Šta je novo?

GeForce RTX 3000 Thread

Uvek sa Nvidia sajta. Oduvek bilo.
 
Samo za laptopove za sajta proizvođača zbog ponekad specifičnih uslova u kojima grafika radi. Za sve ostalo sa nVidia sajta.
 
^ kad kartica ide na 50% opterećenja nema potrebe za undervolt. Ako ide kao kod mene uvek na 100% da izbaci ako može od 165fps onda je undervolt odlična stvar.
Probao sam u jacim igrama sa 95+ gpu usage i undervolt fina je razlika, temp manja za nekih 7C+- i fps je bolji. Samo mi reci jel ne smeta sto undervolt profil palim samo kad igram igre a vracam na default kad zavrsim?
 
...jer je opšte poznato da je majnerima true color setting najbitnija stvar. Svašta.
 
Drugari, valja li ova da se kupi? Ostatak konfe je dobar, monitor je LG Gaming monitor UltraGear 27 IPS 27GN850-B. Trenutno koristim xfx rx580 8gb.
Hvala :)
 
Probao sam u jacim igrama sa 95+ gpu usage i undervolt fina je razlika, temp manja za nekih 7C+- i fps je bolji. Samo mi reci jel ne smeta sto undervolt profil palim samo kad igram igre a vracam na default kad zavrsim?
Ne smeta, i da je ostavis undervolt opet neće smetati.
 
Drugari, valja li ova da se kupi? Ostatak konfe je dobar, monitor je LG Gaming monitor UltraGear 27 IPS 27GN850-B. Trenutno koristim xfx rx580 8gb.
Hvala :)
Ajd da ti odgovorim iako je pogrešna tema za takvo pitanje (možda će i obrisati).
Ta grafička ti nije dovoljna. Ti imaš 2k 144Hz monitor. Treba ti nešto što će to da istera. Neki rang 3080 npr.
 
Hvala :)
 
Uzet Asus Tuf RTX3070, ventilatori su dobri-tihi, karta je nekoliko stepenio hladnija od Aorusa.

E sad ko uzima Gygabite karticu trebao bi pripaziti ako ima Asus komponente a koristi Armoury Create jer kad se na to doda Gygabajtov softwer moze biti jako losa kombinacija.
 
Instaliran mi je synapse, armoury crate i precision x 🤭

Bez problema
 
Čemu služe ti programi?
 


~20 odsto slabija od regularne RTX 3060. Nvidija i scummy marketing, name a more iconic duo...
 
Najbolje je ne koristiti ih uopšte, iskreno...ako treba za RGB, instaliraš, podesiš i deinstaliraš.
Nije stvar sa RGB tako prosta jer imaju Hardware RGB podešavanja koja mogu tako da se odrade kao što si rekao ali imaju i programska koja ne mogu te zahtevaju da program radi. U 99% hardverski efekti nisu isti kao i softverski.
 
Mozda smesno pitanje, da li je izvodljivo da msi afterburner upali profil 1 kad kliknem da startujem igru?
 
@pilauda1 Mozes da probas sa 2D i 3D profilima u samom afterburneru?
3D profil stavis OC frekvenciju i kad god ima 3D, tj ukljucis igru on pali 3D profil
Kad zavrsis/iskljucis igru, on vrati na 2D profil koji si stavio default ili koje vec vrednosti zelis.


wr.png
 
To sam probao juce, nego sam primetio da pali undervolt profil 1 i na desktopu sad zasto ne znam, sem ako windows ne koristi isto nesto oko 3d. Probacu da menjam profile na ctrl+alt 1/2 ako ne nadjem jos neku jednostavniju soluciju.
 
Probaj da podesis u Riva Tuner za te "false 3D" situacije

wre.png
 
Vrteo sam sve i low, medium, high nista, upaljen 3d profil uvek, hvala u svakom slucaju
 
sto se uopste cimas sa rivatuner, namestis u nv cp samo optimal power ili kako se vec zove i driver sam spusta i dize clockove
 
Ako mislis na Power management mode tu je namesteno na Normal, i grafa to i radi kad je setovan default profil, ali kada stavim na undervolt profil to vise ne radi nego cepa na max sve i dize mi temp bezveze u idle za 10tak stepeni. Jednostavo default profil mi je dobar za idle/desktop koriscenje a undervolt profil za igre, i to sam mislio da moze da menja automatski ali mrka kapa.
 
zasto bi uopste undervoltovao gpu?

koliko vidim to je 3070ti fabricki oced, ne vidim cemu undervolt
 
Manje se greje a gubitak skoro nikakav ili mizarno mali pad fps-a u nekim igrama.
 
projektovali su hladnjenje za fabricki oc, samim tim sigurno nije problem sa temperaturama. mislim valjda inzenjeri gigabyte (ili asusa, ili nvidie) znaju sta rade prilikom projektovanja svojih grafickih. ne bi stavili taj napon da je problem
 
zasto bi uopste undervoltovao gpu?

koliko vidim to je 3070ti fabricki oced, ne vidim cemu undervolt
Ja sam moju 3080ti undervolt uradio, temperature pale 10c, fanovi 17% i dobio jedno 2% veću brzinu. Radila je stalno na 1890mhz sa 0.875 a na default ide 1.086 i pada na 1835mhz sa temperaturama 70c i fan na 77%
 
Da li je u tom slučaju ipak preporučljivo da se postavi agresivniji fan curve da se VRAM ne bi pržio?
 
Fan sam ostavio na auto, mada možeš ga namestiti kako želiš. Sama 3000 serija ima agresivniji fan profil na default pa kad vrti od 70-80% je normalno, na podešavanjima koja sam namestio fan je stojao na auto i nisu prešli 60% brzinu. Sto se tice vram nije prelazio 76c.
 
  • Like
Reagovanja: EMF
Ako mislis na Power management mode tu je namesteno na Normal, i grafa to i radi kad je setovan default profil, ali kada stavim na undervolt profil to vise ne radi nego cepa na max sve i dize mi temp bezveze u idle za 10tak stepeni. Jednostavo default profil mi je dobar za idle/desktop koriscenje a undervolt profil za igre, i to sam mislio da moze da menja automatski ali mrka kapa.
Udji u curve editor u Afterburneru. Vidi da li ti je na nekom pointu žuta isprekidana linija. Ako jeste, izaberi taj point i pritisni 'L', pa Apply/Save
 
Nazad
Vrh Dno