Šta je novo?

GeForce RTX 3000 Thread

Ljudi, da li je normalna temperatura od nekih 75-80 stepeni za 3080 sa uključenim RTX u Metro Exodus?
To je limit za Pure Base 500, mozda moze jos malo da se dotegne, ali bez provetrenijeg kucista ne nesto mnogo

S tim sto je to sasvim ok temperatura za zimu, takodje za leto bi trebalo da bude ok, pogotovo ako koristis klimu, i pogotovo ako je manja temp od toga u redovnom koriscenju
 
Da su iste, pa bih rekao ok CPU je bottleneck. Ali da 3060 ima 75 FPS vise, ne.
Ako ti kazem da jedna 5700x u BF1 bolje radi od 3080 na 1080p.....sta cemo sad? :) Kazem ti,3080 zahteva opterecenje da bi pokazala svoju snagu,kad kazem opterecenje tu mislim na rezoluciju i na neka specificna podesavanja u igri.....jednostavno,karta nije za FHD.
 
Zar ne bi trebao 3080 da bude bolji u svakoj rezoluciji?

Zavisi.. FHD je postala vec neko vreme usko grlo. Jos od GTX 1080 Ti pa na ovamo pocelo je znacajnije da se primecuje.
Generalno, evo bas sad kada sam radio test sa RTX 3070, ima igara gde podbaci u rezultatu, ne mora average da bude losiji ali ce zato minimalni biti losiji a i overall rezultat
neznatno bolji nego na QHD recimo. Iskoristivost GPU-a je maksimalna u obe rezolucije..

Ako te interesuje baci oko:

 
Ja sam generalno komentarisao za fenomen koji je prisutan svakako. Sto se tice onog gore testa, na osnovu prevelikog broja frejmova, implicira da je zahtevnost igre dosta manja, tu se postavlja pitanje i koliko je tada zaista bila iskoristivnost GPU-a?! Veoma moguce je da se ovakav scenario negde desi i da RTX 3080 podbaci. Realno je to prejaka karta za mnoge igre.
Svakako izolujem slucaj, vise se baziram na problematiku sireg spektra a ne na gorepomenuto. Po onom je jaca i od RTX 3060 Ti.
 
I posle zasto ne citam benchmark "testove". 3060 brza od 3080, how yes no.

Pogledajte prilog 301072
Ampere ima problema izgleda, posebno sa svime ispod najbržih CPU-a.
Post automatically merged:

Ja sam generalno komentarisao za fenomen koji je prisutan svakako. Sto se tice onog gore testa, na osnovu prevelikog broja frejmova, implicira da je zahtevnost igre dosta manja, tu se postavlja pitanje i koliko je tada zaista bila iskoristivnost GPU-a?! Veoma moguce je da se ovakav scenario negde desi i da RTX 3080 podbaci. Realno je to prejaka karta za mnoge igre.
Svakako izolujem slucaj, vise se baziram na problematiku sireg spektra a ne na gorepomenuto. Po onom je jaca i od RTX 3060 Ti.
Kada je "karta prejaka i podbaci" CPU nije dovoljno brz. Ranije su testovi namerno išli u 720p da se "vidi budućnost".
 

Prilozi

  • Screenshot_20210319_091036.jpg
    Screenshot_20210319_091036.jpg
    153.1 KB · Pregleda: 49
Da, da. Ima odlican klip na hardwareunboxed You Tube kanalu o slabijim procesorima i najnovijim Nvidia grafickim kartama.
 
Pa sad...ako 5800x nije dovoljno jak.....
 
Da, da. Ima odlican klip na hardwareunboxed You Tube kanalu o slabijim procesorima i najnovijim Nvidia grafickim kartama.
Klip je odličan jedino za pljuvanje po zelenom timu.
"Ako uzmete 3090 i stavite 1600x procesor, u 1080p će poneke igre bolje raditi na troduplo jeftinijem radeonu!! Ovo je kraj nvidie!!"
Ja sam naprimer sasvim siguran da na uglu B.Ribnikara i M.Dimitrijevića mogu polukružno da uradim lakše sa Jugom 45 nego sa npr Dodge Viperom, nemam pojma zašto neko plaća tolike pare za Vipera.
Cenim da je ovo vrlo realan scenario i da je broj gejming mašina sa konfiguracijom ovakvih nivoa grafička/procesor nešto manji od polovine broja prstiju jedne ruke.
Razumem da je Stevu nvidia nagazila, ali ovo je spuštanje na njihov nivo.
Što se ovog testa gore tiče, ispada da je taj čudesni 3600 brži i od 6800xt, ne samo od ostalih ampere kartica? I to za dobrih 25%?
 
Klip je odličan jedino za pljuvanje po zelenom timu.
Razumem da je Stevu nvidia nagazila, ali ovo je spuštanje na njihov nivo.
Ne bas, napadas HwUnboxed bez razloga, ili zbog pogresnih. Nije ovo Steva izvukao ni od kud, evo ispod video coveka koji prica o tome pre 4 godine, i uspesno predvidja stvari ...
Overhead problem je odavno prisutan, i sa GCN arhitekturom AMD karte su radile losije sa starijim DX9/DX11 igrama , dok je ondak Nvidia radila bolje (imala caku za veci performans), sad je obrnuto (ironicno zadnje 2 AMD generacija grafickih kopiraju jedan deo Nvidia cake, i dodatne optimizacije vrse za DX12, najslabiji compute koji je AMD ikad imao, s tim sto je 5700XT ima najnizi nivo Double Precision-a)

Bice bolje kod Nvidie kad izbaci nove moderne drajvere i srede overhead(frontend+backend overhaul) i dok jos malo iskasape za profi upotrebu RTX/GTX graficke na sledecem nizem proizvodnom procesu (posle 700 generacija Double Precision je uzasan)

 
Poslednja izmena:
Ne bas, napadas HwUnboxed bez razloga, ili zbog pogresnih. Nije ovo Steva izvukao ni od kud, evo ispod video coveka koji prica o tome pre 4 godine, ... overhead problem je odavno prisutan, i sa GCN arhitekturom AMD karte su radili losije sa starijim DX9/DX11 igrama , dok je ondak Nvidia radila bolje (imala caku za veci performans), sad je obrnuto:


Nismo se razumeli,driver overhead je realna, postojeća stvar, a ja uopšte ne sumnjam u ove brojke koje je on stavio.
Poenta je da je testirao potpuno besmislene stvari i onda cherry pickovao rezultate i od toga napravio klip. Ko ima 1600x uparen sa 3090? Ko kupuje 3090 da bi se igrao u 1080p? Zbog toga i moj komentar za Juga i Vipera, ako se dobro potrudiš uvek možeš naći neku opskurnu kategoriju u kojoj je neki realno slabiji proizvod bolji od realno jačeg, ali koliko je to relevantno za bilo šta?
Ako ga napadam to je samo zato što ne želim da neko kao on gubi svoj integritet i spušta se na nivo brljobera iz nvidie pokušavajući da poturi neku sitnu pakost.
Da li vidiš realno nekog ko ima koristi od ovog njegovog testiranja?
 
Jasno, pogresno sam razumeo, sta ti smeta kod snimka, pristupa od Steve.

Svako ko igra na low settings ultra competitive multiplayer igre, i treba mu 120+, 240+, 360+, 480 fps/Hz ?

Mene na primer ovo direktno pogadja sad, na 3600 sam trenutno, AMD 570, planirao prelazak na Nvidia kartu 2060/Super/3050Ti/3060 zavisno od situacije, ali evo kocnice ne isplati mi se, moram ili da predjem na 5600X za ove Nvidia graficke (ili pak jacu), ili da ostanem na 3600 i uzmem AMD, ako hocu DDR5 platformu da sacekam.

iskljucivo hocu jos mininum 3-5 godina da se igram na 1080p, i iskljucivo i prioritet mi je brzo osvezavanje monitora veci fps na 1080p, naspram svega drugog. (Zacudio bi se koliko ljudi ovako rezonuje, svaki twitch streamer proizvodi 100,000, milione ljudi sa ovakvim razmisljanjem, menja se svest, ne postoji dovoljno ospkurno vise, sve je bitno).

Meni je ovo bitno od 2013 kad sam uzeo 144Hz monitor, a i pre toga mi je bilo bitno sta je najbolja kombinacija komponenti za siguran 60fps+ na low-medium settings, ok kad sam se rodio od prve beta verzije kantera u igraonici 1999-te godine mi je najbitniji fps/latencija, a graficka podesavanja i izgled sekundarni.

I treba da ih isprozove jer ce se sad i drugi da ih prozivaju i utuberi i revieweri i kupci i shareholderi, i brze ce da srede overhead, i onda mogu da imam i jare i pare xD, i DLSS (za jos vise fps-a, i zamenu za aliasing), i veci fps, sa jeftiniji procesorom (A Nvidiu boli uvo koji procesor koristim pa im je u interesu sad kad se prica, da su im privlacne sve karte svih rangova)

Ovo je novo vreme, brend je manje bitan, customer experience ce biti kralj buducnosti, kukanje pojedinaca dovodi da kukanje mase, na redditu,twitteru,youtube slicno, njihovo kukanje dovodi da poznati youtuberi/pisci primete, kukakaju, i onda istrazuju, i onda izadje na videlo sto ranije ne bi za 10 godina. Masovno Kukanje je nova odskocna daska za investigative journalism i funkcionise extremno efikasno.
 
Poslednja izmena:
Poenta je da je testirao potpuno besmislene stvari i onda cherry pickovao rezultate i od toga napravio klip. Ko ima 1600x uparen sa 3090? Ko kupuje 3090 da bi se igrao u 1080p?
Ne kupuju svi procesor i graficku u isto vreme pa da uparuju.
Ima masa ljudi koji hoce da kupe novu graficku a da zadrze stari procesor.
U tom smilsu ovo poredjenje ima itekako smisla.
Evidentno je da nove Nvidia grafike mnogo vise opterecuju procesor i to je cinjenica.
 
Ne kupuju svi procesor i graficku u isto vreme pa da uparuju.
Ima masa ljudi koji hoce da kupe novu graficku a da zadrze stari procesor.
U tom smilsu ovo poredjenje ima itekako smisla.
Evidentno je da nove Nvidia grafike mnogo vise opterecuju procesor i to je cinjenica.
Naravno da ne kupuju, ali koliko ljudi ima sa tolikim disparitetom između klasa procesora i grafičkih?
Posebno obzirom na trenutno stanje sa cenama, koliko smisla ima dati 1000+ eura za neku highend grafiku i onda ostati na prastarom procesoru kojeg možeš da upgrejduješ za par stotina eura?
Ajde evo, na 3000 threadu smo, daj nek se javi ko realno ima na stolu mašinu sa 3xxx karticom i 1600x ili 10300 procesorom?
 
Ja imam ryzen 5 3600 i rtx 3070, iskreno bezveze mi je situacija sa drajverima jer i moj procesor ima manjak fps-a zbog ove situacija, sad opet mi je bolji izbor nvidija zbog rtx i dlss opcije .
Ne uzdam se mnogo u nvidiju da ce srediti ovo ali cu verovatno uzeti 5600x do kraja godine.
Bezveze situacija i iskreno treba nam neko da ih isproziva inace se nista nece menjati .
 
Jasno, pogresno sam razumeo, sta ti smeta kod snimka, pristupa od Steve.

Svako ko igra na low settings ultra competitive multiplayer igre, i treba mu 120+, 240+, 360+, 480 fps/Hz ?

Mene na primer ovo direktno pogadja sad, na 3600 sam trenutno, AMD 570, planirao prelazak na Nvidia kartu 2060/Super/3050Ti/3060 zavisno od situacije, ali evo kocnice ne isplati mi se, moram ili da predjem na 5600X za ove Nvidia graficke (ili pak jacu), ili da ostanem na 3600 i uzmem AMD, ako hocu DDR5 platformu da sacekam.

iskljucivo hocu jos mininum 3-5 godina da se igram na 1080p, i iskljucivo i prioritet mi je brzo osvezavanje monitora veci fps na 1080p, naspram svega drugog. (Zacudio bi se koliko ljudi ovako rezonuje, svaki twitch streamer proizvodi 100,000, milione ljudi sa ovakvim razmisljanjem, menja se svest, ne postoji dovoljno ospkurno vise, sve je bitno).

Meni je ovo bitno od 2013 kad sam uzeo 144Hz monitor, a i pre toga mi je bilo bitno sta je najbolja kombinacija komponenti za siguran 60fps+ na low-medium settings, ok kad sam se rodio od prve beta verzije kantera u igraonici 1999-te godine mi je najbitniji fps/latencija, a graficka podesavanja i izgled sekundarni.

I treba da ih isprozove jer ce se sad i drugi da ih prozivaju i utuberi i revieweri i kupci i shareholderi, i brze ce da srede overhead, i onda mogu da imam i jare i pare xD, i DLSS (za jos vise fps-a, i zamenu za aliasing), i veci fps, sa jeftiniji procesorom (A Nvidiu boli uvo koji procesor koristim pa im je u interesu sad kad se prica, da su im privlacne sve karte svih rangova)

Ovo je novo vreme, brend je manje bitan, customer experience ce biti kralj buducnosti, kukanje pojedinaca dovodi da kukanje mase, na redditu,twitteru,youtube slicno, njihovo kukanje dovodi da poznati youtuberi/pisci primete, kukakaju, i onda istrazuju, i onda izadje na videlo sto ranije ne bi za 10 godina. Masovno Kukanje je nova odskocna daska za investigative journalism i funkcionise extremno efikasno.
Ja kao penzionisani kompetitivni gejmer apsolutno shvatam i podržavam stavljanje prioriteta na fps/hz. Kao neko ko je cedio frejmove za betu 0,6 iz primordialnih celerona u igraonici pre 20+ godina, a trenutno mator, ćorav i orijentisan na rts (jer su moderni shooteri truba a stari nemaju ljudi na serverima), preko 200 fps/hz ne uspevam da napravim neku razliku zaista. I za raspon 144-200 više verujem da sam ubedio sebe da vidim razliku nego što je stvarno vidim al ajde :)
Ako ciljaš na 5 godina, čemu razmatranje 2060, posebno obzirom po kojim cenama idu sada? Koliko ja mogu da povatam iz njegovih brojki (obzirom da konkretno3060 nema), sa 3060 i 3600x bi trebao biti tu negde (tj bez nekog prevelikog overheada).
Da drajveri treba da se srede treba, jer je čista lenjost i bahatost u pitanju, samo sam ja pesimističniji, jer mi se čini da u toj buci koju proizvodi kukanje svih na sve sa svake strane, velikima prolazi štošta.
Mislim, koliko ljudi kuka na dostupnost i cene, ne vidim da su se nešto potresli :)
 
Kao neko ko je cedio frejmove za betu 0,6 iz primordialnih celerona u igraonici pre 20+ godina
Takodje Beta 6 je najbolji kanter odmah posle Beta 7, 7-ca zbog jaceg napada sa nozem i bunny hopping masakriranja ljudi (koliko je ovo dobro bilo), Beta 6 zbog teranja u iracionalni bes ljudi sa MAC10 i Steyr AUG :)

Iskreno najvise sam se zabavljao u Beta verzijama, 1.1 je bilo cool isto ali manje, 1.3 kad sam dobio komp gajbi zbog toga i ratz i warcraft fusion mapi, i onda 1.5 zadnji dobar kanter i od tad krece nizbrdo xD, 1.6 nisam mogao da svarim niti sam igrao mnogo, source malo posle ucio quickscope AWP, i malo CSGO posle toga, vise sam igrao Modern Warfare i APB:All Points Bulettin

Call of Duty: Warzone/Modern Warfare je masterpiece, prvi COD koji izaziva osecaj MW, i MW2

2060 mi je bila u razmatranju dok je bila preko madjara za ~270 evra, ne sad, odlucih da cekam da vidim kakve ce biti 3050 Ti/3060, pa onda da uzmem nesto, preveliki je overhead i sa 3060, a sama 3060 je karta sa jakom losim odnosom cene-performansi, previse osakacena u odnosu na 3060 Ti, ne isplati mi se.
Moj upgrade put je neka graficka 3050 Ti ili ispod uskoro da bude tu do prelaska na DDR5 ~2023 uz zadrzavanje te graficke, i onda u raskoraku 2025/2026 nova graficka opet (uz najranije menjanje monitora u isto vreme)
 
Poslednja izmena:
Naravno da ne kupuju, ali koliko ljudi ima sa tolikim disparitetom između klasa procesora i grafičkih?
Posebno obzirom na trenutno stanje sa cenama, koliko smisla ima dati 1000+ eura za neku highend grafiku i onda ostati na prastarom procesoru kojeg možeš da upgrejduješ za par stotina eura?
Ne govori se samo o high end grafikama tipa 3080 i 3090. Ako pogledaš video videćeš da je i 3070 prezahtevna za 1600 i 2600 procesore.

Mislim da drajveri tu neće pomoći jer, ako sam dobro shvatio Steva, Nvidia je zbog smanjenja potrošnje grafike prebacila scheduler na procesor dok AMD i dalje fura hardware scheduler na samoj grafici.
 
Klip je odličan jedino za pljuvanje po zelenom timu.
"Ako uzmete 3090 i stavite 1600x procesor, u 1080p će poneke igre bolje raditi na troduplo jeftinijem radeonu!! Ovo je kraj nvidie!!"
Ja sam naprimer sasvim siguran da na uglu B.Ribnikara i M.Dimitrijevića mogu polukružno da uradim lakše sa Jugom 45 nego sa npr Dodge Viperom, nemam pojma zašto neko plaća tolike pare za Vipera.
Cenim da je ovo vrlo realan scenario i da je broj gejming mašina sa konfiguracijom ovakvih nivoa grafička/procesor nešto manji od polovine broja prstiju jedne ruke.
Razumem da je Stevu nvidia nagazila, ali ovo je spuštanje na njihov nivo.
Što se ovog testa gore tiče, ispada da je taj čudesni 3600 brži i od 6800xt, ne samo od ostalih ampere kartica? I to za dobrih 25%?
Poenta je u tome da se problem ispoljava ne samo sa RTX 3090 nego sa svim nVidia grafickim karticama, medju kojima je i GTX1660 Ti kao sto se moze videti u ovom klipu. Naravno, sto je jaci procesor, to se problem manje ispoljava, ali je poenta da je problem sa dizajnom driver-a i arhitekture kartica i da se oseca sa svim karticama od low end do high end.

 
Da li neko ima problem sa 3070 i CS:GO? Neki average FPS mi je 160(prosek). Igram u full hd, skoro sve na max.
Gledao sam na netu trebalo bi da imam bar preko 200 a koliko vidim i vise.
Procesor je AMD ryzen 1600AF.
Upravo si dao odgovor..
Imas cjeli video o tome na HWunboxed..
Ugl ampere vam bas nevoli starije/slabije proc..
 
Nadam se da ce 11400F da pepolovi cenu 5600x ako ne i 5800x. Ja sam pre ovog ludila hteo 3070 a cpu je ryzen 2700. Ocekvao sam jeftiniji 5600x ali se amd osilio pa potom cene grafickih otisle u nebo.

Nvidia mi je interesantna zbog cuda, rtx i dlss ali firmu ne volim. Amd sad ima odlicne drajvere ali fali nesto tehnologija. Iako rtx ide utabanim stazama vr na pc tj. u zaborav.
 
teško da će se cena R5 5600X prepoloviti. pre će se pojaviti R5 5600. ray tracing ima (će imati) bolju prođu i očekujem da postane uobičajen


mobilni 3050 i 3050Ti će imati 128bit magistralu. da li će to važiti i za desktop?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno