Šta je novo?

GLOBALTEL - virtuelni mobilni operator

Poskupeo i globaltel freepaid za po 100dinara

Ne razumem sta im znace ove cene:

od 950 do 1100 RSD​

od 849 do 999 RSD​


kako da platis 950 kad odmah traze 1100?
Nije ni bilo 850 niti 950, nego 800 i 1000.

Neki cudan marketing.
 
Kao start je veca cifra pa pada sa obnovom posle 30 dana.
 

Prilozi

  • Screenshot_20240310-150419.png
    Screenshot_20240310-150419.png
    65.5 KB · Pregleda: 79
Zanimljivo, ali meni za sada 3. automatsku obnovu trazi 1100 dinara, ne vidim opciju kako ce da naplati 1050din

mada po ovoj tabeli se najvise isplati ovaj paket od 1350din
 
Ja sam danas uspeo da se cujem sa korisnickim centrom i dogovorili prenos broja iz A1. Bilo jace od mene i ako ne vidim da ih ovde neko hvali. Kakvi god da su izdrzacu dva meseca pa ako nista bezim od njih posle.
 
Globaltel naplaćuje pozive ka besplatnim 0800 brojevima? Pozvah mts kontakt centar i nakon poziva videh da je skinuto 10din.
 
@bakara

Nove cene i "promocija" traju od 1.3.2024

Znaci tek od 1.03. pocinje ponovo da broji, prethodne obnove nisu uzete u obzir::



Freepaid kampanja je osmišljena da korisnicima obezbedi benefit u vidu umanjenja cena, ukoliko korisnik kontinuirano obnavlja izabrani Freepaid paket. Kampanja je podeljena u tri faze u kojima korisnici mogu da ostvare popust od 50, 100 i 150 RSD ukoliko isprate ciklus obnavljanja do kraja


Kampanja je podeljena u tri faze u kojima korisnici mogu da ostvare popust od 50, 100 i 150 RSD ukoliko isprate ciklus obnavljanja do kraja.


  • Prva faza podrazumeva aktivaciju željenog Freepaid paketa i ostvarivanje popusta na sledeće tri obnove u iznosu od 50 dinara od pune cene paketa. Prva faza traje četiri meseca, nakon tog perioda korisnici koji su redovno obnavljali dodatak ulaze u drugu fazu kampanje.
  • Korisnici koji su imali tri obnove Freepaid paketa i završili prvu fazu kampanje ulaze u drugu fazu u kojoj ostvaruju popust u iznosu od 100 dinara od pune cene paketa. Druga faza traje četiri meseca, nakon toga korisnici ulaze u treću i završnu fazu.
  • U treću fazu ulaze korisnici koji su osam puta obnovili odabrani Freepaid paket. U trećoj fazi korisnici ostvaruju popust u iznosu 150 dinara od pune cene paketa. Završna faza traje tri meseca i kampanja se završava.

Prva kupovina Freepaid paketa se posmatra kao aktivacija, dok se svaka sledeća kupovina posmatra kao obnova na koju se ostvaruje navedeni popust. Korisnici mogu da aktiviraju željeni Freepaid paket i da ga obnove 11 puta.


Korisnici koji ne obnavljaju Freepaid paket u kontinuitetu neće moći da ostvare popust na cenu paketa, već će platiti cenu bez popusta. To podrazumeva da ukoliko je korisnik prva dva puta obnovio Freepaid paket i nakon toga više nije obnavljao, u tom slučaju sledeću aktivaciju paketa plaća po punoj ceni bez promocije.


Promocija važi od 01.03.2024. do 28.02.2025.
 
Pa ako si razgovarao sa operaterom koliko znam mts to naplacuje. MTS i Globaltel su valjda sada jedna firma.
Nisam, pozvao da vidim da li radi zvanje, jer nije radilo, poziv trajao par sekundi. Proverio u aplikaciji i vidim skinut kredit, zato i htedoh da proverim da li naplaćuju te pozive ka 0800 brojevima, jer do nedavno nisu.
 
Imaju neku brljotinu u sistemu , za neke 0800 brojeve sistem skine 9,9 dinara za uspostavu veze.
To nemaju u tarifniku i ko primeti , posle reklamacije vracaju kredit

Valjda ce to da isprave.
 
Poz!
Što se tih popusta tiče to ide posle druge obnove ne sad kad obnovim nego sledeći mesec.
Ne bežim iz globaltela, na postpaid se ne vraćam.
Na jetelu sam video sve promocije važe nedelju dana to mi je bzvz.
U mts-u ima tih mesečnih planova ali se ne prenosi nepotrošeni saobraćaj, a na kombo se prenosi.
 
Imaju neku brljotinu u sistemu , za neke 0800 brojeve sistem skine 9,9 dinara za uspostavu veze.
To nemaju u tarifniku i ko primeti , posle reklamacije vracaju kredit

Valjda ce to da isprave.
Van pameti je da naplacuju uspostavu veze za besplatne brojeve,pogotovu ako korisnik nije upoznat sa tim.
Sad sam upravo podneo reklamaciju preko kol centra,pa cu videti sta ce da urade.
 
Juce sam podneo zahtev za prelazak u Globaltel. Kazu donosi kurir karticu u nesto da se potpise. Koliko traje postupak prenosa broja i da li ce ta kartica biti akrivna odmah sa tamo nekim brojem cisto da vidim sta se moze a sta ne? Koliko sam razumeo kada se odobri prelazak na tu karticu ce na odredjen datum u nekom trenutku biti kopiran moj broj koji se prenosi.
 
Juce sam podneo zahtev za prelazak u Globaltel. Kazu donosi kurir karticu u nesto da se potpise. Koliko traje postupak prenosa broja i da li ce ta kartica biti akrivna odmah sa tamo nekim brojem cisto da vidim sta se moze a sta ne? Koliko sam razumeo kada se odobri prelazak na tu karticu ce na odredjen datum u nekom trenutku biti kopiran moj broj koji se prenosi.
Poz!
Kad podneseš zahtev za prenos broja, na kućnu adresu stiže taj zahtev tj. obrazac koji podpišeš i kartica sa privremenim brojem.
Posle 2-3 dana oni jave kada je prenos broja i onda sutradan se na tu karticu aktivira broj koji si preneo i dobiješ sms dobrodošlice u globaltel.
 
Poz!
Kad podneseš zahtev za prenos broja, na kućnu adresu stiže taj zahtev tj. obrazac koji podpišeš i kartica sa privremenim brojem.
Posle 2-3 dana oni jave kada je prenos broja i onda sutradan se na tu karticu aktivira broj koji si preneo i dobiješ sms dobrodošlice u globaltel.
A taj privremeni broj da li moze da se koristi?
 
Zna li ko zašto mi je u aplikaciji i na sajtu jedan dan razlika u trajanju paketa? Na sajtu piše da imam još 4 dana, a u aplikaciji 3.
 

Prilozi

  • Screenshot_2024-03-11-12-36-14-931_com.opera.browser.png
    Screenshot_2024-03-11-12-36-14-931_com.opera.browser.png
    92.8 KB · Pregleda: 49
  • Screenshot_2024-03-11-12-36-31-727_mobi.globaltel.selfcare.png
    Screenshot_2024-03-11-12-36-31-727_mobi.globaltel.selfcare.png
    46.2 KB · Pregleda: 49
A taj privremeni broj da li moze da se koristi?
Kad sam prenosio broj nisam mogao da koristim taj privremeni broj, a kada sam prebacio sa postpaida na prepaid ili freepaid sam mogao da ga koristim.
Moguće da jedan sistem vrši presek u 00:00 sati, a drugi u tačno vreme (npr. u 16:42) pa tako se pojavi disproporcija.
Da, tako je.
Ako si prvu obnovu izvršio u na primer 16:30, u to vreme će ti se uvek obnavljati ili će ti se smanjiti broj dana kolko je ostalo do isteka paketa.
 
Da, tako je.
Ako si prvu obnovu izvršio u na primer 16:30, u to vreme će ti se uvek obnavljati ili će ti se smanjiti broj dana kolko je ostalo do isteka paketa.
Možda vrši automatsku obnovu u to vreme ali ne prikazuje zbog toga različit broj dana. Meni je 14.02. u 9:08 stigla poruka da mi je paket obnovljen, a uvek mi stoji dan razlike. Nikad do sad nisam čekao poslednji da uvek sam obnavljao paket neki dan ranije, ali sada ću sačekati da vidim šta će biti (ako ne zaboravim 🤣).
 
Možda vrši automatsku obnovu u to vreme ali ne prikazuje zbog toga različit broj dana. Meni je 14.02. u 9:08 stigla poruka da mi je paket obnovljen, a uvek mi stoji dan razlike. Nikad do sad nisam čekao poslednji da uvek sam obnavljao paket neki dan ranije, ali sada ću sačekati da vidim šta će biti (ako ne zaboravim 🤣).
Baš ću da vidim kad budem dopunio kredit da li je rešen problem sa stizanjem poruka o dopuni i o obnovi paketa.
ž
 
I na sajtu i u aplikaciji u isto vreme promeni broj preostalih dana, ali u aplikaciji stoji jedan dan manje.
 
Krepao i Globaltel u NS.🤣 Ne kaci se na 4g.
 
Ja kako vidim bolje da kod njih ne prelazim. Sta bi bilo kada bih odbio da preuzmem karticu i tu dokumentaciju za prenos broja od kurira? Nije problem da im platim troskove kurirske sluzbe?
 
Nazad
Vrh Dno