Šta je novo?

GeForce RTX 3000 Thread

Udji u curve editor u Afterburneru. Vidi da li ti je na nekom pointu žuta isprekidana linija. Ako jeste, izaberi taj point i pritisni 'L', pa Apply/Save
Da, sad spusta cpu/mem u idle a u igrama sve na max, hvala za ovo. Sad namestim da mi loaduje ovaj profil na windows startup i to je to.
 
Edit: gremlini :D kako sam ovo uradio tako su pocele kockice da se pojavljuju po monitoru (kapiram artifakti) a karta u idle, upalio igru kreshovala kao prsli drajveri, odradio sam preko ddu clean uninstall, i stavio ponovo najnovije. Testirao sam na kratko i za sada je ok, daj boze da su zaboli drajveri, a da nije do ZUTE linije koju sam sklonio :D
 
Uzet Asus Tuf RTX3070, ventilatori su dobri-tihi, karta je nekoliko stepenio hladnija od Aorusa.

E sad ko uzima Gygabite karticu trebao bi pripaziti ako ima Asus komponente a koristi Armoury Create jer kad se na to doda Gygabajtov softwer moze biti jako losa kombinacija.
Ja imam Asus plocu i Armoury Crate, Gigabyte Aorus 3070 i njihov RGB fusion instaliran, sve radi bez problema
 
Uradih upgrade sa RX580 8GB na RTX 3080. Uzeo sam Palitov GamingPro model. Veoma sam zadovoljan skokom u performansama. Nemam zamerki na 3080, prava aždaja.

Jedina (manja) zamerka na ovu izvedbu karte je što ne podržava ARGB Sync, pa moram posebno da podešavam (ili ugasim) RGB u odnosu na ostatak računara.
 
projektovali su hladnjenje za fabricki oc, samim tim sigurno nije problem sa temperaturama. mislim valjda inzenjeri gigabyte (ili asusa, ili nvidie) znaju sta rade prilikom projektovanja svojih grafickih. ne bi stavili taj napon da je problem
Naročito GA ima stručnjake za te stvari..
 
Uradih upgrade sa RX580 8GB na RTX 3080. Uzeo sam Palitov GamingPro model. Veoma sam zadovoljan skokom u performansama. Nemam zamerki na 3080, prava aždaja.

Jedina (manja) zamerka na ovu izvedbu karte je što ne podržava ARGB Sync, pa moram posebno da podešavam (ili ugasim) RGB u odnosu na ostatak računara.
Kakva je temperatura VRAM-a na tom modelu?
 
kako mislis sledeceg vikenda :O kupio novu karticu i nista :D
 
zauzet je tokom radnih dana
 
nova verzija modela 3050, sada na GA107 umesto GA106 i troši manje struje
 
Kod nas na severu su se pojavile nove nove grafičke kartice jako povoljno. 3090 za 720 eura i 3080 620. Mi sno uzeli 3090 manli za 720 eura. Ko hoće 30 seriju nije bile bolje ponude odavno.
 
gde je to kod nas na severu? Subotica?
 
Evo ovako: Danas je stigla kartica. U idle-u je tiha, skoro pa necujna, sto me veooooma raduje, jer ne volim bucne komponente, sve su mi komponente tihe. Igrao sam Need For Speed Payback, prvo u 1080p jedno sat i po, sve je islo glat, sa puno detalja, grafika je povremeno bivala dosta bucna. Kada sam prebacio na 4K, igrao sam jos sat vremena i nisam primetio nikakvu razliku u performansama, mada nisam merio FPS, sigurno je opao. Ali radilo je sve super, verovatno nije opadao FPS ispod 50-60, mada monitor mi je 60 Hz, tako da vise od toga ne bih ni primetio.
E sad, igra je iz 2018. godine, tako da ne znam sta bi bilo kad bih upalio neki noviji naslov. Videcu kad instaliram Death Stranding Director's Cut, ona verovatno ima "teze" teksture pa ce mozda malo da bude pada u performansama.
Temperatura graficke nije prelazila 65 stepeni, sto mislim da nije bas dobro, mada mi je GT1030 pasivno hladjena, kad sam igrao NFS isla i do 80 stepeni. Sistemski ram mi nije prelazio 8 GB, dok je sa 1030 isao i do 11 GB (verovatno zato sto 1030 ima samo 2 GB vram-a). Procesor je bio na 60-70% sa 3070. Ne znam kako se kretao sa 1030.

Generalno, utisci su odlicni, osim te buke kad se grafika optereti, ali boze moj, za te pare ne znam da li moze bolje. Nisam je undervolt-ovao, za pocetak neka radi ovako, pa cu videti.


mod: prebačeno iz ove teme. u pitanju je RTX 3070
 
Poslednja izmena od urednika:
Odlicno :) Ako budes uzimao monitor 144Hz budi spreman na skok temperature, da se ne iznenadis ;) Inace, ako ti je monitor 60Hz u igrama ogranici fps na 60 .
Red Dead Redemption 2, Cyberpunk 2077 to je ok ali kod tebe je 60hz monitor i to treba da radi odlicno.
 
Grafika koju sam spominjao je Zotac RTX 3070 TwinEdge OC, probao sam da je undervolt-ujem prema ovom klipu
ali ne kapiram sta radim.
Kako da vidim fps u igri, koji program je za to? To bi trebalo da je Riva (koja dolazi uz AfterBurner), ali meni ne prikazuje nista.
Najvise bih undervolt-ovao zbog buke ventilatora. Gore sam spominjao da mi GPU ne prelazi 65 stepeni, ali ipak dodje do 70. Ako ne bih undervoltovao, nego samo smanjio brzinu ventilatora, do koje temperature GPU sme da ide, a da nije opasno?

Sada sam pustio FurMark jedno 20 minuta u 4K da radi, i temperatura nije presla 71 stepen, ali su ventilatori solidno bucni. A fps je bio u proseku 79, bez AA.
 
Ne diraj ništa, uživaj
 
65 stepeni je odlično, pogotovo s tako malom kartom...
Па, дође и до 70. Али оно што ме је одушевило је то да су вентилатори искључени кад је мало оптерећење. Морам још да проверим и да ли су искључени док се гледа 4К филм у HEVC (H265 10bit) формату. Ако је и то тачно, онда је ова карта пун погодак!
 
gledanje 4K HEVC Main10 nije (veliko) opterećenje za tu grafičku (nije ni za ne tako mlad GT 1030). možeš i 2 takva video fajla da pustiš istovremeno.
 
gledanje 4K HEVC Main10 nije (veliko) opterećenje za tu grafičku (nije ni za ne tako mlad GT 1030). možeš i 2 takva video fajla da pustiš istovremeno.
Управо то сам и пробао, 2 филма 4К сам пустио и ни зуц од вентилатора, одлично!
 
Па, дође и до 70. Али оно што ме је одушевило је то да су вентилатори искључени кад је мало оптерећење. Морам још да проверим и да ли су искључени док се гледа 4К филм у HEVC (H265 10bit) формату. Ако је и то тачно, онда је ова карта пун погодак!
Ovako, skini God Of War - postavi sve na Ultra u igri postavi maximum fps a to je 120, osvezavanje 144Hz na monitoru i pustis igru - to treba da bas podigne temperaturu GPU i to dobro. Posle ogranici fps na 60 u igri a ono ladovina :)
 
Монитор ми је 60Hz, тако да ништа од 144Hz 😀
А како да ограничим fps на 60?
Пошто ми је у Need for speed стално fps преко тога, некад буде и 120 fps.
 
@tozovac
pitao si za undervolt, evo video:

samo njegova kriva je drugacija po difoltu nego kod moje graficke(tuf rtx 3070) .

Meni dobro radi sa 950mV , inace to mi je bila polazna tacka za manji napon koji bi dalje trebao smanjivati i testirati do nekih 875mV ali za to nemam vremena a ovo mi je odradilo posao.
Inace u nekih igrama temperatura je isla oko 61c a kad sam pokrenuo God of war temperatura za gpu 79-80c hotspot 99c. Nista nije smetalo u gejmingu sem sto je gpu smanjio bust , jedino me nerviralo divljanje ventilatora zato sam odradio undervolt i sad sam zadovoljan jer u pomenutoj igri trenutno ide do 68c a kad se stavi 60FPS temperatura je do 60c.
Bitno da mi ne divljaju ventilatori po kucistu.

Ne igram NFS ali u samom meniju igre mozda imas opciju da limitiras fps . Evo screenshot od GOD.
Mada ja nisam kupio novu graficku nego polovnu 330e. Baba igrala tetris i tako to , ma zezam se ;)
 

Prilozi

  • AB_default.jpg
    AB_default.jpg
    172.7 KB · Pregleda: 17
  • AB_950mV1920Hz.jpg
    AB_950mV1920Hz.jpg
    191.9 KB · Pregleda: 14
  • ScreenShot-2023-1-5_14-48-2.png
    ScreenShot-2023-1-5_14-48-2.png
    2.4 MB · Pregleda: 19
Poslednja izmena:
Монитор ми је 60Hz, тако да ништа од 144Hz 😀
А како да ограничим fps на 60?
Пошто ми је у Need for speed стално fps преко тога, некад буде и 120 fps.
najbolje ogranici preko rivatunera na 59.94 ili 61 fps, tako neces dobiti cepanje slike dok igras, nemoj da ogranicis 60 fps nikako, uvek manje ili vise od osvezavanja monitora
 
brateeeeee ogranici ovo…. podesi ono….. iskljuci tamo nesto……

kupio si odlicnu graficku, instaliraj driver, neke igre i uzivaj!
 
Ako mu kojim slucajem zasmeta divljanje ventilatora a odredjena igra mu stvara takav problem a ne zeli da undervoltuje gpu i pri tom ima monitor sa 60Hz nije na odmet da zna ako limitira fps do 60 recimo u God of War dobice hladniji gpu a samim tim nece divljati ventilatori.

Meni ovo znaci pogotovo uvece kad sve utihne, mada lupa se i po tastaturi,misu,stolu ;)

@tozovac
Ako te interesuje da pratis temperaturu,fps,itd... dok igras neku igru, onda , kad skines i instaliras msi Afterburner sa njim ces prihvatiti i instalirati Riva tuner a u samom MSI Afterburner podesis sta ces pratiti tj videti pri gejmingu. Primer za monitoring u attachmentu. Eto sve rekoh sto imam.

Pozdrav svima.
 

Prilozi

  • AB_msi.jpg
    AB_msi.jpg
    173.6 KB · Pregleda: 19
Poslednja izmena:
Инсталирао сам данас Death Stranding и у игри ограничио на 60fps, игра изгледа сјајно а и не греје се преко 55 степени и самим тиме се ни вентилатори не чују много. Само још да нађем у NFS како то да урадим и voila! 😀
Едит: приказ fps-a сам укључио у Steamu.
А пробао сам и Fraps, није лош.
 
Nazad
Vrh Dno