Šta je novo?

GLOBALTEL - virtuelni mobilni operator

Upravo probao pozvati 0800 broj, i zaista naplaćuju uspostavu veze prema besplatnim brojevima. Primetio sam ovo tek nakon čitanja teme. Koliko znam, ovo niko ne radi! Čisti bezobrazluk.
 
Zna li ko kako da proverim dostupne megabajte za roming? Treba mi za BiH najbolja opcija, koristim onaj paket 300din=5GB jer pre je pisalo koliko se secam kad proveravas *100# internet paket + roming a sada ne vidim nigde te megabajte za roming ili su skroz ukinuli roming
 
Poslednja izmena:
Upravo probao pozvati 0800 broj, i zaista naplaćuju uspostavu veze prema besplatnim brojevima. Primetio sam ovo tek nakon čitanja teme. Koliko znam, ovo niko ne radi! Čisti bezobrazluk.
Ulozi reklamaciju! Treba konsultovati Efektivu i pitati ih da li imaju pravo da naplacuju uspostavu veze za besplatan 0800 poziv.Mislim da je ovo protivzakonito.
 
Uskoro treba da putujem nesto u Crnu goru na par dana, zanima me pitanje oko interneta preko Globaltel kartice, ne kontam bas nesto u koju zonu spada Crna gora posto vidim da nije navedena u zoni 1, znaci da li moram da aktiviram Zona 1 roaming paket ili npr da li ako uzmem neku freepaid opciju isto ce mi raditi net kao da sam u Srbiji bez dodatnog tarifiranja. Hvala
 
Uskoro treba da putujem nesto u Crnu goru na par dana, zanima me pitanje oko interneta preko Globaltel kartice, ne kontam bas nesto u koju zonu spada Crna gora posto vidim da nije navedena u zoni 1, znaci da li moram da aktiviram Zona 1 roaming paket ili npr da li ako uzmem neku freepaid opciju isto ce mi raditi net kao da sam u Srbiji bez dodatnog tarifiranja. Hvala
Za zapadni balkan, MB se računaju po formuli
 

Prilozi

  • Screenshot_2024-03-19-18-06-40-503_cn.wps.xiaomi.abroad.lite.png
    Screenshot_2024-03-19-18-06-40-503_cn.wps.xiaomi.abroad.lite.png
    316.7 KB · Pregleda: 96
Znaci za paket interneta ovaj kod mene od 340RSD dobije se (340/1,2/117,2)/0,0035 =~ 690 MB?
Kako jos proveriti koliko je ostalo, ne znam sto ne ubace na aplikaciju koliko ima za roming ili na *100#

A da li se i roming megabajti produzuju ako se ne potrose u sledeci mesec? Sad uplatim ovaj od 340 dinara paket i ako ne potrosim u romingu nista ovaj mesec, a automatska obnova uradi sledeci mesec aktivaciju, da li dobijam sledeci mesec duplo vise MB u romingu na koristenje?
 
Znaci za paket interneta ovaj kod mene od 340RSD dobije se (340/1,2/117,2)/0,0035 =~ 690 MB?
Kako jos proveriti koliko je ostalo, ne znam sto ne ubace na aplikaciju koliko ima za roming ili na *100#

A da li se i roming megabajti produzuju ako se ne potrose u sledeci mesec? Sad uplatim ovaj od 340 dinara paket i ako ne potrosim u romingu nista ovaj mesec, a automatska obnova uradi sledeci mesec aktivaciju, da li dobijam sledeci mesec duplo vise MB u romingu na koristenje?
Prenose se samo megabajti u domaćem saobraćaju (koliko sam razumeo).
 
Da li je to sistem pao, uplatio za e sim karticu i nisam dobio mejl, kazu imaju probleme
 
A kad oni nisu bili u problemu? Zbog ustede od 300-400 din. zezate se sa nesposobnim operaterom.
 
A kad oni nisu bili u problemu? Zbog ustede od 300-400 din. zezate se sa nesposobnim operaterom.
Ja sam recimo u procesu prebacivanja broja u Globaltel iz Yetela, jer je Yetel poskupeo i ne postoji ništa od normalnih paketa do 1000 dinara kao pre, za stare korisnike itd.
Za moje potrebe u Globaltelu ću proći za 560 dinara mesečno (4GB neta + 150 min/sms). U Yetelu ništa ispod 1500 din nema a da mi odgovara. Namerno pakuju pakete tako da uvek nešto fali, dok ne platiš bar 1000-1500 din, gde ti upakuju stvari koje ti ne trebaju. Plus imam mnogo bolji signal u Globaltelu na mojoj lokaciji, plus nema ugovora...
Problem sa Yetelom konkretno, a i drugim operaterima (sem donekle A1 prepaid-a, ne znam za mts), je što su izbacili pakete i pogodnosti za manje zahtevne korisnike, pokušavaju da uvale razne servise, gigabajte.. Čega ne potrošim ni pola. Ovako ću proći bar duplo jeftinije, imati svega po meri, i biti van ugovora. Plus, bio sam prvobitno u Bačkoj Palanci u A1 da prebacim broj kod njih u prepaid (naravno, istekla mi je ugovorna obaveza). Žena se pogubila, kaže ne može da se prebaci iz postpaid Yetela u prepaid A1. Odem posle toga u Yetel koji je pored, tamo mi žena kaže da ova prva lupa gluposti. I šta ću, odem kući i nazovem Globaltel, sve gotovo za 5 minuta. Postoji mnogo faktora, ne bi se ljudi prebacivali u Globaltel takav kakav je, da ovi ostali valjaju 🙂
 
Ali u Yettelu i A1 ce ti normalno stizati poruke o propustenim pozivima a ne posle 3-4 dana kao u Globaltelu. Normalno ce ti funkcionisati i poruke od banke,paypalla,imaces brz internet,kvalitetniji zvuk u slusalici... Dok su koristili infrastrukturu A1 bili su za svaku pohvalu ali od kada ih je kupio mts tonu sve dublje.
 
Mislio sam da su konacno sredili probleme sa sms porukama, ali u prethodnih mesec dana mi je bas bilo problema. Imao sam par poruka koje nisu dostavljene, a naravno skinut je kredit, par puta mi nisu stizale poruke za postin paketomat i imao sam jedan slucaj gde je poruka dostavljena posle nekih 3-4 dana. Dugo bas nisam imao ovakvih problema sa njima. Da se ogradim, mozda je i pre bilo problema sa tim da mi poruke ne stizu, ali covek ne moze to da zna. Sa otp porukama nisam imao problema, uvek su mi stizale, da li Amazon, da li PP, da li od banke, sve je ok bilo, osim jednom za PP. Iako mi stizu otp, opet je ovo sve....., jer realno moze da se dodje u veoma u neprijatnu situaciju ako ne stigne neka vazna poruka. Mislio sam da ce prebacivanje mreze u mts srediti ovo, ali mrka kapa. Ostaje nada da su tada sredjivali mrezu, pa da je zbog toga bio problem, a da ce sada sve biti ok, mada nisam bas siguran u to
 
Izgleda su sredili pozive ka 0800 brojevima, pozivi se više ne naplaćuju. Tako je barem za sada.
To treba da bude normalno,a ne da kradu na taj podmukao nacin i da nas ubedjuj da je to kao normalno.
Ne znam kojem to idij**u u Globaltelu to palo na pamet.
 
Ali u Yettelu i A1 ce ti normalno stizati poruke o propustenim pozivima a ne posle 3-4 dana kao u Globaltelu. Normalno ce ti funkcionisati i poruke od banke,paypalla,imaces brz internet,kvalitetniji zvuk u slusalici... Dok su koristili infrastrukturu A1 bili su za svaku pohvalu ali od kada ih je kupio mts tonu sve dublje.
Videću, ako budem imao problema bežim u A1 prepaid. Da im ne rade imbec*li po prodajnim mestima, kao u Bačkoj Palanci, već bih bio kod njih.
 
Videću, ako budem imao problema bežim u A1 prepaid. Da im ne rade imbec*li po prodajnim mestima, kao u Bačkoj Palanci, već bih bio kod njih.
Ja sam inicirao prenos broja u A1 ali sam na kraju odustao i zamolio ih preko chata da stopiraju zahtev. Uzeo sam jednu Globaltel karticu na probu i bas se razocarao. Poruke mi nisu stizale ni redovne ni one o propustenim pozivima,poziv na cekanju ne mogu da aktiviram,zalio se njima par puta i sve kao sredice kolege i evo 10 dana nista. Dobri su jedino gledajuci sa finansijske strane taj Freepaid sa neogranicenim minutima i porukama ali su totalno nepouzdani pa zasto sa njima rizikovati.
Iz A1,greska u kucanju.
 
Poslednja izmena:
Ja imam jedan Globaltel broj, doduše manje bitan, kod klinca u satiću. Baš juče uključim satić i odmah je stigla poruka o propuštenom pozivu. Podneo sam zahtev za prenos broja iz A1. Dva meseca ću izdržati kako god bude. Ako bude ok, ostajem, ako ne, idem dalje.
 
Ja imam jedan Globaltel broj, doduše manje bitan, kod klinca u satiću. Baš juče uključim satić i odmah je stigla poruka o propuštenom pozivu. Podneo sam zahtev za prenos broja iz A1. Dva meseca ću izdržati kako god bude. Ako bude ok, ostajem, ako ne, idem dalje.
Kako koga zakaci. Meni po ceo dan ne stizu poruke i onda uvece pred ponoc stigne po 10 jedna za drugom. Najvise me odbilo to sto dopuna karticom nekada prodje,nekada ne,skinu pare sa kartice a para na Globaltel racunu nema nigde. Ne treba mi ta glavobolja.
 
Kako koga zakaci. Meni po ceo dan ne stizu poruke i onda uvece pred ponoc stigne po 10 jedna za drugom. Najvise me odbilo to sto dopuna karticom nekada prodje,nekada ne,skinu pare sa kartice a para na Globaltel racunu nema nigde. Ne treba mi ta glavobolja.
Pokušaću jer sam besan na operatere zbog nenormalnog bahaćenja. Vidim da neko ima problema, ali na prvu mi se čini da nisu nepremostivi. Možda se varam, ali dva meseca ću izdržati kako god da je. Sa mojom karticom nisam imao problema, ali dok su bili na A1 pisalo se da je problem uglavnom sa prenetim brojevima. Videćemo...
 
Sedam dana sam čekao papire za prenos broja iz A1 u Globaltel. Juče pozovem, kažu da još nije poslato, da će poslati po "ubrzanoj proceduri" (ubrzana posle 7 dana). Kako god, danas su mi stigli papiri. Ako neko čeka duže slobodno neka ih pozove, sad se lako dobija call centar.
 
Otkazao Globaltel, nisu poslali e sim, sad da vidimo koliko će im trebati da vrate pare, vrlo nesolidna firma
 
Ja sam recimo u procesu prebacivanja broja u Globaltel iz Yetela, jer je Yetel poskupeo i ne postoji ništa od normalnih paketa do 1000 dinara kao pre, za stare korisnike itd.
Za moje potrebe u Globaltelu ću proći za 560 dinara mesečno (4GB neta + 150 min/sms). U Yetelu ništa ispod 1500 din nema a da mi odgovara. Namerno pakuju pakete tako da uvek nešto fali, dok ne platiš bar 1000-1500 din, gde ti upakuju stvari koje ti ne trebaju. Plus imam mnogo bolji signal u Globaltelu na mojoj lokaciji, plus nema ugovora...
Problem sa Yetelom konkretno, a i drugim operaterima (sem donekle A1 prepaid-a, ne znam za mts), je što su izbacili pakete i pogodnosti za manje zahtevne korisnike, pokušavaju da uvale razne servise, gigabajte.. Čega ne potrošim ni pola. Ovako ću proći bar duplo jeftinije, imati svega po meri, i biti van ugovora. Plus, bio sam prvobitno u Bačkoj Palanci u A1 da prebacim broj kod njih u prepaid (naravno, istekla mi je ugovorna obaveza). Žena se pogubila, kaže ne može da se prebaci iz postpaid Yetela u prepaid A1. Odem posle toga u Yetel koji je pored, tamo mi žena kaže da ova prva lupa gluposti. I šta ću, odem kući i nazovem Globaltel, sve gotovo za 5 minuta. Postoji mnogo faktora, ne bi se ljudi prebacivali u Globaltel takav kakav je, da ovi ostali valjaju 🙂
poz!
kod mene poruke o propuštenom pozivu stižu redovno, sad zvao cal centar u vezi poruka o dopuni, isteku i obnovi paketa, kaže mi žena da mi je juče stiglo od globaltela za istek kao i danas i nisam ja ništa dobio.
rekonektovala me sa mreže pa ću videti kad dopunim kredit.
 
@insha

Da li su vratili po 9 ili 9,9 dinara ?
Da li su to uradili automatski ili si ulagao zalbu , zvao.... ?
 
:) - evo sada su se odmah javili na poziv i ekspresno vratili 49,5 dinara za 5 poziva
( opet im prikaz ne valja :( tj. pise 49 umesto 49,5 )

0800.jpg

Nisam siguran da li ce svima vratiti automatski ili samo onim korisnicima koji ih budu zvali o_O


Sto se slanja dokumentacije za registraciju broja tice - mozda ce stici jednog dana.... 🙃
 
Definitivno idu ka tome da ugase Globaltel. Ovakva neozbiljnost ne moze biti slucajna.
 
Nazad
Vrh Dno