Šta je novo?

GeForce RTX 4000 Thread [za adapter, konektor i kabl postoji posebna tema]

 
^ da je chromax black po meni bi bilo lepše
 
^Istina. ASUS CHROMAX, baš cool ime za grafičku. :)
 
^ ja sam mislio da bude u crnoj boji kuler, ventilatori…. Njihova klasična boja je relativno dosadila. Takođe ni graficka ne bi bila loša u crnoj verziji
 
Noctua bolje da se malo fokusira na svoj roadmap koji odlaze po ko zna koji put umesto sto pravi ove nepotrebne kulere za karte koje se uopste ne greju.
 
^ u ovoj seriji nema potreba za noctua modelima osim za fanove koji hoće noctua kartice
 
Ova Palit GameRock 4080 me je prijatno iznenadila, koliko vidim solidno je tiha/hladna, a cena skoro pa izuzetna.
 
^ nema razloga da ne bude, cela 4000 serija je odlična
 
^ ja sam mislio da bude u crnoj boji kuler, ventilatori…. Njihova klasična boja je relativno dosadila. Takođe ni graficka ne bi bila loša u crnoj verziji
Da, upravo na to sam i mislio. Baš kao što je NH-D15 MNOGO više cool ucrnoj boji. :)
 
Da, upravo na to sam i mislio. Baš kao što je NH-D15 MNOGO više cool ucrnoj boji. :)
Ovo je kao ona priča bogataševog sina kad kuka da je morao da kupi beli Ferari jer cvenog nije bilo na lageru.

Veliki brenovi svaki u svojoj branši imaju neke prepoznatljive karakteristike koje kupce odmah asociraju na taj brend (uz kvalitet naravno) npr. boje i ne treba kukati zašto Noctua fura te svoje braon boje u dve nijanse.
 
^ ma ruzna im ta boja, crna izgleda mnogo lepše. Imaju pored braon i crne verzije pa neka naprave crnu karticu koja bi sigurno bolje izgledala.
 
Veliki brenovi svaki u svojoj branši imaju neke prepoznatljive karakteristike koje kupce odmah asociraju na taj brend (uz kvalitet naravno) npr. boje i ne treba kukati zašto Noctua fura te svoje braon boje u dve nijanse.
Sve je to OK. Nvidia su "zeleni", AMD su "crveni", Intel je "plavi" ali niko ne forsira TOLIKO te "boje" u svojim proizvodima. Noctua je izgradila brend na tim braon bojama, ali u današnje vreme crnih/belih/sivih komponenti nekako odskaču sa tim. Ja, lično, kada sam trebao da kupim kuler nisam hteo da uzmem NH-D15 jer sa braon/srebrno kombinacijom potpuno "odskače" od svega. Ali kad sam video CHROMAX verziju pokajao sam se što nisam sačekao.

A posle sam kupio belo kućište...
 
I taj NH-D15 mozes da prodas kada god, ja imam NH-D14 i 14 godina kasnije savrseno radi svoj posao.
 
Pa šta tu ima da se pokvari cigla je cigla :)...ja mislim da bi to radilo i bez ventilatora :)
 
Dobronamerni savet:
Ne cackajte previse oko garancije za te povoljne Palit 4080 modele sa oglasa, pikajte i uzivajte, ako se nesto desi pa crknu... krastavac, ne trazite po serijskom da bilo ko uvazi, to sto je covek imao semu je druga prica :)
 
Dosta realnija cena, a ne ona nesvest od 750$. Nazalost i dalje perf/$ ostaje priblizno isti kao ostatak 4000 serije, tj. nema neke bitne razlike.
 
4060 Ti i 4060 se očekuju u maju. glasine kažu 8GB 128bit

 
Barem se stabilizovalo malo trziste polovnih karti, imas izbor ako nista drugo
 
Skuplje od 3080 a dobijaš samo DLSS 3 i +2 GB VRAM-a sa mnogo gorim bandwidthom.
Jedino što bi temperature trebalo da budu bolje...
 
4070 Ti, malo drugačiji review sa početka januara (ništa u vezi video igara)
 
Nazad
Vrh Dno