreze
 
Da li

"Preusmeravanje poziva na globaltel broj sa osnovnog radite samo i isključivo bezuslovno"

moze da se uradi i iz roaminga ili mora iz maticne mreze

Moze i iz roaminga, nije problem.
 
Uvek sam nio skeptičan što se tiče preusmeravanja u roamingu, jer nigde nisam eksplicitno našao da piše da bezuslovna preusmerenja ne stvaraju dodatne roaming troškove.

Pošto vidim da imaš iskustva, kakav je slučaj ako je podešeno bezuslovno preusmerenje, a telefon, odnosno broj prijavljen na mrežu zbog prijema sms poruka.
 
Ono što ja znam je sledeće:

Kada ste u roamingu, princip kako rade preusmerenja poziva:
- u slučaju da ste nedostupni, zauzeti ili se niste javili - domaća mreža upućuje poziv ka mreži roaming partnera a onda ona radi ostatak - tj u tom slučaju ćete platiti dolazni saobraćaj ka mreži roaming partnera kao i odlazni ka broju na koji ste preusmerili saobraćaj iz mreže roaming partneta.
- u slučaju bezuslovnog preusmerenja na neki broj, matična mreža ne radi ništa (ne traži gde ste), samo uputi (direktno) poziv ka broju na koji ste preusmerili.

Jedino u slučaju bezuslovnog preusmerenja svih dolaznih poziva dobijate da vam se troše nacionalni minuti ako preusmerite recimo na globaltel broj.

U svakom slučaju vam stižu SMS poruke. One se ne preusmeravaju.

Ako imate dual sim telefon ubacite neku karticu na kojoj imate data saobraćaj u zemlji u koju putujete, u drugi slot svoju srpsku karticu (savetujem 2G mod). Instalirate Globaltel APP, dobijete 0677 broj na koji preusmerite pozive.

Onda imate vrlo jeftine dolazne pozive, a i SMS poruke stižu na srpski broj besplatno kao i uvek.

Još nešto bitno, obavezno isključite battery optimization na androidu 6+ jer ćete u suprotnom često biti nedostupni na Globaltel broj. To možete lepo da istestirate u Srbiji.

Ja sam u Nemačkoj za 8 dana i oko 70 minuta dolaznih poziva - uz pomoć BonBon kartice, Globaltel aplikacije i bezuslovnog preusmerenja dolaznih poziva imao tačno 0 dinara zaduženja preko pretplate. Uglavnom sam bio na Telekom.de LTE/LTE+ mreži i radilo je baš dobro. Kvalitet razgovora skoro neprimetno u odnosu na poziv sa 3G mreže u Srbiji. Jedino nema AMR-WB kodeka.
 
evo neko me je bas lepo zamolio da mu dopunim broj...

obicno ovakve poruke zanemarim odmah ali ova se poklopila sa putovanjem moje sestre u nemacku pa sam pomislio da joj mozda treba dopuna, da joj se ispraznila baterija i da hoce nekome da dopunim kredit da bi se ona javila muzu..

dok nisam procitao i ostatak poruke gde mi kaze da cu se oduseviti globaltelom...

prodje li ovo kod nekog realno, sta mislite da li iko uplati dopunu a da nije siguran kome i zasto je uplacuje?
2e7ed45e94faed76fc66e1ffc70eaaa3.jpg


Sent from Galaxy S8
 
prodje li ovo kod nekog realno, sta mislite da li iko uplati dopunu a da nije siguran kome i zasto je uplacuje?
2e7ed45e94faed76fc66e1ffc70eaaa3.jpg

Samo onaj kome je mozak na rezervi moze da uplati nekom 500 dinara kredita,a da ne zna ni kome.
 
Onda imate vrlo jeftine dolazne pozive, a i SMS poruke stižu na srpski broj besplatno kao i uvek.

Ja sam u Nemačkoj za 8 dana i oko 70 minuta dolaznih poziva - uz pomoć BonBon kartice, Globaltel aplikacije i bezuslovnog preusmerenja dolaznih poziva imao tačno 0 dinara zaduženja preko pretplate. Uglavnom sam bio na Telekom.de LTE/LTE+ mreži i radilo je baš dobro. Kvalitet razgovora skoro neprimetno u odnosu na poziv sa 3G mreže u Srbiji. Jedino nema AMR-WB kodeka.

Poglavice, jesi nasao nacin da i odlazni pozivi budu jeftini?
 
VPN do kuće i onda globaltel ne zna da si u roamingu, ili gsm gateway opet kod kuće sa callthrough opcijom
 
Ako zoves preko aplikacije iz rominga on naplati kao da zoves obicno iz rominga?
 
Da, u zavisnosti od IP adrese.
Evo sad sam kod kuće u BG nakačen na US vpn i vidi koja je cena
e2dbd447162ffacefefb38fa7c39cac8.jpg
 
Tnx. Bezobrazno od njih :(
OK, VPN bi resio taj problem. Moze li se nekako promeniti da se vidi drugi broj da zove, kao sa SKype-om recimo?
 
Sa Ring+ pozivi ka SRB su uvek lokalni, bez obzira odakle se zove.
 
Ring+ moraju da srede potrosnju baterije, inace je odlicna opcija
 
Ne, dobiješ numeraciju za područje koje odabereš, tipa 011, 021, 018.. i broj je vezan za google nalog.
 
Nazad
Vrh Dno