Šta je novo?

GLOBALTEL - virtuelni mobilni operator

Koliko vremena im treba da posalju karticu i dokumenta za prenos broja? Culi smo se u nedelju i danas je poslednji radni dan a kurira ni u najavi.
 
Koliko vremena im treba da posalju karticu i dokumenta za prenos broja? Culi smo se u nedelju i danas je poslednji radni dan a kurira ni u najavi.
Tako je to kada cekas kurire raspale.Umesto da sve potpises online i odes po karticu u najblizu poslovnicu i zavrsis posao,ali ne vredi,kurirske sluzbe su jad i beda koliko su nesposobni.
 
Radim prenos broja mislim da to ne moze online.
Po novom pravilniku od avgusta 2023-ce,moze. Samo operateri su neobavesteni i ne prate ono sto ih se tice.Umesto svima da bude lakse i brze,oni sve rade naopako jer su tu gde jesu preko veze,a pojma nemaju.
 
Na mom 066 broju koji je prenet u Globaltel od juče ujutru ima VOLTE
 
I moj broj ima isto 5G aktiviran....samo zaglavilo mi se dugme za screenshot pa ne mogu da vam pokazem :)
 
A prenos broja u poslovnici MTS-a? Ističe mi ugovor krajem meseca, pa da ne šetam daleko.
 
Tako je to kada cekas kurire raspale.Umesto da sve potpises online i odes po karticu u najblizu poslovnicu i zavrsis posao,ali ne vredi,kurirske sluzbe su jad i beda koliko su nesposobni.
Nisu kuriri krivi vec nesposobne osobe iz Globaltela odnosno mtsa. Da su poslali karticu i ugovor u ponedeljak,sigurno bi ih dobio za dan eventualno 2.
 
Nisu kuriri krivi vec nesposobne osobe iz Globaltela odnosno mtsa. Da su poslali karticu i ugovor u ponedeljak,sigurno bi ih dobio za dan eventualno 2.
Jesu,nesposobni su,tako je bilo dok ih jos mts nije kupio.
 
Iako mreza funkcionise , zadovoljstvo kvari gomila sitnih
brljotina u sistemu koje su imali i koje se stalno pojavljuju :(

I ja imam primer da pored brojnih zahteva , vec TRI MESECA
nisu u stanju da posalju ugovor za registraciju broja :(

Sada naplacuju uspostavu poziva 9,9 dinara
prema 0800 brojevima , sto nemaju naglaseno nigde
u cenovniku za Freepaid.


Iako interno imaju evidenciju , nije moguce videti listing potrosnje :(
 
Iako mreza funkcionise , zadovoljstvo kvari gomila sitnih
brljotina u sistemu koje su imali i koje se stalno pojavljuju :(

I ja imam primer da pored brojnih zahteva , vec TRI MESECA
nisu u stanju da posalju ugovor za registraciju broja :(

Sada naplacuju uspostavu poziva 9,9 dinara
prema 0800 brojevima , sto nemaju naglaseno nigde
u cenovniku za Freepaid.


Iako interno imaju evidenciju , nije moguce videti listing potrosnje :(
Mozes da ga registrujes u mts poslovnici. Ponesi ako nisi bacio ono pakovanje od kartice i lk. Sve gotovo za dva minuta.
Ja sam ih zvao u sredu, znači načekaću se! 🤣
Doneo danas kurir iz PostExpressa.
 
@ZorMi

Uspostava poziva i minuti se naplacuju ako nije aktiviran paket koji sadrzi
minute.
Cena uspostave poziva po cenovniku je 11,5 din.
Freepaid sadrzi besplatne minute ka svima i do 01.03.2024 nije bilo
naplate uspostave poziva , koju oni sada za 0800 brojeve naplacuju 9,9 dinara.

NIGDE za Freepaid nema naglaseno da se placa uspostava poziva !!!

www.globaltel.rs/tarife

www.globaltel.rs/Izmena%20cena%20Globaltel%20usluga.pdf
 
@ZorMi

Uspostava poziva i minuti se naplacuju ako nije aktiviran paket koji sadrzi
minute.
Cena uspostave poziva po cenovniku je 11,5 din.
Freepaid sadrzi besplatne minute ka svima i do 01.03.2024 nije bilo
naplate uspostave poziva , koju oni sada za 0800 brojeve naplacuju 9,9 dinara.

NIGDE za Freepaid nema naglaseno da se placa uspostava poziva !!!

www.globaltel.rs/tarife

www.globaltel.rs/Izmena%20cena%20Globaltel%20usluga.pdf
Van svake pameti je da naplacuju uspostavu veze ka besplatnim brojevima.Ne zovu se bezveze besplatni brojevi,a oni ih naplacuju,to se ne radi.I ne znam koliko je to sa pravne strane po zakonu.
 
Treba ih tužiti
 
Ali taj termin "uspostava veze" i sav taj trošak koji se naplati. To sam video još da u Hrvatskoj na prepaidu neki paketi imaju uspostavu veze i kod nas.
Kao da smo još uvek u 60-tim godinama gde sedi neka teta za onom tablom sa rupicama i ubada činčeve.
21.vek, optički kablovi, sateliti, čuda, mu*a...i naravno "uspostava veze" kod nas. 😀
 
To je lopovluk! Naplacivati besplatne 0800 pozive je bezobrazluk.
Ali taj termin "uspostava veze" i sav taj trošak koji se naplati. To sam video još da u Hrvatskoj na prepaidu neki paketi imaju uspostavu veze i kod nas.
Kao da smo još uvek u 60-tim godinama gde sedi neka teta za onom tablom sa rupicama i ubada činčeve.
21.vek, optički kablovi, sateliti, čuda, mu*a...i naravno "uspostava veze" kod nas. 😀
Pa lopovski sistem da se maznjava gde god se moze.
 
Meni je Aks za 2 dana doneo papire kada sam prelazio kod njih tako da sto se mene tice kuriri nisu krivi jer ne mogu da donesu paket koji nije ni poslat.
Nisu krivi kuriri. Ja sam zvao Globaltel 10.03. a oni su poslali dokumenta i karticu 14-og. Danas bio kurir.
 
Meni je Aks za 2 dana doneo papire kada sam prelazio kod njih tako da sto se mene tice kuriri nisu krivi jer ne mogu da donesu paket koji nije ni poslat.
Moje iskustvo je drugacije, i sto se mene tice jesu i spori i nesposobni.
Plus ,kod ove situaci je oko mobilne telefonije su pa skoro nepotrebni.
 
Moje iskustvo je drugacije, i sto se mene tice jesu i spori i nesposobni.
Plus ,kod ove situaci je oko mobilne telefonije su pa skoro nepotrebni.
Ako ne stigne za koji dan, iz iskustva govorim,
zovite ih da vam pošalju broj pošiljke i tako možete proveriti gde se pošiljka nalazi.
Samo ih pitajte šta se dešava da li su poslali i da vam nije stiglo i da vam izdiktiraju broj pošiljke.
Ja sam u aks
 
Nazad
Vrh Dno